Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Zmiany będą przemyślane, ale zwolnienia są nie wykluczone

Poznaliśmy nową siatkę szkół w Końskich. Zmian będzie dużo, ale przeprowadzone na dużą skalę konsultacje, spowodowały, że wprowadzane zmiany nie napotkały na opór związków zawodowych, Związku Nauczycielstwa Polskiego i rodziców.

O nowej siatce szkół, obowiązującej od 1 września  zadecydowali radni podczas sesji. Nim jednak doszło do głosowania odbyła się dyskusja, która była merytoryczna i spokojna. Nawet przewodnicząca ZNP w Końskich Karolina Orłowska-Carmenate przyznała:

- Rozmowy przebiegały bardzo sprawnie. Każdemu chcę życzyć takich rozmów. Nasi burmistrzowie zrobili wszystko, by znaleźć najlepsze rozwiązanie

Nim radni przegłosowali nową siatkę szkół mieli wiele pytań.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański przypomniał, że przeprowadzenie zmian w szkolnictwie gminnym narzuca Ministerstwo Edukacji:

- Prawo jest prawem i należy je realizować. W tym względzie gminy nie mają wielkiego wyboru. Mam wrażenie, że zaproponowane zmiany są najkorzystniejsze przede wszystkim dla dzieci i rodziców.

Jak zatem będzie wyglądała sieć szkół w Końskich? ZS w Rogowie i ZS w Stadnickiej Woli zostaną wchłonięte do SP w Rogowie i Stadnickiej Woli. 

- Natomiast GM 1 zostanie przekształcone i włączone do SP 1, a GM 2 zostanie włączone do SP 2. Jest to istotne, bo żadna placówka nie zostaje zlikwidowana – powiedział nam Krzysztof Jasiński zastępca burmistrza Końskich.

Wiele emocji podczas konsultacji budziły ewentualne zwolnienia nauczycieli. Czy, w Końskich nauczyciele będą zwalniani?

 - Nie możemy tego wykluczyć! – zakończył Krzysztof Jasiński. 

Uchwała o nowej siatce szkół gminnych w Końskich została przyjęte jednogłośnie. Teraz decyzję radnych musi zaakceptować świętokrzyski kurator oświaty.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy