Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Dwa dni historii i zabawy

Dwa dni historii i zabawy

Dokładnie 230 lat temu, 15 lipca 1787 roku król Stanisław August Poniatowski odwiedził powiat konecki. W rocznicę tamtych pamiętnych wydarzeń tegoroczne  XVIII Kuźnice Koneckie zostały poświęcone tej wizycie. Król Stanisław August Poniatowski odwiedził Radoszyce, Adamów, Jacentów i Maleniec. Drugi dzień Kuźnic to wspaniała zabawa w Parku Miejskim w Końskich.

To nie było wcale takie proste, ale organizatorzy XVIII Kuźnic Koneckich doskonale sobie poradzili. Cała trudność polegała na dotrzymywaniu kroku królowi, który cały czas był w ruchu. Radoszyce, Adamów, Jacentów i Maleniec, wszędzie tam króla Stanisława Augusta Poniatowskiego witał wiwatujące tłumy. 

W Jacentowie na Króla czekał starosta konecki i władze gminy. Król dostojnie wysłuchał powitania i obejrzał swoje włości. W Maleńcu królowi sprawiono jeszcze cieplejsze powitanie.

Wizyta przebiegała w ciepłej atmosferze, dlatego bez żadnych przeszkód organizatorzy mogli przejść do kolejnych punktów programu. Wyróżniono rowerzystów, którzy wzięli udział w rajdzie, a starosta wyjaśnił jak ważni podczas wizyta króla na ziemi koneckiej byli rowerzyści i motocykliści.

W Maleńcu wręczono Marki Koneckie, a pierwszy dzień Kuźnic zakończył koncert Piotra Resteckiego.

W niedzielę Kuźnice Koneckie przeniosły się do Parku Miejskiego w Końskich. Tam odbył się  między innymi przegląd piosenki.  Ze swoim koncertem wystąpiła także Natalia Szroeder. TV Świętokrzyska objęła patronat medialny nad  XVIII Kuźnicami Koneckimi. Obszerna relacja z całej imprezy już niebawem na naszej antenie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy