Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady. Grozili mężczyźnie, że zarażą go wirusem HIV: Do 12 lat więzienia grozi 37 oraz 24 – latkowi, którzy są podejrzewani o to, że zaatakowali mężczyznę i grozili mu strzykawką, w której miała być krew z wirusem HIV, by podpisał dokumenty świadczące o zwróceniu mu 13 tysięcy złotych długu.
Menu
reklama
reklama

„Program Wspierania Przedsiębiorczości”

„Program Wspierania Przedsiębiorczości”

Przez najbliższe cztery lata władze Kielc wraz z przedstawicielami biznesu zamierzają wprowadzić plan wspierania przedsiębiorczości. Kto na tym właściwie skorzysta, to podczas konferencji prasowej, wyjaśniali przedstawiciele Urzędu Miasta.

Niekorzystne warunki demograficzne, a dokładniej zmniejszająca się liczba mieszkańców Kielc to powód dla którego władze miasta zdecydowały się na wprowadzenie „Programu Wspierania Przedsiębiorczości”.

Pracownicy ratusza we współpracy z Konsorcjum ASM oraz firmą Best Place opracowali już założenia, które w perspektywie 4 lat pozwolą na rozwinięcie współpracy z przedsiębiorcami, uczelniami i samorządami kieleckiego obszaru funkcjonalnego. Plan obejmuje opracowanie informacji na temat problemów z którymi borykają się właściciele małych i dużych przedsiębiorstw. Na podstawie danych, powołana w tym celu rada programowa, opracuje plan na pozbycie się barier w biznesie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy