Znak Polski Walczącej ponownie na dzwonnicy katedry: Znak Polski Walczącej - zniszczony w okresie PRL -  ponownie pojawi się na dzwonnicy kieleckiej katedry. „Piekielnicy” nagrodzeni: Podczas I Pieszego Rajdu Piekielników rozpisany został konkurs fotograficzny, którego tematyką były walory krajoznawczo-przyrodnicze tego rejony. Najpiękniejsza fotografię zdaniem jury wykonał Robert Sroka. Trudna sytuacja UJK: Sytuacja finansowa UJK jest trudna. Straty za rok 2013 wyniosły 10,5 mln złotych. Uczelnia szuka oszczędności, dlatego w sierpniu będzie zamknięta. 70. rocznica Powstania Warszawskiego. Obchody w ten weekend: Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Kielcach zaprasza 1 sierpnia na uroczystości z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody rozpocznie msza święta w Kościele Garnizonowym w Kielcach o godzinie 15.30. Uroczystości będą odbywać się przez cztery dni -  już od najbliższego piątku aż do niedzieli. „Dziadostwo, dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo” – Pietrzczyk o Korwinie-Mikke: „Panu Korwinowi o żadne honory nie chodzi, tylko o ilość procent w sondażach”, „Dla mnie to prostactwo do potęgi n-tej” - komentował w naszym studiu poseł Lucjan Pietrzczyk spoliczkowanie Michała Boniego przez Korwina–Mikke. Zapraszamy na fragment rozmowy. Na początku były Kielce: Z okazji stulecia powstania Legionów Polskich od 9 sierpnia w Kielcach odbędzie się szereg imprez i atrakcji związanych z Ogólnopolskim Zjazdem Rodzin i Przyjaciół Legionów. Z tej okazji, niespełna na dwa tygodnie przed obchodami, gościł w Kielcach wnuk samego Józefa Piłsudskiego, dla którego nasze miasto miało szczególną wartość. Znów będą burze: Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem i silnym wiatrem na terenie naszego województwa. 25 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Wojewoda świętokrzyski wręczyła kolejne promesy w tym roku. Dotacje samorządowcy otrzymali na niwelowanie negatywnych skutków klęsk żywiołowych. W tym roku jest to już drugie rozdanie, wojewoda nie wyklucza pozyskania kolejnych pieniędzy. Zagnańsk w projekcie energetycznym gmin: Gmina Zagnańsk przystąpiła do wspólnego projektu z Łopusznem, Miedzianą Góra, Mniowem i Piekoszowem. Gminy w porozumieniu z firmą „New Power” kupują energię razem, by zaoszczędzić. Hala nie tylko dla sportowców: Hala widowiskowo-sportowa w Chęcinach działa już od ponad roku. Obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem, a władze gminy mają już plany na przyszłość związane z zagospodarowaniem zarówno jego przestrzeni sportowej, jak i innych pomieszczeń przynależnych.
Menu

Rezonans na miejscu od jesieni

Rezonans na miejscu od jesieni

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego powstaje w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich. Z badań pacjenci koneckiego szpitala, a także z placówek z ościennych powiatów, będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od października.

Obecnie w szpitalu nie ma rezonansu magnetycznego i na te badania pacjenci muszą być dowożeni do Kielc.

Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora koneckiego szpitala podkreśla, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i jest niekomfortowe dla samych pacjentów. Ale to się zmieni.

Za kilka tygodni badania rezonansem magnetycznym wykonywane będą już na miejscu – w szpitalu w Końskich. Trwa tam remont pomieszczeń pod pracownię. Pracowni nie będzie jednak prowadził szpital, a firma, która wygrała konkurs.

Dla koneckiego szpitala takie rozwiązanie zdaje się być optymalnym – pacjenci będą mieli badania wykonywane na miejscu, a szpital będzie ponosił koszty nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku transportu pacjentów na takie badania do Kielc. Oprócz samych pacjentów hospitalizowanych w szpitalu św. Łukasza w Końskich, pracownia będzie świadczyła usługi także dla pacjentów z innych placówek.

Pracownia ma zostać uruchomiona w październiku tego roku. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy