Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Przedsiębiorcy w Sielpi odetchnęli z ulgą. Już wkrótce w tej turystycznej miejscowości pojawi się nitka gazu

Przedsiębiorcy w Sielpi odetchnęli z ulgą. Już wkrótce w tej turystycznej miejscowości pojawi się nitka gazu

Ta informacja powinna ucieszyć turystów. W Sielpi już wkrótce pojawi się mini terminal gazowy, który pozwoli na doprowadzenie gazu do tej turystycznej miejscowości. Właśnie został podpisany list intencyjny w tej sprawie. Gaz w Sielpi rozwiążę wiele problemów.

Porozumienie w sprawie doprowadzenia gazu do Sielpi zostało podpisane kilka dni temu w Urzędzie Miasta w Końskich.

 - To jest już bardzo niedługa, realna perspektywa – mówi na naszej antenie burmistrz Końskich Krzysztof Obratański

Sieć lokalna, o której mówi burmistrz Obratański, w przypadku Sielpi otwiera nowe perspektywy. Zwłaszcza dla tych, którzy prowadzą tam działalność gospodarczą. Nie można zapomnieć także o turystach, bo doprowadzenie gazu do domków letniskowych i ośrodków wypoczynkowych w znaczny sposób powinno wydłużyć sezon turystyczny w Sielpi.

Mini terminal, który powstanie w Sielpi, będzie włączony w program pilotażowy PSG. List w tej sprawie został już podpisany.

 - Na początku 2018 roku taki terminal powstanie. Zadeklarowałem, że Urząd Gminy ze swej sztony zrobi wszystko, by inwestycja bez przeszkód została zakończona. Musimy zorganizować klientów, którzy będą chcieli skorzystać z usług terminalu – zakończył burmistrz Obratański.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy