Sprawcy kradzieży zatrzymani: Skarżyscy policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę oraz 60-letniego mężczyznę mieszkających w Radomiu, którzy są podejrzani o kradzież artykułów spożywczych i chemicznych w jednym z supermarketów na terenie Skarżyska-Kamiennej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Nowy Dyrektor MPWiK w Skarżysku-Kamiennej: Łukasz Żuchowski od 2 marca został nowym dyrektorem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej Sp. z o.o. Zastąpił on na tym stanowisku Jana Stojka. Przewrócona cysterna na rondzie w Cedzynie groziła wybuchem. Była ewakuacja!: Na rondzie w Cedzynie przewróciła się cysterna z propanem-butanem. Pojazd przewożący blisko 10 ton gazu uległ mikrorozszczelnieniu. Natychmiast odbyła się akcja ewakuacyjna w promieniu 500 metrów. Drogi w kierunku Górna, Leszczyn i Kielc wraz z obwodnicą są nieprzejezdne. Zatrzymany za handel narkotykami: Świętokrzyska Policja zatrzymała 51-letniego mężczyznę podejrzewanego o sprzedaż narkotyków. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli 200 gramów marihuany. Świętokrzyscy gimnazjaliści w czołówce, jeśli chodzi o umiejętności komputerowe: Dziś nikt nie wyobraża sobie życia bez komputerów. Najłatwiej w wirtualnym świecie radzą sobie ludzie młodzi. W Koronie trwa kontrola: Od kilku tygodni trwa kontrola radnych w Koronie Kielce. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ona przebiega. Póki co, trwa sprawdzanie dokumentów. Obie strony zapewniają, że współpraca wygląda dobrze. Udane adopcje w świętokrzyskim - ośrodek adopcyjny podsumowuje działalność: Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny z okazji trzeciego roku istnienia, podsumował swoją dotychczasową działalność. Dane są zadowalające. Dzięki pomocy placówki, nowy dom znalazło ponad 170 dzieci, a kolejni opiekunowie już czekają na możliwość przyjęcia do siebie dziecka. W przychodniach ruch. Dużo zachorowań na grypę: Zima, choć łagodna, nie daje o sobie zapomnieć. A marzec i kwiecień to najbardziej zdradliwe pod względem pogody miesiące. Najłatwiej wtedy złapać też jakąś infekcję. I niestety tak też się dzieje. Z danych świętokrzyskiego sanepidu wynika, że w regionie mamy sporo przypadków grypy. Da się to łatwo potwierdzić w przychodniach, gdzie pacjentów z niepokojącymi objawami nie brakuje. Utworzenie Rady Przedsiębiorców Łopuszna: Realizacja planów inwestycyjnych terenów gminy, szukanie pomysłów na przemysł oraz pozyskiwanie środków z zewnątrz na realizację – to jedne z głównych zamierzeń powstającej w Łopusznie Rady Przedsiębiorców. Andrzej Duda nie przyjedzie w piątek do Kielc... odwiedzi Polaków w Wielkiej Brytanii: Zaplanowane na piątek spotkanie kandydata PiS na prezydenta Polski, Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kielc nie odbędzie się.
Menu

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy