Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Ruszył proces składana wniosków. Do rozdysponowania olbrzymie pieniądze

Ruszył proces składana wniosków. Do rozdysponowania olbrzymie pieniądze

Kolejne olbrzymie środki finansowe trafiły do Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich. Rozpoczął się nabór wniosków od pracodawców o przyznanie środków z rezerwy krajowej Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W sumie konecki PUP ma do rozdysponowania ponad 529 tysięcy złotych.

Środki, które trafiły do PUP w Końskich pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

- KFS został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników. Jego głównym celem jest zapobieganie utracie zatrudnienie przez osoby pracujące z powodu zmieniającej się gospodarki. Inwestycja w potencjał kadrowy powinna poprawić zarówno pozycję firm jaki i samych pracowników na konkurencyjnym rynku pracy – powiedziała Bożena Urban dyrektor PUP w Końskich.

PUP w Końskich na realizację zadań z Krajowego Funduszu Szkoleniowego łącznie z rezerwą otrzymał środki w wysokości 529 tysięcy 400 złotych.

 - Do dnia dzisiejszego zawarliśmy 61 umów, w ramach których szkoleniami objęto 261 osób pracujących. W dyspozycji PUP w Końskich pozostają jeszcze środki z rezerwy KFS, nabór wniosków został rozpoczęty 9 października i potrwa do 27 października – zakończyła dyrektor PUP.

Co trzeba zrobić by uzyskać wsparcie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego?

- Jest do spełnianie kilka priorytetów. Najprościej jest do nas przyjść i zapoznać się z warunkami. My pomożemy złożyć wniosek – powiedziała Barbara Gasińska specjalista ds. rozwoju zawodowego PUP w Końskich.

Biorąc pod uwagę popularność środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego radzimy wszystkim zainteresowanym jak najszybciej złożyć wnioski. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej PUP w Końskich oraz stąporkowskiej filii PUP.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy