Śmiertelny wypadek w Skarżysku Kościelnym: We wtorek około godziny 18.00 w Skarżysku Kościelnym na skrzyżowaniu obok Urzędu Gminy doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosły trzy osoby, a czwarta przebywa w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Pracownik Domu Kultury nagrodzony przez minister edukacji!: Mateusz Piątkiewicz z włoszczowskiego Domu Kultury zwyciężył w konkursie EDUinspirator, organizowanym przez europejski program ERASMUS + i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Szedł nocą bez odblasków…: W Jędrzejowie mężczyzna szedł w nocy poboczem bez odblasków. Na szczęście przechodnia zauważono i ostrzeżono policję. Uciekał przed policją, zabił pieszego: 74-letni mężczyzna, przechodząc przez przejście dla pieszych na ul. Ściegiennego w Kielcach, zginął potrącony przez pijanego kierowcę audi. Około godziny 13 funkcjonariusze otrzymali pierwsze zgłoszenie. Dawcy szpiku poszukiwani: 26 i 27 listopada w 58 miastach Polski odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku, w ramach finału IV ogólnopolskiego projektu "DWA WYMAZY & DO BAZY". Platforma Obywatelska wspiera w drugiej turze wyborów Konrada Kroniga: Dzisiaj odbyła się konferencja z udziałem szefowej świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej, Marzeny Okły-Drewnowicz oraz radnych miejskich i powiatowych, którzy zostali wybrani podczas wyborów samorządowych. Biała Wstążka po raz ósmy: W Kielcach zakładanych jest coraz więcej „Niebieskich Kart”. W porównaniu do roku ubiegłego, ich liczba wzrosła aż ponad trzykrotnie. Te dane pokazują, że przemoc w rodzinie nadal jest tematem tabu, choć coraz częściej przypadki jej stosowania wychodzą na jaw. Ciekawy projekt w Zespole Szkół Prywatnych: W piątek w Zespole Szkół Prywatnych realizowano projekt pod nazwą „W jaki sposób globalizacja w sferze żywienia wpływa na człowieka?”. Pikietowali przeciwko wynikom wyborów: Kilkadziesiąt osób protestowało w sobotę pod Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Zwolennicy Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy domagali się powtórzenia wyborów samorządowych, które - ich zdaniem - zostały sfałszowane. Koalicja PiS i SLD? Pawlak: Śmieszne to jest!: O wyborach samorządowych, możliwości ich powtórzenia oraz koalicji PiS i SLD. Między innymi na te tematy rozmawialiśmy z posłem Mirosławem Pawlakiem z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zapraszamy na fragment programu.
Menu

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy