Maciej Balcar show: Już w czwartek, 29 stycznia w Willi Hueta w Kielcach odbędzie się koncert Macieja Balcara. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Formacja teatralna "Per Arte": Jędrzejowskie Centrum Kultury ma bardzo bogatą ofertę zajęć dla młodych. Wśród nich wyróżnia się młodzieżowa grupa teatralna "Per Arte", która do miasta wprowadza powiew, modnego dziś, teatru awangardowego. O zawodzie lekarza. Kolejna konferencja Biurexu: Obowiązkowa kasa fiskalna, tajemnica lekarska, czy elektroniczna dokumentacja pacjenta, to tematy, które poruszono na czwartej już konferencji Biura Rachunkowego Biurex. Co roku zachodzą kolejne zmiany m.in. w prawie podatkowym, czy związane z prowadzeniem działalności w środowisku medycznym. Spotkania te mają na celu przybliżenie zmian i problemów. Dedykowane są dla lekarzy z województwa świętokrzyskiego. Pierwsze dane po podliczeniu osób bezdomnych: W ubiegłym tygodniu w Kielcach, podobnie jak w całym kraju, odbyło się nocne liczenie bezdomnych. Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, z pomocą służb, odwiedzali noclegownie, ogrzewalnie oraz inne miejsca, gdzie bezdomni mogli przebywać. W środę przedstawiono pierwsze dane. Policjanci w Skarżysku podsumowali pracę w 2014 roku: We wtorek w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku odbyła się Narada Roczna, podsumowująca pracę skarżyskich policjantów za 2014 rok. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia meldunku Pierwszemu Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Rafałowi Kochańczykowi, przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, Krzysztofa Leśniewskiego. Plany inwestycyjne gminy Bodzentyn: W gminie Bodzentyn obecny rok obfitował będzie w wiele inwestycji, związanych głównie z infrastrukturą. O szczegółach opowiedział nam przed kamerą burmistrz miasta i gminy Bodzentyn, Dariusz Skiba. Pożar w bloku przy ulicy Moniuszki: Dzisiaj doszło do pożaru w bloku przy ulicy Moniuszki. Na czwartym piętrze mieszkaniec pozostawił garnek na gazie. W Galerii Hermes wspominamy studniówki sprzed lat: Odwiedziliśmy Galerię Hermes, by zapytać mieszkańców Skarżyska, jak wspominają swoje studniówki. Styczeń i luty to czas studniówkowych bali. Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy ten bal odbywał się w szkole. Sekretarz Stanu w MON odnośnie sytuacji "Mesko": W „Mesko” odbyła się konferencja z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Czesława Mroczka i prezesa „Mesko”, Waldemara Skowrona. Odprawa roczna policjantów. Statystyki: W ubiegłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie zebrano się, by podsumować roczną pracę włoszczowskich policjantów. W spotkaniu uczestniczyli wysocy rangą stróże prawa i lokalni samorządowcy.
Menu

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy