Zderzenie pociągu z osobówką w Połańcu: Po godz. 19.00 w Połańcu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na drodze krajowej 79 samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Motocyklista wjechał do rowu. Trafił do szpitala: W poniedziałek na terenie powiatu włoszczowskiego 30-letni motocyklista, nie posiadając uprawnień, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i bez kasku stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do rowu. Rzecznik Prawo Obywatelskich wraca do Kielc: W Kielcach wznowione zostają dyżury w Punkcie Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Stało się to na mocy porozumienia marszałka Adama Jarubasa oraz Adama Bodnara.  "Efekt Domina". Nowy film zdolnego siedemnastolatka: W poniedziałek w kieleckim kinie Moskwa miała miejsce premiera nowego filmu Mikołaja Wróbla ze Stąporkowa. Ten 17-letni chłopak ma na swoim koncie już kilka obrazów. Uroczysta sesja: wręczono "Powiatowe Dęby" i "Jaskółki Biznesu": Poniedziałkowa sesja rady powiatu skarżyskiego była nieco inna niż wszystkie. Rozpoczęła ją część oficjalna, podczas której wręczono nagrody „Powiatowe Dęby”, „Jaskółki Biznesu” i inne odznaczenia. Brosz odchodzi z Korony. Kto go zastąpi?: Marcin Brosz nie będzie trenerem Korony Kielce w kolejnym sezonie. Władze klubu jako powód tej decyzji podają inną wizję działania Żółto-czerwonych. Nazwisko następcy poznamy najpóźniej w poniedziałek. Na giełdzie nazwisk najczęściej powtarzają się kandydatury Jose Rojo Martina i Leszka Ojrzyńskiego. Z Kielc do Sandomierza pociągiem? Już wkrótce: Pociągiem z Kielc do Sandomierza? Od 25 czerwca będzie to możliwe. Co prawda tylko w weekendy, ale na tę możliwość turyści czekali od dawna. Linię obsługiwać będzie Świętokrzyski Oddział Spółki „Przewozy Regionalne”. "Rodzina - Twój Przyjazny Świat" konkurs profilaktyczny: We wtorek  w koneckim Domu Kultury odbył się konkurs profilaktyczny na scenkę rodzajową pn. "Rodzina - Twój Przyjazny Świat". Konkurs odbył się w ramach XI Koneckich Dni Profilaktyki. Piknik motocyklowy na Spacerowej: W poniedziałek w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 przy ulicy Spacerowej w Skarżysku zorganizowano Piknik Motocyklowy. Dla wychowanków i ich rodzin oraz przyjaciół przygotowano kilka ciekawych atrakcji. W szkole nie musi być nudno: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie w powiecie jędrzejowskim to niesamowita placówka. Co odróżnia szkołę od innych szkół o podobnym profilu? Prawie wszystko, ale przede wszystkim rodzinna atmosfera, która na każdym kroku towarzyszy uczniom.
Menu
reklama
reklama

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy