Pomóżmy młodym szczypiornistom KSSPR: „Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie” to tytuł projektu, który ma ogromną szansę na to, by zostać wdrożonym w życie. Żeby pomóc młodym szczypiornistom KSSPR potrzebna jest pomoc również Państwa. Jaka? Rzecznik Praw Obywatelskich znów będzie pomagał w Kielcach: W Urzędzie Marszałkowskim zostanie wznowiony Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Mieszkańcy regionu raz w tygodniu będą mogli przyjść osobiście i uzyskać pomoc w przeróżnych sprawach, a tych jak się okazuje jest całkiem sporo. Z tej okazji Kielce odwiedził Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Wiedza o bankach w małym palcu: Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku – Kamiennej mogą pochwalić się szeroką wiedzą na temat bankowości. Uzdolniona młodzież dała dowód swojej wiedzy na IV Olimpiadzie Wiedzy o bankach. Złota Strzała Królowej Bony dla najepszego łucznika: Na królewski zamek zjechali się najlepsi łucznicy z całej południowej Polski, by zmierzyć się w boju o Złotą Strzałę Królowej Bony. Mowa oczywiście o pasjonatach rekonstrukcji i odtwórstwa historycznego, którzy wzięli udział w I Turnieju Łuczniczym w Chęcinach. W sobotę u podnóża chęcińskiej warowni atrakcji nie brakowało. Rekontruktorzy historyczni, którzy do perfekcji opanowali strzelanie z prostego, średniowiecznego łuku mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Rzuty karne przesądziły. Vive mistrzem Europy!: Vive Tauron Kielce pokonało wegierską drużynę MKB Veszprem, tym samym zdobywając tytuł mistrza Final Four Ligi Mistrzów 2016. Trudny mecz rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Vive Tauron Kielce mistrzem Final Four Ligi Mistrzów!: Meczu finałowego Final Four Ligi Mistrzów pomiędzy Vive Tauron Kielce, MVM Veszprem nie rozstrzygnięto nawet podczas dogrywki. Musiały odbyć się więc rzuty karne. XI Jarmark Świętokrzyski na Świętym Krzyżu: Koła Gospodyń Wiejskich, regionalne potrawy, ludowa muzyka i wiele atrakcji - między innymi właśnie na to mogli liczyć turyści i mieszkańcy naszego województwa, którzy przybyli na XI Jarmark Świętokrzyski. Walka o strzałę: I Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Królowej Bony za nami. Na królewski zamek w Chęcinach zjechało rycerstwo z całego województwa świętokrzyskiego, by zmierzyć się z różnymi konkurencjami i wygrać główną nagrodę. Vive Tauron Kielce w finale Final Four Ligi Mistrzów!: Vive Tauron Kielce awansowało do finału Final Four Ligi Mistrzów pokonując francuskie Paris Saint-Germain 28:26. Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami parafii: W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Ulicami naszych parafii przeszły procesje eucharystyczne, które nieodłącznie kojarzą się ze świętem Bożego Ciała.
Menu
reklama
reklama

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy