"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

„Mała matura” okiem gimnazjalistów

„Mała matura” okiem gimnazjalistów

„Mała matura” już za gimnazjalistami. Najpierw była część humanistyczna, później matematyczno-przyrodnicza i na koniec test z języka obcego. W piątek zakończyły się egzaminy gimnazjalne. Sprawdziliśmy jak ich poziom ocenili pińczowscy uczniowie.

Po trzyletniej nauce przyszedł czas na weryfikację wiedzy. Od środy do piątku trwały egzaminy gimnazjalne, zwane potocznie „małą maturą”. W województwie świętokrzyskim do testów przystąpiło ponad 11 tysięcy uczniów. 

- Powtarzałem najważniejsze zagadnienia, daty i wzory. Tych przygotowań nie było dużo – tłumaczy uczeń gimnazjum nr 2 w Pińczowie, Michał Szczeciński.

Przygotowań dużo nie było, mimo to uczniowie zarówno przed, jak i po egzaminie, nie ukrywali zdenerwowania.

- Stres jest bardzo duży, ponieważ ten egzamin decyduje o naszej przyszłości – wyjaśnia Natalia Walasek, uczennica gimnazjum nr 2 w Pińczowie.

Najpierw gimnazjaliści zmierzyli się z egzaminem humanistycznym. W piątek podeszli do testu z języka obcego, dzień wcześniej pisali część matematyczno-przyrodniczą, która sprawiła największe trudności.

- Część przyrodnicza była najtrudniejsza, ze względu na biologię i fizykę – przekonuje Katarzyna Wróbel, uczennica gimnazjum nr 2 w Pińczowie.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Nie można go nie zdać, nawet jeśli uczeń wypadnie słabo, a uzyska pozytywne oceny na zakończenie trzeciej klasy, to i tak ukończy szkołę. „Mała matura” jest weryfikacją wiedzy gimnazjalistów, choć stresują się przy niej nie tylko uczniowie.

- Dla nauczycieli to też jest stres, ponieważ to oni przygotowują młodzież przez trzy lata. Uczą tego co jest w podstawie programowej oraz przeprowadzają z uczniami dodatkowe zajęcia – mówi Hanna Mitka-Marszalik, wicedyrektor gimnazjum nr 2 w Pińczowie.

Na wyniki uczniowie muszą poczekać do 16 czerwca.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy