Na tropie nauki: Ponad setka dzieci odkrywa świat nauki. Uczestniczy w ciekawych i fascynujących wykładach i warsztatach. Mają od 6 do 12 lat i w ręku już dzierżą indeksy i studenckie legitymacje. A to wszystko dzięki Uniwersytetowi Dziecięcemu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który już drugi rok z rzędu najmłodszym z naszego regionu daje taką szansę. Z naszą kamerą śledzimy ich naukowe poczynania. Jak ryba w wodzie. Międzyszkolna Liga Pływacka w Jędrzejowie: Na Pływalni Miejskiej w Jędrzejowie odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnej Ligii Pływackiej. W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczynki ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całej gminy. Tradycyjnie młodzież zmierzyła się w stylu klasycznym, grzbietowym, żabce oraz sztafecie. Razem o bezpieczeństwie: Drugiego grudnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbędzie się debata społeczna poświęcona tematowi bezpieczeństwa. Magiczny andrzejkowy wieczór: Andrzejki to znana jak świat, stara polska tradycja. Pierwsze polskie literackie wzmianki na ich temat pochodzą z 1557 roku. Obchodzone są zawsze w wigilię świętego Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada. To wieczór wróżb i hucznej zabawy. Przed tym magicznym dniem zapytaliśmy kielczan, jak zamierzają je spędzić. Uwaga na cyberprzestępców!: W ostatnim czasie na terenie Kielc i okolic odnotowano serię groźnych cyberataków. Łupem hakerów padają konta bankowe firm oraz osób prywatnych. Policja przestrzega przed otwieraniem podejrzanych maili oraz apeluje ostrożność. O bookcrossing'u słów kilka: Bookcrossing zadomowił się na dobre w skarżyskich bibliotekach. Od jakiegoś czasu z takich półek mogą korzystać także pacjenci szpitala powiatowego, bookcrossing pojawił się też w starostwie. Konieczno doczeka się kanalizacji: Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Konieczna w powiecie włoszczowskim. Oficjalnie rozpoczęto prace przy budowie czterokilometrowej sieci kanalizacji sanitarnej. Tomasz Siemoniak spotka się ze świętokrzyską PO: Kandydat na nowego szefa Platformy Obywatelskiej odwiedzi Kielce. Były wicepremier i minister obrony narodowej, Tomasz Siemoniak przyjedzie do świętokrzyskiego na zaproszenie posła Artura Gierady. Spotkanie świętokrzyskich parlamentarzystów PO z byłym wicepremierem zaplanowano na piątek, na godz. 19.10 w kieleckiej Willi Hueta przy ul. Słowackiego. Awaria wodociągu. Może nie być wody: Od piątkowego wieczoru do godzin popołudniowych w sobotę w rejonie kilku ulic w centrum miasta, mieszkańcy mogą nie mieć wody. Przerwy w jej dostawie mają związek z usuwaniem awarii wodociągu. Po XVI sesji rady miasta: W środę odbyła się kolejna sesja Rady Miasta. Głosowania nie przeszła jedna z uchwał. Podczas sesji wręczono także nagrody dla krwiodawców i stypendia w ramach programu „Mocny Fundament”.
Menu
reklama
reklama

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy