Znamy dyrektora Centrum Obsługi Inwestora: Dyrektorem Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku została Ewelina Kaczorowska. O powodach takiego wyboru mówi prezydent Konrad Krönig. Centrum Obsługi Inwestora zaczęło działać 1 lipca.  Maleo Reggae Rockers zagrają w Skarżysku!: Już 5 sierpnia w Skarżysku wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers. Koncert organizowany jest w Ostrej Bramie przez Obwód Świętokrzyski Związku Harcerstwa Polskiego. Jest ostrzeżenie. Będzie naprawdę gorąco!: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami, które do końca tygodnia będą się utrzymywać w regionie. Tworzą budżet obywatelski: Już tylko do 10 sierpnia mieszkańcy Końskich mogą składać wnioski do budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowana jest pół miliona złotych. Jeden projekt nie powinien przekraczać 100 tysięcy złotych. Uwaga przy bazarach. Przystanek dalej niż zwykle: Od soboty, pasażerowie komunikacji miejskiej, by wsiąść do autobusu przy kieleckich bazarach muszą przejść nieco dalej niż zwykle. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z wymianą wiat i zatok autobusowych, przystanek Seminaryjska/Tarnowska obok miejskiego placu targowego został przeniesiony o blisko 150 metrów w kierunku ulicy Żeromskiego. Takich zmian możemy się w mieście jeszcze przez jakiś czas spodziewać. W sumie w całych Kielcach wymienionych na nowe ma zostać 81 przystanków.  Może posiedzieć za „działkę”: Funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Kielcach zatrzymali 26 –letniego mieszkańca Włoszczowy, który posiadał przy sobie działkę środka odurzającego. Dzięki niezwłocznie podjętym działaniom, został zatrzymany również 21 –letni kielczanin, który prawdopodobnie sprzedał specyfik starszemu od siebie mężczyźnie. Teraz mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności. Starostwo: kierowcy proszą o oddanie prawa jazdy: Nie ma dnia, by do wydziału komunikacji i transportu kieleckiego starostwa powiatowego nie zgłaszali się kierowcy, którym policja na 3 miesiące zatrzymała prawo jazdy. Czy to coś pomoże? Nowy wiadukt już oddany: Skanska podpisała protokół odbioru końcowego i tym samym zakończyła we Włoszczowie budowę nowego wiaduktu nad Centralną Magistralą Kolejową, którą kursuje Pendolino. Wartości prac wyniosła 5 561316 zł netto. Kontrakt Skanska zrealizowała na zlecenie PKP PLK S.A. Prace prowadzone były od września 2014 r. do lipca 2015 r. Chwała i cześć bohaterom (uakt.): Punktualnie o godzinie 17:00 zawyły syreny w całym Skarżysku. Harcerze i mieszkańcy miasta oddali hołd bohatersko walczącym powstańcom warszawskim, którzy 1 sierpnia 1944 roku chwycili za broń. Zawalił się strop myjni samochodowej. Są ranni!: W piątek w  Jędrzejowie w trakcie wykonywania prac budowlanych, związanych z rozbudową myjni samochodowej, doszło do zawalenia stropu,  w wyniku czego obrażenia ciała doznało sześciu pracowników. Z różnymi obrażeniami trafili do szpitala.
Menu

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy