Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Ruszyło glosowanie na Budżet Obywatelski

Ruszyło glosowanie na Budżet Obywatelski

Już wiadomo, że o 500 tysięcy złotych z Budżetu Obywatelskiego przeznaczonych na 2018 rok, zawalczy dwanaście projektów. Jeden projekt nie spełnił wymogów formalnych. Pełną listę inwestycji podajemy poniżej.

Głosowanie na wszystkie dwanaście projektów ruszyło dzisiaj 5 września. Głosować można w sposób tradycyjny, wrzucając głos do urny w Urzędzie Miasta lub za pośrednictwem Internetu. 

Najpóźniej 10 października dowiemy się , które z dwunastu zadań będzie wykonywane. Do finału dostanie się pięć projektów. Na każde zadanie konecki magistrat przeznaczy 100 tysięcy złotych.

Zadania zgłoszone do BO Miasta i Gminy Końskie na 2018 r.:

- Rozbudowa kompleksu rekreacyjnego w Stadnickiej Woli.

- Boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40 m x 20 m z nawierzchnią sztuczną wraz z ogrodzeniem w Nieświniu przy ul. Szkolnej.

- Przebudowa gruntowej drogi gminnej – ul Wschodniej w Rogowie  w kierunku ul. Granicznej w Rogowie (do tzw. Starego Młyna) na długości 420 metrów.

- Plac rekreacyjno-sportowy z zestawem do ćwiczeń siłowych Street Workout i elementami siłowni zewnętrznej na Osiedlu Warszawska.

- Zagospodarowanie terenu przy Wiejskim Domu Kultury w Kornicy – budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego. 

- Doposażeniu placu zabaw dla dzieci i siłowni dla młodzieży i dorosłych  w Młynku Nieświńskim przy ul. Świętokrzyskiej.

- Monitoring jakości powietrza w mieście Końskie.

- Doposażenie placu rekreacyjnego w Pomykowie.

- Doposażenie placu zabaw przy ul. Robotniczej w Końskich.

- Doposażenie placu zabaw na Osiedlu 3 Maja w Końskich poprzez wykonanie nawierzchni syntetycznej.

- Sportowo-rekreacyjne zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym Barycz Dolny w Baryczy – budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni trawiastej.- Dywanik asfaltowy długości 200 m, grubości 5 cm i szerokości 5 m  na ul. Fabrycznej w Końskich.

- Budowa krytej trybuny na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 13  w Końskich.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy