Rozmowa z Łukaszem Żuchowskim nowym Dyrektor MPWiK w Skarżysku-Kamiennej: Łukasz Żuchowski od 2 marca został nowym dyrektorem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej Sp. z o.o. Zastąpił on na tym stanowisku Jana Stojka. Po spożyciu w rowie: O wielkim szczęściu może mówić kierowca pojazdu Kia, który postanowił wsiąść za „kółko” po spożyciu alkoholu. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Nowa siedziba funduszu ochrony środowiska otwarta: Choć Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do nowej siedziby przeniósł się już kilka tygodni temu, to oficjalne otwarcie budynku nastąpiło dopiero w środę. Konstrukcja, która wykorzystuje odnawialne źródła energii i szarą wodę zrobiła wrażenie na gościach. Wśród nich były władze miasta i województwa. Samotna walka z bankami: „Bierność rządu - oszukani "frankowicze" w samotnej walce z bankami”. Pod takim hasłem zorganizowali w Kielcach spotkanie przedstawiciele Polski Razem Jarosława Gowina. Partia złożyła projekt zmian w zapisach ustawy Prawo bankowe oraz ustawy o kredycie konsumenckim. "Złota Rybka" zaprasza na dni otwarte: Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacyjne "Złota Rybka" w Oblęgorze zaprasza na dni otwarte. 6 i 7 marca na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Zapraszamy na spotkanie z kandydatem na prezydenta, Andrzejem Dudą: Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP Andrzej Duda odwiedzi w piątek Skarżysko. Komputer bez tajemnic. Bezpłatne szkolenia dla chętnych: Osoby powyżej 45 roku życia ze świętokrzyskiego, które chcą zwiększyć swoją znajomość obsługi komputera, mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń. Organizuje je firma Combidata Poland w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”. Realizacja rozbudowy ulicy Młynarskiej: Trwa realizacja inwestycji "Rozbudowa ulicy Młynarskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 742 relacji Przygłów – Nagłowice w miejscowości Włoszczowa na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z ulicą Młynarską". Nowe dowody, stare problemy: Od 2 marca w naszym kraju obowiązuje nowy wzór dowodów osobistych. Doniesienia medialne, które docierały do opinii publicznej nie pozostawiają wątpliwości. Jest źle. Wydłużył się czas oczekiwania na ten podstawowy dokument. Czy i w Skarżysku petenci Wydziału Spraw Obywatelskich również borykają się z kłopotami? Dzień Kobiet w dworku przy Słowackiego: Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, ciekawą ofertę dla Pań przygotowała kielecka Willa Hueta. 7 marca o godz. 19.00 w dworku przy ul. Słowackiego sporo atrakcji, przy muzycznej oprawie DJ'a.
Menu

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy