Sukces "Kuźnic Koneckich": Upalna pogoda nie przeszkodziła w sukcesie kolejnej edycji Kuźnic Koneckich. Niedziela w Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi upłynęła pod znakiem folkowej muzyki i historycznych walk. "Wakacje z Impulsem" już 10 lipca!: Starostwo Powiatowe, Stowarzyszenie "IMPULS" oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej gorąco zapraszają dzieci w najbliższy piątek 10 lipca na godzinę 11.00 do Miejskiego Centrum Kultury. Pomoc psychologa w MKS: Kolejne zmiany w Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Tym razem postanowiono zapewnić kierowcom opiekę wykwalifikowanego psychologa, który szkoli pracowników między innymi z zakresu redukcji stresu. Problematyczne lodowisko: Lodowisko w Skarżysku generuje kolejne koszty. Tym razem za sprawą przegranego procesu sądowego, wytoczonego Gminie przez okolicznych mieszkańców. W efekcie, aby mogło ono funkcjonować w kolejnym sezonie, miasto musi wygenerować w budżecie dodatkowe 400 tysięcy złotych. „Zielony Patrol” wrócił do Kielc: Zwycięzcy siódmej edycji konkursu „Zielony Patrol” wrócili z niesamowitej wycieczki do Niemiec, która była główną nagrodą corocznego przedsięwzięcia. Podczas spotkania z prezydentem Wojciechem Lubawskim uczniowie trzech szkół opowiedzieli o swoich wrażeniach z wyjazdu. Już wiadomo, że za rok odbędzie się kolejna, ósma edycja „Zielonego Patrolu”. W Łopusznie odbył się III Bal Charytatywny: Już po raz trzeci w Łopusznie odbył się Wielki Bal Charytatywny. Tegorocznym celem imprezy była zbiórka pieniędzy na wycieczkę dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Jak zawsze chętnych by pomóc nie brakowało. Było gorąco nad zalewem w Umrze. Pierwsze eliminacje Miss Lata 2015: Sposobów na upały są tysiące. Jedni wolą zimne napoje w domowym zaciszu, drudzy wypoczynek choćby na działce, a inni wyjazd nad wodę. Ci, którzy w niedzielę wybrali zalew w Umrze nie mogli narzekać na brak atrakcji. Oddaj koguta z mojego kurnika!: Ta niecodzienna historia dotyczy powiatu koneckiego. Koneccy policjanci zatrzymali 44-latka, który włamał się do kurnika i ukradł stamtąd koguta. Mundurowi pomimo, że sprawa dotyczyła zwierzęcia, którego wartość nie przekroczyła 50 zł. to poważnie podeszli do całej sprawy ponieważ czyn, którego dopuścił się sprawca jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności. "Bez PSL nie da się współrządzić" przekonuje poseł Mirosław Pawlak: Zbliżające się wybory, podziały w koalicji i roszady w Rządzie. Te i inne tematy poruszyliśmy w rozmowie z posłem Mirosławem Pawlakiem. Zapraszamy na fragment naszego programu politycznego. Setki kielczan skorzysta z programu oddłużeniowego: Około 400 kielczan będzie mogło skorzystać z programu oddłużeniowego zaproponowanego przez Miejski Zarząd Budynków.
Menu

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy