"Gryf" dla mieszkańców na wakacje: Lokalne Grupy Działania działają w Polsce jako jednostki, które pozyskując środki z Unii Europejskiej, wspierają społeczeństwa lokalne. Sprawdziliśmy, czy Jędrzejowska LGD „Gryf” ma coś dla mieszkańców na wakacje? Zmiany w Tokarni: Znane w całej Polsce Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni nie poprzestaje na eksponatach, które są w jego posiadaniu. Park Etnograficzny zasiliła kolejna chałupa. Na tym nie koniec. Co? Gdzie? Kiedy?: W najbliższą sobotę, 2 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejny Maraton Zumba fitness. Poprowadzi go jedna z najlepszych instruktorek w kraju. To świetna okazja do tego, by aktywnie spędzić czas w rytm energetycznej muzyki. Początek o godzinie 16. Bilety do nabycia przed imprezą. „Jedz jabłka na złość Putinowi”: Od 1 sierpnia Rosja ogłosiła embargo na polskie owoce i warzywa. Decyzja ta jest wynikiem sankcji wobec Rosji, jakie wprowadziła Unia. A skutkiem tego - załamanie gospodarczej sytuacji polskich sadowników. Z tego względu w Internecie aż szumi od społecznej akcji „Jedz jabłka na złość Putinowi”. „Janusz Korwin – Mikke jest 100% dżentelmenem” – mówi Jacek Wójcicki, kandydat na senatora: W czwartek Kongres Nowej Prawicy zainaugurował kampanię wyborczą w jesiennych wyborach do Senatu. O fotel po Beacie Gosiewskiej będzie ubiegał się Jacek Wójcicki, któremu zaproponowano walkę o to stanowisko. W naszym studiu przedstawił plan kampanii wyborczej, cel ubiegania się o fotel senatora, a także swoje poglądy. Czy powielają się one z poglądami szefa partii? Szybciej po mieście?: Na Krakowskiej pojedziemy szybciej. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zgodził się, by kierowcy jeździli po wyremontowanej niedawno ulicy 70 km/h. Seans pod chmurką: 2 sierpnia Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Przeciwdziałaniu Patologią Społecznym „Plusik” zaprasza na letnie kino plenerowe pod chmurką. Zaprezentowany zostanie wielokrotnie nagradzany film „Chce się żyć”. Michał Jędrys przedstawił swój komitet wyborczy: W czwartek w Restauracji Viva w Skarżysku zorganizowano konferencję prasową kandydata na prezydenta Skarżyska, Michała Jędrysa. Podczas konferencji prasowej Jędrys poinformował, że w najbliższych wyborach samorządowych wystartuje z list Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Jędrysa, przedstawił również osoby ze swojego komitetu. Konferencja rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia Michała Jędrysa. PiS-u kampania wyborcza: Wiemy już, jak będą wyglądały kampanie wyborcze PiS w niemal całym regionie świętokrzyskim. Pora zapoznać Państwa z planami PiS w Końskich. Po raz trzeci o urząd burmistrza będzie się ubiegał się lokalny lider PiS, Andrzej Lenart. Czy tym razem uda się pozostawić w pokonanym polu aż siedmiu konkurentów i zasiąść w fotelu burmistrza? "Złota Rybka" w Wilkowie: Samorząd miasta i gminy Bodzentyn oraz Stowarzyszenie "Wilków – Nasz Dom" zapraszają na II Festiwal Zupy Rybnej "Złota Rybka", który odbędzie się 3 sierpnia od godziny 15.00 nad zalewem w Wilkowie.
Menu

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy