Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Końskie stolica matematyczną Polski

Końskie stolica matematyczną Polski

W dniach od 3 do 6 kwietnia w II LO w Końskich odbędzie się 68. Ogólnopolski Finał Olimpiady Matematycznej. W tej prestiżowej imprezie weźmie udział aż ośmiu uczniów ze świętokrzyskich szkół. Wszyscy są podopiecznymi Pawła Dziuby nauczyciela matematyki z II LO w Końskich.

To wielkie wyróżnienie dla województwa świętokrzyskiego. Od kilku już lat praca Pawła Dziuby z uczniami II LO w Końskich i uczniami zgromadzonymi wokół koła matematycznego w Kielcach dawała znakomite rezultaty, jednak nigdy aż takie. Województwo świętokrzyskie podczas 68. Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Matematycznej będzie reprezentować ośmiu uczniów.

- W ostatnich pięciu latach liczba uczestników finału olimpiady matematycznej wahała się od 100 do 150 uczestników. Przez dwa dni finaliści będą rozwiązywać zadana. Spodziewamy się jak zawsze zadań łatwych i trudnych – powiedział na Paweł Dziuba opiekun świętokrzyskich kadry matematyków.

Żeby znaleźć się w finale uczniowie musieli ciężko pracować i tak było.  Ostatecznie w finale znaleźli się Maciej Dziuba, Mikołaj Grzebieluch, Paweł Wesołowski i Kamil Długosz z Końskich oraz Radosław Opoka z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego, Mikołaj Pacek z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego, Krzysztof Jankowski z Liceum Ogólnokształcącego imienia Świętej Stanisława Kostki i Damian Obara z Liceum Ogólnokształcącego imienia Królowej Jadwigi z Kielc.

Dla II LO w Końskich organizacja 68. Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Matematycznej to wielkie wyróżnienie. Wszystko jest już przygotowane.

- Mamy dla uczniów również niespodziankę. Po napisaniu olimpiady zabierzemy wszystkich uczestników na wycieczkę po pięknej ziemi świętokrzyskiej – powiedziała Beata Salata dyrektor II LO w Końskich.

TVŚ patronuje 68. Ogólnopolskiemu Finałowi Olimpiady Matematycznej. Trzymamy kciuki za naszych świętokrzyskich ośmiu wspaniałych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy