Kierowca busa pobił kierowcę MPK: Uszkodzone ucho wewnętrzne, opuchnięta twarz. To efekt pobicia kierowcy autobusu komunikacji miejskiej przez innego kierowcę z busa. Do zdarzenia doszło w środę po południu na ul. Żelaznej. Sprawę bada już policja. „Co z naszymi dziećmi?” Pytali na sesji rodzice przedszkolaków: W ratuszu odbyła się w czwartek kolejna sesja Rady Miasta nowej kadencji. Radni zajmowali się ustalaniem składów komisji stałych, ale pojawił się również temat jednego z kieleckich przedszkoli i przyszłości uczęszczających do niego dzieci. Opłatkowo u marszałka. Spotkanie mediów z zarządem województwa: Tym razem przed, a nie po świętach tradycyjne spotkanie z mediami zorganizował marszałek województwa świętokrzyskiego. "Rejowiaki" w uroczystym pochodzie: Świąteczne pochody w Jędrzejowie nie mają końca. W grudniu ulicami miasta razem ze Świętym Mikołajem przeszedł nie tylko burmistrz Marcin Piszczek, ale i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w dniu patrona szkoły. Jan Maćkowiak komentuje bieżące wydarzenia, nie tylko polityczne: Nowa funkcja w zarządzie województwa świętokrzyskiego, Pendolino wreszcie na torach, świętokrzyskie drogi i kolei. To tematy, które poruszamy w politycznej rozmowie z nowym wicemarszałkiem województwa. Zapraszamy na fragment programu. Groźny wypadek w Koziej Woli pod Stąporkowem: Około godziny 10:30 w miejscowości Kozia Wola w gminie Stąporków doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym wzięły udział trzy pojazdy: Fiat Ducato, Hyundai Tucson oraz Toyota Avensis. Konferencja prezydenta Skarżyska dotycząca planów inwestycyjnych gminy: Dzisiaj w siedzibie Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga i prezesa Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Łukasz Bilskiego. Bomb(k)owe warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy: W sobotę, 20 grudnia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbędą się warsztaty strojenia ozdób choinkowych. Choinka za śmieci. Możliwość wymiany przed Urzędem Gminy: 22 grudnia przed Urzędem Gminy Włoszczowa odbędzie się świąteczna akcja wymiany starego sprzętu elektronicznego na żywą choinkę, pod hasłem "Świętuj EKO z gminą Włoszczowa". Cieplej uczniom i mniej szkodliwie dla środowiska – termomodernizacja szkoły w Tumlinie: Na tydzień przed świętami w Zespole Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie oficjalnie zakończono kompleksową termomodernizację budynku. Oprócz poprawy warunków grzewczych, inwestycja wypłynie również na ochronę środowiska.
Menu

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy