MKS zakupiła autobusy z Niemiec, są ambitne plany rozwoju firmy: Dzisiaj w siedzibie Miejskiej Komunikacji Samochodowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga, wiceprezydenta Andrzeja Brzezińskiego i prezesa spółki, Bartosza Iskry. Podczas konferencji przedstawiono założenia i plany dla działalności spółki. Dzięki poczynionym zmianom udało się wygenerować oszczędności i zakupić używane, ale w dobrym stanie autobusy. Krystyna Górnaś - Salata o konieczności wprowadzania niepopularnych decyzji: Krystyna Górnaś-Salata, to jedna z tych radnych miejskich, która podpisuje się pod działaniami gminy. Dzięki Bogu i ludziom: Już z daleka widzimy prace remontowe na kościele w Stąporkowie. Stare poszycie dachowe zastępuje nowe, z blachy. Prace dobiegają końca. Koszt inwestycji to 130 tysięcy złotych. Szóstoklasiści zmierzyli się ze sprawdzianem: Blisko 11 tysięcy szóstoklasistów zmierzyło się dziś ze sprawdzianem na zakończenie szkoły podstawowej. To był pierwszy w ich życiu tak ważny egzamin. Sprawdziliśmy, jak sobie z nim poradzili. Targi dla młodych: Praca, Kariera, Rozwój: W województwie świętokrzyskim jest 14,5 tysiąca osób bezrobotnych do 25 roku życia. Problem ze znalezieniem zatrudnienia mają też osoby w wieku powyżej 25 lat, które skończyły studia. To m.in. dla nich po raz IX zorganizowano Targi Praca, Kariera, Rozwój. W kieleckim ośrodku wystawienniczym, wystawcy proponowali pracę w kraju i zagranicą. Młodzież ze Skarżyska zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie: Aktywna młodzież w Skarżysku-Kamiennej spotkała się z przedstawicielami władz miasta na debacie, podczas której dyskutowano, czy w centrum miasta młodzi ludzie mają gdzie spędzać czas po szkole. Zobaczmy, do jakich wniosków doszli uczestnicy debaty. Ten pierwszy egzamin: W środę, 1 kwietnia  o godzinie 9:00  do swojego pierwszego w życiu poważnego sprawdzianu wiedzy przystąpili uczniowie szóstych klas. Ten swoisty barometr posiadanych umiejętności naukowych przyszło zdawać uczniom w nowej formule. Czy będzie dobrze? Pewnie, że tak! Humory dopisywały, choć dało się słyszeć również przerażenie. To pierwszy poważny sprawdzian w życiu szóstoklasistów, którego nie można oblać. Stąporkowski grzejnik w Dzień Dobry TVN: Pogoda w tegoroczne Święta Wielkanocne zapowiada się bardziej zimowo niż wiosennie, dlatego producenci Dzień Dobry TVN postanowili spróbować zaczarować pogodę największym na świecie grzejnikiem. Stacja krwiodawstwa szuka wolontariuszy: Do końca kwietnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach poszukuje wolontariuszy, którzy będą promować ideę honorowego krwiodawstwa i poszukiwać nowych krwiodawców. Uczennice skarżyskiego „Ekonomika” wiedzą o bankach najwięcej: Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku – Kamiennej mogą pochwalić się szeroką wiedzą na temat bankowości. Uzdolniona młodzież dała dowód swojej wiedzy na III Olimpiadzie Wiedzy o bankach.
Menu

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy