Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Muzyczny początek sezonu

Muzyczny początek sezonu

Klasyka i nowoczesność w najlepszym wydaniu to propozycje Filharmonii Świętokrzyskiej. W tym roku będzie więcej koncertów i sporo propozycji dla widzów w każdym wieku. Nie zabraknie też opery, będzie Traviata, Czarodziejski Flet.

Sezon artystyczny Filharmonii Świętokrzyskiej rozpoczyna się o tydzień wcześniej niż rok temu a to oznacza więcej propozycji muzyczno – filmowych w nowym jesienno – zimowym repertuarze. Inauguracja sezonu już w piątek.

Jeszcze we wrześniu w filharmonii gratka dla miłośników bardziej komercyjnych dźwięków. Co roku jeden z koncertów odbywa się z udziałem gwiazd muzyki rozrywkowej, tym razem do współpracy zaproszono Łukasza Zagrobelnego i Natalię Kukulską.
To co powtarza się w repertuarze placówki to koncerty na specjalnie okazje takie jak Sylwester czy Mikołajki. Te ostatnie to głównie impreza dla najmłodszych.

W nowym sezonie artystycznym Filharmonii Świętokrzyskiej zapowiedziano już piętnaście koncertów symfonicznych, jeden Koncert Kameralny i cztery familijne, oraz cztery spektakle operowe, pierwszy z nich czyli Traviata już 23 września.

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy