Okradł swojego pracodawcę, grozi mu do 10 lat więzienia: Skarżyscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzanego o kradzież z włamaniem do hurtowni na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. "Wrzesień 1939" w Muzeum im. Orła Białego: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza na wystawę: Wrzesień 1939. Rozbiór Polski. Wystawa została przygotowana na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przez Ośrodek KARTA przy współpracy Domu Spotkań z Historią na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Muzeum zaprasza na wernisaż 25 sierpnia o godz. 13.00, Wystawę można zwiedzać od 25 sierpnia do 19 listopada. To były bardzo dobre Mistrzostwa Świata: Gościem naszej stacji podczas XVII Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku - Kamiennej był Sebastian Chmara wiceszef PZLA, złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy w siedmioboju. Sebastian Chmara ocenił tegoroczne Mistrzostwa Świata, które kilka dni temu odbyły się w Londynie jako udane dla reprezentacji Polski i wróży „Królowej Sportu” w naszym kraju świetlaną przyszłość. Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego.
Menu
reklama
reklama

Bezpłatne badania dla najmłodszych. W piątek ruszają zapisy

Bezpłatne badania dla najmłodszych. W piątek ruszają zapisy

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Fundacją „Słoneczna Przyszłość” 17 lutego organizują ogólnopolską akcję „Kocham, więc badam!”. Ma ona na celu wykonanie bezpłatnych badań przesiewowych u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W piątek ruszają zapisy.

Im wcześniej, tym lepiej! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne, dlatego po Busku-Zdroju i Kielcach, tym razem Fundacja „Słoneczna Przyszłość” przebada dzieci w Pińczowie.

- Akcja „Kocham, więc badam” do tej pory została zorganizowana w Busku-Zdroju i w Kielcach. Przebadaliśmy ponad setkę dzieci i wykonaliśmy ponad 300 badań – wyjaśnia Katarzyna Pochwat, ogólnopolski koordynator akcji „Kocham, więc badam”.

Mobilny ambulans Fundacji „Słoneczna Przyszłość” zaparkuje na placu przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Partnerem badań są władze Pińczowa.

- Przedstawiciele Fundacji ukazali nam możliwości badań dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, dlatego po naradzie stwierdziliśmy, że warto taką próbę podjąć i pomóc w ten sposób dzieciom oraz rodzicom – mówi burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak.

Na pokładzie mobilnego ambulansu radiolog dziecięcy wykona każdemu małemu pacjentowi trzy badania nowoczesnym sprzętem USG. Lekarz dokona oceny stanu zdrowia następujących obszarów: szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Dzięki tym badaniom rodzice otrzymają wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki.

- Cieszymy się, że samorządowcy włączają się w takie akcje, bo to świadczy o tym, że dbają o najmłodszych mieszkańców swoich miejscowości – tłumaczy Katarzyna Pochwat, ogólnopolski koordynator akcji „Kocham, więc badam”.

Zapisy ruszają w piątek. Zgłaszać się można w godzinach od 9.00-12.00 w Urzędzie Miejskim w Pińczowie, bądź pod numerem telefonu 41 357 38 71, wew. 365.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy