Cześć i chwała: Konstytucja to najważniejszy akt prawny, na którym opierają się pozostałe ustawy. W wielu krajach określa ona podstawowe zasady funkcjonowania państwa, prawa i obowiązki obywateli - sprawia, że postępując według zawartych w niej przepisów jesteśmy członkami danej społeczności. Wehikuł czasu: Magia, średniowieczne stroje, dworski kunszt i wyjątkowe tańce - miedzy innymi właśnie to czekało na turystów, którzy przybyli na chęciński zamek nocą. Koneckie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja: Uroczystości upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 Maja to doroczna tradycja w całej Polsce. W miastach i miasteczkach władze i mieszkańcy świętują ten szczególny dzień. O 225. Rocznicy uchwalenia pierwszej ustawy zasadniczej w Europie pamiętano także w Końskich. Vivat 3 Maj!: Od uroczystej mszy świętej w skarżyskiej Bazylice Mniejszej rozpoczęły się tegoroczne obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W obecności przedstawicieli władz gminy i powiatu, a także skarżyszczan celebrans wygłosił homilię, w której wiele mówił o patriotyzmie wczoraj i dziś. 14 maja w Kielcach I Świętokrzyski DOGtrekking: Fundacja DOGadanka zaprasza wszystkich miłośników psów na I Świętokrzyski DOGtrekking. Uczestnicy będą mieli do pokonania jedną z trzech tras prowadzących przez tereny Nadleśnictwa Kielce, o różnej długości i stopniu trudności. Najkrótsza liczy 6 km, najdłuższa zaś 21 km. Żywa lekcja patriotyzmu: Ruiny huty "Józef" w Samsonowie wypełniły się po brzegi. Po raz kolejny zorganizowano tam rekonstrukcję historyczną. Europejska majówka: Malownicze miejsce, piękna pogoda i dużo atrakcji, czego chcieć więcej w wolny dzień? 2 maja we Włoszczowie już po raz kolejny zorganizowano rodzinną, europejską majówkę. Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Żeromskiego: Na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Piłsudskiego w Skarżysku – Kamiennej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Gdzie na Majówkę?: Majówka trwa w najlepsze. Uczennice III i I liceum w Skarżysku przygotowały dla Państwa sondę na temat tego, jakie Skarżyszczanie mają plany na długi majowy weekend. Otwarcie sezonu turystycznego w Muzeum im. Orła Białego: Sezon turystyczny w Muzeum im. orła Białego można uznać za otwarty. Inauguracja odbyła się w piątek z udziałem m.in. starosty skarżyskiego Jerzego Żmijewskiego, wiceprezydenta Krzysztofa Myszki, dyrekcji i pracowników muzeum oraz mieszkańców miasta. 
Menu
reklama
reklama

Matematykę ma we krwi

Piotr Ambroszczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich jest jednym z sześciu najlepszych matematyków w Polsce! Już niebawem będzie reprezentował nasz kraj w mistrzostwach świata. Jak to się robi, że wychowuje się najlepszych uczniów w kraju? O tym rozmawialiśmy z nauczycielami, uczniami i samym mistrzem.

Czytaj dalej...

55 gram i 3 lata

W środę policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 27 –latka, który posiadał 55 gramów suszu roślinnego, rozpoznanego jako marihuana.

Czytaj dalej...

"Ogrodnik" w areszcie

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich w jednym z domów w gminie Końskie zlikwidowali plantację konopi. Przy zatrzymanym 25-letnim mężczyźnie znaleziono jeszcze ponad 5 gramów gotowego suszu.

Czytaj dalej...

Jest dawca, jest nadzieja

Magdalena Kamińska mieszkanka Końskich jest chora na białaczkę. Od dłuższego czasu działania wielu osób były ukierunkowane tylko na to, by znaleźć dawcę dla Magdy. Dzisiaj już możemy mówić, że taki dawca już jest.

Czytaj dalej...

Wystartowali Szlakiem majora Hubala

Duże zainteresowanie towarzyszyło startowi XI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala w Skarżysku.Na starcie stanęło 77 zawodników, w tym najmocniejsza obecnie polska grupa zawodowa CCC Sprandi Polkowice z Bartłomiejem Matysiakiem, Tomaszem Kiendysiem, Piotrem Brożyną i Alanem Banaszkiem na czele. W niedzielę wyścig dojedzie do Końskich.

Czytaj dalej...

Było ciekawie i pożytecznie

Przeszło 110 uczniów z koneckich szkół średnich wzięło udział w Dniu Przedsiębiorczości zorganizowanym 20 kwietnia w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich. Jednodniowe praktyki miały na celu przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności, które w przyszłości ułatwiają im wybór ścieżki rozwoju zawodowego.

Czytaj dalej...

Duża za dużo!

Koneccy policjanci podsumowali akcję „Prędkość”, która została przeprowadzona na drogach powiatu i województwa świętokrzyskiego. Szczególny nacisk konecka „drogówka” położyła na przestrzeganie prędkości w miejscach z ograniczeniem szybkości.

Czytaj dalej...

Rawa Mazowiecka zdobyta

17 kwietnia w Rawie Mazowieckiej odbyła się piąta edycja ogólnopolskiego turnieju dla dzieci i młodzieży im. Tomasza „Krajana” Krajewskiego. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z roczników 2001-2010. Za organizację turnieju odpowiedzialny był Rawski Klub Kyokushin Karate. W turnieju wystartowało około 200 zawodników z 14 klubów z całej Polski, w tym z Rawy Mazowieckiej, Łodzi, Częstochowy, Ćmińska, Kielc, Końskich, Buska i Skierniewic.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy