Podsumowanie akcji alkohol-narkotyki: W piątek na terenie powiatu włoszczowskiego przeprowadzone zostały działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki”. Mundurowi, podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość blisko 580 kierowców. Najlepsze polskie zdjęcia prasowe w Kielcach!: Mieszkańców świętokrzyskiego, interesujących się fotografią nie może zabraknąć na organizowanej właśnie wystawie najlepszych fotografii prasowych, wyłonionych w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2014. Wystawa rusza w Kielcach już 5 marca. Upamiętnią wymordowanych jeńców: W czwartek, 5 marca przy Kamiennym Kręgu na Skwerze Pamięci Ofiar Katynia odbędą się uroczystości związane z 75 rocznicą decyzji Związku Sowieckiego o wymordowaniu polskich jeńców wojennych z obozów w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz więzień Mińska i Kijowa. "Grywalizacja" w Muzeum: W weekend w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy ponownie stoczono bój na planszówki. Z grami mogli zmierzyć się zarówno doświadczeni miłośnicy tej rozrywki, jak i amatorzy, którzy w ten sposób postanowili spędzić wolny czas. Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Skarżysku: Wczoraj w Skarżysku odbyło się spotkanie prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami. Była to kolejna wizyta urzędującego prezydenta w naszym mieście. Zamiast ułatwić utrudnia. Problemy z nowym systemem w USC: W poniedziałek we wszystkich Urzędach Stanu Cywilnego wprowadzono nowy system. W swoim założeniu miał on ułatwić tworzenie i wydawanie wszelkich aktów cywilnych. W praktyce, póki co paraliżuje prace jednostek. Sprawdziliśmy, jak sprawa wygląda w kieleckim USC. Z wizytą w "Złotej Rybce": Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji „Złota Rybka” jest już oficjalnie otwarte. Obiekt znajduje się w malowniczym Oblęgorze, w gminie Strawczyn i jest jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na terenie województwa świętokrzyskiego. Nasza ekipa telewizyjna zwiedziła obiekt podczas prezentacji wraz zaproszonymi na tę uroczystość gośćmi. Na dwóch kółkach po mieście. W Kielcach może powstać wypożyczalnia rowerów: Czy w Kielcach powstanie miejska wypożyczalnia rowerów? Niewykluczone, że tak. We wtorek władzom miasta i radnym swój pomysł zaprezentowała firma Bike U. Pomysł się podoba, ale na uruchomienie systemu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Ferie na sportowo: Uczniowie z terenu Włoszczowy przez całe ferie mogli nieodpłatnie korzystać z hali sportowej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Codziennie odbywały się rozgrywki tenisa stołowego, treningi piłki nożnej halowej oraz siatkarek z klubu „Victoria”. Umowa Dudy z Polakami trafi do polskich rodzin: Świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości celują w 100 tysięcy podpisów poparcia dla kandydata Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Na chwilę obecną zebrano ich niespełna 20 tysięcy. W związku z tym na Placu Artystów stanął namiot Andrzeja Dudy.
Menu

Nowe przedszkole na Baranówku już działa

  • Napisała 
Nowe przedszkole na Baranówku już działa

Od wtorku na Baranówku w zupełnie nowym budynku działa już przedszkole samorządowe nr 8. Uruchomiono tam na razie dwa oddziały. Jeszcze przez ten miesiąc w starym obiekcie nadal będą przebywać dzieciaki.

Nie zmieniła się nazwa ulicy, przy której znajduje się placówka, nie zmienił się nawet jej numer. Mimo to, w kieleckim Przedszkolu Samorządowym nr 8 zmieniło się prawie wszystko. Ze starego budynku placówkę przeniesiono kilkaset metrów dalej, do nowego obiektu z wysokimi standardami. Uruchomiono tu na razie dwa oddziały integracyjne dla dzieci zdrowych i z dysfunkcjami, na przykład wzroku.   

W budynku jest nowoczesna kuchnia przeznaczona do wydawania posiłków z kateringu, 4 sale dla dzieci, sala ogólnodostępna, szatnie i sala do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami. Rodzice, których dzieci przyszły we wtorek po praz pierwszy do nowej placówki, chwalili to, co zastali na miejscu.

Jeszcze przez październik stare i nowe przedszkole będą funkcjonować równolegle. W sumie po przeniesieniu pozostałych oddziałów, będzie tu 60 dzieci. Placówka jest przygotowana do przyjęcia blisko setki.

Stary budynek przedszkola nie należał do miasta. Prywatny właściciel miał wobec niego inne plany. Konieczna była przeprowadzka placówki. Zadanie zrealizowano w ramach projektu: „Każdy ma prawo do swego miejsca w społeczeństwie - nowe oddziały integracyjne w przedszkolach dla dzieci z gminy Kielce”. Pomógł unijny program Kapitał Ludzki.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy