Pomaszerowali aż nad zalew w Mostkach: W sobotę kolejnym powiatowym marszobiegiem pożegnano wakacje. Nad zalew w Mostkach zawędrowało łącznie ponad dwieście osób. W podziękowaniu za plony: Gospodarzem dożynek powiatowych powiatu jędrzejowskiego w tym roku była gmina Słupia Jędrzejowska. Rolnicy uhonorowali ciężką pracę i plony, które w tym roku, jak przyznają nie były udane. Część obrzędowa i artystyczne zorganizowana została na placu przy Zespole Placówek Oświatowych. We wtorek akcja "Pasy": We wtorek 30 sierpnia, w godzinach od 6 do 22, na drogach województwa świętokrzyskiego pojawi się więcej policyjnych patroli. Ma to związek z prowadzoną właśnie tego dnia akcją „Pasy”. PILNE! Braun i troje działaczy opuszcza Nowoczesną. Dołączą do Wenty? (uakt.): Czterech działaczy opuściło w poniedziałek szeregi świętokrzyskich struktur Nowoczesnej. Z partii Ryszarda Petru odszedł m.in. Michał Braun, współzałożyciel ugrupowania w regionie. W najbliższym czasie angażować będzie się w tworzenie stowarzyszenia firmowanego przez europosła Bogdana Wentę. "Witaj szkoło na wesoło!" W sobotę odbył się festyn na koniec wakacji: Zbliża się koniec wakacji. Z tego powodu, w minioną sobotę, w Muszli Koncertowej w kieleckim Parku odbył się festyn pod hasłem „Witaj Szkoło na wesoło!”. Rusza miejski program szczepień: W Kielcach po raz kolejny rusza program szczepień przeciwko grypie. Skorzystać będzie mogło z nich ok. 10 tys. osób po 55 roku życia. Upamiętnili zagładę kieleckiego getta: Przy pomniku Menora w niedzielę upamiętniono 74. rocznicę zagłady kieleckiego getta. W 1942 roku z Kielc wywieziono i zamordowano w Treblince blisko 21 tysięcy Żydów. Wśród nich wiele kobiet i dzieci. Dziś niestety coraz mniej mieszkańców pamięta o tych wydarzeniach. Z cukrzycą da się żyć: W sobotę Stowarzyszenie Diabetyków działające w Skarżysku obchodziło 30 – lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do wielu podziękowań, wręczono też medale osobom, które z cukrzycą żyją już 30 lub 50 lat. Potrącił rowerzystę: W godzinach porannych w pobliżu dworca PKP doszło do potrącenia rowerzysty. „Każde zwycięstwo cieszy”. Mirosław Malinowski nadal prezesem ŚZPN: Podczas sobotnich wyborów prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej nie było niespodzianki. Po 16 latach, piątą kadencję związkowi będzie szefował Mirosław Malinowski. Jego kontrkandydatem był Sławomir Trybek.
Menu
reklama
reklama

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy