Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

W Kielcach trwa program bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób po 55 roku życia

W Kielcach trwa program bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób po 55 roku życia

Ponad połowa osób uprawnionych do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, już z nich skorzystała. Program profilaktyki zapobiegania grypie finansowany jest przez Urząd Miasta w Kielcach, dotyczy osób po 55 roku życia. We wrześniu zaszczepiono już 5700

Miasto, od 12 lat realizuje program szczepień przeciw grypie. Rozpoczynają się one co roku od września i trwają do marca. Zaszczepić można się w 34 przychodniach na terenie miasta.Tylko w ubiegłym miesiącu zaszczepiło się ponad 5700 osób, ci którzy chcą skorzystać ze świadczeń powinni się na nie wcześniej umówić telefonicznie - mówi Anna Dusza–Ciechanowska z Urzędu Miasta Kielce.

Ze szczepienia przeciwko grypie bezpłatnie korzystają tylko te osoby które w danym momencie są zdrowe. Nie może być mowy o infekcjach, objawach przeziębienia czy grypy. Przed szczepieniem wykluczają nas podwyższona temperatura, katar, uporczywy kaszel czy bóle gardła, takich objawów może być więcej dlatego przed szczepieniem konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, aby ten sprawdził stan zdrowia pacjenta – informuje Sebastian Kędzierski – lekarz rodzinny, Artimed Kielce.

Pełny wykaz placówek, które dołączyły do bezpłatnego programu szczepień przeciw grypie znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy