Pseudokibic Wisły już z aktem oskarżenia: Jest akt oskarżenia dla Piotra K., pseudokibica Wisły Kraków. Prokuratura zarzuca mu trzy przestępstwa. Dzieła Mistrzów w Filharmonii Świętokrzyskiej: Już w piątek Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na kolejny koncert z cyklu Dzieła Mistrzów. Tym razem melomani będą mieli okazję zapoznać się z utworami z późnego okresu romantyzmu. Pat w kwestii powołania Młodzieżowej Rady Miasta: Nie będzie Młodzieżowej Rady Miasta w Kielcach, a przynajmniej nie w tym roku. Biblioteka w nowej odsłonie: Po kilkunastu latach biblioteka w Końskich zyskała nowy wygląd. W tym tygodniu wizytowała ją delegacja na czele z wojewodą Agatą Wojtyszek. Trzeba przyznać, że nowa odsłona placówki robi wrażenie. "To szalony pomysł": Temat reformy oświaty powraca jak bumerang nie tylko na ogólnopolskiej scenie politycznej, ale i tej mniejszej, lokalnej. Bo reforma całego systemu to jedno, drugie to jej realizacja. A ta spadnie właśnie na małe samorządy, które będą musiały zmierzyć się z wprowadzeniem nowych reguł, także być może z reorganizacją na oświatowej mapie, także w Skarżysku. Obniżony wiek emerytalny już za rok?: Prawo i Sprawiedliwość pracuje obecnie nad obniżeniem wieku emerytalnego. Możliwe, że do poprzedniego systemu emerytalnego powrócimy w październiku przyszłego roku. Opozycja krytykuje te działania. Ogłoza i Kołek bili się w Radomiu: Krzysztof Ogłoza i Marcin Kołek ze skarżyskiej Akademii Holistycznej wystąpili w Radomiu na gali pięściarskiej z okazji jubileuszu powstania Broni Radom. Skarżyszczanie zaprezentowali się tam bardzo dobrze. EKODOM - zapowiedź trzeciego odcinka: Zapraszamy do obejrzenia odcinka Przygotowania do Wszystkich Świętych idą pełną parą: 1 listopada jak co roku będziemy odwiedzać groby naszych bliskich zmarłych, aby uczcić ich pamięć. Ruszyło już wielkie sprzątanie oraz kupowanie zniczy i wiązanek. Pamiętajmy, że zbliżający się długi weekend wiąże się z dużymi zmianami w organizacji ruchu. W trosce o swoje bezpieczeństwo zwracajmy uwagę na znaki drogowe. Czas na las - zapowiedź dwunastego odcinka: Zapraszamy do obejrzenia odcinka Czas na las!
Menu
reklama
reklama

Co dalej z KKSM?

  • Napisał 
Co dalej z KKSM?

Zamiana upadłości układowej w likwidacyjną. Pismo z taką propozycją wpłynęło kilka tygodni temu do Sądu Rejonowego w Kielcach. Na takie rozwiązanie nie zamierzają zgodzić się pracownicy i zarząd Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółka przekonuje, że jej sytuacja jest coraz lepsza. Skąd więc taka propozycja sędziego komisarza?

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych obchodzą w tym roku 140-lecie istnienia. Na ten czas jubileuszu przypadły chyba największe problemy spółki, która od maja 2012 roku pozostaje w stanie upadłości układowej. W czerwcu ubiegłego roku Sąd zdecydował o utrzymaniu tej decyzji. Spółka zaczęła osiągać coraz lepsze wyniki. 9 stycznia do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynęło jednak pismo z propozycją zmiany na postawienie popularnych Marmurów w stan likwidacji. Do tego nie chcą doprowadzić pracownicy i zarząd.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięli udział też przedstawiciele związków zawodowych i parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej m.in. Maria Zuba, Krzysztof Słoń, Renata Janik Lucjan Pietrzczyk, Artur Gierada i Jan Cedzyński. Pomimo różnic politycznych, wszyscy przekonują, że wspólnym celem jest pomoc KKSM-owi.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych walczą też o 65 mln zł, jakie winna jest spółce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za dostarczone materiały i usługi dla wykonawcy autostrady A2.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy