Sukces "Kuźnic Koneckich": Upalna pogoda nie przeszkodziła w sukcesie kolejnej edycji Kuźnic Koneckich. Niedziela w Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi upłynęła pod znakiem folkowej muzyki i historycznych walk. "Wakacje z Impulsem" już 10 lipca!: Starostwo Powiatowe, Stowarzyszenie "IMPULS" oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej gorąco zapraszają dzieci w najbliższy piątek 10 lipca na godzinę 11.00 do Miejskiego Centrum Kultury. Pomoc psychologa w MKS: Kolejne zmiany w Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Tym razem postanowiono zapewnić kierowcom opiekę wykwalifikowanego psychologa, który szkoli pracowników między innymi z zakresu redukcji stresu. Problematyczne lodowisko: Lodowisko w Skarżysku generuje kolejne koszty. Tym razem za sprawą przegranego procesu sądowego, wytoczonego Gminie przez okolicznych mieszkańców. W efekcie, aby mogło ono funkcjonować w kolejnym sezonie, miasto musi wygenerować w budżecie dodatkowe 400 tysięcy złotych. „Zielony Patrol” wrócił do Kielc: Zwycięzcy siódmej edycji konkursu „Zielony Patrol” wrócili z niesamowitej wycieczki do Niemiec, która była główną nagrodą corocznego przedsięwzięcia. Podczas spotkania z prezydentem Wojciechem Lubawskim uczniowie trzech szkół opowiedzieli o swoich wrażeniach z wyjazdu. Już wiadomo, że za rok odbędzie się kolejna, ósma edycja „Zielonego Patrolu”. W Łopusznie odbył się III Bal Charytatywny: Już po raz trzeci w Łopusznie odbył się Wielki Bal Charytatywny. Tegorocznym celem imprezy była zbiórka pieniędzy na wycieczkę dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Jak zawsze chętnych by pomóc nie brakowało. Było gorąco nad zalewem w Umrze. Pierwsze eliminacje Miss Lata 2015: Sposobów na upały są tysiące. Jedni wolą zimne napoje w domowym zaciszu, drudzy wypoczynek choćby na działce, a inni wyjazd nad wodę. Ci, którzy w niedzielę wybrali zalew w Umrze nie mogli narzekać na brak atrakcji. Oddaj koguta z mojego kurnika!: Ta niecodzienna historia dotyczy powiatu koneckiego. Koneccy policjanci zatrzymali 44-latka, który włamał się do kurnika i ukradł stamtąd koguta. Mundurowi pomimo, że sprawa dotyczyła zwierzęcia, którego wartość nie przekroczyła 50 zł. to poważnie podeszli do całej sprawy ponieważ czyn, którego dopuścił się sprawca jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności. "Bez PSL nie da się współrządzić" przekonuje poseł Mirosław Pawlak: Zbliżające się wybory, podziały w koalicji i roszady w Rządzie. Te i inne tematy poruszyliśmy w rozmowie z posłem Mirosławem Pawlakiem. Zapraszamy na fragment naszego programu politycznego. Setki kielczan skorzysta z programu oddłużeniowego: Około 400 kielczan będzie mogło skorzystać z programu oddłużeniowego zaproponowanego przez Miejski Zarząd Budynków.
Menu

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy