Druga tura powiadomień po embargo w ARR: Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że ponownie przyjmowane są powiadomienia od producentów, domagających się rekompensat za straty spowodowane przez rosyjskie embargo. W pierwszej turze wpłynęło ponad 5 tysięcy powiadomień. Zmiany w komunikacji miejskiej: Uwaga na zmiany w komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych. Zmiany w rozkładach i trasach autobusów obowiązywać będą do 2 listopada. Konwencja Porozumienia Samorządowego Wojciech Lubawski: - Zmieniliśmy Kielce w ostatnich latach. Myślę, że jeszcze drugie tyle możemy dołożyć - mówił podczas konwencji Porozumienia Samorządowego Wojciech Lubawski. Obecny prezydent Kielc walczy o kolejną kadencję i wspólnie z popierającym go PiS-em, liczy na zwycięstwo. Sport-Obiekt w Targach Kielce: Wyposażenie obiektów sportowych i stadionów, sprzęt sportowo-rekreacyjny, wyposażenie hal, boisk, sal sportowych, budowa, modernizacja i projektowanie obiektów sportowych oraz odzież sportowa. Czwartki dla seniorów: Z myślą o seniorach w gminie Zagnańsk co czwartek w Domu Kultury „Jaworze” organizowane są zajęcia gimnastyczne oraz spotkania kulturalne. Jest to ciekawa alternatywa dla osób starszych, by zachęcić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Racjonalne użytkowanie energii elektrycznej: Zakończyła się pierwsza edycja programu edukacyjnego dla dzieci na temat bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej. Inicjatorem akcji był skarżyski oddział spółki PGE Dystrybucja. Ogrzewalnie MOPR rozpoczynają działanie: W związku z coraz zimniejszymi dniami i nocami Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje o rozpoczęciu działania tzw. ogrzewalni dla osób bezdomnych. Turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Końskich: 25 października w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dziewcząt i chłopców z roczników 2005 i młodsi. Organizatorem turnieju był Neptun Końskie oraz UKS Grom Tychy. Rafał Filip nowym pomysłem na Jędrzejów? Według Millera i Senyszyn – tak!: Leszek Miller i Joanna Senyszyn pojawili się w Jędrzejowie, by przedstawić kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej na burmistrza miasta. W Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa i spotkanie z członkami lewicy z powiatu. Profesor Świt o planie dla Kielc: Miejsca parkingowe w mieście, ożywienie ulicy Sienkiewicza, drogowe usterki i przemysł w Kielcach – to tematy naszej rozmowy z kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta. Zapraszamy na zapowiedź Kwadransu Politycznego.
Menu

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy