Miasto przyszłości: Jeśli wszystko uda się zrealizować. Jeśli na wszystko starczy czasu i pieniędzy. Jeśli będzie więcej pomysłów i duże zaangażowanie mieszkańców, to Suchedniów może w najbliższych latach stać się prawdziwą turystyczną perełką naszego regionu. Wakacje w bibliotece? Czemu nie!: Wakacje trwają w najlepsze. Wiele instytucji przygotowało dla dzieci i młodzieży bogate programy wakacyjne. Nie inaczej jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Skarżysku. Placówka ma dla każdego coś ciekawego. Prace idą pełna parą: Długo oczekiwany remont dwóch skarżyskich ulic już się rozpoczął. Ulicą Szydłowiecką przejedziemy w stronę Dworca PKP ze sporym utrudnieniem. Ulica Wiejska, na odcinku od ulicy Zielnej do Sokolej całkowicie wyłączona jest z ruchu. Adoptuj psa!: Gdy wyjeżdżamy na wakacje myślimy o wszystkim – gdzie pojedziemy, co ze sobą zabierzemy, ile pieniędzy będzie nam potrzebnych i z jakich atrakcji powinniśmy skorzystać. Niestety bardzo często nie myślimy wtedy o jednym – naszych pupilach. Te w okresie wakacyjnym często stają się bezdomne. Bezpieczeństwo czy ograniczenie wolności? Od dziś rejestrujemy karty pre-paid: Od dziś nie kupimy karty pre-paid bez rejestracji swoich danych. Taki obowiązek nakłada na nas ustawa antyterrorystyczna wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tu pojawia się pytanie, czy takie rozwiązanie faktycznie wpłynie na nasze bezpieczeństwo, czy jest to jedynie próba kontroli polskiego społeczeństwa. Było blisko, a fontanny w tym roku by nie było!: Choć jest i trysk, ciesząc oczy odpoczywających konecczan, to mogło być inaczej. Konecka fontanna w tym roku mogła być nieczynna. Wszystkiemu winny system sterowania, który mieści się... w podziemiach. Wiatraczek zatrzymał się. Na rok: Zakończył się 43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W sobotę na Kadzielni odbył się koncert finałowy. Wręczono łącznie ponad 60 nagród i wyróżnień. W czwartek Targi Pracy na Rynku: W czwartek, na kieleckim Rynku, po raz kolejny zorganizowane zostaną Targi Pracy. Świętokrzyscy policjanci ćwiczyli na strzelnicy: Świętokrzyscy policjanci przekonują, że zawsze są przygotowani do akcji. Zapewniają to m.in. szkolenia, które pozwalają na doskonalenie technik np. posługiwania się bronią palną. Pielgrzymi ŚDM opuszczają diecezję kielecką: Zakończyły się diecezjalne obchody związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. W poniedziałek pielgrzymi wyjechali do Krakowa, gdzie główne uroczystości rozpoczną się już we wtorek.
Menu
reklama
reklama

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy