Zapraszamy na Misterium: Ojcowie Franciszkanie i młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w najbliższą sobotę i niedzielę zapraszają na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w kościele przy ulicy Franciszkańskiej. Zapraszamy! Zderzenie trzech aut! Jedna osoba w szpitalu: W piątek około godziny 7:30 na ulicy Młodzawy w Skarżysku Zachodnim doszło do zderzenia trzech pojazdów. Do szpitala powiatowego w Skarżysku trafiła kobieta, która prowadziła Peugeota. VII sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej: W czwartek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się siódma w tej kadencji sesja Rady Miasta. Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej: W najbliższą niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej we Włoszczowie. Kursy zawodowe w ramach programów unijnych: W 2008 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie pozyskał środki z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki temu placówka zrealizowała wiele kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje zawodowe uczniów. "Bóg nie umarł" - najnowszy repertuar w Moskie: „Bóg nie umarł” to najnowsza propozycja kieleckiego kina Moskwa. To najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Pasjonujący spór filozoficzny w opowieści o poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytanie w dziejach ludzkości. Muzyka Ennio Morricone w filharmonii: Szykuje się wielka gratka dla miłośników artystycznej działalności Ennio Morricone. W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można posłuchać muzyki filmowej tego wybitnego twórcy i autora muzyki do ponad 500 filmów. Czas zapłacić za wieczyste użytkowanie gruntów: Kielecki ratusz przypomina, że jeszcze tylko kilka dni mają kielczanie na dokonanie opłaty za 2015 r. za wieczyste użytkowanie gruntów. Oddali krew potrzebującym: Dziś w Zespole Szkół Samochodowo Usługowych w Skarżysku odbyła się kolejna zbiórka krwi w ramach tegorocznej akcji "Młoda krew ratuje życie". Korwin-Mikke odwiedzi świętokrzyskie: Kandydat na prezydenta, Janusz Korwin-Mikke w sobotę odwiedzi świętokrzyskie. Swoją wizytę zacznie z przytupem, bo od lądowania w samo południe samolotem Air Korwin One na lotnisku Kielce-Masłów.
Menu

Rezonans na miejscu od jesieni

Rezonans na miejscu od jesieni

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego powstaje w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich. Z badań pacjenci koneckiego szpitala, a także z placówek z ościennych powiatów, będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od października.

Obecnie w szpitalu nie ma rezonansu magnetycznego i na te badania pacjenci muszą być dowożeni do Kielc.

Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora koneckiego szpitala podkreśla, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i jest niekomfortowe dla samych pacjentów. Ale to się zmieni.

Za kilka tygodni badania rezonansem magnetycznym wykonywane będą już na miejscu – w szpitalu w Końskich. Trwa tam remont pomieszczeń pod pracownię. Pracowni nie będzie jednak prowadził szpital, a firma, która wygrała konkurs.

Dla koneckiego szpitala takie rozwiązanie zdaje się być optymalnym – pacjenci będą mieli badania wykonywane na miejscu, a szpital będzie ponosił koszty nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku transportu pacjentów na takie badania do Kielc. Oprócz samych pacjentów hospitalizowanych w szpitalu św. Łukasza w Końskich, pracownia będzie świadczyła usługi także dla pacjentów z innych placówek.

Pracownia ma zostać uruchomiona w październiku tego roku. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy