Uciekł z miejsca wypadku!: Na jednej z ulic w Końskich rozpędzone BMW wypadło z jezdni i uderzyło w słup oświetleniowy. Kierowca zostawił w samochodzie rannego pasażera, a sam uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali sprawcę wypadku. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Róże Europy za darmo!: W najbliższą sobotę w Klubie Muzycznym Semafor w Skarżysku odbędzie się koncert legendy muzyki rockowej lat dziewięćdziesiątych w Polsce - grupy Róże Europy. Kilkaset ofert pracy i szkoleń na Regionalnych Targach Pracy w Skarżysku: W Skarżysku odbywały się dzisiaj Regionalne Targi Pracy. Swoją ofertę prezentowało kilkudziesięciu pracodawców, szkoły i instytucje szkolące, a także podmioty wspierające przedsiębiorczość. Konferencja prasowa kandydata na prezydenta, Konrada Kroniga: We wtorek w Restauracji Viva w Skarżysku zorganizowano kolejną konferencję prasową kandydata na prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga. Na początek Konrad Kronig poinformował o tym, że na wniosek radnych Rady Miasta, udało się przedłużyć termin, w którym miasto miałoby zwrócić 2 miliony złotych unijnej dotacji. Nasza Szkoła, to jest szkoła!: Nie każdy lubi, bądź lubił swoją szkołę. Jednak bardzo rzadko zdarza się tak, by dzieci ze szkoły podstawowej w tak mądry i logiczny sposób uzasadniały odpowiedź na pytanie, za co lubię swoją szkołę? Czy Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich jest niezwykła? Próbowaliśmy zgłębić ten temat i znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Skarżyskie spotkanie z historią: W piątek w patio Miejskiego Centrum Kultury odbyło się "Skarżyskie spotkanie z historią". Jest to cykliczna forma sesji historycznej, której w tym roku towarzyszyła premiera kolejnej części rocznika „Z dziejów regionu i miasta” wydawnictwa skarżyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Znów brakuje krwi: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa po raz kolejny apeluje o oddawanie tego cennego daru życia. Najbardziej poszukiwane są grupy 0 RH+, 0 RH- i B RH -. Nowa diagnostyka w przychodni w Stąporkowie: Przychodnia publiczna w Stąporkowie wzbogaciła się o specjalistyczny sprzęt do badania tętna oraz ciśnienia krwi. Holter ciśnieniowy monitoruje ciśnienie krwi pacjenta w odstępach ustawionych przez lekarza. Ułatwia diagnozowanie problemów kardiologicznych. II Turniej badmintona im. Adama Gołąba już w sobotę: 25 października w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach rozegrany zostanie II Turniej Badmintona im. Adama Gołąba. Turniej skierowany jest przede wszystkim do amatorów. Pieszy, pamiętaj o odblasku!: Włoszczowska policja przypomina o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, który wynika z obowiązującego od 31 sierpnia tego roku przepisu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.
Menu

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy