Marzena Okła - Drewnowicz odpowiada Prawu i Sprawiedliwości: „To stek bzdur i kłamstw” mówi poseł Marzena Okła – Drewnowicz w odpowiedzi na zarzuty Prawa i Sprawiedliwości, które padły podczas poniedziałkowej konferencji. Paweł Buryło od września pokieruje "Mickiewiczem": W maju ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku – Kamiennej. Śmiertelny wypadek w Bliżynie: Do śmiertelnego w skutkach zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych w Bliżynie. Solidarność przeciwna reformie edukacji!: Świętokrzyska Solidarność krytykuje reformę szkolnictwa przygotowaną przez rząd. Między innymi na ten temat rozmawiali podczas Walnego Zjazdu Delegaci świętokrzyskiego NSZZ Solidarność. Głównym celem spotkania były jednak wybory uzupełniające do Zarządu Regionu. Moc letnich atrakcji w gminie Zagnańsk: Warsztaty folkloru, malarstwa, joga, rajd rowerowy i wiele atrakcji czeka w te wakacje na mieszkańców i turystów w gminie Zagnańsk. Zamiast siedzieć przed komputerem, warto skorzystać chociażby z oferty Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie.  Sołtysi opanowali Wąchock: Tylko w stolicy humoru, jaką z całą pewnością jest Wąchock, nikogo nie dziwi konkurencja toczenia koła do wygódki. Platforma przeciwko zmianom w edukacji: W poniedziałek Minister Edukacji Narodowej przedstawiła szczegóły reformy szkolnictwa. Likwidacja gimnazjów spotkała się z falą krytyki ze strony opozycji. Platforma Obywatelska zapowiada, że nie da za wygraną. Mobilność szansą dla pracowników: „Kompetentna kadra – potencjałem rozwojowym świętokrzyskich firm”. Pod takim hasłem odbyła się we wtorek konferencja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Podczas niej rozmawiano na temat zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły na świętokrzyskim rynku pracy. Noc Świętojańska z atrakcjami: Chęciny w całej Polsce słyną z Zamku Królewskiego, przechadzającej się po jego murach Białej Damy i wielu innych turystycznych atrakcji. Klimat tego miejsca idealnie pasował więc do dawnych, słowiańskich obrzędów, związanych z letnim przesileniem słońca. Zobaczmy, jak mieszkańcy gminy bawili się w Noc Świętojańską w Chęcinach. Pieniądze trafią do młodych szczypiornistów KSSPR Końskie: Jak już informowaliśmy na naszej antenie, Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich napisało projekt, który miał na celu pozyskanie środków dla młodych szczypiornistów KSSPR. Był jeden warunek. Projekt był wystawiany na konkurs i o jego losach decydowali klienci jednego z supermarketów.
Menu
reklama
reklama

Dom Kultury podsumował rok muzyczny

Wakacje już się rozpoczęły i można podsumować dorobek pracy młodzieży w różnych dziedzinach zainteresowań. Takie podsumowanie odbyło się również 23 czerwca w koneckim Domu Kultury, gdzie swoje umiejętności zaprezentowały zarówno dzieci, jak i młodzież ze "Studia Piosenki".

Czytaj dalej...

Pomogli Kubie i całej rodzinie

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ofiarowali jednej z rodzin w powiecie koneckim, która w pożarze straciła większą część dorobku swojego życia, wyposażenie łazienki oraz rower dla najmłodszego z domowników.

Czytaj dalej...

"Rogowianka" ma trzydzieści lat!

Wyjątkową okazję do świętowania miał Zespół Ludowy "Rogowianka" z Rogowa. W koneckiej "Leliwie" odbył się jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego zespołu, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.

Czytaj dalej...

Mali strażnicy przyrody

W Sali Edukacyjnej przy Nadleśnictwie Stąporków odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu ekologicznego „Stop Zaśmiecaniu Lasów”. Na podsumowanie konkursu grupa „Biedroneczki” z Publicznego Przedszkola w Stąporkowie przygotowała występ artystyczny.

Czytaj dalej...

Projekty dla bezrobotnych

W Krajowym Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości realizowane są właśnie dwa projekty. W sumie uczestnicy tych projektów skorzystają z ośmiu szkoleń. Łącznie z przedsięwzięć korzysta ponad sto osób. Ponad 70 osób dostanie dofinansowanie w wysokości 23 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy