Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Szkolenia dla bezrobotnych i pieniądze na start w biznesie

Szkolenia dla bezrobotnych i pieniądze na start w biznesie

Miejski Urząd Pracy w Kielcach zaprasza osoby bezrobotne zamieszkałe na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w szkoleniach i do składania wniosków o pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej.


Niepracujący mieszkańcy Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego mogą wziąć udział w szkoleniach:
•    Spawanie metodami MAG i TIG,
•    Kucharz-kelner,
•    Prawo jazdy kategorii C, C+E,
•    Opiekunka.
Osoby te będą też mogły starać się o dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Środki, w wysokości 24 000 złotych, będzie można otrzymać, a zatem również otworzyć swój biznes, już w październiku bieżącego roku.
Aby móc skorzystać z tych form wsparcia należy przystąpić do projektu „Idealny Pakiet”, którego uczestnikami mogą być osoby bezrobotne lub bierne zawodowo, które ukończyły już 30 rok życia, zamieszkałe na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli należące do co najmniej jednej z poniższych grup:
•    osoby po 50 roku życia ,
•    kobiety,
•    osoby z niepełnosprawnościami,
•    osoby długotrwale bezrobotne,
•    osoby z niskimi kwalifikacjami ( wykształcenie gimnazjalne i poniżej),
•    osoby sprawujące opiekę nad osoba zależną,
•    osoby powracające na rynek pracy po zakończonym okresie sprawowania opieki.
Projekt „Idealny Pakiet” został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje można uzyskać: na stronie internetowej MUP

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy