Stutysięczny turysta na zamku w Chęcinach: Bartek Kaczmarek, na co dzień mieszkający w okolicach Manchesteru w Wielkiej Brytanii, jako stutysięczny turysta przekroczył bramki Zamku Królewskiego w Chęcinach. Z tej okazji został uhonorowany prezentami oraz hucznymi wystrzałami z muszkietów. "Quo vadis świętokrzyskie województwo?" - SLD głosi postulaty: W ostatni piątek pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Była to okazja do zaprezentowania postulatów partii przed nadchodzącymi wyborami oraz spotkania się z mieszkańcami miasta. Policjanci przestrzegali przed dopalaczami: Policjanci z Jędrzejowa spotkali się z młodzieżą na plenerowej imprezie „Techno – Party”, która miała miejsce w okolicach miejscowości Mnichów. Mundurowi uświadamiali młodych uczestników, jak duże zagrożenie niosą ze sobą dopalacze oraz rozdali ulotki, zawierające informacje na temat tych niebezpiecznych substancji.   Włoszczowa bez wody: Z końcem lipca wygasła umowa pomiędzy spółdzielnią i wspólnotami mieszkaniowymi we Włoszczowie, a Stolbudem – firmą dostarczającą ciepło. Pomimo rozmów dotyczących zasad przedłużenia umowy, nie osiągnięto kompromisu, dlatego kilka bloków we Włoszczowie, nie będzie mieć dostępu do ciepłej wody. Mieszkania przy ul. Hutniczej oddane do użytku: Zespół socjalnych lokali mieszkalnych przy ul. Hutniczej w Kielcach został oficjalnie oddany do użytku. Klucze do swoich mieszkań w poniedziałkowe południe odebrały pierwsze rodziny. Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln zł. Kielczanie ku chwale powstańców: W minioną sobotę obchodziliśmy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji na Skwerze Harcerskim imienia Szarych Szeregów w Kielcach odbył się uroczysty apel oraz złożenie wieńców pod pomnikiem Harcerzy Poległych za Ojczyznę. Znamy dyrektora Centrum Obsługi Inwestora: Dyrektorem Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku została Ewelina Kaczorowska. O powodach takiego wyboru mówi prezydent Konrad Krönig. Centrum Obsługi Inwestora zaczęło działać 1 lipca.  Maleo Reggae Rockers zagrają w Skarżysku!: Już 5 sierpnia w Skarżysku wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers. Koncert organizowany jest w Ostrej Bramie przez Obwód Świętokrzyski Związku Harcerstwa Polskiego. Jest ostrzeżenie. Będzie naprawdę gorąco!: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami, które do końca tygodnia będą się utrzymywać w regionie. Tworzą budżet obywatelski: Już tylko do 10 sierpnia mieszkańcy Końskich mogą składać wnioski do budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowana jest pół miliona złotych. Jeden projekt nie powinien przekraczać 100 tysięcy złotych.
Menu

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny oficjalnie otworzony

Oddział urologiczny szpitala św. Łukasza w Końskich został oficjalnie otworzony. Za  historyczną datę powstania oddziału uważa się powszechnie rok 1987. W roku 1992 powstał pododdział urologiczny, któremu zaczął szefować dzisiejszy kierownik Lech Lipiec.

Piątkowe uroczystości zgromadziły wszystkich koneckich oficjeli. Na uroczystym otwarciu zjawił się także wicemarszałek Grzegorz Świercz. Kierownik koneckiej urologii z rozrzewnieniem wspominał pierwsze chwile związane z pracą w Końskich.

Dyrektor Wojciech Przybylski z dumą podkreśla, że placówka, którą kieruje stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a kontrakt, który udało się wynegocjować z NFZ jest wysoki, a ma być jeszcze większy.

Zgodnym chórem atrakcyjność szpitala powiatowego w Końskich, wychwalali włodarze ze starostwa i urzędu miasta.

Powierzchnia oddziału w porównaniu do poprzedniej siedziby zwiększyła się aż trzykrotnie. Pacjenci maj do swojej dyspozycji komfortowo wyposażone sale, a sprzęt, który znalazł się na wyposażeniu urologii jest najwyższej jakości. Co ważne, oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa, a także regionu.

Lekarzom personelowi średniemu, a także wszystkim pracownikom koneckiej urologii życzymy wszystkiego najlepszego.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy