Rejestracja dawców szpiku kostnego w Skarżysku: W weekend 27 i 28 września w Skarżysku-Kamiennej zorganizowana zostanie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach Dnia Dawcy Szpiku. Cele akcji przedstawiono podczas konferencji prasowej koordynatora ds. rekrutacji dawców i kontaktów z pacjentami Fundacji DKMS, Katarzyny Jabłońskiej, prezydenta Skarżyska Romana Wojcieszka i koordynatorki skarżyskiej edycji akcji, Katarzyny Ziomek. Jedną z osób pilnie potrzebujących pomocy jest 36-letni Hubert. Gorąco na sesji Rady Gminy w Mircu: Nieoczekiwany przebieg miała ostatnia sesja Rady Gminy w Mircu. Obrady zostały zdominowane przez temat boiska szkolnego. Kością niezgody, między obozem obecnego wójta Marka Kukiełki, a byłego włodarza gminy Bogusława Nowaka, była sprawa usytuowania obiektu sportowego. Nowa komenda policji na jesień przyszłego roku: Na jesień przyszłego roku skarżyscy policjanci mają mieć już nową komendę. Wczoraj byliśmy z kamerą na placu budowy. Na nową komendę policjanci czekali wiele lat. Faktem jest, że obecny budynek nie spełnia żadnych standardów, a stróże prawa gnieżdżą się w małych pokoikach, po kilka osób. Eko-świętokrzyskie - odwiedzamy proekologiczne inwestycje: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach to instytucja, która wspiera i współfinansuje wiele proekologicznych inwestycji w naszym regionie. Kwoty dofinansowań liczone są już w setkach milionów złotych. Te pieniądze przeznaczane są na wsparcie inwestycji o ogromnym znaczeniu dla jakości naszego życia i równie dużym znaczeniu dla ochrony środowiska. Siódma edycja "Kochanych pierwszaków": Już po raz siódmy uczniowie klas pierwszych z województwa świętokrzyskiego spotkali się na corocznej akcji zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji pod nazwą „Kochane pierwszaki”. Poprawka do poprawki: Bardzo słabo poprawkowy egzamin maturalny napisali uczniowie koneckich szkół średnich. Na 111 osób poprawiających maturę w Końskich, poprawkę zaliczyły 64 osoby. W Stąporkowie do poprawki przystąpiły trzy osoby. Zdała tylko jedna. Kobiety, wyprzedźcie choroby!: Telewizja Świętokrzyska zachęca wszystkie Panie do badań! Cytomammobus od września przemierza ulice powiatu jędrzejowskiego. Giełda Pracy w czwartek na Rynku: Kolejną już edycję Targów Pracy przygotował kielecki MUP. W czwartek godzinach od 11 do 14 bezrobotni będą mogli sprawdzić najnowsze oferty zatrudnienia z regionu, kraju oraz zagranicy. Świt zagrozi Lubawskiemu?: A jednak Grzegorz Świt będzie kandydatem Platformy Świętokrzyskiej na prezydenta Kielc. Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją. Uderzył w radiowóz. Trafił do aresztu: 24-latek z powiatu skarżyskiego został tymczasowo aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy. Uciekał przed policją – chciał staranować policyjny radiowóz.
Menu

Rezonans na miejscu od jesieni

Rezonans na miejscu od jesieni

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego powstaje w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich. Z badań pacjenci koneckiego szpitala, a także z placówek z ościennych powiatów, będą mogli korzystać najprawdopodobniej już od października.

Obecnie w szpitalu nie ma rezonansu magnetycznego i na te badania pacjenci muszą być dowożeni do Kielc.

Jerzy Grodzki, zastępca dyrektora koneckiego szpitala podkreśla, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty i jest niekomfortowe dla samych pacjentów. Ale to się zmieni.

Za kilka tygodni badania rezonansem magnetycznym wykonywane będą już na miejscu – w szpitalu w Końskich. Trwa tam remont pomieszczeń pod pracownię. Pracowni nie będzie jednak prowadził szpital, a firma, która wygrała konkurs.

Dla koneckiego szpitala takie rozwiązanie zdaje się być optymalnym – pacjenci będą mieli badania wykonywane na miejscu, a szpital będzie ponosił koszty nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku transportu pacjentów na takie badania do Kielc. Oprócz samych pacjentów hospitalizowanych w szpitalu św. Łukasza w Końskich, pracownia będzie świadczyła usługi także dla pacjentów z innych placówek.

Pracownia ma zostać uruchomiona w październiku tego roku. Więcej informacji na ten temat w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy