„Mnie się trudno bać” - Grzegorz Schetyna odpowiada Annie Krupce: „Grzegorza Schetyny najbardziej boi się Ewa Kopacz. Dlatego Schetyna startuje stąd” - tak kilka dni temu odpowiedziała liderka listy PiS, Anna Krupka, na pytanie czy obawia się mocnej konkurencji. Z kolei Grzegorz Schetyna w naszym studiu z uśmiechem odniósł się do słów kandydatki. Będzie uroczysta sesja Rady Miasta: Uroczystą sesję Rady Miasta na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego zaproponowała na czwartkowym posiedzeniu rajców przewodnicząca Joanna Winiarska. "Red Lips" gwiazdą tegorocznego sylwestra na Rynku: Choć do sylwestra jeszcze trochę czasu, poznajemy pierwsze szczegóły propozycji, którą przygotowuje dla kielczan Urząd Miasta. Kielecki e-podręcznik w polskich szkołach!: W piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli, które dotyczyło bezpłatnego e -podręcznika. Od początku tego roku szkolnego jest on dostępny dla uczniów klas pierwszych w polskich szkołach. Nowa partia na lewicy? „Ja tego nie wykluczam” - mówi Henryk Milcarz z SLD: Ostatnio Zjednoczona Lewica przedstawiła swoją liderkę i prawdopodobnie kandydatkę na premiera, Barbarę Nowacką. W kuluarach mówi się, że Nowacka odratuje Zjednoczoną Lewicę, być może zajmie ona nawet miejsce szefa SLD, Leszka Millera. Nasz gość zdradza, że po wyborach parlamentarnych lewa strona sceny politycznej odrodzi się na nowo. "Lewica powinna być dla ludzi" przekonuje Jan Szostak: Pomoc socjalna i rozwiązywanie problemów przedsiębiorców i pracowników – takie powinny być zadania lewicy, przekonuje Jan Szostak. Były prezydent Ostrowca świętokrzyskiego chce doświadczenie zdobyte w samorządzie, przełożyć na pracę w parlamencie. Krzysztof Słoń: „debaty nie będzie”!: Nie będzie debaty Krzysztof Słoń kontra Kamil Suchański. W piątek w naszym studiu senator Słoń podał powody swojej odmowy. Jakie? O tym w materialne filmowym. Wystawa rzeźby Władysława Trzpiota: W najbliższą niedzielę, 11 października odbędzie się kolejna wystawa rzeźby autorstwa Władysława Trzpiota. Zorganizowana będzie ona w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Początek zaplanowano na godzinę 15. Casting do "Art Factory" już w niedzielę: Świętokrzyski oddział Autorskiej Szkoły Musicalowej zaprasza uzdolnioną młodzież w wieku 14+ zarówno chłopców, jak i dziewczynki do udziału w castingu do musicalu Art Factory, którego światowa premiera przewidywana jest na czerwiec 2016 roku. Witamy w Jędrzejowie!: Od 1 października Telewizja Świętokrzyska jest już dostępna w paśmie Vectry na terenie Jędrzejowa. Z tej okazji, w miniony czwartek, gościliśmy na jędrzejowskim rynku z mobilnym studiem.
Menu
reklama
reklama

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy