O bezpieczeństwie z włoszczowską młodzieżą: Policjanci z Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Funkcjonariusze poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, zaprezentowali również filmy „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” i „Eksperyment”. Papierosy bez akcyzy: Ponad 1000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Kontrabanda przewożona była w samochodzie przez 44- letniego mężczyznę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny. Kryminalni ruszyli z pomocą potrąconemu mężczyźnie: W piątek przed godziną 14 w rejonie budynku skarżyskiej policji doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 85-letniego mężczyzny. Wypadek rozegrał się niemalże na oczach funkcjonariuszy, którzy kończyli służbę. Policjanci natychmiast ruszyli poszkodowanemu z pomocą. 85-latek trafił do szpitala. Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5: Kolejny raz w tym roku szkolnym spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 5 z przedszkolakami. Udany „Bal Słowackiego” w I LO: Piątkowy wieczór w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku upłynął pod znakiem dobrej zabawy. „Bal Słowackiego” przyciągnął ponad 300 osób, aż o 100 więcej niż w roku ubiegłym. Znamy kadrę Korony na obóz w Turcji: Poznaliśmy kadrę Korony Kielce na obóz przygotowawczy. Kielczanie do Turcji wylecą w 21-osobowym w składzie wraz z trójką nowych zawodników. Polacy raczej ufni w stosunku do Policji: Około 3/4 Polaków ma zaufanie do Policji, wynika z danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Most zamiast łączyć dzieli? "Problem rozdmuchany przez media" - mówi wicemarszałek: Most w Połańcu, który miał połączyć Świętokrzyskie z Podkarpaciem zaczyna jednak dzielić. Wszystko przez wprowadzenie ograniczenia prędkości i tonażu na jednej z dróg dojazdowych. Władze naszego województwa przekonują jednak, że przeniesienie ruchu tranzytowego na nową drogę nie wydłuża czasu podróży. Wiktoria i Kacper pojadą do Eurodisneylandu!: Za nami kolejny finał konkursu na Małą Miss i Małego Mistera Ziemi Świętokrzyskiej. Jak przyznają organizatorzy, konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, w końcu nagrodą główną dla małego zwycięzcy jest wyjazd do Eurodisneylandu. Poznać Iran – wspomnienia z podróży Marzeny Kądzieli: To było wyjątkowe spotkanie, pełne wyjątkowych wspomnień. W czwartek wieczorem w Klubie Podróżnika Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, wieloletnia dziennikarka „Echa Dnia” i podróżniczka, Marzena Kądziela, opowiedziała o swojej wyprawie do Iranu.
Menu

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy