Pierwszy kilometr kanalizacji prawie gotowy: Pierwszy kilometr kanalizacji sanitarnej na ul. Sandomierskiej już prawie gotowy. Choć pojawiają się pewne utrudnienia, budowa metr po metrze idzie naprzód. To ważna inwestycja nie tylko dla Wodociągów Kieleckich, ale również dla miasta. Ta część Kielc zyska na atrakcyjności. Wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w radiowóz: W czwartek około godz. 12.00 doszło do zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Sokolej i Spółdzielczej. Jednym z aut uczestniczących w zdarzeniu był policyjny radiowóz. Porażka Komorowskiego to porażka Platformy – komentuje poseł Cedzyński: Porażka Bronisława Komorowskiego, to porażka Platformy Obywatelskiej – mówił w naszym studiu poseł Jan Cedzyński. Nasz gość podsumował wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Zdradził również, czy będzie ubiegał się o poselski mandat w jesiennych wyborach parlamentarnych. Zapraszam na fragment rozmowy. Dzień Dziecka w Hermesie: 1 czerwca swoje święto będą miały wszystkie dzieci. Dwa dni wcześniej centrum handlowe Hermes zamieni się w krainę dla najmłodszych. Zabawy z ciastoliną, budowanie kartonowych zamków i eko skarbonek to tylko część atrakcji przygotowanych dla maluchów. W ramach obchodów połączono przyjemne z pożytecznym – organizowana jest zbiórka okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych dla dzieci z Afryki. Koncert Galowy Młodych Artystów: W środę w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku odbył się Koncert Galowy Młodych Artystów. Najzdolniejsi uczniowie zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności zgromadzonej publiczności. Znów budzą Sienkiewkę: Kupcy z Centrum Kielc po raz kolejny będą Budzić Sienkiewkę. Nie żyje Piotr Szczerski. Miał 62 lata: Zmarł Piotr Szczerski. Kieleckim Teatrem im. Stefana Żeromskiego kierował od przeszło 20 lat. Od kilku zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w nocy ze środy na czwartek w wieku 62 lat. Dostojna jubilatka zaprasza: Już 17 października I Liceum Ogólnokształcące w Końskich będzie obchodzić jubileusz 100 lecie istnienia. Trwają intensywne przygotowania do tego święta. Organizatorzy obchodów jubileuszu 100 lecia szkoły, chcą, żeby 17 października na stałe zapadł w pamięci wszystkim zaproszonym absolwentom, którzy już zapowiedzieli swój udział w obchodach. Prezydent i kibice pożegnali Vive: Drużyna Vive Tauron Kielce wyjechała do Kolonii. W sobotę, meczem z FC Barceloną kielczanie rozpoczną rywalizację w Final Four Ligi Mistrzów. Przed wyjazdem powodzenia żółto-biało-niebieskim życzyły władze miasta i kibice. Shapeles walczą o Scyzoryka: W naszym cotygodniowym cyklu artystów przedstawiamy kolejny zespół biorący udział w festiwalu Scyzoryki. Dziś naszym widzom przybliżymy zespół Shapeles ze Skarżyska-Kamiennej.
Menu

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy