Pomysły na zimowe szaleństwa: Można powiedzieć: ile instytucji, tyle pomysłów na ferie zimowe. Przerwa w zajęciach w naszym województwie zaczyna się 16 lutego. Tym razem przedstawiamy propozycje Ochotniczego Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie na wypełnienie tego czasu. Przez żołądek do Gór Świętokrzyskich: Specjalna mapa, strona internetowa oraz prezentacja na targach Agro Travel - to część działań promocyjnych podsumowujących projekt „Świętokrzyska Kuchnia Smaku”. W ostatnią, styczniową środę w w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim przyznano certyfikaty dla podmiotów wyłonionych do "Szlaku Świętokrzyska Kuźnia Smaków". Wystawa doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych UJK: W środę uroczyście otwarto wystawę prac doktorantów I roku Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Drużyna marzeń i amerykańska kampania. SLD celuje w dwa mandaty: Połączenie młodości i doświadczenia – na to stawia w wyborach parlamentarnych Sojusz Lewicy Demokratycznej. Swoją dewizę partia zaczęła wprowadzać w życie już od kandydatury Magdaleny Ogórek na prezydenta kraju. Kolejny cel, to dwa mandaty w regionie w wyborach parlamentarnych. O planach wyborczych w Kielcach mówił sekretarz generalny SLD, Krzysztof Gawkowski. Czas na złożenie ostatecznych deklaracji maturalnych: Jeszcze tylko tydzień mają uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych na złożenie ostatecznych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Kolejne gabinety specjalistów i nowe usługi medyczne w Kielcach!: Proktologia z innowacyjnymi w skali regionu zabiegami, poradnia psychologiczna dla rodzin, medycyna estetyczna. To tylko kilka nowości, które już od lutego pojawią się w kieleckiej przychodni Artimed. Zdecydowana większość usług ma być świadczona na podstawie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Stypendia dla najlepszych: W czwartek na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego wręczono uroczyście Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas uroczystości przekazano również dyplomy potwierdzające wpis do Złotej Księgi Absolwentów UJK. „Spódnice po godzinach" – czyli...: Dedykowanie kobietom spotkanie, już po raz drugi odbyło się w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Tym razem panie rozmawiały o zdrowiu, stresie, a także o tym, jaką wodę pić. O spotkaniu rozmawialiśmy z pomysłodawcą, Beatą Napierałą. Trudna droga karateki: Skarżyski Klub Sportów Walki, to miejsce gdzie już bardzo młodzi ludzie hartują swoje charaktery. Znaków drogowych ci u nas dostatek: Przyjrzeliśmy się oznakowaniu ulic w Skarżysku. W ostatnim okresie wiele się w tym względzie zmieniło. Oddano do użytku wyremontowaną ulicę Metalowców. Przeniesiono granicę miasta. Powstał pas ziemi około pół kilometra, który stał się teoretycznie ziemią niczyją.
Menu

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy