Radni za wydzierżawieniem szpitalnego laboratorium w Skarżysku: Na dzisiejszej XI Sesji Rady Powiatu  w Skarżysku radni podjęli decyzję w sprawie wydzierżawienia szpitalnego laboratorium. Leszek Lepiarz sternikiem szpitala w Skarżysku przez 6 lat: Leszek Lepiarz, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Skarżysku, wygrał konkurs rozpisany przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku i od 1 sierpnia 2015 roku przez sześć lat będzie sternikiem skarżyskiej lecznicy. Żniwo wakacyjnej brawury. Ostrożnie nad wodą!: W samym lipcu w Polsce łącznie utonęły 122 osoby! W województwie świętokrzyskim ofiar żywiołu, jakim jest woda było już 10, a to dopiero połowa wakacji. Policja prosi, apeluje o ostrożność i rozwagę. Niestety często brawura i alkohol wyłącza nam rozum. Obchody Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego we Włoszczowie: 30 lipca we Włoszczowie odbyły się obchody Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego. Podczas uroczystości nadano sztandar Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz wręczono odznaczenia państwowe i resortowe dla najbardziej zasłużonych mundurowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Pomogą Pawłowi Marchewce: Kilka dni temu informowaliśmy państwa o ciężkiej sytuacji Pawła Marchewki, który prosił o pomoc w dofinansowaniu przebudowy łazienki tak, by mógł swobodniej z niej korzystać. Skarżyszczanie nie zawiedli. Wyniki ankiety MCK: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku skierowało do mieszkańców ankietę, która zbadać miała, jakich zajęć i warsztatów oczekują mieszkańcy w ramach działalności jednostki. Dyrektor Katarzyna Michnowska – Małek na stronie urzędu miasta przedstawia wyniki. Podsumowano 42. Festiwal Harcerski: Blisko 800 uczestników, 11 koncertów, 22 zespoły taneczne, 47 solistów – tak w liczbach można podsumować Festiwal Harcerski, który w Kielcach odbył się po raz 42. Imponujące statystyki świadczą o tym, że festiwal cieszy się ogromnym powodzeniem i na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny naszego regionu. Orientalne smaki: Kuchnia orientalna. Kiedyś nowość, dzisiaj na dobre zadomowiła się w menu polskich restauracji. Jej popularność nie wzięła się znikąd – szkopuł tkwi w smaku, recepturze i składnikach. Obradowali radni. Zmiany w budżecie: W ratuszu odbyła się dziś sesja rady miasta. Decyzją radnych, 955 tysięcy złotych zostanie przekazanych na rozbudowę miejskiego monitoringu. Jak informuje urząd miasta, w Kielcach pojawi się 85 nowych kamer, monitoringiem objęte zostaną m.in. 22 nowe przystanki w centrum. "Dopalacze kradną życie": Rusza kampania społeczna skierowana przeciw dopalaczom. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Policja, Inspekcja Sanitarna i inne służby zamierzają walczyć z tymi środkami odurzającymi. W mediach można już obejrzeć m.in. spot policji.
Menu

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy