Pierwszy amant wśród aktorów, najlepszy milicjant Polski Ludowej gościł w Końskich: Z Bronisławem Cieślakiem jest tak, że znany jest bardziej pod swoim serialowym nazwiskiem porucznika Sławomira Borewicza. Kolizja w powietrzu. Dwóch mężczyzn straciło życie: Do tragicznego wypadku doszło w sobotę rano przy wyjeździe z Włoszczowy w kierunku Częstochowy. Dwóch paralotniarzy zderzyło się w powietrzu, następnie spadając na ziemię. Cztery miliony z 1% podatku w regionie: Cztery miliony złotych otrzymały w tym roku organizacje pożytku publicznego z 1 proc. podatku w naszym regionie. PO wyrusza busem w trasę po województwie. Będzie się uzupełniać, ale i trochę mijać: Platforma Obywatelska rozpoczęła swoją kampanijną trasę po całym województwie świętokrzyskim. W piątek z kieleckiego Rynku wyruszył specjalny bus z wizerunkiem premier Ewy Kopacz, a w nim lider listy, Grzegorz Schetyna. Partia chce się uzupełniać w podróży, ale już przed startem zaczyna się mijać. Z ministrem o losach jabłek: 1 października w Bilczy, w gminie Obrazów odbyło się pierwsze ze spotkań ministra spraw zagranicznych, Grzegorza Schetyny z producentami owoców. Tematem rozmów była promocja polskich sadów oraz zwiększenie eksportu jabłek za granicę. Straży nie ma, jest Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego: W Skarżysku 1 października likwidacja straży miejskiej stała się faktem. Jej obowiązki częściowo przejęło Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Kolejna odsłona Wrak Race: W sobotę odbędzie się kolejna, siódma już edycja wyścigu Wrak Race. W sobotę kolejny Ring Polityczny!: Jak zwykle w okresie przedwyborczym w  Kielcach zorganizowany zostanie cykl debat. Pierwsza odsłona „Ringu Politycznego” odbędzie się już w sobotę, 3 października. PiS chce pomóc "Kieleckim Marmurom": Zbliża się kolejna próba sprzedaży Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółkę podzielono na dwie części, osobno kopalnie i budynki administracyjne. Sprzeciwiają się temu świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. „Egzamin zdany na 3+”. Henryk Milcarz ocenia rok rządów premier Kopacz: Na 3+ ocenia rok rządów premier Ewy Kopacz nasz gość, Henryk Milcarz. Podczas rozmowy kandydat do Sejmu zwraca również szczególną uwagę na obszary, w których województwo świętokrzyskie ma największe braki. Zapraszamy na fragment rozmowy z Henrykiem Milcarzem.
Menu
reklama
reklama

Będzie poseł z Końskich?

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Kampania wkracza w decydującą fazę. Na listach wyborczych w województwie świętokrzyskim znalazło się blisko pół tysiąca osób. Czy wśród tej rzeszy kandydatów znajdzie się osoba, która będzie reprezentować ziemię konecką w sejmie?

Mocno w powodzenie kampanii wyborczej i swojego kandydata Piotra Słoki wierzą członkowie powiatowych struktur PiS w Końskich.
- Piotr Słoka to jest osobowość, która się odcisnęła piętnem w działaniach na terenie miasta i gminy Końskie – mówi wicestarosta Andrzej Lenart.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański również chwali kandydata PiS:
- Nie ulega wątpliwości, że parlamentarzysta reprezentujący ziemię konecką byłby dla gminy Końskie i powiatu koneckiego czymś, co jest bardzo oczekiwane i służyłoby wsparciu projektów rozwojowych.

To są życzenia! Sam zainteresowany mocno wierzy w sukces wyborczy.
 - Ja w to mocno wierzę! Uważam, że powiat konecki głosuje w większości na PiS. Temu powiatowi i gminie Końskie należy się poseł, jak - można zacytować, psu miska – mówi kandydat na posła PiS Piotr Słoka.

Wiara przenosi góry, ale pozycja na liście wyborczej Piotra Słoki jest dość odległa. Co prawda prezes Krzysztof Lipiec mówił na naszej antenie o szansach na 12-13 mandatów, Andrzej Lenart przepowiadał zdobycie 8-9, jednak mimo wszystko wydaje się, że Słoka będzie musiał włożyć wiele pracy w wyborczy sukces.
 - Szanse chyba nie tkwią w liczbach – mówi Piotr Słoka i dodaje:
- Ja uważam, że ludzie powinni patrzeć. Jest wola w społeczeństwie takich zmian, co pokazały ostatnie wybory prezydenckie. Jeśli ludzie chcą świeżego powiewu innych osób w sejmie, na listach PiS są 32 osoby, trzeba nie patrzeć na pierwsze, drugie, trzecie miejsce, tylko się dobrze rozejrzeć – kończy Słoka.
Ostatnim reprezentantem ziemi koneckiej w parlamencie był w 2007 roku Waldemar Wrona. Czy kandydat PiS pójdzie w ślady Waldemara Wrony? Czy powiat konecki będzie miał swojego przedstawiciela w sejmie? Wszystko w rękach wyborców 25 października.

Czytaj dalej...

Polna do końca października

Choć obecnie po ulicy Polnej w Końskich jeździ się z dużymi utrudnieniami, to w niedalekiej przyszłości wszyscy powinniśmy odczuć wyraźną poprawę. Firma remontująca ulicę Polną z pracami powinna się uporać do końca października.

Czytaj dalej...

"Spódnice po godzinach" o samoobronie

Już po raz trzeci w KSWP odbyło się spotkanie z cyklu „Spódnice po godzinach” dedykowane kobietom z regionu. Tym razem uczestniczki zdobyły wiedzę na temat tego, jak stać się niepokonaną w obliczu czyhającego na nie niebezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w siedzibie KSWP w Końskich.

Warsztatowa forma przekazywania wiedzy i nauki nowych umiejetności zyskuje coraz większą popularność. Metoda ta pozwala połączyć teorię z praktyką, dzięki czemu nauka jest znacznie przyjemniejsza. Przekonały się o tym uczestniczki zajęć poprowadzonych w zeszłym tygodniu w Krajowym Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości.

- KSWP już po raz trzeci organizuje spotkania dla kobiet z cyklu „Spódnice po godzinach”. Tym razem uczestniczki zyskały wiedzę o tym, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia – mówi Marta Strzelczyk z KSWP w Końskich. 

Trzecia edycja zorganizowana została przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Końskich. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Niepokonane”, której celem jest motywowanie kobiet do troski o własne bezpieczeństwo, aktywnej postawy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia oraz eliminacji paraliżującego strachu w konfrontacji z napastnikiem.

- W tym roku postawiliśmy na zajęcia psychologiczne. Zaprosiliśmy psychologa z Komendy Wojewódzkiej w Kielcach. Panie uczą się dzisiaj świadomości własnej siły i wykorzystania tych sprzętów, które mają pod ręką w celu obrony – mówi Marzena Czapelska z Powiatowej Komendy Policji w Końskich.

Uczestniczki zyskały nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną – umożliwiły to ćwiczenia, w których panie mogły brać aktywny udział. Podczas warsztatów panie poznały fizyczne i psychiczne sposoby przeciwstawiania się napastnikowi, dowiedziały się jak radzić sobie w kryzysowej sytuacji, jak opanować panikę i i jak bronić się wykorzystując to, co mamy pod ręką lub w kobiecej torebce.

- Jestem zadowolona. Buduję poczucie własnej wartości i uczę się, jak zareagować w sytuacji zagrożenia. To bardzo ważne na co dzień, my jako kobiety powinnyśmy być tego świadome – podkreśla uczestniczka szkolenia.

Miejmy nadzieję, że wiedzy uzyskanej podczas szkolenia uczestniczki nie będą musiały nigdy wykorzystywać. Nie zmienia to jednak faktu, że warto taką wiedzę i umiejętności posiadać. Może to uchronić przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami.

Czytaj dalej...

Odnaleźli kobietę

Wszystko działo się jak w dobrym filmie akcji. Około godziny 20:00 w niedzielę dyżurny koneckiej komendy został powiadomiony przez rodzinę o zaginięciu 72-letniej kobiety w Stąporkowie.

Czytaj dalej...

Sprzęt na miarę XXI w.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich ma nowy sprzęt. Sprzęt, którego zazdrości im cała świętokrzyska branża. Wszystko w ramach zakończonego projektu Uporządkowania Gospodarki Wodno – Ściekowej w gminie Końskie.

Czytaj dalej...

W Końskich będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Wzorem innych gmin z całego kraju, również i w Końskich planowane jest powstanie Młodzieżowej Rady Miasta. Wielkimi orędownikami takiego rozwiązania są obaj burmistrzowie Końskich. Prawybory odbędą się w koneckich szkołach, a wybory do MRM przeprowadzone zostaną 8 października.

Czytaj dalej...

„Spódnice po godzinach” już trzeci raz

Już po raz trzeci w KSWP odbędzie się spotkanie z cyklu „Spódnice po godzinach – jak być niepokonaną w obliczu niebezpieczeństwa?”  dedykowane kobietom z naszego regionu. Tym razem uczestniczki zdobędą wiedzę na temat tego, jak stać się niepokonaną w obliczu czyhającego na nie niebezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się w Krajowym Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości 25 września o godzinie 17:00.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy