Walentynki czy Antywalentynki? KONKURS!: Już w najbliższy weekend Walentynki. Jeśli nie mają Państwo jeszcze planów, mamy propozycję: dwa podwójne zaproszenia do kieleckiego Multikina na maratony: Walentynkowy właśnie, ale również na Antywalentynkowy. Adamczyk będzie doradzał marszałkowi: Były wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce, obecnie radny i prezes Stowarzyszenia Czas na Kielce, Krzysztof Adamczyk, został kolejnym doradcą marszałka województwa Adama Jarubasa. Kto dokończy budowę zakładu w Promniku?: Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Kielcach szuka wykonawcy, który dokończy budowę nowoczesnego Zakładu Unieszkodliwania Odpadów w Promniku. Spółka ogłosiła już przetarg w tej sprawie. "Prochem jesteś i w proch się obrócisz". Rozpoczął się Wielki Post: W Kościele Katolickim zaczyna się jeden z najważniejszych okresów w ciągu roku liturgicznego. Czterdziestodniowy Wielki Post ma przygotować na mękę, śmierć i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Rozpoczyna go Środa Popielcowa, kiedy to kapłani posypują głowy wiernych popiołem. Skarżyscy policjanci podsumowali 2015 rok: Jak co roku, ale teraz już w nowej Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej, odbyła się Narada Roczna. Podsumowano na niej działalność skarżyskich policjantów w ubiegłym roku.  Zatrzymany za narkotyki: 30 – letni mężczyzna został w miniony weekend zatrzymany przez włoszczowską policję za posiadanie dwóch gram amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do nawet 10 lat. Pechowa 13? Kość niezgody na ulicy Karłowicza: Brudna winda, brak domofonów i monitoringu, przesiadujące na klatach młode, pijane osoby oraz brak porozumienia z administracją to codzienna zmora mieszkańców z bloku nr 13 przy ulicy Karłowicza. Starsi ludzie, bojąc się o siebie i chcąc wypoczywać w spokoju od kilkunastu lat walczą z administracją. Ale czy słusznie? Kwalifikacja wojskowa w toku: Z początkiem miesiąca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa określająca zdolność do czynnej służby wojskowej. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Jędrzejowie stanie 538 mężczyzn i 6 kobiet. Postanowiliśmy sprawdzić, czy poborowi chętnie zgłaszają się na badania. W najbliższą niedzielę rocznica rozstrzelania na Borze: W najbliższą niedzielę, 14 lutego na osiedlu Bór odbędą się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z lutego 1940 roku, kiedy to w lesie na Borze hitlerowcy rozstrzelali 360 osób. Wieloletnie starania o remont zakończone sukcesem: We wtorek oficjalnie oddano do użytku kolejną ważną inwestycję w gminie Zagnańsk. Most na pograniczu Jasiowa i Janaszowa nabrał nowego blasku, ale zadbano również o bezpieczeństwo mieszkańców. Inwestycja powstała dzięki zaangażowaniu władz gminy i powiatu kieleckiego.
Menu
reklama
reklama

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy