500 zł na (nie)każde dziecko: W sejmie zakończyły się prace nad rządowym programem „500 Plus”. Zakłada on, że rodzice otrzymają 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze wyłącznie w przypadku niższych dochodów. Sprawdzamy, czy Kielce są już przygotowane na przyjmowanie wniosków i co mieszkańcy sądzą o obecnym kształcie programu. Ruszyły targi Kielce Sport Expo 2016: Narty, snowboard, buty i wszystko to, co potrzebne jest do białego szaleństwa można spotkać w Targach Kielce. W czwartek rozpoczęła się impreza Kielce Sport Expo. Fani aktywności fizycznej znajdą tam wszystko, czego potrzebują. Oczywiście oprócz pogody... Ponad 70% fałszywych zgłoszeń pod numerem 112: Problemy z telefonem komórkowym, porady sercowe czy po prostu głupie żarty. Ponad 70% połączeń z numerem alarmowym 112 wykonywanych jest niepotrzebnie. O tym, jakie jest jego przeznaczenie i kiedy należy pod niego dzwonić mówili pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Międzynarodowym Dniu Numeru 112. Piękny, choć niebezpieczny. Skutki śnieżycy zostały już usunięte: Opady śniegu, które od czwartkowej nocy nawiedzają województwo świętokrzyskie spowodowały brak światła na ulicach oraz w gospodarstwach domowych. Strażacy oraz służby odpowiadające za dostawę prądu od rana mieli ręce pełne roboty. Na walentynki dla każdego coś dobrego: 14 luty to dzień, w którym każdy zakochany planuje wyjście do restauracji, kupuje kwiaty lub zabiera ukochaną osobę do kina. Tych, którzy nie przyłączają się do wspólnego świętowania, często przytłacza ogrom przesłodzonych rzeczy. Znalazły się jednak i takie miejsca, które pamiętały również o przeciwnikach walentynek. Znamy harmonogram budżetu obywatelskiego: Od 22 lutego do 7 marca można zgłaszać zadania do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Listę nadesłanych propozycji poznamy do 18 marca. Dzień otwarty na dzień chorego: W ramach obchodzonego w czwartek Światowego Dnia Chorego, w świętokrzyskim oddziale NFZ-u przy ul. Jana Pawła II w Kielcach zorganizowano dzień otwarty w ramach kampanii: „NFZ bliżej pacjenta”. Gigantyczne zainteresowanie małą przebudową: Rekordowa liczba firm zainteresowanych przebudową ulicy Oficerskiej w Kielcach. Do remontu blisko 200-metrowego odcinka drogi zgłosiło się aż 17 przedsiębiorstw.  Trwają konsultacje społeczne w sprawie Krajowej Mapy Zagrożeń: W komendzie powiatowej w Skarżysku odbyły się już drugi raz konsultacje społeczne w sprawie tworzenia Mapy Zagrożeń. Swoją opinię i wskazówki przekazali tym razem przedstawiciele rad osiedlowych i spółdzielni mieszkaniowych. Krajowa Mapa Zagrożeń powstaje na terenie Jędrzejowa: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest powstanie Krajowej Mapy Zagrożeń. Projekt ma na celu planowanie bezpieczeństwa w poszczególnych rejonach, poprzez odpowiednio dopasowane środki zapobiegawcze.
Menu
reklama
reklama

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy