Odpowiedzą za niszczenie banerów: Skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy podejrzani są o zniszczenie kilkunastu banerów wyborczych jednego z komitetów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. HETMAN Włoszczowa - SAS SF WIOLETTA Skarżysko 1:3: Jak burza od zwycięstwa do zwycięstwa idą siatkarze SAS SF WIOLETTA Skarżysko. Tym razem w czwartej kolejce spotkań III ligi podopieczni Tomasza Borowskiego nie pozostawili złudzeń HETMANOWI Włoszczowa. Impreza muzyczna w klubie Semafor: Zapraszamy na imprezę muzyczną, która odbędzie się w klubie Semafor już 29 listopada. Dementi SLD! Poparcie dla Michała Cichockiego zadeklarowali Marian Gąszcz i Helena Obara: Długo nie musieliśmy czekać na reakcję sztabu wyborczego Michała Cichockiego na czwartkowe sensacyjne połączenie sił Krzysztofa Obratańskiego z Krzysztofem Jasińskim. W "Leliwie" została zwołana konferencja prasowa, na której dowiedzieliśmy się, jak według SLD wyglądała sprawa przekazania poparcia dla Krzysztofa Obratańskiego. Przy okazji konferencji swojego poparcia Michałowi Cichockiemu udzielili Helena Obara z Solidarności i Marian Gąszcz z Aktywnego Samorządu. Dariusz Skiba – nowy burmistrz miasta i gminy Bodzentyn: Dziś prezentujemy kolejną osobę z powiatu kieleckiego, której udało się objąć fotel burmistrza w pierwszej turze. Dariusz Skiba – nowy burmistrz miasta i gminy Bodzentyn opowiedział nam w rozmowie telefonicznej o swojej kandydaturze oraz podziękował swoim wyborcom. Andrzejki za pasem: Już za tydzień Andrzejki, czyli ostatni czas zabawy przed Adwentem. Jak kielczanie planują spędzić ten wieczór, czy wierzą w popularne tego dnia wróżby? Więcej w materiale wideo. Rusza akcja "Szlachetna Paczka": 22 listopada nastąpi otwarcie Bazy Rodzin. Czyli już od 22 listopada będzie można się logować na stronie www.szlachetnapaczka.pl i wybrać Rodzinę z rejonu Skarżysko-Kamienna, której chcemy pomóc. Paczkę można zrobić samemu, bądź z grupą znajomych. Wybory Samorządowe 2014: skład Rady Miasta w Końskich: Poznaliśmy długo oczekiwany skład Rady Miasta w Końskich. Mamy także oficjalne dane (co do głosu), jak mieszkańcy Końskich głosowali na poszczególnych kandydatów na burmistrza miasta. Rzecznik praw dziecka przypomniała najmłodszym ich prawa i obowiązki: 20 listopada w Polsce po raz pierwszy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W skarżyskim przedszkolu Planeta Dziecka i Dwujęzycznej Szkole Podstawowej im. Wilhelma Humboldta z tej okazji z najmłodszymi spotkała się rzecznik praw dziecka ze Skarżyska. Konferencja koalicji powiatowej z udziałem trzech ugrupowań: Wczoraj w Hotelu Promień zorganizowano konferencję prasową przedstawicieli trzech ugrupowań, które we wtorek podpisały umowę koalicyjną dotyczącą współpracy w Radzie Powiatu Skarżyskiego w kadencji 2014-2018.
Menu

Dementi SLD! Poparcie dla Michała Cichockiego zadeklarowali Marian Gąszcz i Helena Obara

Długo nie musieliśmy czekać na reakcję sztabu wyborczego Michała Cichockiego na czwartkowe sensacyjne połączenie sił Krzysztofa Obratańskiego z Krzysztofem Jasińskim. W "Leliwie" została zwołana konferencja prasowa, na której dowiedzieliśmy się, jak według SLD wyglądała sprawa przekazania poparcia dla Krzysztofa Obratańskiego. Przy okazji konferencji swojego poparcia Michałowi Cichockiemu udzielili Helena Obara z Solidarności i Marian Gąszcz z Aktywnego Samorządu.

Czytaj dalej...

Dotykam - wygrywam

Pod takim hasłem Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach wraz z NZOZ Medica przeprowadziło w MGOKIS Stąporków warsztaty dla pań w zakresie samobadania piersi. To skuteczna profilaktyka zachorowań na raka. Patronat nad imprezą objęła burmistrz Dorota Łukomska.

Czytaj dalej...

W powiecie koalicja PSL – PiS? To nie takie proste i oczywiste!

- Zwycięzcą w wyborach samorządowych jest starosta Bogdan Soboń i PSL, a PiS liczy na podpisanie porozumienia koalicyjnego, ale ruch jest po stronie „ludowców – tak na naszej antenie mówił szef powiatowych struktur PiS w Końskich, Andrzej Lenart. Jednak Bogdan Soboń w rozmowie telefonicznej z naszą stację szybko ucina: - Jest wiele możliwości. Rozmowy trwają. Jestem w Kielcach, gdzie podejmujemy decyzję, jak będzie wyglądała strategia partii na kolejne cztery lata. Spotkałem się z Andrzejem Lenartem, ale żadnych decyzji jeszcze nie podjęliśmy – kończy rozmowę Bogdan Soboń.

Czytaj dalej...

Młodzi piłkarze z Końskich na turnieju w Skarżysku

Po raz drugi do Skarżyska na turniej halowej piłki nożnej przyjechali młodzi piłkarze z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Tego rodzaju zawody przyzwyczaiły nas do tego, że jest dużo emocji na parkiecie, ale także na trybunach, bo wśród kibiców zasiadają rodzice młodych zawodników, a nie od dzisiaj wiadomo, że rodzice potrafią gorąco dopingować.

Czytaj dalej...

- Praktycznie remis – mówi Michał Cichocki

- Poddaję się ocenie wyborców. Mam nadzieję, że to co zaproponowałem, spotka się z akceptacją. Udzielone poparcie ma znaczenie, ale przede wszystkim będę zabiegał o to, żeby mieszkańcy byli przekonani co do tego, że potrafimy zarządzać tym miastem, że potrafimy go rozwijać i realizować zadania, które są przed Radą Miasta. Mogę powiedzieć, że przez cztery lata postawiłem na zgodę w Radzie Miasta. Nie miało dla mnie znaczenia, z jakiej partii politycznej są radni i jakie poglądy prezentują. Dlatego ta kadencja była skuteczna i pozbawiona konfliktów – mówi przed naszą kamerą Michał Cichocki, burmistrz Końskich.

Czytaj dalej...

"Poczekajmy na drugą turę wyborów"

Wybory w powiecie koneckim nie zaskoczyły obserwatorów. Od samego początku sondaże dawały największe szanse dwóm kandydatom. Michał Cichocki i Krzysztof Obratański w pokonamy polu pozostawili aż pięciu pretendentów do fotela burmistrza. Znamy rozkład mandatów w RM.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy