Przebudowa drogi Kurzelów - Komparzów trwa: Trwa remont drogi Kurzelów – Komparzów. Prace polegają na przebudowie odcinka o długości 2,5 km. "Świętokrzyska Akademia Sportu" wznawia działanie: Po dwóch latach przerwy ponownie rozpoczyna działanie „Świętokrzyska Akademia Sportu”. Na realizację programu przeznaczonych będzie 170 tys. zł. Pieniądze trafią do mniejszych miejscowości naszego regionu. Miasto odzyskało pałacyk przy ul. Ogrodowej: Pałacyk przy ul. Ogrodowej to jeden z bardziej charakterystycznych obiektów w Kielcach. Kiedyś był siedzibą Sanepidu. Od kilkudziesięciu lat mieszczą się tam gabinety stomatologiczne. Dom Pomocy Społecznej aktywizuje swoich podopiecznych: Podopieczni Domów Pomocy Społecznej wykonują wiele różnych prac. Malują, haftują, rzeźbią lub próbują nowoczesnych, niekonwencjonalnych technik. Ich pomysłowość i talent zostały docenione. W środę nagrodzono dzieła osób biorących udział w konkursie „Jan Paweł II w sercach polskich rodzin”. Po XXV sesji miejskiej: We wtorek w w MCK - u odbyła się kolejna, XXV sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Radni zajęli się m.in. uchwałą dotyczącą udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Skarżyskiego na realizację zadań inwestycyjnych na drogach powiatowych. Świąteczny rozkład jazdy: Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o zmianach w rozkładach jazdy autobusów w związku ze świętem Bożego Ciała. 11. Świętokrzyska Niezapominajka promowała ekologię: Szeroko pojęta ekologia przyświecała Świętokrzyskiej Niezapominajce, która w Zagnańsku odbyła się już po raz 11. To świetna impreza dla całych rodzin, która już na dobre wpisała się w kalendarz imprez kulturalno-artystycznych w Zagnańsku. Tradycyjnie nie zabrakło Biegu Przedszkolaków, który zawsze wśród maluchów wzbudza wiele emocji. Rondo na Piekoszowskiej coraz bliżej. Ogłoszono przetarg: Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na rozbudowę skrzyżowania ulicy Piekoszowskiej, Malików i Białogońskiej w Kielcach. W ramach inwestycji ma tam powstać małe rondo, które ma usprawnić ruch pojazdów. Biegali w parku: W parku miejskim w Jędrzejowie odbył się Powiatowy Mityng Olimpiad Specjalnych organizowany przez jędrzejowski klub Strzała. Rywalizowano na dwóch dystansach i mimo, że ważne było samo uczestnictwo w zawodach, to każdy chciał wygrać. Wspaniałe metamorfozy: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 na chwilę zamienił się w „Studio Metamorfoz”. Wszystko za sprawą pomysłowej akcji, o której więcej w materiale filmowym.
Menu
reklama
reklama

Śladami świętokrzyskich smaków

Nasz region pod względem kulinarnym jest niesamowity! Do takiego wniosku można dojść, przemierzając mapę kulinarną, która właśnie ujrzała światło dzienne. Mapa zawiera wszystkie miejsca w województwie świętokrzyskim, w których możemy liczyć na ekologiczną żywność. Proszę nam wierzyć, od samego przeglądania przepisów, człowiek robi się głodny.

Czytaj dalej...

Ogromne pieniądze dla biblioteki w Końskich

800 tysięcy złotych ma do dyspozycji Miejsko – Gminna Biblioteka w Końskich. Tak ogromną kwotę udało się pozyskać z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. O tym, że to ogromny zastrzyk finansowy dla koneckiej placówki niech świadczy fakt, że są to środki w wysokości 1/3 rocznego budżetu.

Czytaj dalej...

Ogólnopolski turniej na finiszu

Do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpiło osiem zespołów. W Zespole Szkół w Stadnickiej Woli w kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się gospodarze, a wśród gimnazjów na najwyższym stopniu podium znalazło się Gimnazjum z Rudy Malenieckiej.

Czytaj dalej...

Od Disco Polo po inwokacje

W ramach Koneckich Dni Profilaktyki odbyły się wojewódzkie eliminacje Amatorskiej Twórczości Młodzieży OHP. Na scenie koneckiej „Egipcjanki” zaprezentowało się wielu młodych amatorów, a jury wybrało czterech wykonawców, którzy będą reprezentować województwo świętokrzyskie na Ogólnopolskiej Amatorskiej Twórczości Artystycznej w Brodnicy.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy