Walentynki czy Antywalentynki? KONKURS!: Już w najbliższy weekend Walentynki. Jeśli nie mają Państwo jeszcze planów, mamy propozycję: dwa podwójne zaproszenia do kieleckiego Multikina na maratony: Walentynkowy właśnie, ale również na Antywalentynkowy. Adamczyk będzie doradzał marszałkowi: Były wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce, obecnie radny i prezes Stowarzyszenia Czas na Kielce, Krzysztof Adamczyk, został kolejnym doradcą marszałka województwa Adama Jarubasa. Wcześniej w tym gronie znaleźli się Jerzy Pyrek, Andrzej Łukasik, Kazimierz Długosz i Barbara Zamożniewicz. Kto dokończy budowę zakładu w Promniku?: Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Kielcach szuka wykonawcy, który dokończy budowę nowoczesnego Zakładu Unieszkodliwania Odpadów w Promniku. Spółka ogłosiła już przetarg w tej sprawie. W informacji można przeczytać, że pozostały prace przy budowie budynków o konstrukcji żelbetowej, instalacji mediów oraz roboty wykończeniowe i drogowe. "Prochem jesteś i w proch się obrócisz". Rozpoczął się Wielki Post: W Kościele Katolickim zaczyna się jeden z najważniejszych okresów w ciągu roku liturgicznego. Czterdziestodniowy Wielki Post ma przygotować na mękę, śmierć i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Rozpoczyna go Środa Popielcowa, kiedy to kapłani posypują głowy wiernych popiołem. Skarżyscy policjanci podsumowali 2015 rok: Jak co roku, ale teraz już w nowej Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej, odbyła się Narada Roczna. Podsumowano na niej działalność skarżyskich policjantów w ubiegłym roku.  Zatrzymany za narkotyki: 30 – letni mężczyzna został w miniony weekend zatrzymany przez włoszczowską policję za posiadanie dwóch gram amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do nawet 10 lat. Pechowa 13? Kość niezgody na ulicy Karłowicza: Brudna winda, brak domofonów i monitoringu, przesiadujące na klatach młode, pijane osoby oraz brak porozumienia z administracją to codzienna zmora mieszkańców z bloku nr 13 przy ulicy Karłowicza. Starsi ludzie, bojąc się o siebie i chcąc wypoczywać w spokoju od kilkunastu lat walczą z administracją. Ale czy słusznie? Kwalifikacja wojskowa w toku: Z początkiem miesiąca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa określająca zdolność do czynnej służby wojskowej. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Jędrzejowie stanie 538 mężczyzn i 6 kobiet. Postanowiliśmy sprawdzić, czy poborowi chętnie zgłaszają się na badania. W najbliższą niedzielę rocznica rozstrzelania na Borze: W najbliższą niedzielę, 14 lutego na osiedlu Bór odbędą się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z lutego 1940 roku, kiedy to w lesie na Borze hitlerowcy rozstrzelali 360 osób. Wieloletnie starania o remont zakończone sukcesem: We wtorek oficjalnie oddano do użytku kolejną ważną inwestycję w gminie Zagnańsk. Most na pograniczu Jasiowa i Janaszowa nabrał nowego blasku, ale zadbano również o bezpieczeństwo mieszkańców. Inwestycja powstała dzięki zaangażowaniu władz gminy i powiatu kieleckiego.
Menu
reklama
reklama

Zabawa i pieniądze

Mocnym akcentem tegoroczny karnawał zakończyli samorządowcy i przedsiębiorcy z powiatu koneckiego. Podczas szesnastego balu charytatywnego zorganizowanego przez koneckie stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy udało się zebrać 11500 złotych. W koneckim Markizie bawili się przed wszystkim samorządowcy i przedsiębiorcy z powiatu koneckiego.

Czytaj dalej...

ŚGS: powiat konecki Gardynik, Kij i Kozielska

Telewidzowie, radiosłuchacze i czytelnicy zdecydowali, że najpopularniejszym sportowcem powiatu koneckiego został Piotr Gardynik z Neptuna Końskie. W kategorii trener triumfowała Beata Kij, a najpopularniejszym talentem powiatu koneckiego jest Karolina Kozielska. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Czytaj dalej...

Studniówka, bal na całe życie

Wszystko było jak przystało na najważniejszy bal w życiu. Piękne panie, przystojni panowie. Muzyka, wspaniała restauracja i podniosły nastrój. Właśnie tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Końskich.

Czytaj dalej...

Będzie się działo!

Zapowiada się spora zmiana w działalności Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Z inicjatywy zastępcy dyrektora placówki Dariusza Ogłozy, konecki Dom Kultury wprowadzi w najbliższej przyszłości dla wszystkich mieszkańców Końskich między innymi tytuł „Przyjaciel Kultury”. Co to takiego? 

Czytaj dalej...

Dobre, bo z Końskich

Doskonały smak, odpowiedni wygląd, cena adekwatna do jakości - to cechy Boczniaków z oferty Gospodarstwa Upraw Grzybów i Grzybni Mytkowski, za które wyroby otrzymały certyfikat programu „Doceń polskie”. Boczniaki z Miedzierzy k/Końskich zostały wyróżnione przez Lożę Ekspertów, która obradowała 27 stycznia w Czeladzi.

Czytaj dalej...

Nie jest źle

W Komendzie Powiatowej Policji w Końskich odbyła się odprawa roczna policjantów i pracowników cywilnych z udziałem pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach inspektora Artura Bednarka.

Czytaj dalej...

Wyśpiewali nagrody

Podczas 23. Finału Konkursu Świętokrzyskich Kolęd i Pastorałek, który odbył się we Włoszczowie, aż trzy zespoły z powiatu koneckiego zdobyły nagrody. Sukces o tyle cenny, że w pokonanym polu koneckie zespoły zostawiły szesnastu innych wykonawców. TVŚ patronowała konkursowi.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy