Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Majówka kulturalno-rekreacyjna

W Stąporkowie najbliższe dni zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Już 2 maja odbędzie się III Rajd Hummocky Walking. Uczestnicy rajdu przejdą trasę z Czarnieckiej Góry do Błotnicy. Początek rajdu o godzinie 9:00.
Kartę zgłoszeniową i regulamin rajdu podajemy poniżej.

Czytaj dalej...

Wielka kasa

Zakończył się ostatni etap ogromnego, liczącego 10 milionów złotych projektu, w którym uczestniczyło Starostwo Powiatowe w Końskich. Z Funduszu Norweskiego udało się ukończyć termomodernizację starostwa, II LO i ZSP 1. Zmiany są ogromne.

Czytaj dalej...

Traktorem chciał uciec policji

Policjanci z Końskich, po pościgu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę. 56-latek uciekając przed funkcjonariuszami doprowadził do wywrócenia ciągnika. W jego organizmie było blisko 2,5 promila alkoholu, dodatkowo mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Czytaj dalej...

Grad medali przywieźli z Rawy

W Hali Sportowej w Rawie Mazowieckiej odbył się VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Organizatorem Turnieju był Rawski Klub Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 231 zawodników z 18 klubów z całej Polski.

Czytaj dalej...

Wpadli za 19 gramów

Policjanci złapali dwóch nastolatków. 18 –latek posiadał przy sobie 6 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Jego o rok starszy kolega miał przy sobie 13 gramów substancji, która została wstępnie określona jako dopalacz.

Czytaj dalej...

Tu na razie jest...

To może być hit ostatnich dni w Końskich. Między ulicami Południową i Izabelowską rozpoczęła się inwestycja, która ma spowodować, że w tym miejscu powstanie w krótkim czasie osiedle domków jednorodzinnych. Gmina przygotowuje działki gotowe do stawiania domów. Cena działki również jest atrakcyjna.

Czytaj dalej...

Nie wyjął kluczyków

W miejscowości Kapałów w gminie Radoszyce nieznany sprawca skorzystał z okazji i ukradł samochód, tylko dlatego, że roztargniony kierowca zostawił samochód na parkingu szkolnym z włączonym silnikiem.

Czytaj dalej...

Napadli staruszka

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali dwie osoby, które dokonały rozboju na 70-letnim mieszkańcu miasta. Sprawcy weszli do mieszkania staruszka, ukradli mu pieniądze. Dwóch 42-latków z Końskich noc spędziło w policyjnym areszcie.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy