Coraz więcej szkół do zamknięcia?: To zły okres dla szkolnictwa w naszym regionie. Coraz więcej jest planów zamykania szkół, również w powiecie kieleckim. Zaniepokojone taką sytuacją jest świętokrzyskie kuratorium oświaty. Również samorządowcy apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji. Rusz głową! Ferie z grami planszowymi: Wydawać by się mogło, że dziś dzieci i młodzież najchętniej spędzają czas przed komputerami. Tymczasem okazuje się, że swój renesans przechodzą gry planszowe. Wszystkich miłośników i miłośniczki takiej rozrywki zaprasza Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jędrzejowie. Bodzentyn tańczył poloneza!: Obiecaliśmy Państwu relację z balów studniówkowych z całego województwa świętokrzyskiego na antenie naszej stacji. Słowa dotrzymujemy. "Świętokrzyska Kuźnia Smaków": 28 stycznia o godzinie 11.00 w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim odbędzie się spotkanie poświęcone organizacji szlaku kulinarnego "Świętokrzyska Kuźnia Smaków". Mamy „Siedmiu Wspaniałych 2014"!: Świętokrzyscy uczniowie-sportowcy zasługują na wielkie uznanie za swoje dokonania sportowe. Ale nie wszyscy o tych dokonaniach wiedzą. O to, by o młodych medalistach było w regionie nieco głośniej, postarało się kuratorium oświaty, za sprawą kolejnej już edycji plebiscytu „Siedmiu Wspaniałych”. Marsz PiS w Walentynki: Prawo i Sprawiedliwość zwiera szyki przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Działacze partii z regionu powołali wojewódzki sztab wyborczy, który ma pomóc przynieść kandydatowi PiS, Andrzejowi Dudzie zwycięstwo w wyborach na urząd prezydenta kraju. Rewitalizacja Świętego Krzyża: Od pewnego czasu na Świętym Krzyżu prowadzone są prace rewitalizacyjne, mające na celu poprawę wyglądu, który w ostateczności ma wpłynąć na rozwój turystyki w tym regionie. Mimo wciąż trwających prac renowacyjnych, widać znaczną poprawę we frekwencji odwiedzających to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie województwa świętokrzyskiego. Po sesji Rady Miasta - relacje filmowe: Za nami kolejna sesja Rady Miasta. Kolejna, ale można powiedzieć wyjątkowa. Podczas sesji Rady Miasta, radni zadecydowali o wprowadzeniu planu oszczędnościowego, zakładającego reformę oświaty, likwidację Straży Miejskiej i likwidację Zarządu Zasobów Komunalnych. Te decyzje mają docelowo przynieść oszczędności rzędu 5 milionów rocznie. Piłkarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kielcach!: W poniedziałek UEFA potwierdziła informacje o przyznaniu Polsce prawa do organizacji piłkarskich Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. Jednym z miast-gospodarzy tego wydarzenia będą Kielce. Na Kolporter Arenie rozegrane zostaną mecze grupy C. "Przełam nudę rytmem!" We Włoszczowie będą walić w bębny!: Pokazowa lekcja Szkoły Bębniarskiej z Kielc, już w najbliższy piątek we włoszczowskim Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym. Lekcja rozpocznie się o godzinie 17. Warsztaty muzyczne poprowadzi Kamil Bukowski z Kielc.
Menu

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy