Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

"PiS skulił ogon i się wycofał, bo to głupi pomysł był!". Samorządowcy o dwukadencyjności

"PiS skulił ogon i się wycofał, bo to głupi pomysł był!". Samorządowcy o dwukadencyjności

Nie będzie zamachu na samorządność w Polsce! Tak decyzję Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą kadencyjności odebrali samorządowcy z Końskich. Radni powiatowi wielokrotnie podkreślali, że to był głupi pomysł i dobrze się stało, że decyzja w tej sprawie zostało zawieszona w czasie.

Nie ma dwugłosu w sprawie kadencyjności na stanowiskach wójtów, burmistrzów czy prezydentów. Samorządowcy z Końskich są jednomyślni.

 - Cieszę się, jako wieloletni samorządowiec, że zwyciężył zdrowy rozsądek – mówi starosta konecki Bogdan Soboń.

 - Zasada byłaby dobra, gdyby obejmowała wszystkie szczeble władzy – powiedział wicestarosta Andrzej Lenart.

Pytani przez nas samorządowcy podkreślali, że decyzja w sprawie wyborów lokalnych włodarzy powinna należeć do wyborców.

 - Najbardziej kompetencyjnymi osobami, którzy powinni ustalać kadencyjność są wyborcy – to zdanie przewodniczącego Rady Powiatu w Końskich Mariana Króla.

Były burmistrz Końskich, a obecnie radny powiatowy Michał Cichocki nie ma wątpliwości:

 - To dobrze, że się PiS wycofał z tego głupiego i krzywdzącego pomysłu.

Andrzej Lenart w kilku słowach próbował usprawiedliwić postępowanie i decyzje prezesa PiS:

- Prezes miał rację. Prawo nie może działać wstecz. Mogły wyniknąć z tego konsekwencje.

Według najnowszych doniesień płynących z obozu rządzącego wynika, że pierwsze zmiany czekają samorządy w roku 2026. Koneccy samorządowcy mają jednak przeczucie, że kolejna zmiana wisi w powietrzu. Jaka?

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy