To się nazywa kibicowanie! Dach piekarni w barwach Vive: W ostatnich tygodniach cała Polska żyje mistrzostwami Euro. Są jednak wśród nas tacy, którzy mimo ogromnych emocji związanych z piłką nożną, nie zapominają o piłce ręcznej i swojej ukochanej drużynie Vive Tauron Kielce. Właściciel rodzinnej piekarni w Bodzentynie dach zakładu pomalował na żółto-biało-niebiesko! Effector poznał terminarz nowego sezonu: Meczem z Lotosem Trefl Gdańsk rozpoczną sezon 2016/2017 siatkarze kieleckiego Effectora. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na wyjeździe na początku października. Poseł Tarczyński wzywa na solówki.... Wałęsę i Lisa: „Zapraszam Cię na solo, bydlaku” odpowiada agresywnie świętokrzyski poseł PiS, Dominik Tarczyński prezydentowi Wałęsie, który włącza się w działania KOD-u. I tak zaczyna się burza na portalach społecznościowych. Dostaje się również Tomaszowi Lisowi, który stając w obronie Wałęsy, zaprasza posła na solówkę, w zamian za to zostaje nazwany „bezrobotnym leszczem”. Absolutorium bez zastrzeżeń: Burmistrz Krzysztof Obratański otrzymał dzisiaj na sesji Rady Miasta od radnych absolutorium. Rada po wysłuchaniu sprawozdań z realizacji programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wyniku wykonania budżetu za 2015 rok i opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, postanowiła udzielić jednogłośnie absolutorium za 2015 roku, burmistrzowi Końskich Krzysztofowi Obratańskiemu. Oto zapis obrad. Marzena Okła - Drewnowicz odpowiada Prawu i Sprawiedliwości: „To stek bzdur i kłamstw” mówi poseł Marzena Okła – Drewnowicz w odpowiedzi na zarzuty Prawa i Sprawiedliwości, które padły podczas poniedziałkowej konferencji. Paweł Buryło od września pokieruje "Mickiewiczem": W maju ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku – Kamiennej. Miasto pyta mieszkańców o dworzec PKS: W przyszłym tygodniu odbędzie się w Kielcach debata publiczna dotycząca dworca PKS. Słowacki najpopularniejszy. Co się dzieje z Żeromskim?: Zakończyła się rekrutacja do kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Dla młodzieży przygotowano łącznie ponad 3 tys. miejsc w liceach, technikach i szkołach zawodowych. Najwięcej chętnych zgłosiło się do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. O 330 miejsc walczy tu ponad 500 absolwentów gimnazjów. Śmiertelny wypadek w Bliżynie: Do śmiertelnego w skutkach zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych w Bliżynie. Solidarność przeciwna reformie edukacji!: Świętokrzyska Solidarność krytykuje reformę szkolnictwa przygotowaną przez rząd. Między innymi na ten temat rozmawiali podczas Walnego Zjazdu Delegaci świętokrzyskiego NSZZ Solidarność. Głównym celem spotkania były jednak wybory uzupełniające do Zarządu Regionu.
Menu
reklama
reklama

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy