Sport Challenge rusza już w ten weekend: W najbliższy weekend w Skarżysku rozpoczyna się ósma już edycja projektu Sport Challenge. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną turnieje w piłce nożnej oraz piłce siatkowej plażowej kobiet i mężczyzn. Projekt realizowany jest przez Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z portalem skarzysko24.pl. Suchedniowskie Świętojanki pełne atrakcji: Tegoroczne Świętojanki w Suchedniowie mają szansę być zapamiętanymi na długo. To za sprawą meczu Polska – Szwajcaria, który niespodziewanie przedłużył się o dogrywkę i rzuty karne. Stąd tłumny napływ mieszkańców dopiero w okolicach godziny 18.00, zaraz po meczu. W szpitalu na Czarnowie czworo pacjentów pokąsanych przez żmije: Coraz więcej żmij pojawia się w okolicach terenów leśnych w województwie świętokrzyskim. Przyczyniły się do tego zima bez dużych mrozów i wiosna z niewielkimi opadami deszczu. W tym sezonie do szpitala na Czarnowie trafiły już cztery osoby ukąszone przez te jadowite węże. Uroczyste zakończenie obchodów: Trzydniowe obchody 100 - lecia istnienia harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej zakończone zostały mszą świętą i odsłonięciem pamiątkowej tablicy oraz uroczystym apelem na błoniach przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uwaga na piecyki gazowe!: Piecyki gazowe latem przysparzają nam wielu problemów. Jakie są tego przyczyny i co możemy zrobić w takiej sytuacji? O to zapytaliśmy specjalistę z tej dziedziny – kominiarza. Lubawski z absolutorium. Co z Młodzieżową Radą Miasta?: Prezydent Lubawski z absolutorium za wykonanie budżetu. Temat ten zszedł jednak na dalszy plan podczas czwartkowej sesji. Burzliwa dyskusja towarzyszyła powołaniu w Kielcach Młodzieżowej Rady Miasta. Ostatni dzwonek, by uzyskać wyrównanie z 500+: Zwykle 50-60 osób dziennie, a od trzech dni około 90 osób w ciągu dnia zgłasza się z wnioskiem o przyznanie świadczenia 500+ w Kielcach. Wzrost zainteresowania spowodowany jest tym, że jeszcze tylko do piątku ci, którzy przyniosą dokumenty, mogą liczyć na wyrównanie wypłaty pieniędzy od kwietnia. PiS będzie wybierać nowe władze: W najbliższą sobotę odbędzie się w Warszawie Zjazd Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Świętokrzyska drużyna PiS z entuzjazmem, ale i nadziejami jedzie do stolicy. Pamiętajmy o szczepieniu psów: Urząd gminy we Włoszczowie przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Pogryzienie przez zwierzę to duży kłopot dla jego właściciela. Prawne problemy zaczynają się w momencie, gdy okazuje się, że pies nie miał aktualnego szczepienia przeciwko właśnie wściekliźnie. To ogromne zaufanie: Choć prawie wszyscy się tego spodziewali, to do końca nigdy nie wiadomo, jak zachowają się radni. Chodzi o sesję Rady Powiatu w Jędrzejowie. Radni udzielili absolutorium staroście Kaczmarkowi i całemu zarządowi powiatu za wykonanie budżetu w 2015 roku.
Menu
reklama
reklama

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy