Jadwiga Irla o swoich planach: - Chcę się zająć przede wszystkim pomocą społeczną - mówi w naszym studiu gość dnia, Jadwiga Irla. Obecna dyrektor świętokrzyskiego PFRON-u startuje w wyborach do Sejmiku i na urząd burmistrza Pińczowa. Zobaczmy fragment rozmowy. Grzegorz Świt rozpoczął kampanię: W niedzielę w centrum Kielc oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza profesora Grzegorza Świta. Jest on kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Kielc. Obchody 60-lecia III Liceum: III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica obchodziło 60-lecie istnienia. Najmłodsze liceum w Skarżysku mało zatem powód do świętowania. Szczęśliwy remis Korony: Już dawno na Kolporter Arenie kibice nie oglądali takiego thrillera. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza do 94. minuty przegrywali z Lechem Poznań 1:2. Tym razem szczęście uśmiechnęło się jednak do Złocisto-krwistych, którzy - dzięki bramce Kamila Sylwestrzaka - w ostatniej akcji meczu doprowadzili do wyrównania. Eugeniusz Kwiatkowski patronem Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych: Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych, który pięć lat temu powstał z połączenia dwóch szkół technicznych (dawnej „Kolejówki” oraz TZN), od piątku nosi imię Eugeniusza Kwiatkowskiego. Szkoła otrzymała także nowy sztandar. Pół wieku szkoły w Rudkach: W ostatnią sobotę Zespół Szkół w Rudkach obchodził swoje 50-lecie istnienia. Na uroczystość przybyli uczniowie, absolwenci, nauczycie oraz zaproszeni goście, w tym wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, członek zarządu województwa świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz delegacja z Węgier. „Jędrzejów potrzebuje menedżera, a nie administratora” - mówi kandydat na burmistrza Rafał Filip: Rafał Filip – kandydat na fotel burmistrza miasta - rozwija na naszej antenie założenia swojej kampanii wyborczej. Ideą przewodnią jego kampanii wyborczej jest hasło „Jędrzejów nowym rynkiem pracy”. Co kryje się za tym hasłem? Konwencja Platformy Obywatelskiej: W sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej. Podczas konwencji przedstawiono kandydatów startujących z list PO w wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada. Runda X: Festiwal Sztuk Walki „Runda X” już po raz czwarty organizowany jest przez burmistrz Stąporkowa i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Tym razem wszystkich pasjonatów sztuk walki zapraszamy 25 października na godzinę 17.00 do hali sportowej w Stąporkowie. Po głosowaniu na budżet obywatelski: Budżet obywatelski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poniedziałek w sali USC Urzędu Miasta otwarte zostały urny do głosowania na projekty zgłoszone do realizacji w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. 27 października poznamy wyniki głosowania. Na dziś wiadomo, że z możliwości oddania głosów przez internet skorzystało 14900 osób, co dało w sumie 37563 głosy.
Menu

Runda X

Festiwal Sztuk Walki „Runda X” już po raz czwarty organizowany jest przez burmistrz Stąporkowa i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Tym razem wszystkich pasjonatów sztuk walki zapraszamy 25 października na godzinę 17.00 do hali sportowej w Stąporkowie.

Czytaj dalej...

Bezpieczne dziecko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich kontynuują cykl spotkań "Bezpieczne dzieci”. Celem spotkań jest zapoznanie i utrwalenie zasad ruchu drogowego wśród najmłodszych uczniów klas podstawowych. Mundurowi odwiedzili Szkoły Podstawowe w Wilczkowicach i Radoszycach.

Czytaj dalej...

II Pieszy Rajd "Piekielników"

11 października odbył się II Rajd „Piekielników”, który przebiegał odcinkami Piekielnego Szlaku. Sympatycy pieszych wędrówek mieli do wyboru trzy trasy. Piechurzy przeszli przez Miedzierzę do Sielpi. Druga trasa liczyła 14 kilometrów, a rozpoczęła się w Pile na leśnym parkingu za wsią, przy trasie Końskie – Skarżysko-Kamienna. Wędrowcy przeszli przez Kamienny Krzyż, Niebo, Gatniki do Sielpi. Trzecia trasa o długości 10 kilometrów rozpoczynała się w Cieklińsku.

Czytaj dalej...

Tylko u nas: szczery Andrzej Lenart o swojej decyzji w sprawie rezygnacji z kandydowania na burmistrza Końskich

- To nie wynikała z żadnych rankingów, ani notowań. Głęboka analiza wskazuje, że doświadczenie Krzysztofa Obratańskiego, dwie kadencje w zarządzaniu gminą, wypracowanie wspólnego porozumienia, wymaga spolegliwości, nie można żądać od partnera samych ustępstw. Samemu też czasami trzeba się umieć usunąć – mówi przed naszą kamerą Andrzej Lenart

Czytaj dalej...

Porozumienie dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości

Wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Beata Napierała i starosta skarżyski Michał Jędrys podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz rozwoju lokalnej gospodarki. Biorąc pod uwagę wysoki procent bezrobocia w Skarżysku, to ruch w dobrym kierunku. Starosta skarżyski przyznał, że podpisanie umowy z KSWP wieńczy wcześniejsze kontakty ze stowarzyszeniem.

Czytaj dalej...

Uwaga na „hieny cmentarne”

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, już w październiku większość z nas porządkuje groby najbliższych. Zajęci czynnościami porządkowymi nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki, telefony, dokumenty pozostawiane na ławkach, czy też w pobliżu grobów. Takie zachowanie to okazja dla złodzieja! Świętokrzyscy policjanci apelują o czujność i rozwagę.

Czytaj dalej...

Lenart rezygnuje! Obratański zyskuje!

Od dużej sensacji rozpoczęła się poniedziałkowa konwencja wyborcza komitetu wyborczego Samorządni Ziemi Koneckiej Krzysztofa Obratańskiego. Andrzej Lenart, kandydat na burmistrza Końskich z ramienia PiS, zrezygnował z ubiegania się o stanowisko. Swojego poparcia udzielił Krzysztofowi Obratańskiemu.

Czytaj dalej...

PO w Stąporkowie mierzy w zwycięstwo

Przewodnicząca miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Stąporkowie, Agnieszka Wojcierowska jest przekonana, że listy kandydatów PO do Rady Gminy w Stąporkowie są bardzo dobre. Ludzie, którzy będą reprezentować Platformę w listopadowych wyborach, stanowią przekrój społeczeństwa Stąporkowa.

Czytaj dalej...

Zapowiadają się nie lada emocje

26 października w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego odbędzie się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Walki turniejowe będą odbywały się w formule light contact, w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej z ograniczoną siłą uderzeń. Czas walki uzależniony od kategorii wiekowej.

Czytaj dalej...

Powstaje Świętokrzyska Kuźnia Smaków

Od kilkunastu miesięcy trwają prace nad Świętokrzyską Kuźnią Smaków. Będzie to swoista mapa ciekawostek kulinarnych całego regionu. Prace nad kulinarnym przewodnikiem województwa świętokrzyskiego koordynuje między innymi Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Czytaj dalej...

Gra wyborcza bez znanych działaczy lewicy c.d.

Od środy, od wczesnych godzin porannych tą wiadomością żyją całe Końskie. W listopadowych wyborach samorządowych, na skutek błędów popełnionych przy składaniu list do Komisji Wyborcze w Starostwie Powiatowym w Końskich, mogą nie wystartować znani lewicowi działacze z Końskich.

Czytaj dalej...

Plebiscyt rozpoczęty. Są pierwsi liderzy

Koniec kadencji Rad Miasta i Rad Powiatu powoduje u wyborców chęć oceny działań samorządowców. TV Świętokrzyska na wszystkich swoich portalach i antenach udostępnia specjalną platformę do głosowania. Plebiscyt Złota Kamera 2014 rozpoczęliśmy we wtorek, 7 października.

Czytaj dalej...

Gra wyborcza bez znanych działaczy lewicy

Jak się dowiadujemy, na skutek błędów proceduralnych, jakich dopuściła się konecka delegatura SLD przy składaniu list w komisji wyborczej w Starostwie Powiatowym, w listopadowych wyborach samorządowych możemy nie zobaczyć takich nazwisk jak: Robert Plech, Krzysztof Jasiński, Grzegorz Wąsik, Adam Sosnowski czy były burmistrz Końskich Henryk Popik. Co się stało?

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy