Robert Bodo - kolejny były radny powalczy o mandat: Robert Bodo z poparciem PSL powalczy o mandat radnego Rady Miasta. W obecnej kadencji nie udało mu się dostać do Rady Miasta, w poprzedniej był radnym. Usługa Vectra VOD dostępna w Skarżysku: Łowicz, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Starachowice i ŻARY -  to kolejne miasta, które od 15 lipca za pośrednictwem sieci Vectra proponują nową usługę Vectra VOD (Video on Demand – dostęp do darmowych i płatnych programów oraz filmów). Co zaproponujemy turystom?: Kontynuujemy cykl ulicznych sond. Okres wakacyjny to dobry czas, by spytać skarżyszczan, czy nasze miasto może być atrakcyjne dla turystów i co – ich zdaniem – warto w Skarżysku zobaczyć. Klub Integracji Społecznej w Bodzentynie zaprasza: Wszystkie osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo i poszukujące pracy zamieszkujące gminę Bodzentyn zapraszamy na zajęcia w Klubie Integracji Społecznej w Bodzentynie przy ulicy Langiewicza 13. Nie będzie dopingu na Koronie. Brak porozumienia na linii kibice - klub: Zarząd Korony Kielce i Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce nie doszły do porozumienia. We wtorek, mimo negocjacji, nie udało się osiągnąć konsensusu. 70 tys. zł na renowację zabytków. Można składać wnioski: Do 20 sierpnia można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy świętokrzyskich zabytkach. Firma z Krakowa stworzy Energetyczne Centrum Nauki: Kielecki Park Technologiczny ostatecznie wybrał firmę, która zaprojektuje i wyposaży niezwykłe miejsce na mapie Kielc – Energetyczne Centrum Nauki, które już za rok będzie można odwiedzić. W środę oficjalnie podpisano umowę z konsorcjum firm z Krakowa. Inwestycja będzie kosztować 3 mln 600 tys. zł. W Kielcach rusza Europeada: W Kielcach rusza Europeada - europejski festiwal miłośników kultury ludowej. Około 3,5 tysiąca artystów będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Występom towarzyszyć będzie jarmark produktów regionalnych i tradycyjnych. Koniec zapisów na „Nasz Elementarz”: Do 23 lipca dyrektorzy świętokrzyskich placówek mogli składać zapotrzebowanie na bezpłatne egzemplarze „Naszego Elementarza”. Przypomnijmy, w całym kraju wchodzi nowa podstawa programowa dla pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie będą się uczyć z jednej, bezpłatnej  książki. Koniec zapisów na „Nasz Elementarz”: Do 23 lipca dyrektorzy świętokrzyskich placówek mogli składać zapotrzebowanie na bezpłatne egzemplarze „Naszego Elementarza”. Przypomnijmy, w całym kraju wchodzi nowa podstawa programowa dla pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie będą się uczyć z jednej, bezpłatnej książki.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy