Komunizm nadal żywy? Parlamentarzyści przeciwni: W kwietniu tego roku przyjęta została przez sejm ustawa dekomunizacyjna. Ma ona na celu usunięcie z przestrzeni publicznej wszelkich pamiątek po minionym ustroju. A te nadal powstają. Kasia Wołczyk Miss Lata 2016: Kasia Wołczyk została najpiękniejszą dziewczyną tego lata w naszym regionie. Po kilku tygodniach eliminacji, spośród 29 dziewczyn to właśnie ona została Miss Lata 2016. Spod sceny na kieleckim Rynku odjechała na nowiutkim skuterze. Prace przy mogile na Borze blisko końca: Mogiła na osiedlu Bór jest miejscem pamięci o około 360 zamordowanych podczas II wojny światowej. Egzekucje trwały od 12 do 16 lutego. W ten sposób pozbawiono życia elitę intelektualną Skarżyska. 50 lat pracy zawodowej Jerzego Żmijewskiego: Sesja Rady Powiatu, która odbyła się we wtorek była okazją do podziękowań i gratulacji. Po pierwsze, dla byłego komendanta policji Krzysztofa Zalewskiego, po drugie dla starosty skarżyskiego Jerzego Żmijewskiego. Burmistrz Skiba czeka na decyzję WSA: Na celowniku komisarz wyborczej są kolejni samorządowcy, którym grozi wygaszenie mandatu. Zaczęło się od burmistrza Bodzentyna, Dariusza Skiby, a zaraz po nim poleciały kolejne cztery osoby. Burmistrz Bodzentyna już złożył odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zapytaliśmy go, na jakim etapie stanęła cała sprawa. Na Super Globe bez Bombaća i Jureckiego: W dniach od 5 do 8 września w katarskim Doha rozgrywany będzie turniej IHF Super Globe piłkarzy ręcznych, będący klubowymi Mistrzostwami Świata. Weźmie w nim udział również zwycięzca Ligi Mistrzów, drużyna Vive Tauron Kielce. "Quo Vadis" po japońsku? W piątek głośne czytanie Sienkiewicza w Samsonowie: W lutym tego roku prezydent Andrzej Duda ogłosił bieżący rok rokiem „Quo Vadis”. W związku z tym odbywają się w naszym kraju wspólne czytania dzieła Henryka Sienkiewicza. Najbliższe już w ten piątek w Samsonowie. Poznaj swoich radnych: W sobotę 10 września, na kieleckim Rynku, zorganizowany zostanie Dzień Samorządności. Podczas niego, mieszkańcy będą mogli m.in. bliżej poznać radnych, którzy decydują o rozwoju naszego miasta. Wodociągi na XXVI Spartakiadzie: MPWiK reprezentowało w miniony weekend Skarżysko na XXVI Spartakiadzie w Wałbrzychu. To pierwszy i dość udany udział jednostki w tej imprezie. Centralne uroczystości dożynkowe w tym roku zawitają do Końskich: 4 września w parku miejskim w Końskich odbędą się centralne wojewódzkie uroczystości dożynkowe. W środę w Wojewódzkim Domu Kultury spotkali się organizatorzy dożynek, bo dopiąć ostatnie szczegóły.
Menu
reklama
reklama

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy