Duże emocje i końcowy sukces: Szkoła Podstawowa nr 3 z Jędrzejowa wygrała X jubileuszową edycję mityngu czwórboju lekkoatletycznego dla szkół podstawowych. „Nie zmienimy kursu tego statku jeżeli nie zmienimy sternika” SLD nawołuje by iść na referendum: Sojusz Lewicy Demokratycznej jest gotowy na kampanię samorządową. Rodzinna rowerowa niedziela: Powiatowe Centrum Kulturalno – Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem „Szlakiem Ariańskim po Ziemi Włoszczowskiej”. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 czerwca. Start o godzinie 12.45 spod włoszczowskiego centrum przy ulicy Koniecpolskiej 42. W sobotę kolejny marsz KOD: W najbliższą sobotę w Kielcach po raz kolejny odbędzie się marsz zwolenników Komitetu Obrony Demokracji. Jędrzejów tańcem stanie: To będzie prawdziwe święto muzyki i tańca. W Jędrzejowie  w dniach od 10  do 12 czerwca  odbędą się trzydniowe warsztaty, a przez dwa dni będziemy się bawić na dużej imprezie. "Świętokrzyska Duma". Zapraszamy na nasz nowy program!: "Ach kieleckie, jakie cudne" – tak brzmi tekst piosenki, którą zna każdy mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Świętokrzyskie to wyjątkowe miejsce, nie tylko ze względu na położenie geograficzne, ale przede wszystkim ze względu na ludzi, którzy tu mieszkają i pracują. Ludzi, którzy przyczyniają się do tego, abyśmy my, jako społeczeństwo, byli dumni, rozwijali swoje pasje, realizowali marzenia i łączyli przyszłość właśnie z tym miejscem. Promocja i integracja: Jedna z najpiękniejszych wizytówek województwa świętokrzyskiego, czyli Święty Krzyż każdego dnia przyciąga turystów. W niedziele natomiast przyjął również mieszkańców naszego regionu. Wszystko za sprawą XI Jarmaku Świętokrzyskiego, który z roku na rok zaskakuje coraz bardziej. O Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym: Skarżyski Inkubator Technologiczny jest miejscem, w którym przedsiębiorcy na preferencyjnych warunkach mogą prowadzić działalność. Jak informuje prezydent Konrad Krönig, miejsce jest obecnie bardzo dobrze wykorzystane. "100 – lecie Harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej 1916 – 2016" - zapraszamy na wystawę: W tym roku ruch harcerski w Skarżysku - Kamiennej obchodzi 100 - lecie swojej działalności. (Nie)bezpieczny weekend na świętokrzyskich drogach: Ponad 2 tys. funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem kierowców i pasażerów na drogach województwa świętokrzyskiego podczas ostatniego wydłużonego weekendu. Niestety statystyki nie są pozytywne.
Menu
reklama
reklama

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy