Bezpieczeństwo nad wodą: Wakacje, słońce i wysokie temperatury to sprawia, że coraz chętniej szukamy ochłody nad wodą. Jednak podczas zabawy niektórzy zapominają o bezpieczeństwie. Policjanci i ratownicy apelują o rozwagę i rozsądek.   W województwie świętokrzyskim sezon na plażowanie tuż, tuż, dlatego na wypoczynek wybierajmy tylko miejsca strzeżone. Z wizytą w skarżyskim szpitalu" o Szpitalnym Oddziale Ratunkowym: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Z wizytą w skarżyskim szpitalu”. Tym razem odwiedziliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dni Suchedniowa już w ten weekend: Przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędą się  Dni Suchedniowa, jednocześnie świętowanie 55 – lecia nadania praw miejskich. Dla mieszkańców i wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniach, przygotowano wiele atrakcji. Patronat nad tą imprezą sprawuje m.in. nasza telewizja. Uczcili pamięć pomordowanych na Brzasku: W minioną niedzielę, jak co roku, mieszkańcy powiatu skarżyskiego spotkali się przy zbiorowej mogile na Brzasku, by uczcić pamięć o pomordowanych. Nowoczesne technologie pomagają poprawić urodę: Poprawiają owal twarzy i szyi, pomagają zniwelować zmarszczki i podnieść brwi. Lasery przychodzą z odsieczą, gdy w odchudzaniu nie pomaga dieta czy sport. Kolejne dni, kolejne zatrzymane prawa jazdy: Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. W ostatni weekend włoszczowscy policjanci zatrzymali uprawnienia 4 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Jest zatrzymanie w sprawie morderstwa księdza: Drobiazgowa praca oraz zaangażowanie świętokrzyskich policjantów doprowadziła do szybkiego zatrzymania 26 –latka. Mundurowi podejrzewają, że mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego może mieć związek ze śmiercią 70 –letniego księdza z gminy Sędziszów. "Lato w teatrze": W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” wystartował dwutygodniowy cykl warsztatów „Lato w Teatrze”. W tegorocznej, piątej już edycji, dzieci zmierzą się z niecodziennym zadaniem dotyczącym sekretnego życia przedmiotów. Setki ofert pracy na kieleckim Rynku już w środę: W środę na kieleckim Rynku w godzinach od 12.00 - 14.00 odbędą się Plenerowe Targi Pracy. Na bezrobotnych czekać będzie ponad tysiąc ofert pracy zarówno krajowych jak i zagranicznych, poszukiwani będą m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. W Kielcach drugi etap 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Z 5 etapów będzie składał się 28. kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Trasa przebiegać będzie z Łodzi do Lublina. Finisz drugiego etapu wyścigu odbędzie się w Kielcach.
Menu
reklama
reklama

Bezpłatne badania dla najmłodszych. W piątek ruszają zapisy

Bezpłatne badania dla najmłodszych. W piątek ruszają zapisy

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Fundacją „Słoneczna Przyszłość” 17 lutego organizują ogólnopolską akcję „Kocham, więc badam!”. Ma ona na celu wykonanie bezpłatnych badań przesiewowych u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W piątek ruszają zapisy.

Im wcześniej, tym lepiej! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne, dlatego po Busku-Zdroju i Kielcach, tym razem Fundacja „Słoneczna Przyszłość” przebada dzieci w Pińczowie.

- Akcja „Kocham, więc badam” do tej pory została zorganizowana w Busku-Zdroju i w Kielcach. Przebadaliśmy ponad setkę dzieci i wykonaliśmy ponad 300 badań – wyjaśnia Katarzyna Pochwat, ogólnopolski koordynator akcji „Kocham, więc badam”.

Mobilny ambulans Fundacji „Słoneczna Przyszłość” zaparkuje na placu przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Partnerem badań są władze Pińczowa.

- Przedstawiciele Fundacji ukazali nam możliwości badań dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, dlatego po naradzie stwierdziliśmy, że warto taką próbę podjąć i pomóc w ten sposób dzieciom oraz rodzicom – mówi burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak.

Na pokładzie mobilnego ambulansu radiolog dziecięcy wykona każdemu małemu pacjentowi trzy badania nowoczesnym sprzętem USG. Lekarz dokona oceny stanu zdrowia następujących obszarów: szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Dzięki tym badaniom rodzice otrzymają wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki.

- Cieszymy się, że samorządowcy włączają się w takie akcje, bo to świadczy o tym, że dbają o najmłodszych mieszkańców swoich miejscowości – tłumaczy Katarzyna Pochwat, ogólnopolski koordynator akcji „Kocham, więc badam”.

Zapisy ruszają w piątek. Zgłaszać się można w godzinach od 9.00-12.00 w Urzędzie Miejskim w Pińczowie, bądź pod numerem telefonu 41 357 38 71, wew. 365.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy