Pomysły na zimowe szaleństwa: Można powiedzieć: ile instytucji, tyle pomysłów na ferie zimowe. Przerwa w zajęciach w naszym województwie zaczyna się 16 lutego. Tym razem przedstawiamy propozycje Ochotniczego Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie na wypełnienie tego czasu. Przez żołądek do Gór Świętokrzyskich: Specjalna mapa, strona internetowa oraz prezentacja na targach Agro Travel - to część działań promocyjnych podsumowujących projekt „Świętokrzyska Kuchnia Smaku”. W ostatnią, styczniową środę w w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim przyznano certyfikaty dla podmiotów wyłonionych do "Szlaku Świętokrzyska Kuźnia Smaków". Wystawa doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych UJK: W środę uroczyście otwarto wystawę prac doktorantów I roku Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Drużyna marzeń i amerykańska kampania. SLD celuje w dwa mandaty: Połączenie młodości i doświadczenia – na to stawia w wyborach parlamentarnych Sojusz Lewicy Demokratycznej. Swoją dewizę partia zaczęła wprowadzać w życie już od kandydatury Magdaleny Ogórek na prezydenta kraju. Kolejny cel, to dwa mandaty w regionie w wyborach parlamentarnych. O planach wyborczych w Kielcach mówił sekretarz generalny SLD, Krzysztof Gawkowski. Czas na złożenie ostatecznych deklaracji maturalnych: Jeszcze tylko tydzień mają uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych na złożenie ostatecznych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Kolejne gabinety specjalistów i nowe usługi medyczne w Kielcach!: Proktologia z innowacyjnymi w skali regionu zabiegami, poradnia psychologiczna dla rodzin, medycyna estetyczna. To tylko kilka nowości, które już od lutego pojawią się w kieleckiej przychodni Artimed. Zdecydowana większość usług ma być świadczona na podstawie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Stypendia dla najlepszych: W czwartek na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego wręczono uroczyście Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas uroczystości przekazano również dyplomy potwierdzające wpis do Złotej Księgi Absolwentów UJK. „Spódnice po godzinach" – czyli...: Dedykowanie kobietom spotkanie, już po raz drugi odbyło się w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Tym razem panie rozmawiały o zdrowiu, stresie, a także o tym, jaką wodę pić. O spotkaniu rozmawialiśmy z pomysłodawcą, Beatą Napierałą. Trudna droga karateki: Skarżyski Klub Sportów Walki, to miejsce gdzie już bardzo młodzi ludzie hartują swoje charaktery. Znaków drogowych ci u nas dostatek: Przyjrzeliśmy się oznakowaniu ulic w Skarżysku. W ostatnim okresie wiele się w tym względzie zmieniło. Oddano do użytku wyremontowaną ulicę Metalowców. Przeniesiono granicę miasta. Powstał pas ziemi około pół kilometra, który stał się teoretycznie ziemią niczyją.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy