Mirzec: dwugłos w jednej sprawie: Gmina Mirzec należy do powiatu starachowickiego. Ponad ośmiotysięczną gminą od czterech lat rządzi wójt Marek Kukiełka. Jednak w zbliżających się wyborach samorządowych do powrotu na fotel wójta szykuje się wieloletni włodarz gminy Bogusław Nowak. Już na pierwszy rzut oka widać, że obaj kandydaci mają odmienną wizję rozwoju gminy. Jaką? Włoszczowska Policja poszukuje świadków: 29 lipca 2014 roku policjanci na drodze leśnej w rejonie zbiornika wodnego Kuźnica koło miejscowości Chotów (gm. Krasocin, pow. włoszczowski) odnaleźli samochód marki Renault Megane kombi koloru srebrnego o nr. rej TLW HE64, a w nim ciało młodego mężczyzny. Prace kanalizacyjne trwają: Gmina Sobków przechodzi fale prac kanalizacyjnych i wodociągowych. W ciągu kilku lat uporządkowano gospodarkę wodno-ściekową niemal we wszystkich pobliskich miejscowościach. Wójt gminy Sobków, Krystyna Idzik planuje objąć pracami kolejne tereny. Ciąg dalszy szkoleń w ramach programu "Młodzi na start": Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami księgowości - to kolejne szkolenia w ramach projektu „Młodzi na start” realizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości na terenie powiatu staszowskiego. Kielce pobiegną po raz 6.: W najbliższą sobotę w Kielcach odbędzie się szósta już edycja imprezy „Kielce biegają”. Pierwsi zawodnicy rozpoczną rywalizację o godzinie 11. Biegacze będą podzieleni na cztery grupy. Podsumowano XI Internetową Giełdę Pracy: Wojewódzki Urząd Pracy podsumował XI edycję Internetowej Giełdy Pracy, organizowanej w połowie września wspólnie z Wyższą Szkołą Handlową. Obwodnica już niedługo!: Są szanse, by we Włoszczowie ruszyła długo oczekiwana inwestycja. O realnych planach budowy obwodnicy rozmawialiśmy m.in. z burmistrzem Bartłomiejem Dorywalskim. Cedzyński oficjalnie w SLD. Dla Kopycińskiego miejsca nie ma: Jan Cedzyński został w poniedziałek przedstawiony oficjalnie, jako członek klubu parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Oficjalnie jest również posłem niezrzeszonym, ale włączy się również w kampanię przed listopadowymi wyborami samorządowymi. Choć SLD zaprasza do siebie wszystkich z poglądami lewicowymi, dziś w partii nie ma miejsca dla Sławomira Kopycińskiego. Kolejni zatrzymani ws. o stręczycielstwo: Wracamy do sprawy zatrzymań podejrzanych o czerpanie korzyści materialnych z prostytucji. W miniony weekend świętokrzyscy policjanci zatrzymali kolejne osoby. Na zdrowie i dla zdrowia, czyli I Królewski Bieg w Chęcinach: W minioną sobotę pod Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach spotkali się entuzjaści biegania z całego województwa świętokrzyskiego. Różne kategorie wiekowe oraz kilka długości dystansów sprawiły, że I Królewski Bieg cieszył się bardzo dużą frekwencją, co zapewne sprawi, że tego typu inicjatyw będzie coraz więcej.
Menu

Szczęśliwie odnaleziony 82-latek

Od wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich poszukiwali zaginionego 82-letniego mieszkańca gminy Słupia. Dzisiaj idący tyralierą ochotnicy i policjanci wypatrzyli zaginionego. Dzięki wytrwałości i nieustępliwości wszystkich służb oraz osób biorących udział w poszukiwaniach, życie ludzkie zostało uratowane.

Czytaj dalej...

Nowy Pomnik ku czci pomordowanym w Niebie

Pomysł przebudowy pomnika w Niebie pojawił się w 2011 roku. Jego pierwotny kształt stanowiła żeliwna tablica zamontowana na kamiennym głazie z blaszaną tabliczką, na której widniały nazwiska 7 ofiar wydarzeń, jakie rozegrały się 6 kwietnia 1940 roku na drodze pomiędzy Końskimi i Piekłem.

Czytaj dalej...

Pod górkę w koneckim szpitalu

Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadza kontrolę w Szpitalu Świętego Łukasza w Końskich. Po odejściu z oddziału chirurgii naczyniowej sześciu lekarzy specjalistów, realizacja kontraktu stanęła pod dużym znakiem zapytania. Odchodzący medycy poskarżyli się także staroście koneckiemu na kierownika oddziału, który - zdaniem niektórych podwładnych - nadużywa alkoholu.

Czytaj dalej...

Ość ryby i ziarno dożynek!

Tegoroczne święto hodowców ryb i wędkarzy „Konecka Ryba” oraz jubileuszowe XV Dożynki Powiatowe odbędą się już w najbliższy weekend. Jednak organizator tych dorocznych imprez, starosta konecki Bogdan Soboń musiał się mocno tłumaczyć przed radnymi na czwartkowej sesji Rady Powiatu. Dlaczego?

Czytaj dalej...

Kto burmistrzem Końskich?

Już 16 listopada zdecydujemy, kto obejmie fotel burmistrza Końskich na kolejne cztery lata. Do wyścigu przystąpili: Michał Cichocki, Krzysztof Jasiński, Krzysztof Obratański, Jerzy Środa, Andrzej Lenart i Marian Gąszcz. Który z kandydatów jest Państwu najbliższy?

Czytaj dalej...

Recital Stanisławy Celińskiej

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się recital pt. "Piękny świat" Stanisławy Celińskiej. Aktorce towarzyszył kompozytor i pianista Tomasz Bajerski. Sala koneckiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi, mieszkańcy z zachwytem i wzruszeniem słuchali poetyckich piosenek tej znanej aktorki.

Czytaj dalej...

Poprawka do poprawki

Bardzo słabo poprawkowy egzamin maturalny napisali uczniowie koneckich szkół średnich. Na 111 osób poprawiających maturę w Końskich, poprawkę zaliczyły 64 osoby. W Stąporkowie do poprawki przystąpiły trzy osoby. Zdała tylko jedna.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy