Stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w budynek: Nietypowe zdarzenie miało miejsce przed 16.00 w Skarżysku - Kamieniej. Kierujący wjechał w ścianę budynku. Człowieku! Bóg wszedł między ludzi: Tysiące skarżyszczan wzięło udział w procesji Bożego Ciała. Przy czterech ołtarzach kapłani czytali słowo boże, a homilia w tym dniu przypominała o Ostatniej wieczerzy i przeistoczeniu chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Boże Ciało w Stąporkowie: Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, najczęściej nazywane Bożym Ciałem, jest w Kościele Katolickim manifestacją wiary, co podkreślał podczas kazania ks. Rafał Jaworski. Eucharystyczne procesje wyszły na ulice parafii: Dziś Boże Ciało, święto w którym wierni wspominają ustanowienie Sakramentu Eucharystii oraz przemienienie Chleba i Wina w Ciało i Krew Jezusa. Lekcja historii w Bodzentynie: „Bitwy i Potyczki w regionie świętokrzyskim w XIX i XX wieku” pod taką nazwą w Bodzentynie odbyła się żywa lekcja historii dla miejscowej młodzieży. Konferencja studencko – doktorancka przybliżyła wszystkim m.in. miejsca pamięci z lat I wojny światowej, czy bitwy, które na lata odbiły piętno na naszym regionie. Wielka feta Vive we wtorek na Rynku: W ten weekend drużynę Vive Tauron Kielce czekają najważniejsze mecze w sezonie. W sobotę kielczanie zmierzą się w Kolonii z francuskim Paris Saint Germain. Stawką spotkania jest finał Ligi Mistrzów. Trzymamy mocno kciuki za Żółto-biało-niebieskich i wierzymy, że we wtorek na Rynku będziemy świętować, oprócz mistrzostwa i Pucharu Polski, kolejny sukces. Przebudowa drogi Kurzelów - Komparzów trwa: Trwa remont drogi Kurzelów – Komparzów. Prace polegają na przebudowie odcinka o długości 2,5 km. "Świętokrzyska Akademia Sportu" wznawia działanie: Po dwóch latach przerwy ponownie rozpoczyna działanie „Świętokrzyska Akademia Sportu”. Na realizację programu przeznaczonych będzie 170 tys. zł. Pieniądze trafią do mniejszych miejscowości naszego regionu. Miasto odzyskało pałacyk przy ul. Ogrodowej: Pałacyk przy ul. Ogrodowej to jeden z bardziej charakterystycznych obiektów w Kielcach. Kiedyś był siedzibą Sanepidu. Od kilkudziesięciu lat mieszczą się tam gabinety stomatologiczne. Dom Pomocy Społecznej aktywizuje swoich podopiecznych: Podopieczni Domów Pomocy Społecznej wykonują wiele różnych prac. Malują, haftują, rzeźbią lub próbują nowoczesnych, niekonwencjonalnych technik. Ich pomysłowość i talent zostały docenione. W środę nagrodzono dzieła osób biorących udział w konkursie „Jan Paweł II w sercach polskich rodzin”.
Menu
reklama
reklama

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy