Po XI Sesji Rady Miasta - udzielono absolutorium prezydentowi: Na XI sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej radni udzielili absolutorium prezydentowi Skarżyska-Kamiennej za 2014 rok. Święto Kielc połączone ze Świętem Wody: Święto Kielc co roku przyciąga na główny deptak miasta prawdziwe tłumy. Nie inaczej było i tym razem. Mieszkańcy województwa mieli do wyboru wiele atrakcji, z których jak Państwo za chwilę zobaczą, chętnie skorzystali. Zobaczmy podsumowanie tego, co w weekend działo się w centrum Kielc. Platforma Obywatelska informuje o swoich dokonaniach: Ustawa o niepłodności, świadczenia rodzicielskie, bezpłatne porady prawne, regulacje na rynku pracy i mieszkania dla młodych – o tych nowelizacjach ustaw poinformowali dziś świętokrzyscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Przed końcem kadencji posłowie informują, co udało im się zrobić w Sejmie. Willa Hueta świętuje drugie urodziny: Kielecka Willa Hueta świętuje drugie urodziny. Z tej okazji dla mieszkańców Kielc przygotowano wiele atrakcji. Wstęp na urodzinowe spotkanie jest wolny. Nadzwyczajna sesja nt. szpitalika w czwartek: W czwartek w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym odbędzie się Nadzwyczajna sesja sejmiku województwa świętokrzyskiego. Korona z Malarczykiem rozpoczyna obóz w Wodzisławiu Śl.: Korona Kielce rozpoczyna obóz przygotowawczy w Wodzisławiu Śląskim. Trener Marcin Brosz zabrał ze sobą 25 piłkarzy. W kadrze znaleźli się m.in. Zbigniew Małkowski, Paweł Sobolewski i Przemysław Trytko. Wyjaśniła się też sytuacja Piotra Malarczyka. Co dalej po zamachach? Europoseł Wenta naszym gościem: O ostatnich zamachach w Tunezji, Kuwejcie i Francji, a także działaniach, które może podjąć w tej sprawie Unia Europejska, rozmawialiśmy z naszym gościem, europosłem Bogdanem Wentą. Zapraszamy na fragment programu. Jest nowy, wyższy kontrakt skarżyskiego SOR: Skarżyski Szpitalny Oddział Ratunkowy podpisał nowy wyższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na drugie półrocze 2015 roku. Od 1 lipca wzrasta stawka dzienna SOR z 8 tysięcy 290 złotych na 9 tysięcy 600 złotych. Udane świętowanie w Miedzianej Górze: Integracja mieszkańców, zabawy dla dzieci, występy wokalno-taneczne, pokaz Indian i karateków oraz przyznanie nagród i wyróżnień za szczególną działalność na rzecz gminy. Miniona niedziela upłynęła w Miedzianej Górze pod znakiem dobrej zabawy z okazji corocznego festynu „Miedzianogórska Gmina 2015”. Obchody 75. Rocznicy Rozstrzelania Patriotów Polskich na Brzasku: W minioną niedzielę odbyły się uroczyste obchody 75 – lecia Rozstrzelania Polskich Patriotów na Brzasku. Była to największa zbiorowa egzekucja na terenie Kielecczyzny. Tegorocznym obchodom towarzyszyła Kompania Honorowa Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach i orkiestra wojskowa z Radomia.
Menu

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy