Inauguracja sezonu turystycznego: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego corocznie organizuję inaugurację sezonu turystycznego. Policja zatrzymała młodych włamywaczy: 19-latek i 16-latek włamywali się do domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych w gminie Ruda Maleniecka. Po szeregu włamań, wpadli w ręce stróżów prawa. Rozlicz się!: Jeszcze tylko przez kilka dni płatnicy mogą składać w Urzędzie Skarbowym deklaracje podatkowe. PIT-y powinniśmy rozliczyć do końca kwietnia. Co dalej z Rupniewskim?: Wciąż nie wiadomo, co dalej z mandatem radnego Stanisława Rupniewskiego. Przypomnijmy, przewodniczący wniósł o wygaszenie jego mandatu, ponieważ prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o majątek komunalny. 10 lat minęło...: 10 lat minęło, jak jeden dzień - można sparafrazować słowa popularnej piosenki. Pierwszego maja minie dokładnie dekada od naszego wejścia do Unii Europejskiej. Między innymi na ten temat rozmawialiśmy z gościem naszego studia, europosłem Jackiem Włosowiczem. Zagroda Czernikiewiczów: Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie, działająca jako punkt etnograficzny, będąca własnością Muzeum Wsi Kieleckiej, to wspaniały przykład specyficznej, małomiasteczkowej architektury rolniczej. Jest jedynym i najstarszym obiektem z terenów Kielecczyzny, który - pomimo upływu lat - zachował swój kompleksowy i niepowtarzalny charakter. W piątek Laury Świętokrzyskie: Już w najbliższy piątek w Targach Kielce zostaną wręczone Laury Świętokrzyskie. Honorowe nagrody wojewody przyznawane są w tym roku w kategoriach: Człowiek Roku, Cyfrowa Gmina, Lider Tolerancji, Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społeczne oraz Fair Play. Rozpoczął się maraton egzaminów gimnazjalnych: Blisko 13 tysięcy gimnazjalistów z województwa świętokrzyskiego i ponad 1,7 tysiąca uczniów w Kielcach w środę przystąpiło do pierwszego z trzech egzaminów gimnazjalnych. Część humanistyczna - jak przyznają uczniowie -  ich nie stresuje, ale egzamin, który kończy ten etap kształcenia jest bardzo ważny. Wynik zadecyduje, czy gimnazjaliści dostaną się do wymarzonego liceum. Rozporządzenia w sprawie eurowyborów: 22 kwietnia burmistrz miasta i gminy Daleszyce wydał zarządzenie w sprawie wyznaczenia obwodowej komisji wyborczej dla celów głosowania korespondencyjnego w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego oraz ustanowienia koordynatora gminnego. Wystawa poświęcona śp. Przemysławowi Gosiewskiemu: Wczoraj w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej pamięci Przemysława Gosiewskiego, posła ziemi świętokrzyskiej, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy