TYLKO U NAS! 100 lat w dużym skrócie... czyli rozmowa z Henrykiem Dłużewskim: Pan Henryk Dłużewski urodził się 14 sierpnia 1916 roku i właśnie ukończył sto lat. To wyjątkowa postać, bowiem stworzył słynny pomnik Czwórki Legionistów, który znajduje się przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Prace idą do przodu mimo niewielkiego opóźnienia: Trwa długo oczekiwana w mieście przebudowa ulic Szydłowieckiej i Wiejskiej. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace i czy uda się je zakończyć w terminie. Malinowski ponownie prezesem ŚZPN?: Mirosław Malinowski rządzi Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej od 16 lat. Wiele wskazuje na to, że pozostanie prezesem na kolejną kadencję. Wybory w ŚZPN już w najbliższą sobotę. Skoki spadochronowe na dożynkach powiatowych w Masłowie: Po dożynkach gminnych zawsze przychodzi pora na dożynki powiatowe. Jeśli chodzi o powiat kielecki, te odbędą się w tym roku w Masłowie. O tytuł najpiękniejszego wieńca powalczy 19 gmin, zwycięski zaprezentuje się na dożynkach wojewódzkich. Jeździ wartburgiem i ma 100 lat! Prezydent i wojewoda odwiedzili jubilata, Henryka Dłużewskiego: Sto lat to za mało chcąc zaśpiewać panu Henrykowi Dłużewskiemu w dniu jego urodzin, bo właśnie tyle lat w sierpniu kończy mieszkaniec Kielc. Stworzył on słynną Czwórkę Legionistów w Kielcach i wiele innych pomników. Ma się świetnie, bo w planach jeszcze wiele rzeczy do zrealizowania. Wraca przedwakacyjny rozkład jazdy autobusów: Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od najbliższej soboty powraca rozkład jazdy, który obowiązywał przed wakacjami. W Kielcach będziemy obchodzić 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej: 1 września będziemy obchodzić 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Targi obronne już od 6 września: Trwają przygotowania do kolejnej odsłony Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. W tym roku potrwa on od 6 do 9 września. Las konopi indyjskich na posesji 22-latka: Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wraz z mundurowymi z komisariatu policji w Bodzentynie zatrzymali 22 – letniego mężczyznę, który zamierzał wprowadzić na rynek duże ilości konopi indyjskich. Polacy w Rio pokazali charakter - uważa Bogdan Wenta: Po letniej przerwie do pracy wracają europosłowie. Wkrótce w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dotycząca sytuacji w Polsce. M.in. o tym, a także o występie polskich szczypiornistów na Igrzyskach, rozmawialiśmy z posłem Bogdanem Wentą.
Menu
reklama
reklama

Nowe szkolenia w KSWP

Nowe szkolenia w KSWP

Rozpoczęły się nowe szkolenia, na które można się zapisywać w Koneckim Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości. Po skończonym cyklu szkolenia można uzyskać certyfikat uprawniający między innymi do obsługi komputera, a także obsługi wózków widłowych. Są to szkolenia, które zakończą się egzaminem.

Wiele ciekawych szkoleń rozpoczyna się w tych dniach w Koneckim Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości. Szkolenia skierowane są do różnych odbiorców. Na jakie szkolenia możemy liczyć zgłaszając się do placówek KSWP na terenie województwa świętokrzyskiego?

Zachęcamy do odwiedzenia strony KSWP i skorzystania z interesujących nas szkoleń. Jak już wielokrotnie mogliśmy się przekonać - warto podjąć ten wysiłek.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy