„Człowiek starzeje się wtedy, kiedy nie ma planów i marzeń”: - Człowiek starzeje się wtedy, kiedy nie ma planów, ani marzeń. My je mamy - mówią członkinie Babskiego Klubu „Elita” z Włoszczowy. Stowarzyszenie prężnie działa na terenie miasta. Będą emocje! XIV Skarżyski Półmaraton: Na linii startu XIV Skarżyskiego Półmaratonu spodziewana jest rekordowa liczba uczestników. Swój start zapowiedzieli utytułowani biegacze z Ukrainy i Czarnego Lądu. Powstrzymaj pijanego kierowcę: „Powstrzymaj pijanego kierowcę” - pod takim hasłem samorząd województwa świętokrzyskiego, we współpracy z Komendą Główną Policji, rozpoczął akcję informacyjną i edukacyjną. Kampania ma na celu zmniejszenie liczby pijanych kierowców, a także zachęcenie do reagowania w przypadku, gdy widzimy osobę nietrzeźwą za kółkiem. Na ulicy Metalowców praca wre: Remont ulicy Metalowców - jednej z głównych w Skarżysku - będzie trwał jeszcze przez ponad dwa miesiące – przypomnijmy, że planowane zakończenie inwestycji to koniec października. Obecnie wykonywana jest kanalizacja deszczowa w pierwszej części drogi – to początek poważniejszych prac przy tej budowie. W szkole wszystko ok!: Nauczyciele z utęsknieniem oczekują na pierwszy dzwonek. Uczniowie - wprost przeciwnie. Jednak zbliża się koniec wakacji i dyrektorzy szkół muszą myśleć o powrocie uczniów. Fenomen na skalę całego Skarżyska: To jest niesamowite. Już od pięciu lat Zbigniew Zaborski w ramach Letniej Akademii Karate zapewnia dzieciom i młodzieży ze Skarżyska udany, bezpłatny wypoczynek w końcówce wakacji. Ruszyła Letnia Akademia Karate i jak zwykle cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Olivier Kapo w ogniu pytań. Pierwsza konferencja napastnika: - Nie przyjechałem do Kielc na emeryturę - mówi nowy nabytek Korony Olivier Kapo. Francuski napastnik w piątek podpisał roczny kontrakt z Żółto-czerwonymi. W tym tygodniu po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami. Tylko 10 procent mieszkańców regionu z OFE: Cztery miesiące mieli Polacy na wybór pomiędzy ZUS-em, a Otwartymi Funduszami Emerytalnymi. Znaczna większość zdecydowała lokować swoje oszczędności tylko w ZUS-ie. W tym tygodniu poznaliśmy już oficjalne dane. Elementarze czekają na rozpoczęcie roku: Darmowe podręczniki przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej trafiają do szkół. 1 września będą przekazane swoim właścicielom – pierwszakom. „Dzień powiatu jędrzejowskiego” w Zakopanem: Od 10 do 17 sierpnia odbyły się V Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem. W ramach współpracy powiatów jędrzejowskiego i tatrzańskiego, jeden dzień nosił miano „Dnia powiatu jędrzejowskiego”.
Menu

Rezonans na miejscu od jesieni

Rezonans na miejscu od jesieni

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego powstaje w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich. Z badań pacjenci koneckiego szpitala, a także z placówek z ościennych powiatów, będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od października.

Obecnie w szpitalu nie ma rezonansu magnetycznego i na te badania pacjenci muszą być dowożeni do Kielc.

Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora koneckiego szpitala podkreśla, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i jest niekomfortowe dla samych pacjentów. Ale to się zmieni.

Za kilka tygodni badania rezonansem magnetycznym wykonywane będą już na miejscu – w szpitalu w Końskich. Trwa tam remont pomieszczeń pod pracownię. Pracowni nie będzie jednak prowadził szpital, a firma, która wygrała konkurs.

Dla koneckiego szpitala takie rozwiązanie zdaje się być optymalnym – pacjenci będą mieli badania wykonywane na miejscu, a szpital będzie ponosił koszty nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku transportu pacjentów na takie badania do Kielc. Oprócz samych pacjentów hospitalizowanych w szpitalu św. Łukasza w Końskich, pracownia będzie świadczyła usługi także dla pacjentów z innych placówek.

Pracownia ma zostać uruchomiona w październiku tego roku. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy