Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Końskie stolica matematyczną Polski

Końskie stolica matematyczną Polski

W dniach od 3 do 6 kwietnia w II LO w Końskich odbędzie się 68. Ogólnopolski Finał Olimpiady Matematycznej. W tej prestiżowej imprezie weźmie udział aż ośmiu uczniów ze świętokrzyskich szkół. Wszyscy są podopiecznymi Pawła Dziuby nauczyciela matematyki z II LO w Końskich.

To wielkie wyróżnienie dla województwa świętokrzyskiego. Od kilku już lat praca Pawła Dziuby z uczniami II LO w Końskich i uczniami zgromadzonymi wokół koła matematycznego w Kielcach dawała znakomite rezultaty, jednak nigdy aż takie. Województwo świętokrzyskie podczas 68. Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Matematycznej będzie reprezentować ośmiu uczniów.

- W ostatnich pięciu latach liczba uczestników finału olimpiady matematycznej wahała się od 100 do 150 uczestników. Przez dwa dni finaliści będą rozwiązywać zadana. Spodziewamy się jak zawsze zadań łatwych i trudnych – powiedział na Paweł Dziuba opiekun świętokrzyskich kadry matematyków.

Żeby znaleźć się w finale uczniowie musieli ciężko pracować i tak było.  Ostatecznie w finale znaleźli się Maciej Dziuba, Mikołaj Grzebieluch, Paweł Wesołowski i Kamil Długosz z Końskich oraz Radosław Opoka z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego, Mikołaj Pacek z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego, Krzysztof Jankowski z Liceum Ogólnokształcącego imienia Świętej Stanisława Kostki i Damian Obara z Liceum Ogólnokształcącego imienia Królowej Jadwigi z Kielc.

Dla II LO w Końskich organizacja 68. Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Matematycznej to wielkie wyróżnienie. Wszystko jest już przygotowane.

- Mamy dla uczniów również niespodziankę. Po napisaniu olimpiady zabierzemy wszystkich uczestników na wycieczkę po pięknej ziemi świętokrzyskiej – powiedziała Beata Salata dyrektor II LO w Końskich.

TVŚ patronuje 68. Ogólnopolskiemu Finałowi Olimpiady Matematycznej. Trzymamy kciuki za naszych świętokrzyskich ośmiu wspaniałych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy