Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Starostwo zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach: Starostwo powiatowe zachęca organizacje pożytku publicznego do udziału w konsultacjach nad projektem „Programu Współpracy Powiatu Skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”.  Jeździmy bardzo szybko: Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali  w tym roku prawo jazdy już 176 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. "Tydzień Mediacji" w województwie świętokrzyskim: W ramach tego wydarzenia we wszystkich placówkach sądowych odbywają się bezpłatne konsultacje z mediatorami – informuje Monika Gądek-Tamborska – rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kielcach.Mediacje to wciąż niszowa forma porozumień w trakcie konfliktów, a to właśnie dzięki niej możemy znacznie ograniczyć koszty procesów sądowych – mówi Izabela Buszewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" w gminie Bieliny: Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę" w gminie Bieliny. Świętokrzyski Anioł Dobroci dla koneckich WTZ przy Wszechnicy Koneckiej: W kategorii grupowej statuetka Świętokrzyski Anioł Dobroci trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Powiatu „Wszechnica Konecka”. Z rąk członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, nagrodę odebrała Barbara Zbulut. Mistrz Polski pochodzi ze Skarżyska: Rafał Oleś 2017 rok będzie wspominał, jako pełen sukcesów i radości. W rozgrywanych w Szaflarach, Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie zdobył Mistrzostwo Polski.
Menu
reklama
reklama

Bezpłatne badania dla najmłodszych. W piątek ruszają zapisy

Bezpłatne badania dla najmłodszych. W piątek ruszają zapisy

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Fundacją „Słoneczna Przyszłość” 17 lutego organizują ogólnopolską akcję „Kocham, więc badam!”. Ma ona na celu wykonanie bezpłatnych badań przesiewowych u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W piątek ruszają zapisy.

Im wcześniej, tym lepiej! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne, dlatego po Busku-Zdroju i Kielcach, tym razem Fundacja „Słoneczna Przyszłość” przebada dzieci w Pińczowie.

- Akcja „Kocham, więc badam” do tej pory została zorganizowana w Busku-Zdroju i w Kielcach. Przebadaliśmy ponad setkę dzieci i wykonaliśmy ponad 300 badań – wyjaśnia Katarzyna Pochwat, ogólnopolski koordynator akcji „Kocham, więc badam”.

Mobilny ambulans Fundacji „Słoneczna Przyszłość” zaparkuje na placu przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Partnerem badań są władze Pińczowa.

- Przedstawiciele Fundacji ukazali nam możliwości badań dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, dlatego po naradzie stwierdziliśmy, że warto taką próbę podjąć i pomóc w ten sposób dzieciom oraz rodzicom – mówi burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak.

Na pokładzie mobilnego ambulansu radiolog dziecięcy wykona każdemu małemu pacjentowi trzy badania nowoczesnym sprzętem USG. Lekarz dokona oceny stanu zdrowia następujących obszarów: szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Dzięki tym badaniom rodzice otrzymają wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki.

- Cieszymy się, że samorządowcy włączają się w takie akcje, bo to świadczy o tym, że dbają o najmłodszych mieszkańców swoich miejscowości – tłumaczy Katarzyna Pochwat, ogólnopolski koordynator akcji „Kocham, więc badam”.

Zapisy ruszają w piątek. Zgłaszać się można w godzinach od 9.00-12.00 w Urzędzie Miejskim w Pińczowie, bądź pod numerem telefonu 41 357 38 71, wew. 365.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy