Ulewa zalała Kielce: Raptem kilkanaście minut trwała burza, która przeszła wczesnym popołudniem nad Kielcami. Wystarczyło to jednak by wiele ulic zamieniło się w rwące potoki. „Przepraszam bardzo, ale to chamstwo jest”!: Parlamentarzyści przebywają na urlopach, ale cały czas nie milkną echa ostatniego posiedzenia sejmu. Środkowy pale, złowrogie życzenia kierowane przez partie rządzącą w stronę posłów PO – to tylko niektóre” smaczki”, które specjalnie dla nas skomentowała szefowa świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej Marzena Okła – Drewnowicz. Wasze podróże na naszej antenie: Bałkany!: Już możemy powiedzieć, że nasza akcja, w której Państwo dzielicie się z nami swoimi zdjęciami z wakacji, przyniosła zamierzony efekt. Miliony na kulturę rozdane: Rewitalizacja Zespołu Klasztornego na Świętym Krzyżu czy Centrum Multimedialne w Wojewódzkiej Bibliotece w Kielcach to tylko dwa spośród sześciu przedsięwzięć, które zostaną dofinansowane w ramach działania „Zachowanie dziedzictwa naturalnego i kulturowego ”. Ponad 58 mln zł dofinansowania pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. „Afryka - barwna podróż Kazika”: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku i Muzeum Zabawek i Zabaw w Kielcach nawiązują ścisłą współpracę. Pierwszy etapem tej współpracy jest niecodzienna wystawa, która można już oglądać w Sali Lustrzanej skarżyskiego MCK. Skarżyszczanie chronią ŚDM: Jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w naszym kraju, Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się w Małopolsce. W stan gotowości postawione zostały wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Również policjanci ze Skarżyska czynnie włączyli się w ochronę uczestników ŚDM. Ostatnia szansa na dofinansowanie dla osób 50+: Miejski Urząd Pracy informuje, że tylko do piątku, osoby po 50. roku życia, chcące założyć własną działalność gospodarczą, mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach projektu zakładającego aktywizację mieszkańców miasta 50+. Zatrzymani za dopalacze: 27-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna zostali zatrzymani we wtorek przez świętokrzyską policję. Podejrzewani są o rozprowadzanie i sprzedaż dopalaczy. Zbliża się kolejna rocznica rozbicia więzienia UB: W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku miała w Kielcach miejsce akcja odbicia żołnierzy AK przetrzymywanych w więzieniu przez Urząd Bezpieczeństwa. Inicjatorem był płk. Antoni Heda ps. „Szary”. Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom udało się uwolnić z Zamkowej 350 więźniów. Przebierańcy zainkasowali 77 tysięcy!: Wczoraj swoje oszczędności straciła 77-letnia mieszkanka Włoszczowy, która uwierzyła oszustom poddającym się za funkcjonariuszy Policji. 
Menu
reklama
reklama

Nowy wóz dla strażaków

Nowy wóz dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w Końskich otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ponieważ jego zakup dofinansowała między innymi gmina Radoszyce, właśnie do OSP z terenu tej gminy strażacy z JRG w Końskich przekazali swój stary wóz.

Nowy Mercedes, który kilka dni temu trafił do koneckich strażaków służy jako tak zwany pierwszy wyjazdowy wóz. Jest to auto z napędem terenowym, co strażaków szczególnie cieszy.

Na zakup tego samochodu ratowniczo-gaśniczego złożyły się cztery instytucje: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka, a także gmina Radoszyce.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy