Betlejemskie światełko pokoju już w Jędrzejowie: Betlejemskie światełko pokoju jest już w Jędrzejowie. Światełko od harcerzy z Komendy Hufca w Jędrzejowie otrzymał burmistrz, Marcin Piszczek. Co z protestem wyborczym Nowej Prawicy?: Dawidowi Lewickiemu z Kongresu Nowej Prawicy, jak na razie nie udało się doprowadzić do unieważnienia wyborów do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Sylwester pod Gwiazdami: Zespół LOKA, zdobywający obecnie coraz większą popularność na polskiej scenie muzycznej, będzie gwiazdą tegorocznego „Sylwestra pod Gwiazdami”. Ci, którzy jeszcze nie mają planów na sylwestrowo-noworoczną noc, mogą wybrać się na kielecki Rynek, gdzie - tradycyjnie - atrakcji nie zabraknie. "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki". Solidarność apeluje: Już we środę zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Wiele sklepów jeszcze tego dnia przeżywa oblężenie. Z tego właśnie powodu, Solidarność w całej Polsce po raz kolejny wychodzi z apelem, by handel w Wigilię zakończyć wcześniej. Bogdan Wenta o pracy w Europarlamencie: O nagrodzie dla filmu Ida, wizycie Papieża Franciszka i przygotowaniach do Bożego Narodzenia rozmawialiśmy z naszym gościem, europosłem Bogdanem Wentą. Zapraszamy na fragment programu. Marsz Srebrnego Ekranu - Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert utworów Waldemara Kazaneckiego: Wyjątkowy prezent przygotowała dla kielczan Filharmonia Świętokrzyska. Już dziś o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej będzie można usłyszeć utwory jednego z najlepszych polskich kompozytorów muzyki filmowej - Waldemara Kazaneckiego. "Łopuszno kolędami rozśpiewane": "Łopuszno kolędami rozśpiewane" - pod takim hasłem rozegrano II Przegląd Kolęd i Pastorałek w Łopusznie. Po wykonaniu pieśni, na uczestników i publiczność czekały suto zastawione stoły wigilijne. Betlejemskie Światełko Pokoju w Skarżysku: Po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Skarżyska. Odebrali je wychowankowie i nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku. Po sesji Rady Miasta prezydent Konrad Kronig z ustaloną wysokością wynagrodzenia: Dzisiaj w patio Miejskiego Centrum Kultury odbyła się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z jej punktów będzie ustalenie przez radnych Rady Miasta wynagrodzenia dla nowo wybranego prezydenta miasta. Koalicja będzie przewodzić wszystkim komisjom stałym w kieleckiej Radzie Miasta: Komisje stałe w kieleckiej radzie miasta mają już swoich przewodniczących. Wybrano ich na czwartkowej sesji. Na czele wszystkich miejskich komisji staną przedstawiciele koalicji PO-PSL-SLD.
Menu

Szczęśliwy finał poszukiwań

W środę wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich  oraz  Państwowej Straży Pożarnej w Końskich otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 50-letniego mieszkańca gminy Końskie. Prowadzone działania z udziałem wielu policjantów oraz 55 strażaków OSP i 12 z PSP w Końskich  przyniosły efekt - mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

Czytaj dalej...

Turniej Mikołajkowy

11 grudnia odbył się XII Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie organizowany przez Urząd Miasta i Gminy, Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół w Stadnickiej Woli. W turnieju wzięło udział 10 szkół podstawowych z terenu gminy Końskie.

Czytaj dalej...

Stypendia przyznane

W Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezes Rady Ministrów dla uczniów z sześciu powiatów województwa świętokrzyskiego. Wśród czterdziestu uczniów nie zabrakło przedstawicieli Końskich.

Czytaj dalej...

Składy komisji i przewodniczący RM w Końskich

Podczas drugiej sesji Rady Miasta w Końskich kadencji 2014 – 2018 wybrani zostali przewodniczący komisji stałych w Radzie Miasta. Poznaliśmy także radnych, którzy tworzą komisje: Rewizyjną, Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów, Prawa i Praworządności, Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Ochrony Środowiska.

Czytaj dalej...

Prezydent Kielc o burmistrzu Końskich

- Zwycięstwo w wyborach samorządowych na burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego, jest dla mnie pewnym kłopotem – komentuje tylko u nas prezydent Kielc Wojciech Lubawski i dodaje: - Od czterech lat był prezesem TBS w Kielcach, wywiązywał się doskonale ze swoich zadań, wprowadził nowatorskie rozwiązania, które spowodowały, że powstały trzy bloki, które zasiedliły przede wszystkim młode małżeństwa.

Czytaj dalej...

Piękne umysły z II LO w Końskich

Kilka dni temu na naszej antenie świętokrzyski wicekurator oświaty Grzegorz Bień pochwalił uczniów II LO z Końskich. Zauważył, że stypendia, które regularnie zdobywają są odzwierciedleniem dobrych relacji na linii uczniowie – nauczyciele. Gościliśmy w II LO, by poznać uczniów i porozmawiać o sukcesach naukowych.

Czytaj dalej...

Nowy burmistrz na starym stanowisku

Podczas drugiej sesji Rady Miasta i Gminy Końskie w kadencji 2014 – 2018 został zaprzysiężony burmistrz Krzysztof Obratański. Choć nowy burmistrz rozpoczyna swoje rządy w koneckim magistracie, to ani stanowisko, ani miejsce Krzysztofowi Obrawańskiemu nie jest nowe.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy