Wyniki matur poprawkowych - Włoszczowa najlepsza w województwie!: Sukces włoszczowskich uczniów. W poprawkowej maturze wypadli najlepiej w województwie świętokrzyskim! Nietrzeźwy kierowca najechał na tył radiowozu: Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.00 w gminie Morawica. Za kierownicą passata, który najechał na tył policyjnego radiowozu, siedział 53-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Na co kielczanie przeznaczą 5 mln zł?: W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Kielc maja do rozdysponowania 5 mln zł. Pieniądze chcieliby przeznaczyć m.in. na ścieżki rowerowe, przebudowę dróg, placów zabaw i boisk. Święto Lotników w Gościńcu: Burmistrz gminy i miasta Chęciny zaprasza na uroczystość związaną z obchodami Święta Lotników, które odbędzie się 21 września o godzinie 12.00 na Placu pod Pomnikiem Lotników w Gościńcu. 24-latek miał 40 kg krajanki tytoniowej oraz marihuanę: Policjanci z Włoszczowy zatrzymali młodego mężczyznę, który był w posiadaniu 40 kg krajanki tytoniowej oraz marihuany. Jest decyzja w sprawie ciepła!: - Jak Pan może? - mówi burmistrz Włoszczowy, Bartłomiej Dorywalski na sesji Rady Miasta do radnego Leszka Kotulskiego. Burzliwa dyskusja w sprawie ogrzania Włoszczowy zakończyła się jednogłośną decyzją. Znamy już wyniki matur poprawkowych!: Znamy już wyniki matur poprawkowych w naszym województwie. Poprawka w powiecie jędrzejowskim wypadła dobrze. Interaktywny pawilon na kieleckim Rynku: W najbliższą sobotę mieszkańcy Kielc będą mogli zapoznać się z inwestycjami zrealizowanymi w naszym regionie przy udziale funduszy szwajcarskich. Wkrótce koniec utrudnień na Rogatce: Dobiega końca kolejna duża inwestycja drogowa w Kielcach. Budowa łącznika od ulicy Krakowskiej do Wojska Polskiego zakończyć ma się z końcem października. „Ekonomia społeczna – rozwój z przyszłością”: Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba podsumowała projekt „Ekonomia społeczna- rozwój z przyszłością” realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w partnerstwie ze szwajcarską fundacją, Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” z Łodzi oraz Lokalną Grupą Działania „Krzemienny Krąg” z Bałtowa. Dzięki projektowi ponad 50 świętokrzyskich gmin wzięło udział w programie.
Menu

Ość ryby i ziarno dożynek!

Tegoroczne święto hodowców ryb i wędkarzy „Konecka Ryba” oraz jubileuszowe XV Dożynki Powiatowe odbędą się już w najbliższy weekend. Jednak organizator tych dorocznych imprez, starosta konecki Bogdan Soboń musiał się mocno tłumaczyć przed radnymi na czwartkowej sesji Rady Powiatu. Dlaczego?

Czytaj dalej...

Kto burmistrzem Końskich?

Już 16 listopada zdecydujemy, kto obejmie fotel burmistrza Końskich na kolejne cztery lata. Do wyścigu przystąpili: Michał Cichocki, Krzysztof Jasiński, Krzysztof Obratański, Jerzy Środa, Andrzej Lenart i Marian Gąszcz. Który z kandydatów jest Państwu najbliższy?

Czytaj dalej...

Recital Stanisławy Celińskiej

W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się recital pt. "Piękny świat" Stanisławy Celińskiej. Aktorce towarzyszył kompozytor i pianista Tomasz Bajerski. Sala koneckiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi, mieszkańcy z zachwytem i wzruszeniem słuchali poetyckich piosenek tej znanej aktorki.

Czytaj dalej...

Poprawka do poprawki

Bardzo słabo poprawkowy egzamin maturalny napisali uczniowie koneckich szkół średnich. Na 111 osób poprawiających maturę w Końskich, poprawkę zaliczyły 64 osoby. W Stąporkowie do poprawki przystąpiły trzy osoby. Zdała tylko jedna.

Czytaj dalej...

Projekt "Młodzi na start" dla opiekunek

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach projektu "Młodzi na start" przeprowadziło w Staszowie kolejne szkolenie. Tym razem chodziło o poszerzenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych dla opiekunek osób chorych, starszych, niepełnosprawnych lub dzieci.

Czytaj dalej...

Rowery od Eco Textil

Fundacja Eco Textil przekazała trzy specjalne rowery, przystosowane do jazdy dla osób osoby niepełnosprawnych, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Końskich. Rowery już cieszą podopiecznych placówki.

Czytaj dalej...

Grzegorz Miecugow w Stąporkowie

Na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie gościł znany dziennikarz, publicysta, autor książek, Grzegorz Miecugow. Spotkanie z mieszkańcami Stąporkowa przebiegało w miłej atmosferze. Mieszkańcy Stąporkowa mieli wiele pytań do autora popularnego programu TVN „Szkło kontaktowe”.

Czytaj dalej...

Nielegalna broń i amunicja

Koneccy policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Końskie, u którego w domu znaleźli nielegalną broń i amunicję. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Podpisali umowę na promocję gminy

Burmistrz Końskich, Michał Cichocki podpisał w ubiegłym tygodniu w Kielcach umowę na szeroko rozumiane przygotowanie materiałów promocyjnych. Do pozyskania było blisko 200 tysięcy złotych. Końskie większość tej kwoty już zagospodarowały.

Czytaj dalej...

Termomodernizacja starostwa i II LO

Jak wygląda budynek Starostwa Powiatowego w Końskich, każdy wie. Stary, nieciekawy kolorystycznie tynk w niektórych miejscach odpadł już od ścian budynku. Również gmach II LO w Końskich to szary budynek, który wymaga termomodernizacji. Już za kilka dni ruszą prace związane z ocieplaniem obu budynków.

Czytaj dalej...

Teatralna Jesień w Stąporkowie

Okazuje się, że w Stąporkowie jest wielu fanów teatru. To właśnie z myślą o nich Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie zaprasza na cykl spektakli w ramach Teatralnej Jesieni. Nie zabraknie wejściówek dla naszych widzów. Nad Teatralną Jesienią w Stąporkowie TV Świętokrzyska objęła patronat medialny.

Czytaj dalej...

Dachowanie forda, kierowca nietrzeźwy

W miejscowości Młynek w powiecie koneckim na drodze wojewódzkiej nr 749 doszło wczoraj do zdarzenia drogowego. 41-letni kierujący samochodem marki Ford Sierra dachował. Mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca przewoził w samochodzie trzy osoby.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy