Setki kielczan skorzysta z programu oddłużeniowego: Około 400 kielczan będzie mogło skorzystać z programu oddłużeniowego zaproponowanego przez Miejski Zarząd Budynków. „Na pokładzie PO panuje chaos” - komentuje senator Słoń: Miniony weekend był wyjątkowo pracowity dla dwóch największych partii – Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Za nami m.in. trzydniowa konwencja programowa PiS w Katowicach, podczas której padło wiele obietnic, pomysłów i rozwiązań. O tym, czego Polacy mogą spodziewać się po wygranych wyborach Prawa i Sprawiedliwości mówił nasz gość, senator Krzysztof Słoń. We wtorek policyjna akcja "Prędkość": W najbliższy wtorek tj. 7 lipca br. od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie naszego województwa, prowadzone będą działania pn. „Prędkość”. Świętokrzyscy policjanci dokonując częstych kontroli, zwrócą szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach. Marszałek Sejmu gościła w regionie: W sobotę w regionie przebywała Małgorzata Kidawa-Błońska. Marszałek Sejmu wzięła udział w uroczystości z okazji 25-lecia zespołu Kopcowianki z Woli Kopcowej. Imprezę zorganizowano w Szklanym Domu w Ciekotach. By nigdy się nie powtórzyło... 69. rocznica Pogromu Kieleckiego: W sobotę w Kielcach obchodzono 69. rocznicę Pogromu Kieleckiego. Pod kamienicą przy ul. Planty 7/9 władze miasta, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Solidarności, a także środowisk żydowskich, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Setki mandatów, kilkanaście wstrzymanych praw jazdy. Bilans weekendu na świętokrzyskich drogach: Trzynaście zatrzymanych praw jazdy na 3 miesiące, dwa zabrane uprawnienia, 160 mandatów i 14 wniosków do sądu. To bilans ostatniego weekendu na świętokrzyskich drogach. Straż Miejska zostaje w Końskich: Końskie nie dołączyły do grupy ponad 200 miast w Polsce, w których nie ma Straży Miejskiej. Na ostatniej sesji Rady Miasta w Końskich głosowano fakt procedowania w sprawie likwidacji straży. Już wiadomo. Na kilka miesięcy temat likwidacji straży trafił do lamusa. Miasto proponuje ankietę ws. skweru im. Ireny Sendlerowej: Do końca lipca można wypowiadać się w ankiecie, na temat zagospodarowania skweru im. Ireny Sendlerowej, pomiędzy ulicami Paderewskiego i Planty. Narkotykowe zatrzymanie: Wczoraj jędrzejowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, u których podczas przeszukania mieszkań zostały ujawnione substancje, wstępnie zidentyfikowane jako amfetamina i ekstazy. Teraz 35 i 26 latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kontrolowali wszystkich: W trakcie minionego weekendu jędrzejowscy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób poruszających się po naszych drogach. Policjanci skontrolowali blisko 400 kierujących i ich pojazdy.
Menu

Na ratunek pszczołom!

  • Napisane przez  Paulina Drozdowska
Na ratunek pszczołom!

Kielecka Szkoła Podstawowa nr 27 im. Kamila Baczyńskiego w Kielcach przeprowadziła we czwartek olimpiadę ekologiczną. W IX edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej pod tytułem „Pszczoły i inne owady zapylające wokół nas” wzięli udział uczniowie klas IV-VI z szesnastu podstawówek. Olimpiada jest częścią całorocznego projektu wojewódzkiej Ligi Ochrony Przyrody.

Akcja LOP-u Kielce ma na celu ratowanie pszczół poprzez uświadamianie, jak ważne funkcje pszczoły pełnią w środowisku. Uczniowie z całego województwa mogli brać udział w warsztatach i badaniach terenowych. 

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy