Podsumowanie akcji alkohol-narkotyki: W piątek na terenie powiatu włoszczowskiego przeprowadzone zostały działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki”. Mundurowi, podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość blisko 580 kierowców. Najlepsze polskie zdjęcia prasowe w Kielcach!: Mieszkańców świętokrzyskiego, interesujących się fotografią nie może zabraknąć na organizowanej właśnie wystawie najlepszych fotografii prasowych, wyłonionych w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2014. Wystawa rusza w Kielcach już 5 marca. Upamiętnią wymordowanych jeńców: W czwartek, 5 marca przy Kamiennym Kręgu na Skwerze Pamięci Ofiar Katynia odbędą się uroczystości związane z 75 rocznicą decyzji Związku Sowieckiego o wymordowaniu polskich jeńców wojennych z obozów w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie oraz więzień Mińska i Kijowa. "Grywalizacja" w Muzeum: W weekend w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy ponownie stoczono bój na planszówki. Z grami mogli zmierzyć się zarówno doświadczeni miłośnicy tej rozrywki, jak i amatorzy, którzy w ten sposób postanowili spędzić wolny czas. Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Skarżysku: Wczoraj w Skarżysku odbyło się spotkanie prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami. Była to kolejna wizyta urzędującego prezydenta w naszym mieście. Zamiast ułatwić utrudnia. Problemy z nowym systemem w USC: W poniedziałek we wszystkich Urzędach Stanu Cywilnego wprowadzono nowy system. W swoim założeniu miał on ułatwić tworzenie i wydawanie wszelkich aktów cywilnych. W praktyce, póki co paraliżuje prace jednostek. Sprawdziliśmy, jak sprawa wygląda w kieleckim USC. Z wizytą w "Złotej Rybce": Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji „Złota Rybka” jest już oficjalnie otwarte. Obiekt znajduje się w malowniczym Oblęgorze, w gminie Strawczyn i jest jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na terenie województwa świętokrzyskiego. Nasza ekipa telewizyjna zwiedziła obiekt podczas prezentacji wraz zaproszonymi na tę uroczystość gośćmi. Na dwóch kółkach po mieście. W Kielcach może powstać wypożyczalnia rowerów: Czy w Kielcach powstanie miejska wypożyczalnia rowerów? Niewykluczone, że tak. We wtorek władzom miasta i radnym swój pomysł zaprezentowała firma Bike U. Pomysł się podoba, ale na uruchomienie systemu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Ferie na sportowo: Uczniowie z terenu Włoszczowy przez całe ferie mogli nieodpłatnie korzystać z hali sportowej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Codziennie odbywały się rozgrywki tenisa stołowego, treningi piłki nożnej halowej oraz siatkarek z klubu „Victoria”. Umowa Dudy z Polakami trafi do polskich rodzin: Świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości celują w 100 tysięcy podpisów poparcia dla kandydata Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Na chwilę obecną zebrano ich niespełna 20 tysięcy. W związku z tym na Placu Artystów stanął namiot Andrzeja Dudy.
Menu

Garaże dla bogaczy?

Wiele kontrowersji i protestów wzbudziły nowe ceny dzierżawy garaży w Końskich. W skrajnych przypadkach mamy do czynienia z podwyżkami o sto procent. Tę machinę, która spowodowała lawinę procedowania w tej sprawie, uruchomiono w sierpniu ubiegłego roku.

Czytaj dalej...

15 lat Studia Piosenki w Końskich

W imprezie, którą poprowadził Maciej Lisowski, instruktor ds. muzyki MGDK w Końskich udział wzięli jego obecni i dawni wychowankowie: Małgorzata Bielecka, Małgorzata Ciszek, Aneta Jakubowska, Paweł Kulczyk, Sylwia Kulczyk, Tomasz Kulczyk, Kamila Musiał, Laurencja Nowacka, Daria Pol, Agata Skiba, Żaneta Szmit, Paulina Tarasińska, Karolina Wiśniewski, Ania Żelazko.

Czytaj dalej...

Zrzucili się! Kupili sobie urząd burmistrza Stąporkowa

Trzech wolontariuszy organizujących akcję pomocy dla Bartosza Kwaśniewskiego, podczas licytacji na walentynkowym koncercie charytatywnym (o czym już informowaliśmy na naszej antenie), zrzucili się i wylicytowali bycie burmistrzem. Przez jeden dzień towarzyszyli burmistrz Dorocie Łukomskiej w całodziennych służbowych zadaniach i spotkaniach.

Czytaj dalej...

Elektronika i książki

Tylko trzy biblioteki z województwa świętokrzyskiego otrzymają tablety w ramach konkursu „Tablety w Twojej Bibliotece”. Odwiedziliśmy bibliotekę w Stąporkowie. Tam już czekają na nowy sprzęt, ale nie tylko na tablety. Biblioteka z utęsknieniem czeka także na iPady.

Czytaj dalej...

Końskie Szkice Historyczne

Konecka Biblioteka Publiczna jest jedną z nielicznych, które mogą pochwalić się własnym wydawnictwem. Wydawane są tu książki dotyczące historii miasta, powiatu i regionu. Lista książek wydanych w tym wydawnictwie powiększyła się niedawno o kolejną, bardzo interesującą publikację.

Czytaj dalej...

Co z Sielpią? Co z OSiR w Sielpi?

Burmistrz Końskich, Krzysztof Obratański na lutowej sesji Rady Miasta przypomniał radnym o bardzo dużym zadłużeniu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi. Zobowiązania gminy, która odpowiedzialna jest za ośrodek dochodzą do zawrotnej kwoty 900 tysięcy złotych!

Czytaj dalej...

Treningi za stroje

Strażacy OSP Niekłań w czasie wolnym od pracy grają chętnie w siatkówkę. Do pełni szczęścia potrzebowali strojów sportowych. Spełnienie tej naglącej potrzeby zostało zrealizowane na jednym z ubiegłotygodniowych treningów.

Czytaj dalej...

Pieniądze, sport, wynik

Poznaliśmy kwoty, jakie Urząd Miasta i Gminy przeznaczył na sport w Końskich. Jak informuje zastępca burmistrza, Krzysztof Jasiński nie można się wstydzić. Kwoty są wysokie, a zadanie, które spoczywa na gminie, wykonywane jest należycie. Nakłady na sport w budżecie każdej gminy stanowią duży wydatek. Jednak włodarze zdają sobie sprawę z potrzeby finansowania tej dyscypliny.

Czytaj dalej...

Bezrobocie w dół! Czy aby na pewno?

Powiatowy Urząd Pracy w Końskich podsumował działalność w 2014 roku. Dane, które przedstawił dyrektor Grzegorz Owczarek są bardzo optymistyczne. Radni, których ta informacja najwyraźniej zaskoczyła, dopytywali dyrektora PUP, czy ten spadek bezrobocia jest faktyczny, czy może dotyczy statystyk?

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy