Arcydzieła Symfoniki w Filharmonii: W najbliższy piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej „Arcydzieła Symfoniki”. Podczas koncertu widzowie będą mieli okazję usłyszeć m.in. Jadwigę Rappe. Co z tą koalicją?: - Nie boję się koalicji takiej, czy innej. Liczy się dobro miasta - tak prezydent Wojciech Lubawski komentuje ewentualne koalicyjne scenariusze w kieleckiej Radzie Miasta. Nieoficjalnie spekuluje się o możliwej koalicji PO-PSL i SLD, co dałoby tym trzem ugrupowaniom 14 mandatów w radzie. Oświadczenia Z. Chaby i R. Wojcieszka. Panowie zarzucają sobie mówienie nieprawdy: Zenon Chaba, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy, przesłał do nas oświadczenie dotyczące sytuacji w skarżyskiej oświacie. Odniósł się do niego prezydent Roman Wojcieszek. W oświadczeniu Zenona Chaby czytamy: Oświadczenie Konrada Kroniga odnośnie sytuacji finansowej gminy: Dzisiaj Konrad Kronig wydał oświadczenie dla mediów, w którym mówi o sytuacji budżetu skarżyskiego, problemach z wypłatami dla nauczycieli. Chiński inwestor zapowiada uruchomienie produkcji magnesów w Skarżysku: Firma Strong Magnets – międzynarodowy producent magnesów i urządzeń magnetycznych – zamierza uruchomić produkcję w Skarżysku. Tę informację przekazał wczoraj na spotkaniu prasowym przedstawiciel firmy w obecności prezydenta Skarżyska i dziekana wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej. 151 rocznicy bitwy pod Ormanichą: W ubiegłym tygodniu na polanie leśnej zwanej Ormanichą w gminie Ruda Maleniecka świętowano 151 rocznicę bitwy, która miała miejsce w czasie powstania styczniowego. W tym miejscu znajduje się mogiła powstańców styczniowych dowodzonych przez Hipolita Zawadzkiego. Pościg przez trzy gminy: Przez trzy godziny – od Sukowa po Chęciny Świętokrzyscy - policjanci ścigali kierowcę volkswagena golfa, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, 33-latek poruszał się skradzionym samochodem. Dodatkowo był poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Takiego widowiska jeszcze nie było – „Życie jest światłem” w MCK: „Życie jest światłem” - spektakl pod takim tytułem odbędzie się już w piątek o godzinie 19.00 w Miejskim Centrum Kultury. Jest to widowisko interdyscyplinarne w oprawie multimedialnej. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy. Konferencja Konrada Kroniga i potencjalnych inwestorów: Wczoraj odbyła się kolejna konferencja z udziałem kandydata na prezydenta Konrada Kroniga. Kronig zaprezentował potencjalnych inwestorów, którzy zadeklarowali, że stworzą w Skarżysku zakład pracy. W grę wchodzi m.in. przemysł rolno-spożywczy. "Bestia" będzie leczona w Kielcach: Ponownie podajemy informacje na temat Eweliny C. - kobiety, która w brutalny sposób próbowała zabić 1,5-miesięczne niemowlę. Jest to pierwsza kobieta w Polsce, którą objęto ustawą o bestiach. We wtorek Sąd Apelacyjny w Katowicach podjął decyzję o konieczności leczenia Eweliny C. w miejscu zamieszkania.
Menu

Nowe szkolenia w KSWP

Nowe szkolenia w KSWP

Rozpoczęły się nowe szkolenia, na które można się zapisywać w Koneckim Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości. Po skończonym cyklu szkolenia można uzyskać certyfikat uprawniający między innymi do obsługi komputera, a także obsługi wózków widłowych. Są to szkolenia, które zakończą się egzaminem.

Wiele ciekawych szkoleń rozpoczyna się w tych dniach w Koneckim Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości. Szkolenia skierowane są do różnych odbiorców. Na jakie szkolenia możemy liczyć zgłaszając się do placówek KSWP na terenie województwa świętokrzyskiego?

Zachęcamy do odwiedzenia strony KSWP i skorzystania z interesujących nas szkoleń. Jak już wielokrotnie mogliśmy się przekonać - warto podjąć ten wysiłek.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy