Betlejemskie Światełko Pokoju w Skarżysku: Po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Skarżyska. Odebrali je wychowankowie i nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku. Po sesji Rady Miasta prezydent Konrad Kronig z ustaloną wysokością wynagrodzenia: Dzisiaj w patio Miejskiego Centrum Kultury odbyła się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z jej punktów będzie ustalenie przez radnych Rady Miasta wynagrodzenia dla nowo wybranego prezydenta miasta. Koalicja będzie przewodzić wszystkim komisjom stałym w kieleckiej Radzie Miasta: Komisje stałe w kieleckiej radzie miasta mają już swoich przewodniczących. Wybrano ich na czwartkowej sesji. Na czele wszystkich miejskich komisji staną przedstawiciele koalicji PO-PSL-SLD. Oddajmy krew małemu Igorkowi: 22 grudnia w godz. od 9 do 12 w Domu Kultury we Włoszczowie, przy ul. Wiśniowej 19 będzie przeprowadzona akcja zbiórki krwi dla czteromiesięcznego chłopca, który cierpi na bardzo rzadką chorobę Hirschsprunga. W życiu piękne są tylko chwile – Dżem w Końskich: Wszystkich miłośników dobrego polskiego rocka zapraszamy do hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich na koncert tytanów polskiej sceny rockowej, zespołu Dżem. Mikołaj, prezenty i uśmiechnięte buzie: W świetlicy środowiskowej parafii Najświętszego Serca Jezusowego wspaniałomyślna gwiazdka rozdawała prezenty dzieciom. Były kolędy oraz wspaniały świąteczny nastrój. Dzieci opowiadały przed naszą kamerą o prezentach, które dostały. Wiara i głębokie przekonane...: - Granat przetrwa dzięki pomysłowi, determinacji, przygotowaniu, wiary. To jest uzależnione oczywiście od wielu czynników, które są trudne, ale jestem głęboko przekonany i naprawdę głęboko w to wierzę, że przy sprzyjającej atmosferze, przy zmianie władzy w Skarżysku, przy mądrym, ambitnym prezydencie (…), plus środki unijne, to wszystko daje dużą nadzieję na to, że nie tylko będziemy istnieć, ale także będziemy się rozwijali – tak rozmowę przed nasza kamerą zaczął prezes Granatu Skarżysko Grzegorz Żuk. Zachęcamy do jej obejrzenia. Zmiana rozkładu linii nr 8: 20 grudnia zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 8. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że autobusy komunikacji inaczej kursować będą w dni robocze oraz niedziele. Zmiana dotyczy jednak tylko godzin porannych. Ferie świąteczne w szkole: Mimo ferii świątecznych i przerwy w zajęciach edukacyjnych, niektóre placówki z powiatu kieleckiego przygotowały specjalną ofertę, która umożliwi rodzicom na pozostawienie swoich pociech pod opieką nauczycieli i wychowawców. Jedną z takich szkół jest Zespół Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie w gminie Zagnańsk. Polski konwój dotarł na Ukrainę: Wysłany w środę z Warszawy konwój z pomocą humanitarną dla ukraińskich uchodźców dotarł do Charkowa na wschodzie Ukrainy. Za odbiór największej części darów odpowiedzialni są obecni na miejscu pracownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).
Menu

Wystawa plakatów „Ladacznica”

  • Napisane przez  P. Drozdowska
Wystawa plakatów „Ladacznica”

Tematyka gender nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest nie tylko pożywką dla mediów, ale i niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów. Tym razem na warsztat wzięła ją projektantka Weronika Rafa. O pojmowaniu kobiecości i męskości autorka wystawy „Ladacznica” opowiadała  w kieleckim Instytucie Designu.

Od ponad roku Instytut Designu organizuje w czytelni wystawy technik graficznych. Wystawa Weroniki Rafy jest kolejną tego typu pod względem formy.

Wystawa jest nie lada gratką dla wszystkich, których interesuje typografia, inaczej liternictwo, czyli po prostu kształty i style czcionek. Na spotkanie z autorką  przybyli m.in. uczniowie kieleckiego „Plastyka”.

Wszyscy, którzy dziś odwiedzili Instytut Designu  mieli okazję zobaczyć przykład, kiedy forma staje się elementem wypowiedzi artystycznej. Projektantkę Weronikę Rafę fascynuje tematyka kobiecości, męskości i stereotypów z nimi związanych.
 
Punktem wyjścia dla ekspozycji jest dwuznaczne pojmowanie kobiety w świecie, jako madonny, albo ladacznicy. Autorka chce swoją wystawą pokazać, że takie ujęcie jest zbyt proste i dalekie od rzeczywistości, a tytułowa „ladacznica”, to niekoniecznie kobieta rozwiązła, tylko taka, po której stronie są odwaga i działanie.

Wystawę można oglądać od dziś do 17 marca. Autorka zapowiada, że w kolejnej części wystawy i swojej pracy dyplomowej poruszy temat męskości.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy