Miasto przyszłości: Jeśli wszystko uda się zrealizować. Jeśli na wszystko starczy czasu i pieniędzy. Jeśli będzie więcej pomysłów i duże zaangażowanie mieszkańców, to Suchedniów może w najbliższych latach stać się prawdziwą turystyczną perełką naszego regionu. Wakacje w bibliotece? Czemu nie!: Wakacje trwają w najlepsze. Wiele instytucji przygotowało dla dzieci i młodzieży bogate programy wakacyjne. Nie inaczej jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Skarżysku. Placówka ma dla każdego coś ciekawego. Prace idą pełna parą: Długo oczekiwany remont dwóch skarżyskich ulic już się rozpoczął. Ulicą Szydłowiecką przejedziemy w stronę Dworca PKP ze sporym utrudnieniem. Ulica Wiejska, na odcinku od ulicy Zielnej do Sokolej całkowicie wyłączona jest z ruchu. Adoptuj psa!: Gdy wyjeżdżamy na wakacje myślimy o wszystkim – gdzie pojedziemy, co ze sobą zabierzemy, ile pieniędzy będzie nam potrzebnych i z jakich atrakcji powinniśmy skorzystać. Niestety bardzo często nie myślimy wtedy o jednym – naszych pupilach. Te w okresie wakacyjnym często stają się bezdomne. Bezpieczeństwo czy ograniczenie wolności? Od dziś rejestrujemy karty pre-paid: Od dziś nie kupimy karty pre-paid bez rejestracji swoich danych. Taki obowiązek nakłada na nas ustawa antyterrorystyczna wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tu pojawia się pytanie, czy takie rozwiązanie faktycznie wpłynie na nasze bezpieczeństwo, czy jest to jedynie próba kontroli polskiego społeczeństwa. Było blisko, a fontanny w tym roku by nie było!: Choć jest i trysk, ciesząc oczy odpoczywających konecczan, to mogło być inaczej. Konecka fontanna w tym roku mogła być nieczynna. Wszystkiemu winny system sterowania, który mieści się... w podziemiach. Wiatraczek zatrzymał się. Na rok: Zakończył się 43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W sobotę na Kadzielni odbył się koncert finałowy. Wręczono łącznie ponad 60 nagród i wyróżnień. W czwartek Targi Pracy na Rynku: W czwartek, na kieleckim Rynku, po raz kolejny zorganizowane zostaną Targi Pracy. Świętokrzyscy policjanci ćwiczyli na strzelnicy: Świętokrzyscy policjanci przekonują, że zawsze są przygotowani do akcji. Zapewniają to m.in. szkolenia, które pozwalają na doskonalenie technik np. posługiwania się bronią palną. Pielgrzymi ŚDM opuszczają diecezję kielecką: Zakończyły się diecezjalne obchody związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. W poniedziałek pielgrzymi wyjechali do Krakowa, gdzie główne uroczystości rozpoczną się już we wtorek.
Menu
reklama
reklama

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy