Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Druga edycja budżetu obywatelskiego

Druga edycja budżetu obywatelskiego

W Pińczowie trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Jest to druga edycja, podczas której mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje na co wydanych zostanie ponad pół miliona złotych. Wnioski można składać do 30 czerwca.

Siłownie pod chmurką na osiedlu Podgórze i Witosa – te dwa zadania już udało się zrealizować. Niebawem ukończone zostaną kolejne zadania wytypowane w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim, m.in. budowa chodnika przy ulicach Wiosennej i Bednarskiej czy budowa placu zabaw na plaży w Pińczowie.

- W tym roku zaplanowaliśmy w budżecie 9 zadań na ogólną kwotę ponad 505 tysięcy złotych. Udało się zrealizować już 2 zadania – mówi burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak.

Budżet Obywatelski jest formą konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań mieszczące się w kompetencjach gminy. Zasadniczym celem budżetu obywatelskiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w ustalanie priorytetów społeczności lokalnej z perspektywy jej wspólnego dobra. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.

- To była pierwsza edycja, teraz ogłaszamy kolejną. Najpierw jest nabór, potem weryfikacja wniosków, głosowanie i mieszkańcy wybierają te pozycję, które według nich są najważniejsze – tłumaczy burmistrz Pińczowa.

Do 30 czerwca 2017 roku można składać wnioski do realizacji budżetu obywatelskiego dla miasta Pińczowa. Swoje propozycje mieszkańcy będą mogli zgłaszać w wersji pisemnej w Kancelarii Urzędu Miejskiego lub w formie elektronicznej na adres urzędu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy