Arcydzieła Symfoniki w Filharmonii: W najbliższy piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej „Arcydzieła Symfoniki”. Podczas koncertu widzowie będą mieli okazję usłyszeć m.in. Jadwigę Rappe. Co z tą koalicją?: - Nie boję się koalicji takiej, czy innej. Liczy się dobro miasta - tak prezydent Wojciech Lubawski komentuje ewentualne koalicyjne scenariusze w kieleckiej Radzie Miasta. Nieoficjalnie spekuluje się o możliwej koalicji PO-PSL i SLD, co dałoby tym trzem ugrupowaniom 14 mandatów w radzie. Oświadczenia Z. Chaby i R. Wojcieszka. Panowie zarzucają sobie mówienie nieprawdy: Zenon Chaba, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy, przesłał do nas oświadczenie dotyczące sytuacji w skarżyskiej oświacie. Odniósł się do niego prezydent Roman Wojcieszek. W oświadczeniu Zenona Chaby czytamy: Oświadczenie Konrada Kroniga odnośnie sytuacji finansowej gminy: Dzisiaj Konrad Kronig wydał oświadczenie dla mediów, w którym mówi o sytuacji budżetu skarżyskiego, problemach z wypłatami dla nauczycieli. Chiński inwestor zapowiada uruchomienie produkcji magnesów w Skarżysku: Firma Strong Magnets – międzynarodowy producent magnesów i urządzeń magnetycznych – zamierza uruchomić produkcję w Skarżysku. Tę informację przekazał wczoraj na spotkaniu prasowym przedstawiciel firmy w obecności prezydenta Skarżyska i dziekana wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej. 151 rocznicy bitwy pod Ormanichą: W ubiegłym tygodniu na polanie leśnej zwanej Ormanichą w gminie Ruda Maleniecka świętowano 151 rocznicę bitwy, która miała miejsce w czasie powstania styczniowego. W tym miejscu znajduje się mogiła powstańców styczniowych dowodzonych przez Hipolita Zawadzkiego. Pościg przez trzy gminy: Przez trzy godziny – od Sukowa po Chęciny Świętokrzyscy - policjanci ścigali kierowcę volkswagena golfa, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, 33-latek poruszał się skradzionym samochodem. Dodatkowo był poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Takiego widowiska jeszcze nie było – „Życie jest światłem” w MCK: „Życie jest światłem” - spektakl pod takim tytułem odbędzie się już w piątek o godzinie 19.00 w Miejskim Centrum Kultury. Jest to widowisko interdyscyplinarne w oprawie multimedialnej. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy. Konferencja Konrada Kroniga i potencjalnych inwestorów: Wczoraj odbyła się kolejna konferencja z udziałem kandydata na prezydenta Konrada Kroniga. Kronig zaprezentował potencjalnych inwestorów, którzy zadeklarowali, że stworzą w Skarżysku zakład pracy. W grę wchodzi m.in. przemysł rolno-spożywczy. Nowoczesne metody leczenia we włoszczowskim szpitalu: Marcin Czelakowski i Marcin Uniejowski - włoszczowscy ortopedzi-traumatolodzy - 21 listopada dokonali rekonstrukcji chrząstki stawu kolanowego u dwóch pacjentów za pomocą fibryny i czynników wzrostu.
Menu

Rezonans na miejscu od jesieni

Rezonans na miejscu od jesieni

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego powstaje w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich. Z badań pacjenci koneckiego szpitala, a także z placówek z ościennych powiatów, będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od października.

Obecnie w szpitalu nie ma rezonansu magnetycznego i na te badania pacjenci muszą być dowożeni do Kielc.

Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora koneckiego szpitala podkreśla, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i jest niekomfortowe dla samych pacjentów. Ale to się zmieni.

Za kilka tygodni badania rezonansem magnetycznym wykonywane będą już na miejscu – w szpitalu w Końskich. Trwa tam remont pomieszczeń pod pracownię. Pracowni nie będzie jednak prowadził szpital, a firma, która wygrała konkurs.

Dla koneckiego szpitala takie rozwiązanie zdaje się być optymalnym – pacjenci będą mieli badania wykonywane na miejscu, a szpital będzie ponosił koszty nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku transportu pacjentów na takie badania do Kielc. Oprócz samych pacjentów hospitalizowanych w szpitalu św. Łukasza w Końskich, pracownia będzie świadczyła usługi także dla pacjentów z innych placówek.

Pracownia ma zostać uruchomiona w październiku tego roku. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy