Niebezpieczne miejsce: Znaki z ograniczeniem prędkości w niektórych miejscach najwyraźniej nie spełniają swojej roli. Przykładem może być jedno z przejść dla pieszych w Skarżysku. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Poszukiwani świadkowie zdarzenia w Bliżynie: Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej poszukuje świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 24 sierpnia 2016 roku przy ulicy Kościuszki 147 w Bliżynie. 22 pompki dla 22 weteranów: Nowe, internetowe wyzwanie opanowało także Skarżysko. Jak wynika z badań, codziennie na świecie 22 weteranów popełnia samobójstwo. Akcja rozpoczęta przez amerykańskich żołnierzy, ma zwrócić uwagę na ten problem. Wyzwanie podjęli też skarżyscy samorządowcy. Ostatnie w tym roku targi pod chmurką: Na kieleckim Rynku po raz ostatni w tym roku odbyły się plenerowe targi pracy. Do dyspozycji bezrobotnych oddano setki ofert zatrudnienia w wielu branżach. Na miejscu porad udzielali również doradcy zawodowi. Pluli i gryźli na pediatrii! Kolejni nastolatkowie po dopalaczach: Pluli, gryźli, skakali po łóżkach, szarpali osoby, które usiłowały się nimi zająć – tak szpital na Czarnowie relacjonuje zachowanie trójki nastolatków, którzy w weekend trafili na pediatrię. Budżet województwa ma się dobrze?: „Budżet i jego realizacja idzie pozytywnie” - tak za I półrocze 2016 roku ocenia wykonanie budżetu województwa marszałek Adam Jarubas. Są pewne przesunięcia, bo jak się okazuje wydatki były na znacznie niższym poziomie niż dochody. Ale marszałek uspokaja i zapowiada, że w trzecim i czwartym kwartale będzie sporo inwestycji. Marian Gąszcz musi odejść!: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Końskich radni zdecydowali, że Marian Gąszcz, dyrektor pływalni w Końskich straci pracę. Geneza batalii o rozwiązanie stosunku pracy z radnym Gąszczem sięga rządów Michała Cichockiego, byłego burmistrza. Dary świętokrzyskich lasów: Las ma wiele do zaoferowania. W naszych świętokrzyskich występuje dużo różnych gatunków zwierząt, ciekawe okazy roślin i szeroki wachlarz grzybów. Podczas corocznego święta leśników organizowanego przez Lasy Państwowe uczestnicy mogli liczyć na moc atrakcji. „Moja komenda” w Twoim telefonie: Aby mieć lepszy kontakt z policją i dzielnicowym oraz w każdym miejscu znaleźć najbliższy komisariat Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji stworzyło dla wszystkich użytkowników smartfonów aplikację „Moja komenda”. Proponuje ona kilka rozwiązań kontaktu z posterunkami w razie potrzeby. Aplikacja jest bezpłatna i co ciekawe działa w trybie offline Europejski Dzień Języków w SP 5 w Skarżysku: Uczmy się języków obcych od najmłodszych lat! Z tego założenia wychodzą na co dzień w Szkole Podstawowej nr 5 w Skarżysku. Bardzo dobrze widać to było, podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków, który obchodziliśmy w poniedziałek.
Menu
reklama
reklama

Rezonans na miejscu od jesieni

Rezonans na miejscu od jesieni

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego powstaje w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich. Z badań pacjenci koneckiego szpitala, a także z placówek z ościennych powiatów, będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od października.

Obecnie w szpitalu nie ma rezonansu magnetycznego i na te badania pacjenci muszą być dowożeni do Kielc.

Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora koneckiego szpitala podkreśla, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i jest niekomfortowe dla samych pacjentów. Ale to się zmieni.

Za kilka tygodni badania rezonansem magnetycznym wykonywane będą już na miejscu – w szpitalu w Końskich. Trwa tam remont pomieszczeń pod pracownię. Pracowni nie będzie jednak prowadził szpital, a firma, która wygrała konkurs.

Dla koneckiego szpitala takie rozwiązanie zdaje się być optymalnym – pacjenci będą mieli badania wykonywane na miejscu, a szpital będzie ponosił koszty nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku transportu pacjentów na takie badania do Kielc. Oprócz samych pacjentów hospitalizowanych w szpitalu św. Łukasza w Końskich, pracownia będzie świadczyła usługi także dla pacjentów z innych placówek.

Pracownia ma zostać uruchomiona w październiku tego roku. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy