"Kocham, lubię, szanuję - nie biję": Już po raz dziewiąty z inicjatywy Urzędu Miasta Kielce oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zainaugurowano kampanię "Biała Wstążka". Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Kocham, lubię, szanuję – nie biję" i tradycyjnie potrwa do 10 grudnia. Oko w oko z mistrzem: We wtorek w Hali Sportowej w Zagnańsku odbyło się spotkanie z legendarnym mistrzem olimpijskim, Władysławem Kozakiewiczem. Licznie przybyli goście mogli posłuchać wspomnień wybitnego polskiego lekkoatlety, zadawać pytania, a nawet zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Nie czekaj, przebadaj się: Ze względu na dużą ilość zgłoszeń na bezpłatne badania mammograficzne, które odbywały się w sierpniu przy starostwie powiatowym, cytomammobus po raz kolejny odwiedzi Jędrzejów. Autobusowy problem: Odkąd Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zmienił trasę linii 35 oraz 46, mieszkańcy osiedla na Stoku nie kryli swojego niezadowolenia. Od około miesiąca do instytucji trafiło kilka zgłoszeń, wyrażających niezadowolenie kielczan. Dochodziło nawet do zdzierania rozkładów jazdy 35-tki. Choinka w budowie. Drzewko znów będzie sztuczne: Choinka na kieleckim Rynku zaczyna nabierać kształtów. Właśnie ruszył jej montaż. Sztuczne drzewko ma być gotowe przed 6 grudnia. Sprawcy weekendowej bójki trafili do aresztu: W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę przy jednym z lokali we Włoszczowie doszło do napaści, w wyniku której klika osób trafiło do szpitala. Mimo obrażeń, poszkodowanych zwolniono do domu. Turecki inwestor z siedzibą w Skarżysku: Prezydent Skarżyska Konrad Krönig informuje, że w Skarżysku jest szansa na kolejnego inwestora. Z turecka firmą, która ma otworzyć swój oddział w Skarżysku, rozmowy prowadziło Centrum Obsługi Inwestora. "Krewniacy Mikołaja" znów oddadzą krew małym pacjentom: Honorowi krwiodawcy i wolontariusze z Urzędu Marszałkowskiego z okazji zbliżającego się 6 grudnia, po raz kolejny organizują zbiórkę krwi dla najmłodszych pacjentów z regionu. Co z oświetleniem przy Metalowców?: Szwankujące oświetlenie na ulicy Metalowców od dłuższego czasu przysparza kłopotu mieszkańcom Skarżyska. Po kolejnych zgłoszeniach od naszych widzów, postanowiliśmy ustalić, dlaczego uliczne latarnie ciągle ulegają awariom. Ogromny sukces Młodego Granatu: Juniorzy Młodsi Granatu Skarżysko odnieśli niesamowity sukces. W zakończonych rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligii Juniorów Młodszych podopieczni Dariusza Kasprzyka wywalczyli awans do ligi Makro Regionalnej. Na taki sukces w klubie czekano dwadzieścia lat.
Menu
reklama
reklama

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy