Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Jest defibrylator za ,,Koziołki,,

Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...

Zmiany przy MGOKiS w Stąporkowie

Teren wokół Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie zmienił swoje oblicze. Rozpoczęte w lipcu prace przy przebudowie placu przed jednostką zakończono na chwilę przed Biegunem Ciepła i świętowaniem 50 – lecia uzyskania praw miejskich przez Stąporków.

Czytaj dalej...

Volkswagen nie miał szans

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy.

Czytaj dalej...

Wpadł w Kielcach

Policjanci z Kielc we wtorek zatrzymali na gorącym uczynku 48- letniego mieszkańca Końskich. Mężczyzna włamał się do dwóch garaży, a jego łupem padły narzędzia budowlane. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Zabawowy powrót do przeszłości

Miejsko Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza wszystkich konecczan w najbliższą niedzielę do parku miejskiego, gdzie instruktorzy będą prowadzić gry i zabawy, jakie kilkanaście lat temu królowały na wszystkich osiedlowych podwórkach, a które w dobie komputerów całkowicie zniknęły.

Czytaj dalej...

"Muzykanty" na ludowo

Wspaniała atmosfera i piękna pogoda towarzyszyła w niedzielne popołudnie mieszkańcom Końskich oraz wykonawcom kapel ludowych. Końskie przez chwilę stało się stolicą muzyki ludowej, a to w związku z XIII Przeglądem Kapel i Solistów Instrumentalistów Ludowych "Muzykanty".

Czytaj dalej...

Zbliżają się Dni Końskich

Tegoroczne Dni Końskich zapowiadają się imponująco. 26 i 27 sierpnia w Końskich wystąpią Ryszard Rynkowski, Mafia i HaapySad. Organizatorzy ujawnili już, kto w tym roku dostanie prestiżową statuetkę Konecka Glorietta.

Czytaj dalej...

Podsumowanie akcji "Alkohol, narkotyki"

W poniedziałek na terenie powiatu koneckiego policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzili akcję pn. „Alkohol, narkotyki”. Podczas prowadzonych działań ujawniono jednego kierowcę, który kierował pojazdem na tzw. ,,podwójnym gazie”. W jego organizmie było blisko 1,3 promila alkoholu.

Czytaj dalej...

Okradali sklepy i zostali zatrzymani… z narkotykami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali dwóch 21-latków z Końskich, którzy dokonali kradzieży sklepowych różnych rzeczy na kwotę ponad 1000 zł. Ponadto u jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili proszek, który najprawdopodobniej miał w swoim składzie substancję zabronioną tj. ecstasy.

Czytaj dalej...

Prace trwają. Będzie asfalt

Właściciele działek przy ulicy Hubala w Końskich już się cieszą. Trwają prace, które mają spowodować położenie asfaltu bezpośrednio przy ogródkach działkowych. Co to oznacza? Przed wejściem na ogródki nie trzeba będzie zakładać kaloszy.

Czytaj dalej...

Wernisaż Jolanty Dąbrowskiej-Iskra

W Galerii DeK koneckiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy twórczości Jolanty Dąbrowskiej Iskra. Komisarzem wystawy była Kamila Dobrowolska - instruktor plastyki w Domu Kultury. Wystawę prac malarskich otworzył dyrektor placówki Piotr Salata.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy