Korona pokonała Jagiellonię. Awans w tabeli: Korona Kielce zmniejsza stratę do grupy mistrzowskiej. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali w niedzielę na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:2. Gole dla Złocisto-krwistych zdobyli Olivier Kapo i Radek Dejmek. Zatrzymania i mandaty po nielegalnym wyścigu w Kielcach: Kielecka policja udaremniła próbę organizacji nielegalnych wyścigów na jednej z kieleckich ulic. W piątek wieczorem, w sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pojawiło się około 250 aut. Jarubas szkodzi Polsce? Do spotkania Kopacz – Orban nie powinno dojść – komentuje Henryk Milcarz, SLD: „Na pewno polityka zagraniczna polski do zbyt udanych nie należy” - mówił w naszym studiu Henryk Milcarz z SLD, komentując krytykowane wypowiedzi kandydata na urząd prezydenta RP, Adama Jarubasa. Dodał również, że do spotkania Kopacz – Orban nie powinno dojść. Adam Jarubas: "Pomóżmy Ukrainie, ale nie militarnie": „Andrzej Duda nie chciał podjąć rękawicy, a ja jej więcej nie zamierzam podnosić”. W takich słowach Adam Jarubas, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, odniósł się do braku chęci debaty ze strony kandydata PiS. W poniedziałek przedstawił też swoją nową stronę internetową. Na cześć Wyklętych: W niedzielę, 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Z tej okazji w mieście przez cały dzień odbywały się uroczystości, przypominające kielczanom losy walczących o niepodległą Polskę. Ich zwieńczeniem było wieczorne spotkanie w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Akty nominacji dla sołtysów z gminy Łopuszno: 1 marca w Gminnym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Łopusznie swoje akty nominacji na sołtysa odebrało dwudziestu siedmiu demokratycznie wybranych kandydatów. Dla dwunastu z nich będzie to pierwsza kadencja. Dofinansowanie dla gminy Jędrzejów: Jak poinformował sekretarz stanu, Stanisław Hustkowski, gmina Jędrzejów otrzyma dofinansowanie na rok 2015 na wykonanie zadań przebudowy drogi gminnej w miejscowości Lasków, Podchojny, Łysaków Pod Lasem, Chorzewa i Gozna. Spotkanie mediów i prezydenta z autorką herbu Skarżyska: Prezydent Skarżyska, Konrad Kronig już po raz drugi gościł w Urzędzie Miasta, Gospodarz Elżbietę Turską, która jest autorką herbu Skarżyska-Kamiennej. Do tej pory autor herbu był nieznany. Tym razem autorka w obecności prezydenta spotkała się również z przedstawicielami lokalnych mediów. Piękne minerały i skamieniałości – giełda w KCK: Blisko 80 wystawców prezentowało w weekend swoje okazy na 56. Ogólnopolskiej Giełdzie Minerałów i Skamieniałości w Kieleckim Centrum Kultury. Ciekawostką giełdy były znaleziska z okresu dewonu, pochodzące z naszego województwa. Wyciek gazu. Ewakuacja mieszkańców: 200 mieszkańców ewakuowano z 3 bloków w Skarżysku. Mieszkańcy musieli opuścić swoje domy, z powodu wycieku gazu z podziemnej instalacji.
Menu

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy