Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Kompletnie pijany spowodował zderzenie

Kompletnie pijany spowodował zderzenie Kompletnie pijany spowodował zderzenie

W Radoszycach na ulicy Koneckiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jak się okazało, sprawcą kolizji był pijany kierowca. Miła w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W sobotę po godzinie 19 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zostali skierowani do miejscowości Radoszyce, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym fiatem, 56-letni mieszkaniec powiatu koneckiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego z przeciwka volkswagena, którym kierowała 37-letnia kobieta.

Podczas sprawdzania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, że 56-letni sprawca kolizji był kompletnie pijany Miał 3 promile alkoholu organizmie. 

Pijanemu kierowcy grozi kara wysokiej grzywny, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Końskie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy