Końskie będą świętować: Centralnym punktem tegorocznych obchodów święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja będą biegi uliczne. Na różnych dystansach wystartują dzieci, kobiety i wyczynowcy. Nie zabraknie koncertów. Świętowanie rozpocznie msza święta za ojczyznę. „Wskrzeszani są umarli, uśmiercani są żywi” - PiS dopilnuje majowych wyborów: Prawo i Sprawiedliwość skrupulatnie przygotowuje się do majowych wyborów prezydenckich. Świętokrzyscy parlamentarzyści deklarują, że dopilnują, by wybory zostały przeprowadzone uczciwie. W związku z tym każda komisja wyborcza będzie miała swojego męża zaufania z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. „Mój wymarzony zawód”: 24 prace gimnazjalistów z województwa świętokrzyskiego zostały ocenione w konkursie plastycznym „Mój wymarzony zawód”. 24 kwietnia w Zespole Szkół Samochodowo - Usługowych nastąpiło rozstrzygnięcie rywalizacji. Włoszczowska draka – odchody ptaka: Na wtorkowej sesji Rady Miasta we Włoszczowie, burmistrz Grzegorz Dziubek poruszył istotny problem związany z estetyką miejskiego parku. W związku z dużą ilością ptactwa oraz odchodów przez nie pozostawianych, podjęto decyzję o podcięciu koron drzew. Krzemionki zostaną wpisane na listę UNESCO?: Wkrótce nasz region może wzbogacić się o kolejny obiekt na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. O wpisanie na nią walczy Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, wraz z kopalnią krzemienia pasiastego w Krzemionkach. Starania te poparł sejmik województwa świętokrzyskiego podczas ostatniej sesji. Łączność i transport – priorytety regionu: „To dobrze, że województwo świętokrzyskie inwestuje w transport i komunikację”. Z przewodniczącą komisji budżetu i finansów sejmiku województwa świętokrzyskiego rozmawiamy o priorytetach dla regionu w bieżącym roku oraz o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Zapraszamy na zapowiedź Kwadransu Politycznego. Kolejny CK JAM w Kielcach: W sobotę, 25 kwietnia w Skate Parku koło Kadzielni rozegrano kolejny CK JAM. Do stolicy województwa świętokrzyskiego zjechali rowerzyści z całej Polski. Uczestnicy musieli zaprezentować swoje umiejętności w trikach na BMX-ach. 48-latek podejrzany o zabójstwo na Pomorskiej: Wracamy do sprawy zabójstwa małżeństwa w bloku przy ul. Pomorskiej. Przypomnijmy, na początku lutego w jednym z mieszkań znaleziono martwych kobietę i mężczyznę. Uczniowie ZSTM w Skarżysku spotkali się z przyszłymi pracodawcami: W ubiegły piątek w Zespole Szkół Transportowo - Mechatronicznych w Skarżysku odbyło się spotkanie przedstawicieli PKP PLK z licealistami, a także zaproszonymi gimnazjalistami. Obecni mieli okazję bliżej poznać być może swoich przyszłych pracodawców. Przed nami IV Biało-Czerwony Rajd: Już po raz IV w Skarżysku Dzień Flagi zostanie uczczony w nietypowy sposób. 2 maja spod Miejskiego Centrum Kultury ruszy rowerowy Biało – Czerwony Rajd.
Menu

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy