Raport o płacy nauczycieli: Zastępca burmistrza Końskich, Krzysztof Jasiński przedstawił raport za 2014 rok, dotyczący wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w odniesieniu do średnich wynagrodzeń, o których mowa jest w karcie nauczyciela. Klaster kultury w Miejskim Centrum Kultury: Przez dwa dni, 28 lutego i 1 marca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbywał się Finał Ferii Zimowych 2015 - Klaster Kultury. W programie Klastra znalazły się takie atrakcje, jak: warsztaty prowadzone przez wybitnych trenerów z całej Polski, nocny maraton filmowy, koncerty, pokazy, kiermasz osobliwości, konsultacje, wykłady. Zapraszamy na prezentację Granatu: Już w najbliższy piątek, 6 marca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbędzie się uroczysta prezentacja zespołu Granat Skarżysko. Krzysztof Szczygieł odwołany ze stanowiska dyrektora Miejskiego Centrum Kultury: Krzysztof Szczygieł został wczoraj odwołany ze stanowiska dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku. Zaginiony Marcin Nowakowski: Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej poszukuje 35-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Marcin Nowakowski wyszedł z domu 12 lutego 2015 roku i do chwili obecnej nie powrócił. Tragedia! Nie żyje dziecko!: W poniedziałek w godzinach popołudniowych w gminie Fałków w powiecie koneckim doszło do tragedii. Utonął 2,5 letni chłopczyk! KKSM znów na sprzedaż: Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych znów na sprzedaż. Po służbie zatrzymał pijanego sprawcę kolizji: Policjant z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy zatrzymał w czasie wolnym od służby pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej doprowadził do dachowania innego pojazdu, a następnie zaczął uciekać. Klaudia prosi o pomoc!: Klaudia, młoda mieszkanka Jędrzejowa ma tylko trzy latka. Do niedawna była pogodnym i prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Niedawno zdiagnozowano u niej chłoniaka limfoblastycznego – złośliwy nowotwór układu odpornościowego. Obecnie dziewczynka jest w trakcie bardzo trudnej walki z chorobą, która wymaga dużego, finansowego wsparcia. Korona pokonała Jagiellonię. Awans w tabeli: Korona Kielce zmniejsza stratę do grupy mistrzowskiej. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali w niedzielę na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:2. Gole dla Złocisto-krwistych zdobyli Olivier Kapo i Radek Dejmek.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy