Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

PO krytykuje pomysł przekazania dwóch działek na potrzeby WOT

PO krytykuje pomysł przekazania dwóch działek na potrzeby WOT

Spór wokół planów ratusza w sprawie  przekazania MON dwóch działek w centrum Kielc na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej. Pomysł nie podoba się działaczom świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej. Zarzucają władzom Kielc brak konsultacji z mieszkańcami i stawianie partyjnych interesów ponad interes miasta.


Na najbliższej sesji kieleccy radni będą decydować o zakupie i przekazaniu na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej dwóch nieruchomości. Chodzi o byłą siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, przy ulicy Mielczarskiego, spółka od trzech lat bezskutecznie próbuje go sprzedać.  Pobliski teren należący do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych również miałby zostać przekazany Ministerstwu Obrony Narodowej.  


- Ulokowanie dowództwa takiej jednostki, niezależnie od tego co każdy myśli o WOT może przynieść miastu duży zastrzyk gotówki - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM.


Pomysł nie podoba się działaczom świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.


- Dysponuje się w sposób niewłaściwy majątkiem miasta, a także całkowity brak konsultacji z mieszkańcami – mówi Paweł Zalewski, komisarz świętokrzyskiej PO.


Brak konsultacji to tylko jeden z zarzutów.


- Czy cała operacja będzie korzystna dla Kielc, bo miasto, aby aby te tereny przekazać najpierw musi je zakupić czyli kolejne niejasności - mówi Joanna Winiarska, radna PO


Zanim miasto przekaże obie działki MON, wcześniej musi je wykupić od swoich spółek.


- To jest transakcja w ramach mienia komunalnego i tego nie można rozpatrywać w ten sposób, że nagle podatnik będzie musiał płacić pieniądze na potrzeby WOT - tłumaczy Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM.


Zdaniem działaczy PO ważną rolę odgrywa tu polityka. Dlatego zapowiedzieli, że podczas sesji Rady Miasta złożą wniosek o odroczenie decyzji w tej sprawie, do czasu zakończenia konsultacji społecznych.


- Nie może być tak, aby interes partyjny i chęć przypodobania się liderom partyjnym był ważniejszy niż interes mieszkańców i miasta - mówi Paweł Zalewski, komisarz świętokrzyskiej PO.


Najbliższa sesja kieleckiej Rady Miasta odbędzie się już w czwartek.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy