Promocja i integracja: Jedna z najpiękniejszych wizytówek województwa świętokrzyskiego, czyli Święty Krzyż każdego dnia przyciąga turystów. W niedziele natomiast przyjął również mieszkańców naszego regionu. Wszystko za sprawą XI Jarmaku Świętokrzyskiego, który z roku na rok zaskakuje coraz bardziej. O Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym: Skarżyski Inkubator Technologiczny jest miejscem, w którym przedsiębiorcy na preferencyjnych warunkach mogą prowadzić działalność. Jak informuje prezydent Konrad Krönig, miejsce jest obecnie bardzo dobrze wykorzystane. "100 – lecie Harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej 1916 – 2016" - zapraszamy na wystawę: W tym roku ruch harcerski w Skarżysku - Kamiennej obchodzi 100 - lecie swojej działalności. (Nie)bezpieczny weekend na świętokrzyskich drogach: Ponad 2 tys. funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem kierowców i pasażerów na drogach województwa świętokrzyskiego podczas ostatniego wydłużonego weekendu. Niestety statystyki nie są pozytywne. Alarmy bombowe w Kielcach!: Kolejne fałszywe alarmy bombowe w Kielcach. Informacje o podłożonych ładunkach otrzymali pracownicy Najwyższej Izby Kontroli, Kieleckiego Centrum Kultury i Izby Skarbowej w Kielcach. Meresiński nadal zainteresowany kupnem Korony: Dwa tygodnie temu prezydent Wojciech Lubawski zrezygnował ze sprzedaży Korony Kielce Jakubowi Meresińskiemu. Sam zainteresowany długo milczał. W poniedziałek jednak spotkał się w tej sprawie z dziennikarzami. Pomóżmy młodym szczypiornistom KSSPR: „Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie” to tytuł projektu, który ma ogromną szansę na to, by zostać wdrożonym w życie. Żeby pomóc młodym szczypiornistom KSSPR potrzebna jest pomoc również Państwa. Jaka? Rzecznik Praw Obywatelskich znów będzie pomagał w Kielcach: W Urzędzie Marszałkowskim zostanie wznowiony Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Mieszkańcy regionu raz w tygodniu będą mogli przyjść osobiście i uzyskać pomoc w przeróżnych sprawach, a tych jak się okazuje jest całkiem sporo. Z tej okazji Kielce odwiedził Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Wiedza o bankach w małym palcu: Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku – Kamiennej mogą pochwalić się szeroką wiedzą na temat bankowości. Uzdolniona młodzież dała dowód swojej wiedzy na IV Olimpiadzie Wiedzy o bankach. Złota Strzała Królowej Bony dla najepszego łucznika: Na królewski zamek zjechali się najlepsi łucznicy z całej południowej Polski, by zmierzyć się w boju o Złotą Strzałę Królowej Bony. Mowa oczywiście o pasjonatach rekonstrukcji i odtwórstwa historycznego, którzy wzięli udział w I Turnieju Łuczniczym w Chęcinach. W sobotę u podnóża chęcińskiej warowni atrakcji nie brakowało. Rekontruktorzy historyczni, którzy do perfekcji opanowali strzelanie z prostego, średniowiecznego łuku mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami.
Menu
reklama
reklama

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy