Dziękujemy za współpracę: Na co dzień umawiamy się, przepytujemy, dopytujemy, jesteśmy uciążliwi i czepliwi. Jednak jeden dzień w roku oddajemy tym, którzy na co dzień są naszymi „ofiarami”. Ustawa "Za życiem" - są pierwsze wnioski: Od początku stycznia obowiązuje, przyjęta z końcem zeszłego roku, ustawa „Za życiem”. W myśl jej przepisów matka, która urodzi dziecko, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę, otrzyma jednorazowe świadczenie. Bogdan Wenta cieszy się z wygranej Tajaniego: Antonio Tajani został w ubiegłym tygodniu nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Europoseł Bogdan Wenta uważa, że to dobry wybór nie tylko dla Unii, ale również dla naszego kraju. Nabil Aankour z nowym kontraktem: Korona Kielce przedłuża kontrakty. Podpis pod umową obowiązującą do czerwca 2019 roku złożył Nabil Aankour. Jak za chwilę rusza Zimowa Akademia Karate: Jak co roku, młodzi mieszkańcy Skarżyska i całego powiatu mogą liczyć na atrakcje związane z Zimową Akademią Karate. To już osiemnasta edycja wydarzenia. Blisko, coraz bliżej: Na co dzień umawiamy się, przepytujemy, dopytujemy, jesteśmy uciążliwi i czepliwi. Jednak jeden dzień w roku oddajemy tym, którzy na co dzień są naszymi „ofiarami”. Coraz mniej pijanych trafia na SOR: Tydzień temu informowaliśmy, że nietrzeźwi pacjenci, których życiu nie zagraża niebezpieczeństwo nie będą dochodzili do siebie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, zaś w Ośrodku Interwencyjno-Terapeutycznym przy ul. Żniwnej. Studniówka "Erbla" - dłuższa relacja: Prezentujemy państwu dłuższą relację ze studniówki I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Skarżysku, która odbyła się w minioną sobotę. Sądy stawiają na edukację: Sąd Okręgowy oraz Sądy Rejonowe w okręgu kieleckim podsumowują rok 2016 i stawiają sobie ambitne cele w bieżącym. Droga do zatrudnienia: Jędrzejowska Fundacja Miśka Zdziśka podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacyjnym na projekt pod nazwą „Droga do zatrudnienia”. Co to za projekt i do kogo jest skierowany?
Menu
reklama
reklama

Co w Końskich piszczy?

Ilu mieszkańców mieszka w Końskich? Czy konecczan ubywa, czy przybywa? Ile jest kobiet, a ilu mężczyzn? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi odwiedzając przekształcony i bardziej przejrzysty portal Urzędu Miasta w Końskich.

Czytaj dalej...

Udana studniówka "Mechanika"

Bal Maturalny w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Końskich, która odbyła się w minioną sobotę w „Astorii”, należy zaliczyć do udanych. Tegoroczni maturzyści oprócz studniówkowej zabawy, mogli liczyć też na muzyczną niespodziankę.

Czytaj dalej...

Pijanego w rowie uratowali

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zauważyli w przydrożnym rowie leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy i dzięki ich działaniom 55–latkowi już nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj dalej...

Rekordowe granie na jubileuszowe pomaganie

W Miejsko-Gminnych Domu Kultury w Końskich, głównym sztabie, już 25 raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień blisko 120 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek na terenie gminy Końskie. W sumie ze zbiórki udało się zebrać rekordową w tym roku kwotę, bo aż  65 860 zł 11 gr.

Czytaj dalej...

13 kilogramów krajanki, a ile papierosów?

Krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy o wadze ok 13 kg oraz kilka litrów prawdopodobnie alkoholu niewiadomego pochodzenia wykryli policjanci w Końskich w domu 45-latka z gminy Radoszyce. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli również 1400 sztuk nielegalnych papierosów.

Czytaj dalej...

Kultowy ośrodek sprzedany

Jeden z najstarszych, najbardziej rozpoznawalnych i kojarzący się nierozerwalnie z Sielpią, ośrodek wczasowy OSiR został sprzedany. Trafił w ręce prywatne. Będzie modernizowany i w krótkim czasie ma się stać nowoczesnym pensjonatem.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy