Dujszebajew w Vive do 2019 roku!: Tałant Dujszebajew na dłużej w Vive Tauron Kielce. „Piękny” finał na Rynku: Ewa Kuras została Miss Lata 2015. W Wiadomościach Świętokrzyskich powracamy do finału konkursu na najpiękniejszą dziewczynę wakacji. W tym roku, po raz pierwszy udało się wybrać także Mistera. Zapraszamy na relację z tego „pięknego” konkursu. Festiwalowe zmagania zakończone: W piątek, na kieleckim rynku odbył się IV Finał Karaoke Summer Festiwal. Publika dopisała, a uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Rolnicy świętowali w powiecie jędrzejowskim: Miniona niedziela w powiecie jędrzejowskim upłynęła pod znakiem dożynek. Święto rolników i plonów przyciągnęło do Nagłowic tłumy mieszkańców. I nic dziwnego, bo na ten dzień przygotowano szereg atrakcji, nagród i wyróżnień za trudną pracę na roli. Ostatni dzień wakacji - lato oczami przedszkolaków z "Planety Dziecka": Mamy dzisiaj ostatni dzień wakacji. Przedszkolaki letnie miesiące spędziły głównie w swoich przedszkolach, nie zabrakło też wyjazdów z rodzicami. Najmłodsi mieszkańcy Skarżyska opowiadają nam o tym, jak minął im wakacyjny czas. (Nie)bezpieczny ostatni weekend wakacji: Przez trzy ostatnie dni policjanci, w ramach akcji „Bezpieczny ostatni weekend wakacji”, w większej ilości patrolowali drogi województwa świętokrzyskiego. Wspominali zabitych w Fanisławicach: Apel Pamięci, Salwa Honorowa, złożenie kwiatów i wieńców oraz przypomnienie historii i losu tych, którzy zginęli. Tak wyglądały niedzielne uroczystości w lesie w Fanisławicach w gminie Łopuszno. „Ta historia, to wskazówka, jak żyć” mówiła podczas spotkania wójt gminy, Irena Marcisz. Nowa twarz PiS? Pytamy w Kwadransie: W politycznym studiu Telewizji Świętokrzyskiej gościmy senatora Krzysztofa Słonia. W programie oczywiście o listach PiS na jesienne wybory, wizycie Beaty Szydło w regionie oraz o świętokrzyskiej odsłonie konkursu, promującego aktywne, niepełnosprawne kobiety. Zapraszamy na fragment. Szpitalik się przenosi: Szpital Dziecięcy przenosi się z Langiewicza na Czarnów. Przetransportowanie pacjentów, którzy nie mogą być leczeni w domach zaplanowano na dzień 1. września. W akcji pomoże m.in. pięć karetek świętokrzyskiego pogotowia. Podziękowali za plony. Dożynki 2015 w Skarżysku za nami: Można powiedzieć, wprawdzie tylko symbolicznie, że zbiory w Skarżysku zakończone. W niedzielę na placu Staffa odbyły się Powiatowo – Gminne Dożynki.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy