Elementarze też z alfabetem Braille'a: Elementarze, przygotowane dla pierwszoklasistów przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, trafią także do uczniów niepełnosprawnych. W naszym województwie dyrektorzy zgłosili zapotrzebowanie na ponad 120 egzemplarzy darmowych podręczników, dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych pierwszaków. Bilety i autobusy czekają na uczniów: Bilety przeznaczone dla uczniów klas pierwszych gimnazjum, dojeżdżających z miejscowości: Belno, Jaworze i Siodła do Zespołu Szkoły Podstawowej numer 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku, czekają na odbiór w sekretariacie szkoły. Wspomnienie wakacji: To już ostatnie chwile tegorocznych wakacji. Powoli zaczynamy wspominać tegoroczny wolny, wspaniały czas. Półkolonie, radość i zabawa: Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich podczas tegorocznych wakacji zdecydował się na organizowanie półkolonii dla najmłodszych mieszkańców miasta. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Trzy turnusy pękały w szwach. Organizatorzy zmuszeni byli prowadzić selekcję przy przyjmowaniu dzieci. Dzieci bezpieczne na drodze: Od 2 do 4 września w Jędrzejowie przy ul. Przypkowskiego odbędzie się akcja, której celem jest zapoznanie przedszkolaków oraz uczniów klas początkowych z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicach. Wydarzenie będzie trwało w godzinach 10-12. Sesja Rady Miasta - fotorelacja: Po wakacyjnej przerwie radni miejscy wrócili do swoich obowiązków i spotkali się na sesji Rady Miasta. Magiczny skok w szkolny rok: Wielkie pożegnanie wakacji, a tym samym skok w nowy, szkolny rok planuje na najbliższą niedzielę Centrum Handlowe HERMES w Skarżysku. Do udziału zapraszani są i ci najmłodsi, i ci starsi. Kolejne utrudnienia przy Rogatce: Do końca października ma być gotowe skrzyżowanie ulic Krakowskiej, Jana Pawła II i Prostej. Drogowcy rozpoczynają kolejny etap. Tworzyli wymarzone buty: Osiem wybranych osób z całej Polski wzięło udział w pierwszych niezwykłych warsztatach tworzenia butów, które odbyły się w Instytucie Designu z Kielcach. Jan Cedzyński wystąpił z Twojego Ruchu: Jan Cedzyński nie jest już członkiem Twojego Ruchu. Świętokrzyski poseł wystąpił z klubu i aktualnie jest parlamentarzystą niezrzeszonym.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy