Francuski klasztor wspiera gminę: Burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek przyjął w Urzędzie Gminy oficjalną wizytę duchownych gości. Do Jędrzejowa przyjechał brat Bertrand Marie – przeor trapistów. Trapiści to inaczej Zakon Cystersów Ściślejszej Obserwacji, który wywodzi się z opactwa cysterskiego. Skok w szkolny rok: Magiczny skok w szkolny rok zrobili ci, którzy w niedzielę zajrzeli do Centrum Handlowego HERMES. Na dzieci i młodzież, ale i na dorosłych czekało tam wiele atrakcji, związanych z rozpoczęciem roku szkolnego... Inauguracja roku szkolnego z premierem. - Bardzo wam zazdroszczę - mówił do pierwszaków: Premier Donald Tuska uczestniczył dzisiaj w uroczystej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkał się z pierwszakami. Ważne trzy punkty zostały w Skarżysku: Lider III ligi świętokrzysko–małopolskiej, Granat Skarżysko pokonał na swoim stadionie rezerwy Wisły Kraków 1:0. Złota bramkę na wagę trzech punktów zdobył - wchodząc z ławki rezerwowych - Mateusz Fryc. Organy już pięknie brzmią!: W dekanacie skarżyskim tylko kościół Najświętszego Serca Jezusowego może się pochwalić zabytkowymi, miechowymi, mechanicznymi organami o dwudziestu pięciu głosach. Organy po kilkumiesięcznych pracach, związanych z odrestaurowaniem, podczas niedzielnej uroczystej Mszy świętej poświęcił ksiądz biskup Henryk Tomasik. Ruszył nabór na stypendia "Daj Szansę": Do 19 września można składać wnioski do Fundacji "Daj Szansę" o stypendia naukowo-socjalne z programu stypendialnego ”Żaczek” na rok szkolny 2014/2015. To już dziewiąta edycja "Żaczka" realizowana przez "Daj Szansę". Miejsce pełne historii i legend...: Chociaż wakacje się skończyły – pogoda nadal sprzyja wycieczkom, a bardzo dobrą propozycją na weekend jest zamek Krzyżtopór w Ujeździe! To miejsce pełne historii, tajemniczości i legend... Bony szkoleniowe, stażowe, zatrudnieniowe i zasiedleniowe: Bony naborowe szczególnie powinni przeanalizować bezrobotni. Bony stażowe, szkoleniowe, zatrudnieniowe i zasiedleniowe to duża szansa na zwrot kosztów przy ewentualnym zatrudnieniu poza miejscem zamieszkania. Obecnie w województwie świętokrzyskim, w zależności od urzędu pracy, uruchomionych zostało kilka naborów. Rozpoczęcie roku szkolnego: Dwa miesiące wakacji za nami. Dzisiaj uczniowie powrócili do szkół. My towarzyszyliśmy im z kamerą w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych. Szkoły już gotowe!: W wakacje placówki oświatowe z naszej gminy przeszły modernizacje. Odnowiono niemal wszystkie budynki.
Menu

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy