Miasto przyszłości: Jeśli wszystko uda się zrealizować. Jeśli na wszystko starczy czasu i pieniędzy. Jeśli będzie więcej pomysłów i duże zaangażowanie mieszkańców, to Suchedniów może w najbliższych latach stać się prawdziwą turystyczną perełką naszego regionu. Wakacje w bibliotece? Czemu nie!: Wakacje trwają w najlepsze. Wiele instytucji przygotowało dla dzieci i młodzieży bogate programy wakacyjne. Nie inaczej jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Skarżysku. Placówka ma dla każdego coś ciekawego. Prace idą pełna parą: Długo oczekiwany remont dwóch skarżyskich ulic już się rozpoczął. Ulicą Szydłowiecką przejedziemy w stronę Dworca PKP ze sporym utrudnieniem. Ulica Wiejska, na odcinku od ulicy Zielnej do Sokolej całkowicie wyłączona jest z ruchu. Adoptuj psa!: Gdy wyjeżdżamy na wakacje myślimy o wszystkim – gdzie pojedziemy, co ze sobą zabierzemy, ile pieniędzy będzie nam potrzebnych i z jakich atrakcji powinniśmy skorzystać. Niestety bardzo często nie myślimy wtedy o jednym – naszych pupilach. Te w okresie wakacyjnym często stają się bezdomne. Bezpieczeństwo czy ograniczenie wolności? Od dziś rejestrujemy karty pre-paid: Od dziś nie kupimy karty pre-paid bez rejestracji swoich danych. Taki obowiązek nakłada na nas ustawa antyterrorystyczna wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tu pojawia się pytanie, czy takie rozwiązanie faktycznie wpłynie na nasze bezpieczeństwo, czy jest to jedynie próba kontroli polskiego społeczeństwa. Było blisko, a fontanny w tym roku by nie było!: Choć jest i trysk, ciesząc oczy odpoczywających konecczan, to mogło być inaczej. Konecka fontanna w tym roku mogła być nieczynna. Wszystkiemu winny system sterowania, który mieści się... w podziemiach. Wiatraczek zatrzymał się. Na rok: Zakończył się 43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W sobotę na Kadzielni odbył się koncert finałowy. Wręczono łącznie ponad 60 nagród i wyróżnień. W czwartek Targi Pracy na Rynku: W czwartek, na kieleckim Rynku, po raz kolejny zorganizowane zostaną Targi Pracy. Świętokrzyscy policjanci ćwiczyli na strzelnicy: Świętokrzyscy policjanci przekonują, że zawsze są przygotowani do akcji. Zapewniają to m.in. szkolenia, które pozwalają na doskonalenie technik np. posługiwania się bronią palną. Pielgrzymi ŚDM opuszczają diecezję kielecką: Zakończyły się diecezjalne obchody związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. W poniedziałek pielgrzymi wyjechali do Krakowa, gdzie główne uroczystości rozpoczną się już we wtorek.
Menu
reklama
reklama

Najlepszy sołtys gminy

Tylko w stolicy humoru, jaką z całą pewnością jest Wąchock, nikogo nie dziwi konkurencja toczenia koła do wygódki. A było to jedno z wielu zadań, z jakimi musieli się zmierzyć sołtysi podczas XIX Krajowego Turniej Sołtysów. Właśnie na tym turnieju  okazałą się, że najlepszym sołtysem gminy Końskie została Krystyna Stolarska z Sokołowa.

Czytaj dalej...

Szlak kulinarny będzie jeszcze smaczniejszy

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach uruchomił drugi nabór podmiotów, które chcą znaleźć się na szlaku kulinarnym „Świętokrzyskiej Kuźni Smaków”. Nasi widzowie znają ten projekt z programów „Góry świętokrzyskie naszą przyszłością”.

Czytaj dalej...

Wakacyjne spotkanie z teatrem w Końskich

Scena letnia w Parku Miejskim w Końskich przez chwilę zmieniła się w scenę teatru ulicznego. Wszystko to za sprawą wakacyjnego cyklu spotkań pn. "Bliżej teatru". Mieszkańcy Końskich doskonale się bawili, sami zapewniali, że twórczo spędzili czas, zwłaszcza w wakacje.

Czytaj dalej...

Klan Szymanowskich z sukcesem podczas I Świętokrzyskiego Triathlonu

W niedzielne południe Skarżysko tętniło życiem, a to za sprawą I Świętokrzyskiego Triathlonu, który odbył się na Rejowie. Ponad 300 zawodników zmierzyło się na dwóch dystansach. Doskonałe trzecie miejsce na dystansie olimpijskim zajął Przemysław Szymanowski, a Dominik Szymanowski uplasował się na dziesiątym miejscu.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy