XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Końskie stolica matematyczną Polski

Końskie stolica matematyczną Polski

W dniach od 3 do 6 kwietnia w II LO w Końskich odbędzie się 68. Ogólnopolski Finał Olimpiady Matematycznej. W tej prestiżowej imprezie weźmie udział aż ośmiu uczniów ze świętokrzyskich szkół. Wszyscy są podopiecznymi Pawła Dziuby nauczyciela matematyki z II LO w Końskich.

To wielkie wyróżnienie dla województwa świętokrzyskiego. Od kilku już lat praca Pawła Dziuby z uczniami II LO w Końskich i uczniami zgromadzonymi wokół koła matematycznego w Kielcach dawała znakomite rezultaty, jednak nigdy aż takie. Województwo świętokrzyskie podczas 68. Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Matematycznej będzie reprezentować ośmiu uczniów.

- W ostatnich pięciu latach liczba uczestników finału olimpiady matematycznej wahała się od 100 do 150 uczestników. Przez dwa dni finaliści będą rozwiązywać zadana. Spodziewamy się jak zawsze zadań łatwych i trudnych – powiedział na Paweł Dziuba opiekun świętokrzyskich kadry matematyków.

Żeby znaleźć się w finale uczniowie musieli ciężko pracować i tak było.  Ostatecznie w finale znaleźli się Maciej Dziuba, Mikołaj Grzebieluch, Paweł Wesołowski i Kamil Długosz z Końskich oraz Radosław Opoka z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego, Mikołaj Pacek z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego, Krzysztof Jankowski z Liceum Ogólnokształcącego imienia Świętej Stanisława Kostki i Damian Obara z Liceum Ogólnokształcącego imienia Królowej Jadwigi z Kielc.

Dla II LO w Końskich organizacja 68. Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Matematycznej to wielkie wyróżnienie. Wszystko jest już przygotowane.

- Mamy dla uczniów również niespodziankę. Po napisaniu olimpiady zabierzemy wszystkich uczestników na wycieczkę po pięknej ziemi świętokrzyskiej – powiedziała Beata Salata dyrektor II LO w Końskich.

TVŚ patronuje 68. Ogólnopolskiemu Finałowi Olimpiady Matematycznej. Trzymamy kciuki za naszych świętokrzyskich ośmiu wspaniałych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy