Znamy harmonogram budżetu obywatelskiego: Od 22 lutego do 7 marca można zgłaszać zadania do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Listę nadesłanych propozycji poznamy do 18 marca. Dzień otwarty na dzień chorego (+): W ramach obchodzonego w czwartek Światowego Dnia Chorego, w świętokrzyskim oddziale NFZ-u przy ul. Jana Pawła II w Kielcach zorganizowano dzień otwarty w ramach kampanii: „NFZ bliżej pacjenta”. Gigantyczne zainteresowanie małą przebudową (+): Rekordowa liczba firm zainteresowanych przebudową ulicy Oficerskiej w Kielcach. Do remontu blisko 200-metrowego odcinka drogi zgłosiło się aż 17 przedsiębiorstw.  Trwają konsultacje społeczne w sprawie Krajowej Mapy Zagrożeń: W komendzie powiatowej w Skarżysku odbyły się już drugi raz konsultacje społeczne w sprawie tworzenia Mapy Zagrożeń. Swoją opinię i wskazówki przekazali tym razem przedstawiciele rad osiedlowych i spółdzielni mieszkaniowych. Krajowa Mapa Zagrożeń powstaje na terenie Jędrzejowa: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest powstanie Krajowej Mapy Zagrożeń. Projekt ma na celu planowanie bezpieczeństwa w poszczególnych rejonach, poprzez odpowiednio dopasowane środki zapobiegawcze. Wiele gospodarstw bez prądu, kilkanaście interwencji: Noc z środy na czwartek była bardzo pracowita dla wielu służb dbających o bezpieczeństwo i utrzymanie dróg w należytym porządku. Wiele gospodarstw domowych w województwie świętokrzyskim zostało odciętych od prądu. Wszystko przez obfite opady śniegu. Ruszyła kolejna edycja Ligi Trójek: Zaczęły się wielkie emocje pod koszem. Po raz czternasty w Skarżysku ruszyła Koszykarska Liga Trójek. Jest wiele zmian! Walentynki w Końskich – nikt nie powinien się nudzić!: Nadchodzący weekend jest szczególny. Dzień Świętego Walentego, choć obchodzony w Polsce dopiero od kilkunastu lat, to stale zyskuje na popularności. Różne instytucje na ten dzień przygotowują propozycje, które powinny zainteresować. Walentynki czy Antywalentynki? KONKURS!: Już w najbliższy weekend Walentynki. Jeśli nie mają Państwo jeszcze planów, mamy propozycję: dwa podwójne zaproszenia do kieleckiego Multikina na maratony: Walentynkowy właśnie, ale również na Antywalentynkowy. Adamczyk będzie doradzał marszałkowi: Były wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce, obecnie radny i prezes Stowarzyszenia Czas na Kielce, Krzysztof Adamczyk, został kolejnym doradcą marszałka województwa Adama Jarubasa.
Menu
reklama
reklama

Rekinarium w Kielcach

Rekinarium w Kielcach

Siedem metrów długości, dwa szerokości i jeden metr wysokości - takie wymiary posiada największe w Europie mobilne akwarium, które stanęło w piątek na kieleckim rynku. Koralowy, wąsaty, czarnopłetwy i leopardzi - te odmiany drapieżników można oglądać od 28 marca do 6 kwietnia.

- Ludzie pomyślą rekin - że od razu odgryzie ręce i nogi, a to nie jest prawda. W naszym rekinarium mamy cztery rodzaje drapieżników – mówi Michal Beneš, opiekun rekinów.

W Kielcach stanąć można "oko w oko" z czterema drapieżnymi żarłaczami, z których największy rekin wąsaty ma 2,5 metra długości. Są to ryby uratowane przed kłusownikami, jeden widzi tylko na jedno oko, innemu zagrażał wyciek ropy naftowej w oceanie. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, jak niekorzystny wpływ na środowisko ma zabijanie rekinów.

- Cel to przede wszystkim ukazanie ludziom, że ten rekin nie jest taki groźny, jak ludzie sobie myślą. Przykładem może być fakt, że rekin za rok zabije 5-10 ludzi, a człowiek zabije 10-15 tysięcy rekinów – podkreśla Michal Beneš, opiekun rekinów.

Inicjatywa ukazywania rekinów szerszej publice miała różne opinie wśród kielczan.

- Mam wrażenie, że te zwierzęta się tu męczą, tak jak ptaki w klatce, które nie mają za wiele ruchu, a nie ma to jak wolność – zauważa Eugeniusz Misiec, kielczanin.

Zwiedzanie rekinarium jest możliwe na kieleckim rynku od godziny 10 do 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy