"Świętokrzyska Duma". Zapraszamy na nasz nowy program!: "Ach kieleckie, jakie cudne" – tak brzmi tekst piosenki, którą zna każdy mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Świętokrzyskie to wyjątkowe miejsce, nie tylko ze względu na położenie geograficzne, ale przede wszystkim ze względu na ludzi, którzy tu mieszkają i pracują. Ludzi, którzy przyczyniają się do tego, abyśmy my, jako społeczeństwo, byli dumni, rozwijali swoje pasje, realizowali marzenia i łączyli przyszłość właśnie z tym miejscem. Promocja i integracja: Jedna z najpiękniejszych wizytówek województwa świętokrzyskiego, czyli Święty Krzyż każdego dnia przyciąga turystów. W niedziele natomiast przyjął również mieszkańców naszego regionu. Wszystko za sprawą XI Jarmaku Świętokrzyskiego, który z roku na rok zaskakuje coraz bardziej. O Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym: Skarżyski Inkubator Technologiczny jest miejscem, w którym przedsiębiorcy na preferencyjnych warunkach mogą prowadzić działalność. Jak informuje prezydent Konrad Krönig, miejsce jest obecnie bardzo dobrze wykorzystane. "100 – lecie Harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej 1916 – 2016" - zapraszamy na wystawę: W tym roku ruch harcerski w Skarżysku - Kamiennej obchodzi 100 - lecie swojej działalności. (Nie)bezpieczny weekend na świętokrzyskich drogach: Ponad 2 tys. funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem kierowców i pasażerów na drogach województwa świętokrzyskiego podczas ostatniego wydłużonego weekendu. Niestety statystyki nie są pozytywne. Alarmy bombowe w Kielcach!: Kolejne fałszywe alarmy bombowe w Kielcach. Informacje o podłożonych ładunkach otrzymali pracownicy Najwyższej Izby Kontroli, Kieleckiego Centrum Kultury i Izby Skarbowej w Kielcach. Meresiński nadal zainteresowany kupnem Korony: Dwa tygodnie temu prezydent Wojciech Lubawski zrezygnował ze sprzedaży Korony Kielce Jakubowi Meresińskiemu. Sam zainteresowany długo milczał. W poniedziałek jednak spotkał się w tej sprawie z dziennikarzami. Pomóżmy młodym szczypiornistom KSSPR: „Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie” to tytuł projektu, który ma ogromną szansę na to, by zostać wdrożonym w życie. Żeby pomóc młodym szczypiornistom KSSPR potrzebna jest pomoc również Państwa. Jaka? Rzecznik Praw Obywatelskich znów będzie pomagał w Kielcach: W Urzędzie Marszałkowskim zostanie wznowiony Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Mieszkańcy regionu raz w tygodniu będą mogli przyjść osobiście i uzyskać pomoc w przeróżnych sprawach, a tych jak się okazuje jest całkiem sporo. Z tej okazji Kielce odwiedził Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Wiedza o bankach w małym palcu: Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku – Kamiennej mogą pochwalić się szeroką wiedzą na temat bankowości. Uzdolniona młodzież dała dowód swojej wiedzy na IV Olimpiadzie Wiedzy o bankach.
Menu
reklama
reklama

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy