Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Poznaliśmy nową siatkę szkół w Końskich. Zmian będzie dużo, ale przeprowadzone na dużą skalę konsultacje, spowodowały, że wprowadzane zmiany nie napotkały na opór związków zawodowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego i rodziców.

O nowej siatce szkół, obowiązującej od 1 września  zadecydowali radni podczas sesji. Nim jednak doszło do głosowania odbyła się dyskusja, która była merytoryczna i spokojna. Nawet przewodnicząca ZNP w Końskich Karolina Orłowska-Carmenate przyznała:

- Rozmowy przebiegały bardzo sprawnie. Każdemu chcę życzyć takich rozmów. Nasi burmistrzowie zrobili wszystko, by znaleźć najlepsze rozwiązanie

Nim radni przegłosowali nową siatkę szkół mieli wiele pytań.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański przypomniał, że przeprowadzenie zmian w szkolnictwie gminnym narzuca Ministerstwo Edukacji:

- Prawo jest prawem i należy je realizować. W tym względzie gminy nie mają wielkiego wyboru. Mam wrażenie, że zaproponowane zmiany są najkorzystniejsze przede wszystkim dla dzieci i rodziców.

Jak zatem będzie wyglądała sieć szkół w Końskich? ZS w Rogowie i ZS w Stadnickiej Woli zostaną wchłonięte do SP w Rogowie i Stadnickiej Woli. 

- Natomiast GM 1 zostanie przekształcone i włączone do SP 1, a GM 2 zostanie włączone do SP 2. Jest to istotne, bo żadna placówka nie zostaje zlikwidowana – powiedział nam Krzysztof Jasiński zastępca burmistrza Końskich.

Wiele emocji podczas konsultacji budziły ewentualne zwolnienia nauczycieli. Czy, w Końskich nauczyciele będą zwalniani?

 - Nie możemy tego wykluczyć! – zakończył Krzysztof Jasiński. 

Uchwała o nowej siatce szkół gminnych w Końskich została przyjęte jednogłośnie. Teraz decyzję radnych musi zaakceptować świętokrzyski kurator oświaty.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy