Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

"PiS skulił ogon i się wycofał, bo to głupi pomysł był!". Samorządowcy o dwukadencyjności

"PiS skulił ogon i się wycofał, bo to głupi pomysł był!". Samorządowcy o dwukadencyjności

Nie będzie zamachu na samorządność w Polsce! Tak decyzję Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą kadencyjności odebrali samorządowcy z Końskich. Radni powiatowi wielokrotnie podkreślali, że to był głupi pomysł i dobrze się stało, że decyzja w tej sprawie zostało zawieszona w czasie.

Nie ma dwugłosu w sprawie kadencyjności na stanowiskach wójtów, burmistrzów czy prezydentów. Samorządowcy z Końskich są jednomyślni.

 - Cieszę się, jako wieloletni samorządowiec, że zwyciężył zdrowy rozsądek – mówi starosta konecki Bogdan Soboń.

 - Zasada byłaby dobra, gdyby obejmowała wszystkie szczeble władzy – powiedział wicestarosta Andrzej Lenart.

Pytani przez nas samorządowcy podkreślali, że decyzja w sprawie wyborów lokalnych włodarzy powinna należeć do wyborców.

 - Najbardziej kompetencyjnymi osobami, którzy powinni ustalać kadencyjność są wyborcy – to zdanie przewodniczącego Rady Powiatu w Końskich Mariana Króla.

Były burmistrz Końskich, a obecnie radny powiatowy Michał Cichocki nie ma wątpliwości:

 - To dobrze, że się PiS wycofał z tego głupiego i krzywdzącego pomysłu.

Andrzej Lenart w kilku słowach próbował usprawiedliwić postępowanie i decyzje prezesa PiS:

- Prezes miał rację. Prawo nie może działać wstecz. Mogły wyniknąć z tego konsekwencje.

Według najnowszych doniesień płynących z obozu rządzącego wynika, że pierwsze zmiany czekają samorządy w roku 2026. Koneccy samorządowcy mają jednak przeczucie, że kolejna zmiana wisi w powietrzu. Jaka?

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy