Trudna sytuacja UJK: Sytuacja finansowa UJK jest trudna. Straty za rok 2013 wyniosły 10,5 mln złotych. Uczelnia szuka oszczędności, dlatego w sierpniu będzie zamknięta. 70. rocznica Powstania Warszawskiego. Obchody w ten weekend: Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Kielcach zaprasza 1 sierpnia na uroczystości z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody rozpocznie msza święta w Kościele Garnizonowym w Kielcach o godzinie 15.30. Uroczystości będą odbywać się przez cztery dni -  już od najbliższego piątku aż do niedzieli. „Dziadostwo, dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo” – Pietrzczyk o Korwinie-Mikke: „Panu Korwinowi o żadne honory nie chodzi, tylko o ilość procent w sondażach”, „Dla mnie to prostactwo do potęgi n-tej” - komentował w naszym studiu poseł Lucjan Pietrzczyk spoliczkowanie Michała Boniego przez Korwina–Mikke. Zapraszamy na fragment rozmowy. Na początku były Kielce: Z okazji stulecia powstania Legionów Polskich od 9 sierpnia w Kielcach odbędzie się szereg imprez i atrakcji związanych z Ogólnopolskim Zjazdem Rodzin i Przyjaciół Legionów. Z tej okazji, niespełna na dwa tygodnie przed obchodami, gościł w Kielcach wnuk samego Józefa Piłsudskiego, dla którego nasze miasto miało szczególną wartość. Znów będą burze: Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem i silnym wiatrem na terenie naszego województwa. 25 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Wojewoda świętokrzyski wręczyła kolejne promesy w tym roku. Dotacje samorządowcy otrzymali na niwelowanie negatywnych skutków klęsk żywiołowych. W tym roku jest to już drugie rozdanie, wojewoda nie wyklucza pozyskania kolejnych pieniędzy. Zagnańsk w projekcie energetycznym gmin: Gmina Zagnańsk przystąpiła do wspólnego projektu z Łopusznem, Miedzianą Góra, Mniowem i Piekoszowem. Gminy w porozumieniu z firmą „New Power” kupują energię razem, by zaoszczędzić. Hala nie tylko dla sportowców: Hala widowiskowo-sportowa w Chęcinach działa już od ponad roku. Obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem, a władze gminy mają już plany na przyszłość związane z zagospodarowaniem zarówno jego przestrzeni sportowej, jak i innych pomieszczeń przynależnych. Idzie nowe w Końskich: "Czas na zmiany" - pod takim hasłem koneckie Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało tegoroczną kampanię samorządową. Działacze PiS wyszli na ulice miasta, by przekonywać do swoich poglądów. - W Końskich jest źle i trzeba zrobić wszystko, by ten stan rzeczy odwrócić – podkreślają samorządowcy z PiS. Ewa Strzelec - lokalny przedsiębiorca prowadzi akcję "39 procent". Nie wyklucza udziału w wyborach samorządowych: Ewa Strzelec, skarżyski przedsiębiorca, prowadzi w naszym mieście akcję "39 procent". Namawia mieszkańców Skarżyska do korzystania z usług z naszych firm, placówek handlowych, bo wówczas podatek odprowadzany przez przedsiębiorce trafi do gminy i powiatu, poprawiając kondycję finansową naszych małych ojczyzn.
Menu

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy