"Frog" usłyszał zarzuty: Robert N., nazywany również "Frogiem", w poniedziałek usłyszał dwa zarzuty związane z szaleńczą jazdą samochodem po Warszawie i na drodze pod Kielcami. Mężczyzna nadzorowany jest przez policję i otrzymał zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prokuratury związane z Robertem N. potrwa jeszcze około 1,5 miesiąca. Grozi mu do 8 lat więzienia. "Tydzień boksu" w Kielcach: 16 września w kieleckiej Hali Legionów rozpocznie się II Memoriał imienia Leszka Drogosza. Zawody poświęcone będą pamięci wspaniałego boksera, trzykrotnego mistrza Europy, ale również brązowego medalisty igrzysk olimpijskich z 1960 roku. Korytnickie atrakcje na zakończenie wakacji: Dożynki parafialne w Korytnicy to już tradycja. Organizowane są po to, by podsumowywać zbiory. W tym roku odbyły się 24 sierpnia. Uroczystość zgromadziła kilkaset osób z całej gminy. Kto w końcu ogrzeje Włoszczowę?: Kwestia zapewnienia ciepła mieszkańcom Włoszczowy wciąż pozostaje nierozwiązana. Nowego dostawcę ciepła powinniśmy poznać we czwartek. XIV Święto Plonów za nami: Za nami XIV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie, które w tym roku odbyły się w Busku-Zdroju. Było wesoło, kolorowo i smacznie, jednak nie dla wszystkich. Choć to zazwyczaj radosne Święto Plonów, w tym roku rolnicy nie mieli powodów do radości. Embargo nałożone 1 sierpnia przez Rosję na polskich rolników i sadowników było tematem tegorocznych obchodów. Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Jędrzejowie. "Konarski" górą!: Na terenie powiatu jędrzejowskiego funkcjonuje sześć szkół ponadgimnazjalnych. Mamy połowę września i uczniowie migrują jeszcze między szkołami, wiadomo już jednak, że największym powodzeniem w tym roku cieszył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Sprawdziliśmy także, jakie kierunki młodzież wybierała w tym roku najchętniej. Zmarł Ryszard Zbróg: 13 września w Kielcach, w wieku 77 lat, zmarł prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Ryszard Zbróg. Wcześniej był on członkiem Ruchu Obrony Regionu Staropolskiego. Nie dać się likwidacji. Co dalej z KKSM?: Co dalej z Kieleckimi Kopalniami Surowców Mineralnych? Czy firma, która postawiona jest w stan upadłości likwidacyjnej przetrwa? Innego scenariusza nie przewidują pracownicy i związkowcy z zakładowej Solidarności. Grzegorz Miecugow w Stąporkowie: Na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie gościł znany dziennikarz, publicysta, autor książek, Grzegorz Miecugow. Spotkanie z mieszkańcami Stąporkowa przebiegało w miłej atmosferze. Mieszkańcy Stąporkowa mieli wiele pytań do autora popularnego programu TVN „Szkło kontaktowe”. Motorower wymusił pierwszeństwo. Trzech chłopców w szpitalu: Troje nastolatków trafiło w niedzielę do szpitalika dziecięcego w Kielcach. Chłopcy zderzyli się jadąc na motorowerze z samochodem osobowym. Do wypadku doszło w Sędziszowie.
Menu

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy