Zabezpieczyli 12 butelek nielegalnego alkoholu: Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku, podczas przeszukania mieszkania na jednym ze skarżyskich osiedli, znaleziono 12 butelek alkoholu bez akcyzy. Sukcesy kieleckiej "Stelli": Kielecki klub sportowy „Stella” w środku sezonu. Są już po mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych, ale przed nimi jeszcze mistrzostwa Polski seniorów. Chicago partnerem Skarżyska: Wizyty amerykańskiej ciąg dalszy. W poniedziałek delegacja gościła w Skarżysku, we wtorek odwiedziła Targi Kielce, podczas których między Skarżyskiem a Chicago został podpisany list intencyjny, dotyczący nawiązania współpracy między miastami. Korwin-Mikke krytykuje w Kielcach polskie zbrojenia: „Zbrojenia polskiej armii przypominają przygotowania do wojny z minionej epoki” mówił w Kielcach poseł do Parlamentu Europejskiego, Janusz Korwin-Mikke. Lider partii KORWiN odniósł się do tej kwestii przy okazji organizowanego w Kielcach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Ostatnie wspomnienie wakacji - zakończenie Letniej Akademii Karate: Dzisiaj jeszcze ostatnie echo minionych wakacji. Dwutygodniowa, Letnia Akademia Karate dobiegła końca. VI edycja obfitowała w wycieczki i zajęcia na miejscu, w Skarżysku. Szkoła nie do poznania!: Całkiem odnowiona elewacja. Szkoła ocieplona. Wymienione okna. Zakończyła się termomodernizacja II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. To duża zmiana wizerunkowa, która czekała na uczniów w pierwszym dniu szkoły. Wraki znów staną na kieleckim torze!: Zbliża się szósta edycja nietypowych wyścigów „Wrak Race”. To zawody, w których udział biorą wyłącznie samochody nadające się już tylko do złomowania. "Home sweet home" na Placu Artystów: Na Placu Artystów stanęły już kontenery, będące elementem wystawy w trójwymiarze, autorstwa warszawskiego artysty, Sylwestra Ambroziaka. Referendum już w niedzielę. W Kielcach 95 komisji: W najbliższą niedzielę odbędzie się referendum ogólnokrajowe, dotyczące m.in. JOW-ów oraz finansowania partii politycznych z budżetu.  "Wagonowe Tra La La" rusza po raz czwarty!: Już w najbliższy piątek w Jędrzejowie po raz czwarty ruszy „Wagonowe Tra La La Ciuchci Express Ponidzie”. To dwudniowe spotkania z piosenką turystyczną i poetycką, które z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze zwolenników.
Menu

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy