Promocja poprzez wystawę: W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie dostępna jest ciekawa wystawa prac podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Wśród prac są obrazy, grafiki wylepianki bibułowe. Wystawa, to doskonała promocja placówki w powiecie i regionie. Młodzi artyści nagrodzeni: Poznaliśmy laureatów XXXIII Konkursów Młodych Pianistów Nad Kamienną 2015. Jury pod przewodnictwem profesora Jacka Tosika – Warszawiaka z Akademii Muzycznej w Krakowie, nagrodziło Jonasza Kluza. „Dwa wymazy & do bazy”. W weekend zarejestrowano 179 osób: „Dwa wymazy & do bazy” pod takim hasłem w miniony weekend odbyła się studencka akcja wraz z Fundacją DKMS Polska. Przez dwa dni w Galerii Echo można było zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą szpiku. Na miejscu wolontariusze informowali również, jak wygląda dalsza procedura, gdy po kilku miesiącach od rejestracji zadzwoni do nas telefon. Złota drużyna! Najlepsza w Europie: Na złoty występ męskiej drużyny na Mistrzostwach Europy bilardowa Polska czekała od 2011 roku. Orły tej rywalizacji, od kiedy jest toczona podczas indywidualnych Mistrzostw Europy na podium nie stawały. Pobiegną w Święto Konstytucji: 3 maja z okazji święta Konstytucji w Kielcach odbędzie się tradycyjnie wiele wydarzeń, towarzyszących głównym obchodom. Jednym z nich będzie "Bieg Konstytucji 3 Maja" organizowany przez grupę Kielecki Biegacz. Poszukają narkotyków w muzeum: Już 21 kwietnia w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej rozpocznie się pokazowe szkolenie psów służbowych. Psy będą miały za zadanie między innymi odszukać ukryte na terenie muzeum materiały niebezpieczne. Ukrywał narkotyki w blokach w Kielcach: Blisko kilogram amfetaminy i marihuany, dopalacze oraz kilkadziesiąt tabletek ekstazy zabezpieczyli kieleccy policjanci u 25-latka z Kielc. Mężczyzna od dłuższego czasu był pod lupą policji. Podejrzenia mundurowych się potwierdziły. IX Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich: Sobotni Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich przyciągnął wielu mieszkańców naszego regionu. Tego dnia można było liczyć na fachowe konsultacje. Coroczna inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. PO podsumowuje dorobek Komorowskiego: Podsumowaniu dorobku prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego planowi dla Polski świętokrzyscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej poświęcili poniedziałkową konferencję prasową. Działacze PO wiele mówili o tym, co urzędującemu prezydentowi udało się zrobić w kilku najważniejszych filarach. Odnaleziona 14-latka: Skarżyscy policjanci przy zaangażowaniu policjantów z terenu Tarnowa i Krakowa odnaleźli zaginioną 14-latkę, mieszkankę Skarżyska-Kamiennej. Takie zaginięcia powinny być przestrogą dla rodziców i opiekunów nastoletnich dzieci.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy