"Red Lips" gwiazdą tegorocznego sylwestra na Rynku: Choć do sylwestra jeszcze trochę czasu, poznajemy pierwsze szczegóły propozycji, którą przygotowuje dla kielczan Urząd Miasta. Kielecki e-podręcznik w polskich szkołach!: W piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli, które dotyczyło bezpłatnego e -podręcznika. Od początku tego roku szkolnego jest on dostępny dla uczniów klas pierwszych w polskich szkołach. Nowa partia na lewicy? „Ja tego nie wykluczam” - mówi Henryk Milcarz z SLD: Ostatnio Zjednoczona Lewica przedstawiła swoją liderkę i prawdopodobnie kandydatkę na premiera, Barbarę Nowacką. W kuluarach mówi się, że Nowacka odratuje Zjednoczoną Lewicę, być może zajmie ona nawet miejsce szefa SLD, Leszka Millera. Nasz gość zdradza, że po wyborach parlamentarnych lewa strona sceny politycznej odrodzi się na nowo. "Lewica powinna być dla ludzi" przekonuje Jan Szostak: Pomoc socjalna i rozwiązywanie problemów przedsiębiorców i pracowników – takie powinny być zadania lewicy, przekonuje Jan Szostak. Były prezydent Ostrowca świętokrzyskiego chce doświadczenie zdobyte w samorządzie, przełożyć na pracę w parlamencie. Krzysztof Słoń: „debaty nie będzie”!: Nie będzie debaty Krzysztof Słoń kontra Kamil Suchański. W piątek w naszym studiu senator Słoń podał powody swojej odmowy. Jakie? O tym w materialne filmowym. Wystawa rzeźby Władysława Trzpiota: W najbliższą niedzielę, 11 października odbędzie się kolejna wystawa rzeźby autorstwa Władysława Trzpiota. Zorganizowana będzie ona w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Początek zaplanowano na godzinę 15. Casting do "Art Factory" już w niedzielę: Świętokrzyski oddział Autorskiej Szkoły Musicalowej zaprasza uzdolnioną młodzież w wieku 14+ zarówno chłopców, jak i dziewczynki do udziału w castingu do musicalu Art Factory, którego światowa premiera przewidywana jest na czerwiec 2016 roku. Witamy w Jędrzejowie!: Od 1 października Telewizja Świętokrzyska jest już dostępna w paśmie Vectry na terenie Jędrzejowa. Z tej okazji, w miniony czwartek, gościliśmy na jędrzejowskim rynku z mobilnym studiem. Dożynki w przedszkolu nr 16: Sezon dożynkowy kończymy nie byle jakim wydarzeniem. Pożegnać lato i przywitać jesień postanowiły maluchy z przedszkola nr 16 w Skarżysku. Przedszkolaki podziękowały za plony już po raz 11. Kolarstwo ma we krwi: Marcina Jabłońskiego najłatwiej spotkać na rowerze. Dość powiedzieć, ze chłopak w tym roku przejechał więcej kilometrów, niż statystyczny samochód. Gościliśmy Marcina w naszym studiu, bo kończący się 2015 rok stał się jego najlepszym w dotychczasowej karierze.
Menu
reklama
reklama

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy