Ulewa zalała Kielce: Raptem kilkanaście minut trwała burza, która przeszła wczesnym popołudniem nad Kielcami. Wystarczyło to jednak by wiele ulic zamieniło się w rwące potoki. „Przepraszam bardzo, ale to chamstwo jest”!: Parlamentarzyści przebywają na urlopach, ale cały czas nie milkną echa ostatniego posiedzenia sejmu. Środkowy pale, złowrogie życzenia kierowane przez partie rządzącą w stronę posłów PO – to tylko niektóre” smaczki”, które specjalnie dla nas skomentowała szefowa świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej Marzena Okła – Drewnowicz. Wasze podróże na naszej antenie: Bałkany!: Już możemy powiedzieć, że nasza akcja, w której Państwo dzielicie się z nami swoimi zdjęciami z wakacji, przyniosła zamierzony efekt. Miliony na kulturę rozdane: Rewitalizacja Zespołu Klasztornego na Świętym Krzyżu czy Centrum Multimedialne w Wojewódzkiej Bibliotece w Kielcach to tylko dwa spośród sześciu przedsięwzięć, które zostaną dofinansowane w ramach działania „Zachowanie dziedzictwa naturalnego i kulturowego ”. Ponad 58 mln zł dofinansowania pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. „Afryka - barwna podróż Kazika”: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku i Muzeum Zabawek i Zabaw w Kielcach nawiązują ścisłą współpracę. Pierwszy etapem tej współpracy jest niecodzienna wystawa, która można już oglądać w Sali Lustrzanej skarżyskiego MCK. W oczekiwaniu na wizytę Ojca Świętego: W środę, na trwające od poniedziałku Światowe Dni Młodzieży przyjedzie papież Franciszek. Po raz pierwszy pielgrzymi ujrzą go w oknie papieskim pomiędzy godziną 20.00 a 21.00. Ojciec Święty do Polski przyleci o godzinie 16.00, o 17 natomiast spotka się z władzami Rzeczypospolitej Polskiej oraz korpusem dyplomatycznym. O 18.30 odbędzie się spotkanie biskupami Polski. Później uda się na uroczystą kolację w Domu Arcybiskupów Krakowskich. Skarżyszczanie chronią ŚDM: Jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w naszym kraju, Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się w Małopolsce. W stan gotowości postawione zostały wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Również policjanci ze Skarżyska czynnie włączyli się w ochronę uczestników ŚDM. Ostatnia szansa na dofinansowanie dla osób 50+: Miejski Urząd Pracy informuje, że tylko do piątku, osoby po 50. roku życia, chcące założyć własną działalność gospodarczą, mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach projektu zakładającego aktywizację mieszkańców miasta 50+. Zatrzymani za dopalacze: 27-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna zostali zatrzymani we wtorek przez świętokrzyską policję. Podejrzewani są o rozprowadzanie i sprzedaż dopalaczy. Zbliża się kolejna rocznica rozbicia więzienia UB: W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku miała w Kielcach miejsce akcja odbicia żołnierzy AK przetrzymywanych w więzieniu przez Urząd Bezpieczeństwa. Inicjatorem był płk. Antoni Heda ps. „Szary”. Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom udało się uwolnić z Zamkowej 350 więźniów.
Menu
reklama
reklama

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy