Dziękujemy za spotkanie w Jędrzejowie!: W czwartek spotkaliśmy się z Państwem na rynku w Jędrzejowie. Mogliśmy Państwa poznać z bliska. Mogliśmy porozmawiać o problemach i radościach. Jesteście niesamowici! Dziękujemy za to spotkanie. Nielegalne papierosy w koneckim mieszkaniu: Policjanci z koneckiej komendy w mieszkaniu 65-letniej kobiety znaleźli i zabezpieczyli 122 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy, pół kilo krajanki tytoniowej oraz 4 butelki wypełnione najprawdopodobniej spirytusem. Effector Kielce nowym partnerem Telewizji Świętokrzyskiej!: 7 czerwca doszło do uroczystego podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Effectorem Kielce a Telewizją Świętokrzyską. W ramach współpracy, na naszej antenie będzie pojawiało się coraz więcej programów sportowych, wywiadów oraz konkursów. Decydujący tydzień ws. sprzedaży Korony: Do 15 października ma być wiadomo, czy Andrzej Grajewski zostanie nowym właścicielem Korony Kielce. Były inwestor m.in. Widzewa Łódź prowadzi obecnie kontrolę w klubie. Zainteresowane kupnem Korony są także trzy inne podmioty. Gwieździsty Rajd Rowerowy już w sobotę: 10 października odbędzie się przełożony z powodu warunków atmosferycznych VIII Gwieździsty Rajd Rowerowy. Start o 10.00 z poszczególnych gmin. Szczegóły w materiale filmowym. Kapitan Vive wraca do reprezentacji!: Grzegorz Tkaczyk, środkowy Vive Tauron Kielce, po 3 latach wraca do reprezentacji Polski. Nowiny mają kolejne poidełko. Relacja z otwarcia tylko u nas!: Od dzisiaj Nowiny mają nowe poidełko. W czwartek dokonano uroczystego otwarcia tego urządzenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Pomysł poidełka w takim miejscu pojawił się zaraz po wprowadzeniu ustawy wycofującej niezdrowe jedzenie z polskich szkół. Wodociągi Kieleckie wyszły w ten sposób naprzeciw potrzebom uczniów. Jest to także próba zachęcenia ich do zdrowych nawyków żywieniowych. Tylko u nas pełna relacja z wydarzenia. Lubawski doradcą prezydenta Dudy?: Wojciech Lubawski może zostać jednym z doradców prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Onetobus wystartował! Tylko u nas relacja z pobytu w Kielcach: Onetobus w czwartek odwiedził Kielce. Autobus, którym podróżuje ekipa Onetu daje ludziom możliwość wyrażenia swojego zdania na temat tego, co myślą o polityce i politykach. To innowacyjny pomysł, dzięki któremu pojawiła się okazja do podjęcia prawdziwej debaty. Stolica naszego województwa była pierwszym przystankiem Onetobusa. Innowacyjna gospodarka, ale w odwołaniu do tradycji. Zdzisław Marek Szczekota przedstawia swoje pomysły: Przywrócenie tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, ale z nastawieniem na nowe technologie. Takie rozwiązanie proponuje kandydat PO do sejmu, Zdzisław Marek Szczekota.
Menu
reklama
reklama

2014 rokiem Żeromskiego

  • Napisał 
2014 rokiem Żeromskiego

Rok 2014 będzie rokiem Stefana Żeromskiego, ale niestety tylko w naszym regionie. Taki sposób uczczenia 150 rocznicy urodzin pisarza, który szczególnie ukochał ziemię świętokrzyską, przyjął podczas ostatniej sesji Sejmik województwa.

Zgodnie z uchwałą Sejmu z grudnia 2012 roku, patronem ubiegłego 2013 był Julian Tuwim. Patrona 2014 komisja kultury i środków przekazu wybierała spośród Oskara Kolberga, Jana Karskiego i Jana z Dukli, mimo że wiele instytucji zgłaszało m.in. Stefana Żeromskiego, którego 150 urodziny przypadają właśnie w tym roku.

Niestety, autor „Przedwiośnia” nie został uhonorowany przez polski parlament, w przeciwieństwie do tego regionalnego. Decyzją sejmiku województwa rok 2014 w świętokrzyskim obchodzony będzie jako rok Żeromskiego. Obchodom roku Żeromskiego towarzyszyć będą specjalne konferencje naukowe i wystawy. Kielecki Teatr dramatyczny przygotowuje premierę „Dziejów grzechu”.

Cykl wykładów i warsztatów planuje też „Szklany Dom” w Ciekotach. Te odbywać mają się od kwietnia do października.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy