WSH ponownie z pucharem: W sobotę odbyła się VII edycja turnieju piłkarskiego "piątek" o Puchar Posła na Sejm RP Artura Gierady. Piknik w ramach „Lata w Teatrze”: W ramach programu "Lato w teatrze" 30-osobowa grupa kieleckiej młodzieży pod okiem artystów związanych z Teatrem „Kubuś” współtworzy autorski spektakl uliczny. Najpiękniejsze bramki Granatu sezon 2013/2014: Poznaliśmy terminarz III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Zespół Granatu Skarżysko swojej publiczności zaprezentuje się 10 sierpnia, a rywalem skarżyszczan będzie Unia Tarnów. Przygotowania do nowego sezonu idą pełną parą. Zapytania radnych miejskich: Zapraszamy do obejrzenia zapytań radnych z ostatniej sesji Rady Miasta. Pytali m.in. Przemysław Bieniek, Halina Karpińska, Leszek Golik. O sytuacji na rynku pracy...: Sytuacja na rynku pracy w województwie świętokrzyskim ulega stopniowej poprawie. W tej chwili stopa bezrobocia to blisko 15%, jednak z perspektywy ostatnich czterech miesięcy zarejestrowanych jest mniej o 15 140 osób.  Obecna sytuacja na świętokrzyskim rynku pracy była tematem 45. sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Kwadrans Polityczny z Marzeną Okłą-Drewnowicz: Szefowa świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz spotkała się z prezydent Łodzi, Hanną Zdunowską w sprawie przekazania trybun z łódzkiego stadionu dla skarżyskiego Granatu. Święto policji: W miniony weekend w Starostwie Powiatowym funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uroczyście obchodzili swoje święto. Z tej okazji najlepsi policjanci otrzymali medale za długoletnią służbę, odznaczenia i nominacje na wyższy stopień. Była to również okazja do gratulacji i podziękowań za zaangażowanie w pracę oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Zjednoczenie prawicy... na kolanach?: „Czas na zmiany” - pod takim hasłem odbyła się kolejna z cyklu konferencji z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości pod Domem Handlowym Bartek. W konferencji uczestniczyli poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Bętkowski, wiceprezydent Skarżyska Grzegorz Małkus i szef miejskich struktur PiS, Marcin Piętak. Głównym tematem konferencji było zjednoczenie prawicy. - Ma ono służyć odsunięciu koalicji PO-PSL od władzy – mówił poseł Bętkowski. Brak ciepłej wody na dwóch osiedlach: Od poniedziałku rozpoczynają się prace remontowe sieci ciepłowniczej w Kielcach. W związku z tym, jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, do środy mieszkańcy osiedla Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze pozbawieni zostaną ciepłej wody. W sumie to około 15 tys. kielczan. Rozwój chęcińskiej turystyki: Rewitalizacja rynku, nowe oblicze zamku, dotacje na obiekty sakralne oraz zmiana miejsca przywożenia turystów – to nowe pomysły miasta Chęciny na poprawę i zwiększenie przychodów z turystyki, która już w niedługim czasie powinna przynieść miastu jeszcze większe zyski.
Menu

Wpadł do rowu, jest w szpitalu!

W niedzielę około godziny 20.30 w miejscowości Hucisko na ulicy Fabrycznej kierujący pojazdem marki Renault, 29-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie zachował odpowiedniej szybkości, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

Czytaj dalej...

O gospodarce w KSWP

Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik gościła ze specjalną wizytą w Krajowym Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich. Tematami rozmów z przedsiębiorcami były oceny Stref Ekonomicznych oraz wzrost gospodarczy w naszym województwie.

Czytaj dalej...

Patrol godny zaufania

Sierżant Grzegorz Rydz oraz starszy posterunkowy Karol Przygodzki to para patrolowa z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, która zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji Turnieju Patrolowych "Patrol Roku 2014".

Czytaj dalej...

Hip Hop Odlewnia II

12 lipca 2014 roku w Stąporkowie już po raz drugi odbędzie się koncert Hip Hop Odlewnia. Honorowym patronem imprezy jest burmistrz miasta i gminy Stąporków, Dorota Łukomska. Za organizację odpowiada Krzysztof Chamczyk oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Czytaj dalej...

Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę przy użyciu śmigłowca

Od wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i Samodzielnego Pododdziału Prewencji z Kielc, wspólnie z przedstawicielami innych służb, poszukiwali zaginionej 87-letniej mieszkanki gminy Stąporków. Dzisiaj funkcjonariusze z policyjnego śmigłowca, patrolujący teren, odnaleźli kobietę. Dzięki wytrwałości i nieustępliwości wszystkich służb, osób biorących udział w poszukiwaniach, a także dzięki spostrzegawczości i profesjonalizmowi załogi policyjnego śmigłowca, życie ludzkie zostało uratowane.

Czytaj dalej...

"Piekielna" przygoda

12 lipca o godzinie 09.00 rozpocznie się zbiórka do tzw. "Rajdu Piekielników". Spod fontanny miejskiej uczestnicy zostaną przewiezieni do miejscowości Niebo. Trasa ma 13 km i prowadzi z Nieba do Starej Kuźnicy.

Czytaj dalej...

"Wakacje - z nami bezpiecznie"

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich spotkali się z osobami biorącymi udział w inauguracji Nordic Walking Park w Sielpi w ramach prowadzonej akcji "Wakacje – z nami bezpiecznie".

Czytaj dalej...

Udane Kuźnice Koneckie

Tradycyjnie, już po raz piętnasty, na terenie Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi odbyły się Kuźnice Koneckie. Festyn obfitował w koncerty, wystawy, kiermasze oraz wyjątkową inscenizację historyczną. Przy okazji wyróżniono kilku mieszkańców powiatu koneckiego, którzy odebrali nagrody w kilku kategoriach.

Czytaj dalej...

Uroczyste pożegnanie ks. Krzysztofa Sieczki

Parafianie parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich pożegnali wikariusza ks. Krzysztofa Sieczkę. 20 czerwca bp Henryk Tomasik ogłosił zmiany personalne duchowieństwa diecezji radomskiej, które weszły w życie 1 lipca 2014 r. Ks. Krzysztof Sieczka został mianowany proboszczem parafii św. Rocha w Mroczkowie. W roku 1993 przyjął święcenia kapłańskie, od 2006 roku do chwili obecnej pracował w parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich.

Czytaj dalej...

Uroczyste obchody 650-lecia parafii w Radoszycach

W niedzielę, 29 czerwca parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach obchodziła niecodzienny jubileusz 650-lecia istnienia. Parafia i pierwotny drewniany kościół powstały wraz z utworzeniem miasta około 1364 roku z fundacji Kazimierza Wielkiego. Było to niezwykłe wydarzenie dla miejscowej parafii. W uroczystości jubileuszowej wzięli udział mieszkańcy z okolicznych miejscowości, duchowni oraz przedstawiciele samorządu.

Czytaj dalej...

Staż równa się praca

Projekt „Bezrobocie? Nie, dziękuję!”, realizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, wspiera osoby pozostające bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Projekt może być realizowany na podstawie podpisanej umowy z Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach. Jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej...

Gmina Końskie doczeka się modernizacji dróg

Gmina Końskie doczeka się modernizacji dwóch dróg wojewódzkich. W tej sprawie burmistrz Końskich Michał Cichocki podpisał porozumienie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem i członkiem Zarządu Województwa Janem Maćkowiakiem. Obie inwestycje samorząd Końskich zobowiązał się wesprzeć kwotą po 1 milionie złotych.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy