Zawalił się strop myjni samochodowej. Są ranni!: W piątek w  Jędrzejowie w trakcie wykonywania prac budowlanych, związanych z rozbudową myjni samochodowej, doszło do zawalenia stropu,  w wyniku czego obrażenia ciała doznało sześciu pracowników. Z różnymi obrażeniami trafili do szpitala. W Końskich kradną nawet złom: 30 lipca około 23.10 nieznany sprawca posługując się metalowym łomem zerwał kłódkę zabezpieczającą wejście do garażu, znajdującego się na terenie punktu skupu złomu w Końskich, a następnie po dostaniu się do wnętrza dokonał kradzieży około 40 kilogramów złomu miedzianego oraz piły spalinowej o łącznej wartości 1000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP Końskie. źródło: KWP Kielce Ukradł telefon ojcu, który bawił się z córką!: W Końskich na terenie placu zabaw przy ul. Traugutta nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego dokonał kradzieży telefonu komórkowego o wartości 500 złotych znajdującego się w kieszeni bluzy, którą pokrzywdzony 30-letni mężczyzna pozostawił na ławce w czasie zabawy z córką. źródło: KWP Kielce Poseł Bętkowski o kampanii wyborczej i zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy: Gościem Kwadransu Politycznego był poseł Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Bętkowski. Poseł mówił między innymi o upamiętnieniu Powstania Warszawskiego, kampanii wyborczej i walce z dopalaczami. Skorzystaj z bezpłatnych badań: 8 sierpnia w Rogowie obok Wiejskiego Domu Kultury przy ulicy Podmiejskiej oraz w Dziebałtowie obok Remizy OSP, panie w wieku 50 – 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Prezydent apeluje: nie pozwalajmy na akty wandalizmu i podrzucanie śmieci: W programie „Skarżysko Kamienna. Miasto na szlaku” pod lupę wzięte zostały wydatki z budżetu miasta, których mogłoby nie być.  Sonda: Palacze pod lupą: Z początkiem każdego nowego roku palacze wstrzymują oddech w oczekiwaniu na kolejną podwyżkę akcyzy na wyroby tytoniowe. Ceny papierosów skaczą w górę, a czasy, kiedy za paczkę płacono 5 – 6 złotych, odeszły do lamusa. Plakaty dostają głos: Walka z faszyzmem, socjalizmem i innymi zniewoleniami ukazana na plakatach. Kielce to jedyne miasto w Polsce, do którego dotarła najnowsza wystawa „100 lat na 100 plakatach”. Historia Amy Winehouse na dużym ekranie: Amy Winehouse, angielska wokalistka soul, jazz i R&B zmarła 23 lipca 2011 roku. Miała zaledwie 27 lat. Przez długi czas borykała się z uzależnieniami, które w końcu doprowadziły ją do śmierci. Policjanci ujawnili nielegalne wysypisko śmieci: Wczoraj na terenie gminy Chęciny, policjanci ujawnili nielegalne wysypisko śmieci. Na ponad półhektarowej działce, nielegalnie składowano ponad 200 ton odpadów oraz 22 plastikowe zbiorniki z niezidentyfikowaną cieczą. W sprawie został zatrzymany 48- letni dzierżawca działki. Za nielegalne składowanie odpadów może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Menu

W Końskich kradną nawet złom

30 lipca około 23.10 nieznany sprawca posługując się metalowym łomem zerwał kłódkę zabezpieczającą wejście do garażu, znajdującego się na terenie punktu skupu złomu w Końskich, a następnie po dostaniu się do wnętrza dokonał kradzieży około 40 kilogramów złomu miedzianego oraz piły spalinowej o łącznej wartości 1000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP Końskie.

źródło: KWP Kielce

Czytaj dalej...

Ukradł telefon ojcu, który bawił się z córką!

W Końskich na terenie placu zabaw przy ul. Traugutta nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego dokonał kradzieży telefonu komórkowego o wartości 500 złotych znajdującego się w kieszeni bluzy, którą pokrzywdzony 30-letni mężczyzna pozostawił na ławce w czasie zabawy z córką.

źródło: KWP Kielce

Czytaj dalej...

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Czytaj dalej...

Słodkie życie bywa gorzkie

Katarzyna Gębska mieszka w Stąporkowie w województwie świętokrzyskim. Od urodzenia zmaga się z okropną chorobą, dziecięcym porażeniem mózgowym i niewydolnością oddechową. Mimo swojej choroby jest niesłychanie pogodną 24-letnią kobietą. Ma prozaiczne marzenia. Pomóżmy jej je spełnić.

Czytaj dalej...

Święto koneckich policjantów

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich uroczyście obchodzili swoje święto. W uroczystości, która odbyła się w Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Końskich udział wzięli m.in. Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, Komendant Powiatowy Policji w Końskich mł. insp. Waldemar Cisowski, jego zastępca nadkom. Tomasz Jarosz, a także przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Czytaj dalej...

Pijana babcia za kierownicą

W sobotę doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem 53-letniej kobiety w miejscowości Radoszyce, w powiecie koneckim. Kierująca samochodem, mając 2,5 promila alkoholu uderzyła w słup. W aucie podróżowało z nią dwoje wnucząt.

Czytaj dalej...

Uratowali tonącego

Dzięki natychmiastowej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz policjanta z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich nie doszło do tragedii w miejscowości Sielpia. Stróże prawa dopłynęli do potrzebującego pomocy mężczyzny, a następnie doholowali go do brzegu ratując mu życie.

Czytaj dalej...

Zabytkowa ambona do remontu

Proboszcz parafii pw. św. Jacka i Katarzyny w Odrowążu – ks. Stanisław Malec wystąpił do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków na poprowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkowej ambonie pochodzącej z połowy XVII wieku. Na ten cel przyznana została parafii dotacja w wysokości ponad 11 tys. zł. 

Czytaj dalej...

„Sztuka życia po prostu”

To się nazywa wyczyn. W Stąporkowie na zaproszenie Urzędu Gminy siedem par świętowało jubileusz złotych godów. Jak i co zrobić, by wytrzymać ze sobą pięćdziesiąt lat? Recepta wydaje się być bardzo i prosta i trudna.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy