Pomaszerowali aż nad zalew w Mostkach: W sobotę kolejnym powiatowym marszobiegiem pożegnano wakacje. Nad zalew w Mostkach zawędrowało łącznie ponad dwieście osób. W podziękowaniu za plony: Gospodarzem dożynek powiatowych powiatu jędrzejowskiego w tym roku była gmina Słupia Jędrzejowska. Rolnicy uhonorowali ciężką pracę i plony, które w tym roku, jak przyznają nie były udane. Część obrzędowa i artystyczne zorganizowana została na placu przy Zespole Placówek Oświatowych. We wtorek akcja "Pasy": We wtorek 30 sierpnia, w godzinach od 6 do 22, na drogach województwa świętokrzyskiego pojawi się więcej policyjnych patroli. Ma to związek z prowadzoną właśnie tego dnia akcją „Pasy”. PILNE! Braun i troje działaczy opuszcza Nowoczesną. Dołączą do Wenty? (uakt.): Czterech działaczy opuściło w poniedziałek szeregi świętokrzyskich struktur Nowoczesnej. Z partii Ryszarda Petru odszedł m.in. Michał Braun, współzałożyciel ugrupowania w regionie. W najbliższym czasie angażować będzie się w tworzenie stowarzyszenia firmowanego przez europosła Bogdana Wentę. "Witaj szkoło na wesoło!" W sobotę odbył się festyn na koniec wakacji: Zbliża się koniec wakacji. Z tego powodu, w minioną sobotę, w Muszli Koncertowej w kieleckim Parku odbył się festyn pod hasłem „Witaj Szkoło na wesoło!”. Rusza miejski program szczepień: W Kielcach po raz kolejny rusza program szczepień przeciwko grypie. Skorzystać będzie mogło z nich ok. 10 tys. osób po 55 roku życia. Upamiętnili zagładę kieleckiego getta: Przy pomniku Menora w niedzielę upamiętniono 74. rocznicę zagłady kieleckiego getta. W 1942 roku z Kielc wywieziono i zamordowano w Treblince blisko 21 tysięcy Żydów. Wśród nich wiele kobiet i dzieci. Dziś niestety coraz mniej mieszkańców pamięta o tych wydarzeniach. Z cukrzycą da się żyć: W sobotę Stowarzyszenie Diabetyków działające w Skarżysku obchodziło 30 – lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do wielu podziękowań, wręczono też medale osobom, które z cukrzycą żyją już 30 lub 50 lat. Potrącił rowerzystę: W godzinach porannych w pobliżu dworca PKP doszło do potrącenia rowerzysty. „Każde zwycięstwo cieszy”. Mirosław Malinowski nadal prezesem ŚZPN: Podczas sobotnich wyborów prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej nie było niespodzianki. Po 16 latach, piątą kadencję związkowi będzie szefował Mirosław Malinowski. Jego kontrkandydatem był Sławomir Trybek.
Menu
reklama
reklama

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy