Oślepiony wjechał w wysepkę?: W poniedziałek około godziny 16:15 na ulicy Metalowców w Skarżysku, na wysokości sklepu Kaufland, jadący Oplem Astrą mężczyzna, najprawdopodobniej na skutek oślepienia przez promienie słoneczne, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Spokojny weekend na świętokrzyskich drogach: Tegoroczny weekend majowy na świętokrzyskich drogach można uznać za spokojny. W porównaniu do lat ubiegłych zanotowano mniej zdarzeń drogowych. Nie było również przypadków śmiertelnych. O ponad połowę spadła także liczba kierujących po alkoholu. Majówka w Łopusznie: W sobotę, z okazji Święta Flagi i długiego majowego weekendu, w Łopusznie odbył się rodzinny piknik. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców Łopuszna i okolicznych miejscowości. Dla wszystkich, bez względu na wiek, przygotowano wiele atrakcji. Vivat 3 Maj – hucznie świętowaliśmy w Kielcach: Konkurs plastyczno-fotograficzny, gra miejska „Vivat 3 Maj!”, prezentacja grup rekonstrukcyjnych i wystawa zabytkowych samochodów. To wszystko sprawiło, że obchody Święta Konstytucji 3 maja w Kielcach nie miały tradycyjnego, nieco monotonnego i urzędowego charakteru. Być może ta niezwykle ciekawa forma sprawi, że z roku na rok świętujących uchwalenie Konstytucji będzie coraz więcej. Choć i tak dziś na frekwencję nie można narzekać. MCK w Skarżysku otwarty dla zwiedzających: Już 7 maja ruszy ogólnopolska akcja promująca projekty finansowane z funduszy unijnych. Również Skarżysko przyłącza się do wydarzenia i 8 maja w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się Dzień Otwarty. Do zwiedzania MCK-u zapraszają Katarzyna Ziomek i Konrad Krönig. Ruszył maraton egzaminów maturalnych: Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Dobrze zdany daje przepustkę na wymarzone studia. W poniedziałek trzecioklasiści w całej Polsce rozpoczęli maraton egzaminów dojrzałości. Na pierwszy ogień - język polski. Maturzystów czekają trzy tygodnie zmagań i nerwów. Matura 2015: „Lalka” i wiersz: "Lalka" Bolesława Prusa lub wiersz Elizabeth Bishop - z tymi pozycjami musieli zmierzyć się maturzyści, którzy dziś pisali maturę z języka polskiego. Do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 11 tysięcy młodych ludzi z województwa świętokrzyskiego. Jak to zwykle bywa przed ważnym egzaminem, było sporo nerwów i niepewności. Pochód pierwszomajowy w Kielcach: Tradycyjnie w Polsce oraz Kielcach, z okazji Święta Pracy, ulicami przeszedł pierwszomajowy pochód. Kilkuset zwolenników lewicy przemaszerowało spod pomnika Henryka Sienkiewicza głównym deptakiem miasta. Rajd Biało – Czerwony ze Skarżyska do Wąchocka: Jak już informowaliśmy Państwa w weekend, w sobotę odbył się IV Rowerowy Rajd Biało-Czerwony. Tym razem trasa prowadziła do Wąchocka, gdzie na uczestników czekało miłe przywitanie władz miasta. Jędrzejów uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja: Uroczysta Msza Święta, obchody główne przy pomniku Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej i rodzinna majówka nad zalewem. Tak Jędrzejów uczcił 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Menu

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy