Bezpłatny informator NFZ na 2015 rok gotowy: Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że gotowa jest już tegoroczna edycja informatora „Jak i gdzie leczyć się bezpłatnie?”. Ruszyła II edycja programu edukacyjnego PGE Dystrybucji S.A. w Skarżysku-Kamiennej: Po zeszłorocznym sukcesie akcji  promującej bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych przyszedł czas na drugą edycję wydarzenia. Organizatorem przedsięwzięcia jest PGE Dystrybucja S.A. W Skarżysku – Kamiennej. Akcja skierowana jest do przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Wygrać z nałogiem. Ogólnopolski Dzień Trzeźwości: W całej Polsce z okazji obchodzonego dziś Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości odbyły się dni otwarte w klubach abstynentów i placówkach pomagających osobom z uzależnieniami. Niestety, jak mówią specjaliści, coraz częściej zmagamy się z nałogami. Dotyczy to także ludzi coraz młodszych. XV Turniej Samorządowy o Puchar Rady Powiatu: W sobotnie popołudnie, na boisku hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowe Słupi, w rozgrywkach piłkarskich, zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentantów rad gmin, powiatu oraz instytucji rządowych i pozarządowych. Pomimo towarzyskiego charakteru meczy, nie zabrakło prawdziwego ducha walki. Pisanka z 24 tysięcy zakrętek! Norwid pobił rekord!: Uczniowie kieleckiego liceum im. C. K. Norwida nie próżnują. Mimo fatalnej pogody, przez kilka godzin na szkolnym boisku układali ogromną pisankę. Udało się! Wielkanocne jajko powstało z 24 tysięcy nakrętek! Ostatni przejazd Ikarusem: W minioną sobotę ulicami Kielc i okolic odbył się ostatni przejazd autobusem komunikacji miejskiej marki Ikarus. Na to wydarzenie przybyło wielu fanatyków i hobbistów autobusów z całego kraju, a nawet zagranicy. Artur Bednarek nowym wicekomendantem: Inspektor Artur Bednarek obejmie 1 kwietnia stanowisko wiceszefa Świętokrzyskiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Bednarek od 2012 roku kierował częstochowskim, miejskim garnizonem. Latosiński nie będzie posłem: To już niemal pewne. Pomimo spekulacji, Bogdan Latosiński, przewodniczący Solidarności w kieleckim MPK i jednocześnie radny sejmiku województwa, nie obejmie mandatu poselskiego po Tomaszu Kaczmarku. Zapytania z sesji Rady Miasta: Zapraszamy do obejrzenia zapytań radnych Rady Miasta z ostatniej sesji Rady Miasta. Kolejne kroki w stronę budowy S7: Jak podaje kielecka Gazeta Wyborcza, Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę ekologów dotyczącą "zgody na realizację inwestycji drogowej".
Menu

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy