Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Pijana matka a w wózku wyziębiony roczny chłopiec - policja interweniuje na czas

Pijana matka a w wózku wyziębiony roczny chłopiec - policja interweniuje na czas

Kolejna pijana matka – zatrzymana przez policję. Miała dwa promile w wydychanym powietrzu a w wózku roczne dziecko ubrane tylko w bieliznę.

We wtorek w Brzezinach otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie o kobiecie która jest prawdopodobnie pijana i w takim stanie opiekuje się swoim dzieckiem. Policjanci pojechali pod wskazany adres tam nikogo nie zastali. Patrol jeździł po okolicznych miejscowościach i zauważył podejrzaną w Morawicy. Kobieta prowadziła wózek w którym był roczny chłopiec ubrany w koszulkę i pieluchę. Policjanci ogrzali dziecko i wezwali pogotowie, lekarze zmierzyli temperaturę, miał 35 stopni - mówi Karol Macek – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Roczny chłopiec przebywa obecnie w szpitalu jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Matka odpowie teraz przed sądem za narażenie życia i zdrowia dziecka. Grozi jej kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.
Historia mogłaby skończyć się tragicznie gdyby nie właściwa postawa osoby zgłaszającej zajście. Wciąż nie zawsze reagujemy widząc niebezpieczeństwo, a przypadek wyziębionego chłopca powinien być przykładem dla wszystkich, bo tylko jednym anonimowym telefonem jakaś kobieta prawdopodobnie uratowała dziecku życie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy