XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Poznaliśmy nową siatkę szkół w Końskich. Zmian będzie dużo, ale przeprowadzone na dużą skalę konsultacje, spowodowały, że wprowadzane zmiany nie napotkały na opór związków zawodowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego i rodziców.

O nowej siatce szkół, obowiązującej od 1 września  zadecydowali radni podczas sesji. Nim jednak doszło do głosowania odbyła się dyskusja, która była merytoryczna i spokojna. Nawet przewodnicząca ZNP w Końskich Karolina Orłowska-Carmenate przyznała:

- Rozmowy przebiegały bardzo sprawnie. Każdemu chcę życzyć takich rozmów. Nasi burmistrzowie zrobili wszystko, by znaleźć najlepsze rozwiązanie

Nim radni przegłosowali nową siatkę szkół mieli wiele pytań.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański przypomniał, że przeprowadzenie zmian w szkolnictwie gminnym narzuca Ministerstwo Edukacji:

- Prawo jest prawem i należy je realizować. W tym względzie gminy nie mają wielkiego wyboru. Mam wrażenie, że zaproponowane zmiany są najkorzystniejsze przede wszystkim dla dzieci i rodziców.

Jak zatem będzie wyglądała sieć szkół w Końskich? ZS w Rogowie i ZS w Stadnickiej Woli zostaną wchłonięte do SP w Rogowie i Stadnickiej Woli. 

- Natomiast GM 1 zostanie przekształcone i włączone do SP 1, a GM 2 zostanie włączone do SP 2. Jest to istotne, bo żadna placówka nie zostaje zlikwidowana – powiedział nam Krzysztof Jasiński zastępca burmistrza Końskich.

Wiele emocji podczas konsultacji budziły ewentualne zwolnienia nauczycieli. Czy, w Końskich nauczyciele będą zwalniani?

 - Nie możemy tego wykluczyć! – zakończył Krzysztof Jasiński. 

Uchwała o nowej siatce szkół gminnych w Końskich została przyjęte jednogłośnie. Teraz decyzję radnych musi zaakceptować świętokrzyski kurator oświaty.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy