Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Poznaliśmy nową siatkę szkół w Końskich. Zmian będzie dużo, ale przeprowadzone na dużą skalę konsultacje, spowodowały, że wprowadzane zmiany nie napotkały na opór związków zawodowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego i rodziców.

O nowej siatce szkół, obowiązującej od 1 września  zadecydowali radni podczas sesji. Nim jednak doszło do głosowania odbyła się dyskusja, która była merytoryczna i spokojna. Nawet przewodnicząca ZNP w Końskich Karolina Orłowska-Carmenate przyznała:

- Rozmowy przebiegały bardzo sprawnie. Każdemu chcę życzyć takich rozmów. Nasi burmistrzowie zrobili wszystko, by znaleźć najlepsze rozwiązanie

Nim radni przegłosowali nową siatkę szkół mieli wiele pytań.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański przypomniał, że przeprowadzenie zmian w szkolnictwie gminnym narzuca Ministerstwo Edukacji:

- Prawo jest prawem i należy je realizować. W tym względzie gminy nie mają wielkiego wyboru. Mam wrażenie, że zaproponowane zmiany są najkorzystniejsze przede wszystkim dla dzieci i rodziców.

Jak zatem będzie wyglądała sieć szkół w Końskich? ZS w Rogowie i ZS w Stadnickiej Woli zostaną wchłonięte do SP w Rogowie i Stadnickiej Woli. 

- Natomiast GM 1 zostanie przekształcone i włączone do SP 1, a GM 2 zostanie włączone do SP 2. Jest to istotne, bo żadna placówka nie zostaje zlikwidowana – powiedział nam Krzysztof Jasiński zastępca burmistrza Końskich.

Wiele emocji podczas konsultacji budziły ewentualne zwolnienia nauczycieli. Czy, w Końskich nauczyciele będą zwalniani?

 - Nie możemy tego wykluczyć! – zakończył Krzysztof Jasiński. 

Uchwała o nowej siatce szkół gminnych w Końskich została przyjęte jednogłośnie. Teraz decyzję radnych musi zaakceptować świętokrzyski kurator oświaty.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy