6 ofert na przebudowę ul. Rycerskiej: W piątek, w skarżyskim starostwie powiatowym, otwarto oferty przetargowe na realizację zadania na "Przebudowa ul. Rycerskiej na odcinku od km 1 + 400 do km 2 + 200 w Skarżysku-Kamiennej". Zakończyć finał po trzech meczach. Vive zaczyna grę o Mistrzostwo Polski: Drużyna Vive Tauron Kielce rozpoczyna grę o mistrzostwo Polski. W sobotę i niedzielę w Hali Legionów odbędą się pierwsze dwa mecze finałowe. Kielczanie o tytuł, już tradycyjnie, walczyć będą z odwiecznym rywalem – Wisłą Płock. Czy Polska wystąpi z Unii Europejskiej?: Partia KORWIN karze za nieprzyjęcie imigrantów mówi stanowcze nie. Jeśli propozycja  kanclerz Merkel zostanie pozytywnie przegłosowana w Parlamencie Europejskim, władze partii zamierzają doprowadzić do referendum o wystąpieniu ze wspólnoty. Trwają przygotowania do referendum: W Kielcach trwają przygotowania do referendum ws. odwołania prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta rajcowie podjęli uchwałę ws. utworzenia zamkniętych obwodów wyborczych. Powoli rozpoczyna się także kampania referendalna. Sonda: Jak działa szpital w Skarżysku?: Jak już informowaliśmy, radni powiatu skarżyskiego na ostatniej sesji przegłosowali uchwałę dotyczącą działań restrukturyzacyjnych w skarżyskim szpitalu. Tlenek azotu uratował noworodka: W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Czarnowie przy pomocy tlenku azotu uratowano życie noworodkowi. Był to pionierski sposób leczenia nie tylko w tym szpitalu, ale i całym regionie. Będzie przejazd pod torami kolejowymi w Skarżysku: Już nie przejście podziemne, a tunel dla samochodów może zostać wybudowany w Skarżysku w okolicy Dworca Kolejowego. Z taką informacją przyszedł dzisiaj do naszego studia wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak. Rower odzyskany, sprawca w areszcie!: 45-letni mieszkaniec Końskich został zatrzymany przez policję. Policjanci udowodnili mu kradzież roweru z garażu. Rower trekkingowy został wyceniony na 1500 zł. Skarżyscy harcerze zbierają pieniądze na replikę Sztandaru z 1919 roku: W tym roku ruch harcerski w Skarżysku - Kamiennej obchodzi 100 - lecie swojej działalności. W 1916 r. powstały pierwsze drużyny harcerskie, będące kuźnią charakterów i szkołą patriotyzmu. Skarżyscy harcerze od 1919 roku posiadają Sztandar, symbolizujący jedność i współdziałanie oraz osobiste przywiązanie do idei każdego harcerza. Nowy prokurator rejonowy w Skarżysku: Jak informuje kielecka Gazeta Wyborcza, pojawiły się zmiany kadrowe w prokuraturach rejonowych, w wyniku wejścia w życie nowej ustawy o prokuraturze.
Menu
reklama
reklama

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy