Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Instytut Zrównoważonego Rozwoju

Instytut Zrównoważonego Rozwoju

Były Minister Edukacji Narodowej oraz ambasador, prof. Ryszard Czarny obchodzi 40 lecie pracy naukowej. Ten wyjątkowy jubileusz świętował we wtorek w Kielcach przy okazji powołania fundacji Instytutu Zrównoważonego Rozwoju. Profesor ze wzruszeniem zdradził, co przez te wszystkie lata dało mu najwięcej satysfakcji.

W obrębie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zostanie powołana fundacja Instytutu Zrównoważonego Rozwoju. Jest to jedna z nowych szkół w ekonomii zespolona z ekologią. Odpowiada ona na problemy  społeczeństw rozwiniętych i nowoczesnych.

Kraje nordyckie są liderami z dziedzinie zrównoważonego rozwoju zielonej ekonomii. Zrównoważony Rozwój skupia się przede wszystkim na jednym, głównym obszarze działań. Mianowicie na edukacji. Jak przyznaje marszałek Adam Jarubas w naszym województwie obszarów szeroko rozumianego rozwoju jest bardzo wiele.

Konferencja nt. Instytutu Zrównoważonego Rozwoju wpisała się w program wydarzeń związanych z jubileuszem 40-lecia pracy naukowej prof. Ryszarda Czarnego, byłego Ministra Edukacji Narodowej  i ambasadora. Profesor ze wzruszeniem zdradził, że przez te wszystkie lata najwięcej satysfakcji dawali mu uczniowie.

Projekt Zrównoważonego Rozwoju będzie prawdopodobnie finansowany ze środków  unijnych. Fundacja liczy  również na wsparcie ze strony funduszy państw nordyckich.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy