Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Biblioteka w Pińczowie do remontu

Biblioteka w Pińczowie do remontu

Po ponad 30 latach pińczowska biblioteka przejdzie solidny remont. Planowana jest wymiana elewacji i docieplenie budynku. Koszt remontu to ponad 300 tysięcy złotych z czego 70 procent stanowić będzie dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pińczowska biblioteka została wybudowana ponad 30 lat temu, dlatego władze od dłuższego czasu zabiegały modernizację budynku. Wreszcie udało się pozyskać na to środki.

- Od kilku lat staraliśmy się znaleźć dofinansowanie na remont tego budynku. Udało się uzyskać 70% dlatego myślę, że Rada Miejska podejmie ten trud i budynek zostanie wyremontowany – mówi burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak.

Z modernizacji placówki zadowoleni są pracownicy, którym najbardziej doskwierały panujące tam warunki.

- Bardzo cieszymy się z remontu. Do tej pory najgorzej było wytrzymać latem, kiedy na górze temperatura była jak w saunie – wyjaśnia Jolanta Opoka, dyrektor Biblioteki w Pińczowie.

Remont biblioteki wyniesie ponad 300 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy to będzie wkład własny. Ta kwota powinna zostać wpisana w budżet podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy