Norowirus przyczyną zachorowań na zielonej szkole: Wiemy już, co było przyczyną zachorowań na zielonej szkole w podkieleckich Mąchocicach Kapitulnych. Sprawca włamania zatrzymany: Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 54 –letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie dwóch włamań do tego samego budynku mieszkalnego. Rozbój na nieletnim. Sprawcy zatrzymani: Przed południem w piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz komisariatu w Stąporkowie zatrzymali 17- i 24–letnich mężczyzn. Podejrzewani są oni o dokonanie rozboju na 13–letnim chłopcu, którego pobili, a następnie ukradli buty i telefon komórkowy. Za to przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 30 ekip powalczy w rywalizacji łazików marsjańskich: Już we wrześniu po raz kolejny w Podzamczu Chęcińskim rywalizować będą łaziki marsjańskie. Korona blisko utrzymania. Arcyważne zwycięstwo z Piastem: Korona Kielce pokonała Piasta Gliwice 2:1 w meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie gry Vlastimir Jovanović. Piątkowe zwycięstwo dało ważne punkty w kontekście utrzymania kielczan w Ekstraklasie. Ponad 26 mln zł na pomoc społeczną: Ponad 26 mln 600 tys zł dostanie system pomocy społecznej w naszym województwie. Dodatkowe pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Jak się okazuje potrzeby są bardzo duże. W Kielcach z dofinansowania skorzysta Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Koniec walki o "angliki": Po kilkuletniej walce z biurokracją Grzegorz Dorobek dopiął swego. Kielczanin znany z walki o możliwość rejestracji w Polsce auta z kierownicą po prawej stronie przekonuje, że rozporządzenie podpisane przez minister infrastruktury, daje mu taką możliwość. Kino Moskwa na Dzień Dziecka: Kino Moskwa zaprasza w ten weekend wszystkie maluchy. Z okazji Dnia Dziecka pociechy będą miały okazję obejrzeć filmy na podstawie powieści Astrid Lindgren, z Dziećmi z Bullerbyn na czele. Po IX Sesji Rady Miasta: W czwartek odbyła się kolejna, IX sesja Rady Miasta Skarżyska. Interpelacje radnych dotyczyły między innymi budowy placu zabaw czy powierzenia prowadzenia SP Nr 9 Stowarzyszeniu "Nasze Pogorzałe". Platforma bije się w pierś. Poseł Gierada naszym gościem: Podsumowanie wyborów prezydenckich zdominowało rozmowę polityczną z naszym gościem, posłem Arturem Gieradą. Parlamentarzysta przyznał, że porażka Bronisława Komorowskiego, jest zarazem porażką Platformy. Zapraszamy na fragment programu.
Menu

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy