Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Zapraszamy na Kuźnice Koneckie 2017 r.

Zapraszamy na Kuźnice Koneckie 2017 r.

Tegoroczny program Kuźnic Koneckich jest bardzo atrakcyjny. Organizatorzy nawiązują do historycznej wizyty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który odwiedził powiat konecki 15 lipca 1787 roku. Jak zwykle będą również wręczane Marki Koneckie. Nie zabraknie dobrej muzyki.

XVIII edycja Kuźnic Koneckich rozpocznie się od Rajdu Rowerowego. W sobotę około godziny 13:00 w Adamowie zostanie powitany król Stanisław August Poniatowski.  Po zwiedzeniu muzeum orszak królewski przeniesie się do Radoszyc, gdzie o godzinie 15:00 odprawiona zostanie msza w języku łacińskim.

Trzeci etap wizyty króla Poniatowskiego w powiecie koneckim rozpocznie się w Jacentowie o godzinie 16:30. W tamtejszej altanie organizatorzy przewidzieli między innymi poczęstunek przy ognisku.

Około godziny 18:00 Kuźnice Koneckie przeniosą się do Maleńca. Na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego będzie można zobaczyć wystawy odlewników i ginących zawodów. Odbędą się zawody w biciu gwoździ i  bicie monet pamiątkowych. Wręczone zostaną także Marki Koneckie. Zarząd Powiatu Koneckiego jednomyślnie przyjął rekomendacje, które w tym roku otrzymali: Masarnia "Pod lasem" Zdzisława Wiklaka z Kapałowa - to rodzinna firma Państwa Anny i Zdzisława Wiklaków, której tradycja wyrobów wędliniarskich sięga trzech pokoleń., zaś "kiełbasa radoszycka" i "pasztetowa radoszycka" wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych; piekarnia Stanisław Dróżdż i spółka z Kozowa, którego pieczywa podbija kieleckie sklepy, a właściciele wspierają lokalne charytatywne inicjatywy; LGD "Nad Czarną i Pilicą" oraz firma SYPYTKOWSKI SPORT olimpijczyka Andrzeja Sypytkowskiego, za organizację Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala.

Zarząd skorzystał z prawa do własnego wyboru, obdarowując tym tytułem ukazującą się od ponad 20 lat lokalną gazetę - "TYGODNIK KONECKI" oraz istniejącą od 5 lat restaurację "Leliwa" w Końskich mieszczącą się w zabytkowym budynku "Świątyni Greckiej", a prowadzoną przez Danutę i Artura Mączyńskich. 

Wręczony zostanie również "Diament" Marki Koneckiej, przyznawany za wybitne osiągnięcia. To szczególne wyróżnienie trafi do Specjalistycznego Szpitala im. św. Łukasza w Końskich, który może poszczycić się wysoko rozwiniętą specjalistką usług, w tym nowoczesną pracownią hybrydową na oddziale chirurgii naczyń, 

Podczas gali, której oprawę muzyczną stanowi koncert gitarowy w wykonaniu Piotra Restka Resteckego  wręczony zostanie też tytuł "Przyjaciela Kuźnic", którym Zarząd obdaruje Gminę Ruda Maleniecka, na terenie której od początku odbywał się pierwszy dzień wydarzenia, Stowarzyszenie "Radosze" z Radoszyc, którzy wspierali poprzednie edycje odbywające się w Galerii Sztuki "Biłasówka" w Radoszycach oraz Auto-Komis Daniel Zych z Rudy Białaczowskiej.

Środowisko przedsiębiorców zrzeszonych w Powiatowym Forum Pracodawców wyróżniło tytułem "Alchemika" konecką firmę PPHU Prasmet Stacja Paliw Orlen Ryszarda Żyszczyńskiego, zaś Międzyszkolne Forum Wolontariatu uznało "Kowalem Losu" akcję "MOTO SERCE", promującą idee krwiodawstwa, a prowadzoną przez motocyklistów zrzeszonych w "Czarnej Flocie".

Podczas gali wręczone zostaną też "Gwoździe Sezonu", wyróżnienia przyznawane przez środowisko dziennikarskie i artystyczne dla osób wyróżniających się w dziedzinie animacji społeczno-kulturalnych oraz w szeroko rozumianej kulturze. Te trafią do: Piotra Salaty i Pauliny Tarasińskej, ale też redaktor Echa Dnia" Marzeny Kądzieli za jej ubiegłoroczny benefis, który jednomyślnie okrzyknięty został najlepiej zorganizowanym wydarzeniem kulturalnym.

W niedzielę Kuźnice Koneckie przeniosą się do Parku Miejskiego w Końskich. Tam odbędzie się przegląd piosenki. Ze swoim koncertem wystąpi także Natalia Szroeder. TV Świętokrzyska patronuje temu wydarzeniu. Zapraszamy naszych widzów i polecamy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy