Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Remont drogi w Młodzawach z dofinansowaniem

12 milionów złotych dofinansowania na realizację 39 zadań drogowych trafiło do świętokrzyskich samorządów. Promesy na ten cel wręczyła wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek. Jedną z inwestycji, która uzyskała dotację jest remont drogi w Młodzawach w gminie Pińczów.

Czytaj dalej...

„Wakacje z kulturą”

Trwają wakacje, jednak nie wszyscy wybierają się na urlopowy wypoczynek. Dla najmłodszych, którzy ten okres spędzają w domu, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zorganizowało wiele atrakcji, m.in. zajęcia gimnastyczne czy wycieczki krajoznawcze

Czytaj dalej...

„Ja w kulturze” - wybrano 3 inicjatywy lokalne

3 inicjatywy zgłoszone w drodze konkursu do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury przeszły pozytywną ocenę Kapituły Lokalnej i zostaną zrealizowane w ramach projektu "JA w kulTUrze". Będzie teatralnie, kolorowo, muzycznie, plastycznie i wystrzałowo. Realizacja wybranych inicjatyw potrwa od sierpnia do listopada.

Czytaj dalej...

„Wenecja” w PSCK

Wenecja - jedno wielkie dzieło sztuki. Historyczne miasto zadeptywane codziennie przez dziesiątki tysięcy turystów, miasto pocztówkowe, ale mimo to umierające. Wrażeniami z pobytu w Wenecji i uchwyconymi w kadrze chwilami podzielili się fotografowie, których prace można podziwiać w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Czytaj dalej...

XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Już po raz 23. w województwie świętokrzyskim odbył się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. W programie imprezy znalazły się koncerty symfoniczne, kameralne, recitale mistrzowskie, gale operowe i operetkowe, ale i muzyka lżejszego gatunku. Tradycjnie w organizację festiwalu włączył się Pińczów, gdzie w piątek, w tamtejszej synagodze, odbył się benefis Vadima Brodskiego.

Czytaj dalej...

Za nami XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Już po raz 23. w województwie świętokrzyskim odbył się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. W programie imprezy znalazły się koncerty symfoniczne, kameralne, recitale mistrzowskie, gale operowe i operetkowe, ale i muzyka lżejszego gatunku. Tradycyjnie w organizację festiwalu włączył się Pińczów, gdzie w piątek, w tamtejszej synagodze, odbył się benefis Vadima Brodskiego.

Czytaj dalej...

Niebawem Święto Pieśni i Muzyki

Już po raz siódmy mieszkańcy Pińczowa i całego Ponidzia będą mogli uczestniczyć w Święcie Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazimierza Krawczyka i Stanisława Muchy, tym razem zorganizowanym w Pińczowie. Wystąpi 11 kapel ludowych, wśród nich znane gwiazdy regionu, a impreza prowadzona będzie przez Wojciecha Jurewicza i Adama Ochwanowskiego.

Czytaj dalej...

Wakacje z kulturą

Dla mieszkańców Pińczowa, którzy pierwszy miesiąc wakacji spędzają w domu, PSCK przygotowało wiele ciekawych działań kulturalnych.W programie zaplanowano m.in. gry bez prądu, kurs tańca czy zajęcia z aerobiku. Na spotkania z czytelnikami zaprasza także biblioteka miejska. Z dziećmi i młodzieżą na wspólnych zajęciach spotkają się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy