Pomysły na zimowe szaleństwa: Można powiedzieć: ile instytucji, tyle pomysłów na ferie zimowe. Przerwa w zajęciach w naszym województwie zaczyna się 16 lutego. Tym razem przedstawiamy propozycje Ochotniczego Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie na wypełnienie tego czasu. Przez żołądek do Gór Świętokrzyskich: Specjalna mapa, strona internetowa oraz prezentacja na targach Agro Travel - to część działań promocyjnych podsumowujących projekt „Świętokrzyska Kuchnia Smaku”. W ostatnią, styczniową środę w w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim przyznano certyfikaty dla podmiotów wyłonionych do "Szlaku Świętokrzyska Kuźnia Smaków". Wystawa doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych UJK: W środę uroczyście otwarto wystawę prac doktorantów I roku Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Drużyna marzeń i amerykańska kampania. SLD celuje w dwa mandaty: Połączenie młodości i doświadczenia – na to stawia w wyborach parlamentarnych Sojusz Lewicy Demokratycznej. Swoją dewizę partia zaczęła wprowadzać w życie już od kandydatury Magdaleny Ogórek na prezydenta kraju. Kolejny cel, to dwa mandaty w regionie w wyborach parlamentarnych. O planach wyborczych w Kielcach mówił sekretarz generalny SLD, Krzysztof Gawkowski. Czas na złożenie ostatecznych deklaracji maturalnych: Jeszcze tylko tydzień mają uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych na złożenie ostatecznych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Kolejne gabinety specjalistów i nowe usługi medyczne w Kielcach!: Proktologia z innowacyjnymi w skali regionu zabiegami, poradnia psychologiczna dla rodzin, medycyna estetyczna. To tylko kilka nowości, które już od lutego pojawią się w kieleckiej przychodni Artimed. Zdecydowana większość usług ma być świadczona na podstawie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Stypendia dla najlepszych: W czwartek na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego wręczono uroczyście Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas uroczystości przekazano również dyplomy potwierdzające wpis do Złotej Księgi Absolwentów UJK. „Spódnice po godzinach" – czyli...: Dedykowanie kobietom spotkanie, już po raz drugi odbyło się w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Tym razem panie rozmawiały o zdrowiu, stresie, a także o tym, jaką wodę pić. O spotkaniu rozmawialiśmy z pomysłodawcą, Beatą Napierałą. Trudna droga karateki: Skarżyski Klub Sportów Walki, to miejsce gdzie już bardzo młodzi ludzie hartują swoje charaktery. Znaków drogowych ci u nas dostatek: Przyjrzeliśmy się oznakowaniu ulic w Skarżysku. W ostatnim okresie wiele się w tym względzie zmieniło. Oddano do użytku wyremontowaną ulicę Metalowców. Przeniesiono granicę miasta. Powstał pas ziemi około pół kilometra, który stał się teoretycznie ziemią niczyją.
Menu

„Spódnice po godzinach" – czyli...

Dedykowanie kobietom spotkanie, już po raz drugi odbyło się w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Tym razem panie rozmawiały o zdrowiu, stresie, a także o tym, jaką wodę pić. O spotkaniu rozmawialiśmy z pomysłodawcą, Beatą Napierałą.

Czytaj dalej...

Doczekaliśmy się. Rewolucja w podatkach

Skarbówka przygotowała dla Polaków wraz z nastaniem nowego roku ponad 500 zmian w systemie podatkowym. Kto się w tym wszystkim połapie? Chyba chodzi o to, by jak najwięcej błędów popełnił podatnik, a co za tym idzie, skarbówka będzie mogła w ten sposób wspomóc budżet kraju, wystawiając niezliczoną ilość mandatów.

Czytaj dalej...

Odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji w Końskich

Dzisiaj w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Końskich odbyła się odprawa roczna policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Końskich. W naradzie uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy tutejszej jednostki oraz zaproszeni goście, między innymi: Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Roman Sobczak, przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury oraz innych służb mundurowych.

Czytaj dalej...

Kierowca z promilami zatrzymany po pościgu

Policjanci z Końskich zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli, zjechał w drogę leśną, następnie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. 33-letni mieszkaniec powiatu koneckiego miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Czytaj dalej...

Papierosy bez akcyzy

Ponad 1000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Kontrabanda przewożona była w samochodzie przez 44- letniego mężczyznę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

Czytaj dalej...

Trochę wojny w czasach pokoju

Podczas III Militarnego Pikniku Historycznego z okazji siedemdziesiątej rocznicy wyzwolenia Stąporkowa mogliśmy zobaczyć kilka unikalnych eksponatów. W Stąporkowie miała miejsce także premiera odrestaurowanego Stoeewer 40 w wersji Wermaht 30.

Czytaj dalej...

Ruszyły pierwsze nabory

Można się już ubiegać o środki z nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Rusza projekt „Polska Cyfrowa” O co chodzi? Gdzie można składać wnioski? Na co trzeba zwrócić uwagę? Na te pytania znaleźliśmy odpowiedź w Krajowym Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich. Szczegóły w materiale filmowym.

Czytaj dalej...

Iran - ziemia egzotyczna

Marzena Kądziela od 20 lat pracuje jako dziennikarka w "Echu Dnia", gdzie publikuje między innymi reportaże w piątkowym dodatku telewizyjnym z rubryce "Bliżej świata". Jej największym hobby są podróże, którym oddaje się z wielką pasją od ponad 20 lat.

Czytaj dalej...

Końskie wolne, Końskie niepodległe

16 stycznia 1945 roku pierwsi żołnierze ze wschodu dotarli do Końskich. Rozpoczęła się ofensywa związana z wyzwoleniem miasta z rąk okupantów niemieckich. Te odległe lata doskonale pamiętają kombatanci obecni pod pomnikiem Partyzantów w Końskich. Delegacje złożyły kwiaty, a obecna na uroczystości upamiętniającej wyzwolenie Końskich młodzież, wsłuchiwała się w słowa naocznych światków tamtych dni.

Czytaj dalej...

Kwartalnik Ziemi Odrowążów - kolejna odsłona

Kwartalnik Społeczno – Kulturalny Ziemia Odrowążów dostępny jest już we wszystkich pięciu powiatach, które swoim zasięgiem obejmuje periodyk. Zaglądamy do gazety, gdzie czytelnicy mogą zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami. Co można znaleźć w ostatnim numerze Ziemi Odrowążów? O tym rozmawiamy z redaktorem naczelnym, Dariuszem Kowalskim.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy