Ćwierćwiecze samorządności w Chęcinach: W sobotę w Chęcinach uroczyście świętowano 25 lat samorządu miasta i gminy. Spotkanie było okazją do wspomnień, podsumowań i przedstawienia planów na przyszłość. Jak Chęciny wykorzystały daną samorządom 25 lat temu swobodę?  Platforma przeciw zmianom w trybunale: Członkowie świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej mówią stanowcze "nie" dla pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Na poniedziałkowej konferencji z mediami spotkała się przewodnicząca struktur regionalnych, Marzena Okła-Drewnowicz oraz poseł Artur Gierada. Gęsina, że palce lizać...: „Jesienne inspiracje kulinarne” to konkurs z cyklu Świętokrzyskie Dziedzictwo Kulinarne dla uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach oraz uczestników Ochotniczych Hufców Pracy z terenu województwa świętokrzyskiego. Potrawy inspirowane były kuchnią regionalną, a w jurorskiej ławie zasiedli szefowie kuchni znanych kieleckich restauracji. Dramat w Kuźniakach. Cztery osoby nie żyją!: Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek po godz. 13 w miejscowości Kuźniaki w gminie Strawczyn, na wąskiej drodze powiatowej. Samochód osobowy marki Opel Calibra uderzył w koparkę. Na miejscu zginęli czterej mężczyźni. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - czas na podsumowanie: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami, czas na podsumowanie. Zdaniem Eweliny Kaczorowskiej i Agnieszki Soleckiej wydarzenie należy uznać za udane. Ogólnopolskie Dni Honorowych Dawców Krwi w Skarżysku: Z inicjatywy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyła się akademia z okazji obchodów Ogólnopolskich Dni Honorowych Dawców Krwi. Andrzejkowe szaleństwa za nami: Andrzejkowa noc to ostatnia szansa na huczną zabawę przed zbliżającym się Adwentem. ...i tylko areszt się nie zmienił!: Wreszcie jest. Nowa elewacja Komendy Powiatowej Policji w Końskich prezentuje się bardzo dobrze. Po starej, szarej elewacji nie pozostało nic. Nowy budynek nawiązuje swoją estetyką do projektu Modernizacji i Standaryzacji Obiektów Policji. Prestiżowe zwycięstwo kieleckiej bilardzistki: Oliwia Czupryńska zwyciężyła w turnieju Pucharu Europy Euro Tour 9 bil - Włochy 2015. Nagroda za... bilet miesięczny: Świętokrzyski Oddział Przewozów Regionalnych nagrodami chce zachęcić pasażerów do zakupu biletu miesięcznego.
Menu
reklama
reklama

Dobrze, dostatecznie, słabo

Jedna unijna perspektywa budżetowa już za nami. Warto pochylić się nad zestawieniem, jak poszczególne gminy województwa świętokrzyskiego wykorzystały unijne środki. Gołym okiem widać, że dużo zostało robione, ale czy wszystkie środki  zostały maksymalnie wykorzystane przez gminy?

Czytaj dalej...

Już wszystko wiadomo: będzie nowy zarząd MZOS-u

Sprawa koneckich obiektów sportowych ciągnie się już od dłuższego czasu. Na wrześniowej sesja radni miejscy odrzucili projekt zmieniający statut Miejskiego Zarządu Obiektami Sportowymi, nie przegłosowali także utworzenia Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi. Ta sytuacja doprowadziła do kolejnej sesji, tym razem nadzwyczajnej, która zmieniła postanowienia sesji wrześniowej.

Czytaj dalej...

Debatowali Odrowąże

W Końskich odbył się V Sejmik Ziemi Odrowążów. Ziemię tę tworzą obecnie cztery powiaty: opoczyński, przysuski, szydłowiecki i konecki. Ta historyczna nazwa jest bardzo starannie pielęgnowana wśród samorządowców czterech powiatów. Podczas sejmiku podjęto kilka uchwał.

Czytaj dalej...

Zrobili sobie boisko

Na miejscu ohydnego, starego, betonowego boiska, które od dłuższego czasu straszyło uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie, powstało wielofunkcyjne boisko z prawdziwego zdarzenia. Mówi się, że to uczniowie zapoczątkowali proces zmian sportowych w szkole.

Czytaj dalej...

…2150 r. Kobieta W Przyszłości

Od czterech lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich odbywają się Międzyszkolne Konkursy Fryzjerskie. Konkursy cieszą się bardzo dużą popularnością, ale ten fakt nie powinien akurat nikogo dziwić, wszak Końskie to zagłębie polskiego fryzjerstwa.

Czytaj dalej...

Tylko u nas: Mądrość i młodość

W Starachowicach odbyło się wręczenie nagród najlepszym uczniom z powiatów: skarżyskiego, koneckiego, ostrowieckiego i starachowickiego. W gali wręczenia stypendiów oprócz najlepszych uczniów wzięli udział także nauczyciele, samorządowcy i rodzice.

Czytaj dalej...

Mądra rada, to doświadczona rada

W Końskich w ostatnim czasie panuje doskonały klimat dla seniorów. Po powstaniu kilka tygodni temu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w ubiegłym tygodniu w Bibliotece Publicznej w Końskich odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Miasta i Gminy.

Czytaj dalej...

Tak uczczono 11 listopada w Końskich

Święto Niepodległości obchodzono, jak co roku, nie tylko na szczeblu państwowym, ale także w małych ojczyznach. Większość, jeśli nie wszystkie polskie miasta pamiętały o tej szczególnej dacie. Zobaczmy, jak polską niepodległość uczciły Końskie.

Czytaj dalej...

Ogromne wyróżnienie i nagroda

O nagrodzie dla Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości od ministra gospodarki informowaliśmy już w czerwcu. Jednak dopiero teraz nagroda trafiła w ręce prezesa Marka Miki. To wyróżnienie za zasługi poniesione na rzecz rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy