Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Ruszyła kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei"

Ruszyła kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei"

Akcja ma uwrażliwić szczególnie młodych ludzi na cierpienie drugiego człowieka i zachęcić do pomagania nieuleczalnie chorym.  Symbolem kampanii jest żółty żonkil. We wtorek zasadzono cebulki tych kwiatów na rabatce przy kieleckim Hospicjum. Wiosną żonkile zostaną rozdane podczas kwest wśród darczyńców.Ból to jej częsty towarzysz.  Dzięki pomocy lekarzy i wolontariuszy  łatwiej go znieść. Pani Małgosia od czterech miesięcy przebywa w kieleckim Hospicjum. Wtedy wrócił jej największy wróg – rak.  Choroba odbiera jej zdrowie, ale nie jest w stanie  odebrać uśmiechu.


- Nie wolno się załamywać nie wolno użalać się nad sobą, nie wolno myśleć o tej chorobie bo inaczej szybciej nas zje – mówi Pani Małgosia.


Pani Krystyna ma już 90 lat. Wiele przeżyła i wiele widziała.  Ale tak dobra opieka jak tutaj zdarza się rzadko – mówi.


- Personel piękny jedzenie piękne wszyscy mówią mi dzień dobry i mnie się do  bardzo podoba – mówi Krystyna Szymańska.


W Hospicjum świętej Teresy z Kalkuty przebywa obecnie 26 osób w hospicjum domowym ponad 70. To dla nich Caritas Diecezji Kieleckiej po raz kolejny rozpoczęła kampanię „Pola Nadziei”.  Jej symbolem jest żółty żonkil. Podczas inauguracji tegorocznej edycji przy Hospicjum  posadzono cebulki tych kwiatów, wiosną będą rozdawane darczyńcom podczas kwest wspierających opiekę hospicyjną.


- Ważnym zadaniem i efektem tej kampanii jest budzenie wrażliwości i świadomości czym jest choroba terminalna i jak należy opiekować się takim chorym i w tym zakresie znajdujemy coraz większe zrozumienie - podkreśla ks. Stanisław  Słowik, dyr. Caritas Diecezji Kieleckiej


Z roku na rok przybywa terminalnie chorych. Potrzebują opieki i wsparcia drugiego człowieka. Na wolontariuszy zawsze mogą liczyć.


- No jest trudno, ale musimy być silni i przede wszystkim pokazać, że z nami jest weselej - mówi Kinga Łakomiec, wolontariuszka


Podczas kampanii „Pola Nadziei” w szkołach będą prowadzane konkursy plastyczne i literackie o tematyce hospicyjnej. Akcja ma uwrażliwić na cierpienie drugiego człowieka szczególnie młodych ludzi. To do nich są adresowanie konkursy czy spotkania edukacyjne  podczas kampanii. Wszyscy mogą wesprzeć kieleckie Hospicjum podczas wiosennej kwesty i marszu żonkila.  

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy