Rozkład jazdy na weekend majowy: Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił rozkład jazdy na weekend majowy. Finał w wielkim stylu: Świętokrzyskie Dni Muzyki dobiegają końca. Dlatego musi towarzyszyć im wyjątkowy koncert, który pozostanie w pamięci słuchaczy do kolejnego festiwalu. W piątek na widzów filharmonii czeka między innymi koncert saksofonowy napisany specjalnie dla znanej saksofonistki Aliny Mleczko. 47 - letni mieszkaniec gm. Chęciny zginął pod kołami pociągu: 47 – letni mieszkaniec gminy Chęciny zginął pod kołami pociągu w okolicy Zagnańska. Pomimo zastosowania wszystkich systemów ostrzegawczych, maszynista nie miał szans wyhamować. Sprawa trafiła w ręce policji i prokuratury. 225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - program: We wtorek 3 maja w całym kraju będziemy obchodzić uroczystość związaną z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Władze Miasta i Gminy Końskie przygotowały na ten dzień wiele atrakcji dla mieszkańców. "Cicha woda brzegi rwie...": W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kielcach organizowany był konkurs ekologiczno-przyrodniczy pod hasłem "Cicha woda brzegi rwie...". Patronat nad wydarzeniem objęły Wodociągi Kieleckie. Swoje prace zgłosiło na niego ponad 60 wychowanków ośrodka. Ponad 150 dzieci nie dostało się do przedszkoli: Zakończyła się rekrutacja do kieleckich przedszkoli. W czwartek opublikowano listy przyjętych dzieci. Okazuje się, że ponad 150 maluchów nie dostało się do żadnej placówki, z czego aż 90 do jednego tylko przedszkola na Ślichowicach. Nauka poprzez zabawę: Nauka poprzez zabawę przyświecała małym studentom Uniwersytetu Dziecięcego Jana Kochanowskiego podczas ostatnich zjazdów. Mali naukowcy tym razem mieli okazje poznać mikroświat, zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki czy dowiedzieć się co to jest Tajemnicze EEG. Mamy Final Four! Kielczanie pokazali klasę światową: Trzeci raz w ciągu ostatnich czterech lat, a drugi z rzędu. Szczypiorniści Vive Tauron Kielce po raz kolejny dokonują wielkiego sukcesu, awansując do Final Four Ligi Mistrzów. Kwestia awansu rozstrzygnęła się w ostatnich sekundach meczu z SG Flensburg. Obalali mity związane z autyzmem: W środę po raz piąty ulicami Skarżyska przeszedł „Błękitny Marsz”. Wydarzenie to odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Rams i Madej najlepsi: W Jędrzejowie zakończył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Młodzież zmierzyła się z trudnymi pytaniami teoretycznymi, a na deser finaliści musieli pokonać trudny tor przeszkód.
Menu
reklama
reklama

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy