Ekoświętokrzyskie III - zapowiedź piątego odcinka: Zapraszamy do obejrzenia odcinka Jarmark Regionalny i mnóstwo atrakcji: Od piątku do niedzieli kielecka Sienkiewka zamieni się w prawdziwy Jarmark Regionalny. Sprzęt do wczesnego wykrywania nowotworów trafi do ŚCO: Świętokrzyskie Centrum Onkologii zakupi aparaturę diagnostyczną dla wczesnego wykrywania nowotworów. II Runda protestu kobiet: Kobiety znów wyjdą na ulicę protestować. Senegalczycy nie kupią Korony. Klubem zainteresowane cztery firmy!: Korona nie zostanie sprzedana senegalskiemu inwestorowi. W środę Peter Kaluba poprosił o dodatkowe dwa tygodnie na dopełnienie formalności. Prezydent Wojciech Lubawski poinformował, że negocjacje zostają zakończone. Przekonuje jednak, że nadal są chętni na zakup akcji klubu. Miasto odpowiada: "Informacje przekazane przez PiS to sianie fermentu": Mamy odpowiedź urzędu miasta i Miejskiej Komunikacji Samochodowej na krytykę członków Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o konferencji prasowej PiS – u, która odbyła się w poniedziałek na terenie MKS – u. Swój sprzeciw wyraziła już „Solidarność”, tę informację prezentowaliśmy Państwu we wtorek na naszej antenie. Skarżyskie emocje karate: Już w najbliższą sobotę od godziny 10:00 skarżyska hala sportowa zaroi się zawodnikami w kimonach. Na Skarżyski Międzynarodowy Turniej Karate Cup przyjedzie ponad trzystu karateków. Radni powiatowi na wyjeździe: XVIII sesja Rady Powiatu Jędrzejowskiego odbyła się wyjątkowo na wyjeździe. w Centrum Konferencyjnym Cementowni Małogoszcz radni obradowali między innymi nad Informacją Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na terenie powiatu. Młodzi w poszukiwaniu pracy: Targi Pracy to idealne miejsce, gdzie spotykają się pracodawcy i osoby poszukujące zatrudnienia bądź nowych zawodowych wyzwań. Około 3 tysięcy ofert pracy czekało w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na studentów, absolwentów szkół wyższych i nie tylko podczas VII Akademickich i Młodzieżowych Targów Pracy. Traktorzysta, desperat, recydywista: W środę około godziny 21.00 pomiędzy Sielpią a Dziebałtowem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem audi i ciągnika rolniczego. Sprawca kolizji, 46-letni kierowca ciągnika  próbował uciekać z miejsca zdarzenia.
Menu
reklama
reklama

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy