Wybrano radnego włoszczowskiej Rady Miejskiej: Po niedzielnych wyborach uzupełniających, nowym radnym włoszczowskiej Rady Miejskiej został Roman Sybis. Prima Aprilis – telewizja od kulis: Z okazji Prima Aprilis prezentujemy Państwu pracę naszej redakcji z przymrużeniem oka. II Koncert Pieśni Wielkopostnych: Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, w hali "Pod Basztami" w Chęcinach odbył się II Koncert Pieśni Wielkopostnych. Wydarzenie idealnie wpisało się klimat Wielkiego Postu oraz oczekiwania na nadchodzące święta. Wichury dały o sobie znać: Porywisty wiatr dał o sobie znać ubiegłej nocy w całym kraju. W naszym regionie, w wielu powiatach doszło do uszkodzeń budynków i powaleń drzew. Służby porządkowe i energetyczne miały pełne ręce roboty. Wielkanocnie w ratuszu: Święta Wielkanocne to czas spotkań z najbliższymi, przyjaciółmi i rodziną. W tym okresie też, symbolicznym jajeczkiem dzielą się ci, którzy na co dzień stoją po dwóch stronach mikrofonów. W środę w kieleckim ratuszu odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczne władz miasta i dziennikarzy. MKS zakupiła autobusy z Niemiec, są ambitne plany rozwoju firmy: Dzisiaj w siedzibie Miejskiej Komunikacji Samochodowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga, wiceprezydenta Andrzeja Brzezińskiego i prezesa spółki, Bartosza Iskry. Podczas konferencji przedstawiono założenia i plany dla działalności spółki. Dzięki poczynionym zmianom udało się wygenerować oszczędności i zakupić używane, ale w dobrym stanie autobusy. Krystyna Górnaś - Salata o konieczności wprowadzania niepopularnych decyzji: Krystyna Górnaś-Salata, to jedna z tych radnych miejskich, która podpisuje się pod działaniami gminy. Dzięki Bogu i ludziom: Już z daleka widzimy prace remontowe na kościele w Stąporkowie. Stare poszycie dachowe zastępuje nowe, z blachy. Prace dobiegają końca. Koszt inwestycji to 130 tysięcy złotych. Szóstoklasiści zmierzyli się ze sprawdzianem: Blisko 11 tysięcy szóstoklasistów zmierzyło się dziś ze sprawdzianem na zakończenie szkoły podstawowej. To był pierwszy w ich życiu tak ważny egzamin. Sprawdziliśmy, jak sobie z nim poradzili. Targi dla młodych: Praca, Kariera, Rozwój: W województwie świętokrzyskim jest 14,5 tysiąca osób bezrobotnych do 25 roku życia. Problem ze znalezieniem zatrudnienia mają też osoby w wieku powyżej 25 lat, które skończyły studia. To m.in. dla nich po raz IX zorganizowano Targi Praca, Kariera, Rozwój. W kieleckim ośrodku wystawienniczym, wystawcy proponowali pracę w kraju i zagranicą.
Menu

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy