Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Święto Plonów w gminie Bodzentyn

W regionie świętokrzyskim tradycyjnie po żniwach rozpoczęły się dożynki. Rolnicy z gminy Bodzentyn 15 sierpnia dziękowali za tegoroczne plony podczas uroczystej mszy, którą odprawiono w kościele w Świętej Katarzynie. Oficjalna część święta plonów odbyła się nad zalewem w Wilkowie.

Czytaj dalej...

Rybka lubi pływać... W zupie i Wilkowie!

Jaki jest najlepszy sposób na upał? Wiele osób powie z pewnością, że kąpiel w chłodnej wodzie. Z tego powodu, zarówno w weekend jak i na tygodniu nie brakuje korzystających z podkieleckich zalewów. Jednym z nich jest Wilków w gminie Bodzentyn. W niedzielę była jeszcze jedna okazja by odwiedzić ten piękny obiekt...

Czytaj dalej...

Historia i zabytki Bodzentyna tematem praktyk młodych architektów

Studenci architektury malowali i rysowali zabytki gminy Bodzentyn, teraz poplenerową wystawę ich prac można oglądać w Urzędzie Miasta.  Studenckie praktyki odbyły się dzięki umowie o współpracy zawartej między samorządem, a Politechniką Świętokrzyską. Prace przyszłych architektów oprócz wartości artystycznych  mają również wartość dokumentacyjną.

Czytaj dalej...

Plany rewitalizacji Wzgórza Zamkowego w Bodzentynie

Młodzi architekci nagrodzeni w konkursie na projekt rewitalizacji Wzgórza Zamkowego w Bodzentynie. To efekt współpracy miasta z Politechniką Świętokrzyską. Gmina przygotowuje się do rewitalizacji ruin Pałacu Biskupów. Udało się pozyskać na ten cel 150 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj dalej...

Młodzi architekci nagrodzeni w konkursie na projekt rewitalizacji Wzgórza Zamkowego

Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji rewitalizacji strefy zabytkowej w Bodzentynie. Projekt miał objąć propozycję funkcjonalno – użytkową ruin Pałacu Biskupów, terenu wokół stawów biskupich, a także propozycje architektoniczne dla obiektów planowanych w tej strefie m. in. amfiteatru - muszli koncertowej i ścieżki edukacyjnej, „Mała Targowica” – miejsca do handlu, parkingu.

Czytaj dalej...

W ten weekend Dni Bodzentyna

Impreza potrwa dwa dni. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godz. 15 złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie odbędzie się cykl wykładów historycznych.

Czytaj dalej...

70-lecie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie

Biblioteka Publiczna w Bodzentynie ma już 70 lat. Z tej okazji odbyło się seminarium bibliotekarzy powiatu kieleckiego, a także odsłonięto tablicę pamiątkową patronki placówki. Adela Nawrot tworzyła gminną bibliotekę. Kiedy władze komunistyczne nakazały zniszczenie długiej listy książek, ona ocaliła wiele z nich we własnym domu. Czytelnictwem zarażała kolejne pokolenia

Czytaj dalej...

Mistrz Pięknego Czytania

W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy