Kradzież w galerii handlowej: Na 5 i nawet 15 lat pozbawienia wolności mogą zostać skazani 19- i 33-latek, którzy w jednym ze sklepów w kieleckiej galerii handlowej dokonali kradzieży ubrań na łączną kwotę ponad 1600 zł. Samorządowy piknik pełen atrakcji: W sobotnie południe Park Miejski imienia Stanisława Staszica w Kielcach zamienił się w prawdziwe centrum atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Samorządowy piknik, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski, to również okazja, by podsumować działalność samorządową i zastanowić się nad jej przyszłością. Wspomnienia o Feliksie Konderko: Feliks Konderko był żołnierzem Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” i I batalionu 2. pułku piechoty Legionów AK „Nurta” silnie związanych z terenem Nowej Słupi. Jego pasją było fotografowanie, a dzięki pozostawionym po sobie zdjęciom, możemy poznać historię bohaterów czasów II wojny światowej walczących o niepodległość. Kielecki Teatr Tańca wyjechał do Izraela: Zespół Kieleckiego Teatru Tańca wyjechał w niedzielę do Izraela. KTT już drugi rok z rzędu weźmie udział w festiwalu operowym w Masadzie. Gorzko-słodkie komentarze wyborcze: Rozczarowanie i zaskoczenie z jednej strony oraz euforia i obietnica dalszego marszu po władzę z drugiej strony – tak wygląda krajobraz powyborczy w poniedziałek, 25 maja. Andrzej Szejna szykuje się na miejsce Leszka Millera: Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada, że w wyborach do senatu pokona Prawo i Sprawiedliwość. Do tego przewodniczący SLD w regionie, Andrzej Szejna przedstawia kandydatów na miejsce Leszka Millera i nieskromnie widzi na stanowisku szefa partii... siebie. M.in. z takimi planami zapoznali się dziennikarze podczas poniedziałkowej konferencji na Placu Artystów. Piknik Rodzinny w SOSW w Skarżysku: Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Ojca – te trzy święta były doskonałym pretekstem do zorganizowania Pikniku Rodzinnego. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Skarżysku wraz z rodzinami spędzili poniedziałek na imprezie plenerowej „Śmiech, Zabawa, Nauka”. Andrzej Duda prezydentem RP. Powyborcze komentarze...: Andrzej Duda zwycięzcą wyborów prezydenckich. Wg danych exit poll na kandydata Prawa i Sprawiedliwości głosowało 52% badanych. To pierwsze wygrane wybory PiS od 2005 roku. Powiat jędrzejowski poparł Andrzeja Dudę: Po przeliczeniu głosów z większości komisji wyborczych z terenu powiatu jędrzejowskiego, zdecydowanym zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich okazał się Andrzej Duda. Gorzko-słodkie komentarze wyborcze: Rozczarowanie i zaskoczenie z jednej strony oraz euforia i obietnica dalszego marszu po władzę z drugiej strony – tak wygląda krajobraz powyborczy w poniedziałek, 25 maja.
Menu

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy