"Kocham, lubię, szanuję - nie biję": Już po raz dziewiąty z inicjatywy Urzędu Miasta Kielce oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zainaugurowano kampanię "Biała Wstążka". Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Kocham, lubię, szanuję – nie biję" i tradycyjnie potrwa do 10 grudnia. Oko w oko z mistrzem: We wtorek w Hali Sportowej w Zagnańsku odbyło się spotkanie z legendarnym mistrzem olimpijskim, Władysławem Kozakiewiczem. Licznie przybyli goście mogli posłuchać wspomnień wybitnego polskiego lekkoatlety, zadawać pytania, a nawet zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Nie czekaj, przebadaj się: Ze względu na dużą ilość zgłoszeń na bezpłatne badania mammograficzne, które odbywały się w sierpniu przy starostwie powiatowym, cytomammobus po raz kolejny odwiedzi Jędrzejów. Autobusowy problem: Odkąd Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zmienił trasę linii 35 oraz 46, mieszkańcy osiedla na Stoku nie kryli swojego niezadowolenia. Od około miesiąca do instytucji trafiło kilka zgłoszeń, wyrażających niezadowolenie kielczan. Dochodziło nawet do zdzierania rozkładów jazdy 35-tki. Choinka w budowie. Drzewko znów będzie sztuczne: Choinka na kieleckim Rynku zaczyna nabierać kształtów. Właśnie ruszył jej montaż. Sztuczne drzewko ma być gotowe przed 6 grudnia. Sprawcy weekendowej bójki trafili do aresztu: W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę przy jednym z lokali we Włoszczowie doszło do napaści, w wyniku której klika osób trafiło do szpitala. Mimo obrażeń, poszkodowanych zwolniono do domu. Turecki inwestor z siedzibą w Skarżysku: Prezydent Skarżyska Konrad Krönig informuje, że w Skarżysku jest szansa na kolejnego inwestora. Z turecka firmą, która ma otworzyć swój oddział w Skarżysku, rozmowy prowadziło Centrum Obsługi Inwestora. "Krewniacy Mikołaja" znów oddadzą krew małym pacjentom: Honorowi krwiodawcy i wolontariusze z Urzędu Marszałkowskiego z okazji zbliżającego się 6 grudnia, po raz kolejny organizują zbiórkę krwi dla najmłodszych pacjentów z regionu. Co z oświetleniem przy Metalowców?: Szwankujące oświetlenie na ulicy Metalowców od dłuższego czasu przysparza kłopotu mieszkańcom Skarżyska. Po kolejnych zgłoszeniach od naszych widzów, postanowiliśmy ustalić, dlaczego uliczne latarnie ciągle ulegają awariom. Ogromny sukces Młodego Granatu: Juniorzy Młodsi Granatu Skarżysko odnieśli niesamowity sukces. W zakończonych rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligii Juniorów Młodszych podopieczni Dariusza Kasprzyka wywalczyli awans do ligi Makro Regionalnej. Na taki sukces w klubie czekano dwadzieścia lat.
Menu
reklama
reklama

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy