Nowa Prawica pyta o przyszłość Korony: Temat finansowania Korony Kielce po raz kolejny powraca, jak bumerang. Tym razem za sprawą Kongresu Nowej Prawicy, który pyta co dalej z Koroną i zarzuca prezydentowi brak wizji dalszego losu klubu. Pod górkę w koneckim szpitalu: Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadza kontrolę w Szpitalu Świętego Łukasza w Końskich. Po odejściu z oddziału chirurgii naczyniowej sześciu lekarzy specjalistów, realizacja kontraktu stanęła pod dużym znakiem zapytania. Odchodzący medycy poskarżyli się także staroście koneckiemu na kierownika oddziału, który - zdaniem niektórych podwładnych - nadużywa alkoholu. Co dalej z "siódemką"? Pytamy posła A. Bętkowskiego: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju znów będzie musiało pochylić się nad zgodą na budowę ekspresowej „siódemki” ze Skarżyska-Kamiennej do granicy z Mazowszem. Tak zdecydował wojewódzki sąd administracyjny, który zajmował się sprawą już po raz trzeci. Wypadek na "siódemce" w Skarżysku. Dwie ofiary śmiertelne: Aktor i kucharz Grzegorz Komendarek oraz autorka książek kulinarnych Hanna Szymanderska zginęli w wypadku, do którego doszło wczoraj na trasie S-7 w Skarżysku- Kamiennej. Programiści z SP 5 laureatami konkursu ogólnopolskiego!: W Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej był realizowany projekt nauki programowania w języku Scratch. Dzieci chętnie uczęszczały na zajęcia i tworzyły swoje animacje. Pod koniec roku szkolnego został przeprowadzony ogólnopolski konkurs na scenariusz lekcji z wykorzystaniem języka programowania Scratch. Zatrzymana za posiadanie marihuany: W minionym tygodniu świętokrzyscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Mniów kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania 39-latki, funkcjonariusze znaleźli blisko 300 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Wyniki matur poprawkowych - Włoszczowa najlepsza w województwie!: Sukces włoszczowskich uczniów. W poprawkowej maturze wypadli najlepiej w województwie świętokrzyskim! Nietrzeźwy kierowca najechał na tył radiowozu: Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.00 w gminie Morawica. Za kierownicą passata, który najechał na tył policyjnego radiowozu, siedział 53-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Na co kielczanie przeznaczą 5 mln zł?: W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Kielc maja do rozdysponowania 5 mln zł. Pieniądze chcieliby przeznaczyć m.in. na ścieżki rowerowe, przebudowę dróg, placów zabaw i boisk. Święto Lotników w Gościńcu: Burmistrz gminy i miasta Chęciny zaprasza na uroczystość związaną z obchodami Święta Lotników, które odbędzie się 21 września o godzinie 12.00 na Placu pod Pomnikiem Lotników w Gościńcu.
Menu

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy