Działacze PiS rozdawali kawę pod dworcem PKP: Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą to okres wytężonej pracy dla kandydatów na prezydenta oraz ich sztabów. Każda chwila się liczy, dlatego niektórzy działali już od samego rana. Na przykład działacze Prawa i Sprawiedliwości, pod dworcem PKP w Kielcach, rozdawali przechodniom kawę. Bezpłatne badania dla kobiet już w sobotę!: W najbliższą sobotę, 23 maja mieszkanki województwa świętokrzyskiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Vive mistrzem Polski!: Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce pokonali w trzecim spotkaniu finałowym Orlen Wisłę Płock 28:29 i po raz dwunasty zostali mistrzami Polski. Doba Czadu walczy o Scyzoryka: Trwa festiwal Scyzoryki 2015. Co tydzień prezentujemy państwu zespoły walczące o tytuł najlepszego. Dziś skarżyska formacja Doba Czadu, która gra muzykę reggae. Co się stało w Mąchocicach podczas zielonej szkoły?: W środę wieczorem, do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego trafiło zgłoszenie, że w gminie Masłów podczas zielonej szkoły u grupy dzieci wystąpiły niepokojące objawy, mogące wstępnie wskazywać na zatrucie lub wirus. "Wszechświat wokół nas": 22 maja o godzinie 18 w Małej Galerii Muzeum im. Przypkowskich zostanie otwarta wystawa fotografii zbiorów NASA pod hasłem "Wszechświat wokół nas". Darmowy transport na wybory: Mieszkańcy osiedli „Skałka”, „Bzinek” i „Paryska” oraz ulic Wiejskiej i Sokolej w najbliższą niedzielę – w czasie II tury wyborów Prezydenta RP - będą mieli zapewniony bezpłatny transport do lokali wyborczych. Wręczą odznaki zasłużonym dla regionu: 12 czerwca, podczas uroczystej sesji sejmiku wręczone zostaną Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego. Odznaki przyznaje się za zasługi dla regionu. XXIV Festiwal Piosenki Skarżysko 2015: Po raz XXIV odbył się Festiwal Piosenki Skarżysko 2015. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpiło 158 osób z placówek z całego województwa świętokrzyskiego, dostarczając sobie i widzom niezapomnianych wrażeń. Kino Moskwa na Dzień Matki: Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich mam. Warto już teraz zastanowić się, jak spędzić ten wyjątkowy dzień. Dla tych, którzy nie mają jeszcze skonkretyzowanych planów kino Moskwa ma kilka najnowszych propozycji.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy