Życzenia dla mam: 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Tego dnia w szczególności dbamy o swoje mamy, kupujemy kwiaty i składamy im życzenia. Rozbudowa Energetycznego Centrum Nauki na finiszu. Byliśmy w środku: Kończy się rozbudowa Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego. Z naszą kamerą byliśmy w pomieszczeniach, w których ulokowane będzie Energetyczne Centrum Nauki. Choć prace jeszcze trwają, obiekt już robi wrażenie. Uciec przed rakiem. Spotkanie dla mężczyzn: W najbliższy piątek, 29 maja w Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbędzie się spotkanie edukacyjne dla mężczyzn pn. "Nowotwory układu moczowo - płciowego bez tajemnic". Mamy świętują. Wszystkiego najlepszego!: We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. To święto o randze międzynarodowej, ale jego data zależy od kraju, w którym jest świętowany. Dla wszystkich mam teraz najlepsze życzenia i kilka danych statystycznych. Tylko u nas! Dodatkowe pieniądze dla Michniowa: Komisja Finansów Publicznych podjęła decyzję o przyznaniu 1,5 miliona złotych na dokończenie prac związanych z rozbudową Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Motocyklistów na buspasach raczej nie będzie: Kieleccy motocykliści mają coraz mniejsze szanse na to, by móc legalnie wjechać na miejskie buspasy. Taka propozycja ze strony środowisk motocyklowych pojawiła się na sesji rady miasta na początku maja. Kierowcy jednośladów zapewniali wówczas, że takie rozwiązanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na kieleckich ulicach. Ale takiej pewności nie ma m.in. policja. Obie jezdnie na Ściegiennego otwarte: Zbliża się finisz jednej z największych inwestycji drogowych w naszym mieście. Na ulicy Ściegiennego oddano już do użytku obie nitki. Do ukończenia prac pozostała już głównie kosmetyka i dokończenie robót na sąsiednich ulicach. Fundacja „Daj Szansę” wyróżniła zdolną młodzież: Z inicjatywy Fundacji „Daj Szansę” w poniedziałek nagrodzono skarżyską młodzież, która wyróżniła się w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i Igrzyskach Sportowych Młodzieży Szkolnej, a także ich opiekunów i szkoły. Kierowcy ekspresowo tracą prawko: Od momentu wejścia w życie zaostrzonych przepisów drogowych, policjanci nie oszczędzają kierowców. W województwie świętokrzyskim przez tydzień 40 kierujących straciło prawo jazdy. Nowe przepisy sieją postrach, a kierowcy w obawie o utratę prawa jazdy posuwają się nawet do czynów karalnych. Dobry występ w Limanowej: 23 maja w Limanowej został rozegrany turniej karate "One World One Kyokushin". Była to już 5. edycja turnieju organizowanego przez ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej.
Menu

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy