Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Poznaliśmy nową siatkę szkół w Końskich. Zmian będzie dużo, ale przeprowadzone na dużą skalę konsultacje, spowodowały, że wprowadzane zmiany nie napotkały na opór związków zawodowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego i rodziców.

O nowej siatce szkół, obowiązującej od 1 września  zadecydowali radni podczas sesji. Nim jednak doszło do głosowania odbyła się dyskusja, która była merytoryczna i spokojna. Nawet przewodnicząca ZNP w Końskich Karolina Orłowska-Carmenate przyznała:

- Rozmowy przebiegały bardzo sprawnie. Każdemu chcę życzyć takich rozmów. Nasi burmistrzowie zrobili wszystko, by znaleźć najlepsze rozwiązanie

Nim radni przegłosowali nową siatkę szkół mieli wiele pytań.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański przypomniał, że przeprowadzenie zmian w szkolnictwie gminnym narzuca Ministerstwo Edukacji:

- Prawo jest prawem i należy je realizować. W tym względzie gminy nie mają wielkiego wyboru. Mam wrażenie, że zaproponowane zmiany są najkorzystniejsze przede wszystkim dla dzieci i rodziców.

Jak zatem będzie wyglądała sieć szkół w Końskich? ZS w Rogowie i ZS w Stadnickiej Woli zostaną wchłonięte do SP w Rogowie i Stadnickiej Woli. 

- Natomiast GM 1 zostanie przekształcone i włączone do SP 1, a GM 2 zostanie włączone do SP 2. Jest to istotne, bo żadna placówka nie zostaje zlikwidowana – powiedział nam Krzysztof Jasiński zastępca burmistrza Końskich.

Wiele emocji podczas konsultacji budziły ewentualne zwolnienia nauczycieli. Czy, w Końskich nauczyciele będą zwalniani?

 - Nie możemy tego wykluczyć! – zakończył Krzysztof Jasiński. 

Uchwała o nowej siatce szkół gminnych w Końskich została przyjęte jednogłośnie. Teraz decyzję radnych musi zaakceptować świętokrzyski kurator oświaty.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy