Samowystarczalny dom będzie można wreszcie zwiedzać: Praktyki zawodowe, wycieczki edukacyjne i zwiedzanie obiektu – Dom Autonomiczny w Podzamczu Chęcińskim ma wreszcie zacząć działać. "Kocham, lubię, szanuję - nie biję": Już po raz dziewiąty z inicjatywy Urzędu Miasta Kielce oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zainaugurowano kampanię "Biała Wstążka". Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Kocham, lubię, szanuję – nie biję" i tradycyjnie potrwa do 10 grudnia. Oko w oko z mistrzem: We wtorek w Hali Sportowej w Zagnańsku odbyło się spotkanie z legendarnym mistrzem olimpijskim, Władysławem Kozakiewiczem. Licznie przybyli goście mogli posłuchać wspomnień wybitnego polskiego lekkoatlety, zadawać pytania, a nawet zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Nie czekaj, przebadaj się: Ze względu na dużą ilość zgłoszeń na bezpłatne badania mammograficzne, które odbywały się w sierpniu przy starostwie powiatowym, cytomammobus po raz kolejny odwiedzi Jędrzejów. Autobusowy problem: Odkąd Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zmienił trasę linii 35 oraz 46, mieszkańcy osiedla na Stoku nie kryli swojego niezadowolenia. Od około miesiąca do instytucji trafiło kilka zgłoszeń, wyrażających niezadowolenie kielczan. Dochodziło nawet do zdzierania rozkładów jazdy 35-tki. Choinka w budowie. Drzewko znów będzie sztuczne: Choinka na kieleckim Rynku zaczyna nabierać kształtów. Właśnie ruszył jej montaż. Sztuczne drzewko ma być gotowe przed 6 grudnia. Sprawcy weekendowej bójki trafili do aresztu: W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę przy jednym z lokali we Włoszczowie doszło do napaści, w wyniku której klika osób trafiło do szpitala. Mimo obrażeń, poszkodowanych zwolniono do domu. Turecki inwestor z siedzibą w Skarżysku: Prezydent Skarżyska Konrad Krönig informuje, że w Skarżysku jest szansa na kolejnego inwestora. Z turecka firmą, która ma otworzyć swój oddział w Skarżysku, rozmowy prowadziło Centrum Obsługi Inwestora. "Krewniacy Mikołaja" znów oddadzą krew małym pacjentom: Honorowi krwiodawcy i wolontariusze z Urzędu Marszałkowskiego z okazji zbliżającego się 6 grudnia, po raz kolejny organizują zbiórkę krwi dla najmłodszych pacjentów z regionu. Co z oświetleniem przy Metalowców?: Szwankujące oświetlenie na ulicy Metalowców od dłuższego czasu przysparza kłopotu mieszkańcom Skarżyska. Po kolejnych zgłoszeniach od naszych widzów, postanowiliśmy ustalić, dlaczego uliczne latarnie ciągle ulegają awariom.
Menu
reklama
reklama

Rezonans na miejscu od jesieni

Rezonans na miejscu od jesieni

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego powstaje w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich. Z badań pacjenci koneckiego szpitala, a także z placówek z ościennych powiatów, będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od października.

Obecnie w szpitalu nie ma rezonansu magnetycznego i na te badania pacjenci muszą być dowożeni do Kielc.

Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora koneckiego szpitala podkreśla, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i jest niekomfortowe dla samych pacjentów. Ale to się zmieni.

Za kilka tygodni badania rezonansem magnetycznym wykonywane będą już na miejscu – w szpitalu w Końskich. Trwa tam remont pomieszczeń pod pracownię. Pracowni nie będzie jednak prowadził szpital, a firma, która wygrała konkurs.

Dla koneckiego szpitala takie rozwiązanie zdaje się być optymalnym – pacjenci będą mieli badania wykonywane na miejscu, a szpital będzie ponosił koszty nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku transportu pacjentów na takie badania do Kielc. Oprócz samych pacjentów hospitalizowanych w szpitalu św. Łukasza w Końskich, pracownia będzie świadczyła usługi także dla pacjentów z innych placówek.

Pracownia ma zostać uruchomiona w październiku tego roku. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy