Szóstoklasiści napiszą w grudniu test próbny: 17 grudnia uczniowie klas szóstych szkół podstawowych w całej Polsce napiszą próbny egzamin z języków polskiego i obcego. Pierwsza część trwać będzie 80 minut, druga zaś 45 minut. Testy przygotuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Manifestowano poparcie dla Krzysztofa Obratańskiego: Czegoś takiego jeszcze  w Końskich nie było. Na zaproszenie "Samorządnych" ponad dwieście pięćdziesiąt osób reprezentujących PiS, PSL i lokalne komitety wyborcze zebrało się, by udzielić zdecydowanego wsparcia kandydaturze Krzysztofa Obratańskiego i omówić zasady współpracy na finiszu kampanii wyborczej. I Ogólnopolski Turniej Tańca Freestyle: Już w najbliższa sobotę, 29 listopada w hali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Zagnańsku odbędzie się I Otwarty Turniej Tańca Freestyle Grand Prix Polski PZTF w tańcach par, Synchro Dance, Jazz Dance i Disco Dance. Oświadczenie Michała Jędrysa: Michał Jędrys w wydanym dzisiaj oświadczeniu dziękuje za głosy, oddane 16 listopada na jego komitet wyborczy. Zachęca także do udziału w II turze wyborów. - To niezmiernie ważne, abyśmy zawsze pamiętali, że głosując współdecydujemy o przyszłości naszego miasta - pisze. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia. Na Sienkiewce już świątecznie: Choć święta dopiero za miesiąc, w Kielcach już można powoli czuć ich klimat. Na ulicy Sienkiewicza i Rynku instalowane są świąteczne ozdoby na słupach oświetleniowych. Wszystkie gotowe mają być do Mikołajek, kiedy to oficjalnie rozbłysną lampki na kieleckiej choince. Arcydzieła Symfoniki w Filharmonii: W najbliższy piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej „Arcydzieła Symfoniki”. Podczas koncertu widzowie będą mieli okazję usłyszeć m.in. Jadwigę Rappe. Co z tą koalicją?: - Nie boję się koalicji takiej, czy innej. Liczy się dobro miasta - tak prezydent Wojciech Lubawski komentuje ewentualne koalicyjne scenariusze w kieleckiej Radzie Miasta. Nieoficjalnie spekuluje się o możliwej koalicji PO-PSL i SLD, co dałoby tym trzem ugrupowaniom 14 mandatów w radzie. Oświadczenia Z. Chaby i R. Wojcieszka. Panowie zarzucają sobie mówienie nieprawdy: Zenon Chaba, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy, przesłał do nas oświadczenie dotyczące sytuacji w skarżyskiej oświacie. Odniósł się do niego prezydent Roman Wojcieszek. W oświadczeniu Zenona Chaby czytamy: Oświadczenie Konrada Kroniga odnośnie sytuacji finansowej gminy: Dzisiaj Konrad Kronig wydał oświadczenie dla mediów, w którym mówi o sytuacji budżetu skarżyskiego, problemach z wypłatami dla nauczycieli. Chiński inwestor zapowiada uruchomienie produkcji magnesów w Skarżysku: Firma Strong Magnets – międzynarodowy producent magnesów i urządzeń magnetycznych – zamierza uruchomić produkcję w Skarżysku. Tę informację przekazał wczoraj na spotkaniu prasowym przedstawiciel firmy w obecności prezydenta Skarżyska i dziekana wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
Menu

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy