Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

"I Nocny Bieg Wilkołaka" dla całych rodzin, dla każdego

Ponad 100 osób wystartowało w I Nocnym Biegu Wilkołaka wokół zalewu w Wilkowie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. O godzinie 21.00 w piątek na starcie stanęło również 34 uczestników biegu z kijkami "Wilk Walking". Impreza ma promować nie tylko walory  turystyczne Wilkowa, ale przede wszystkim zdrowy, aktywny styl życia.

Czytaj dalej...

I Nocny Bieg Wilkołaka

Ponad 100 osób wystartowało w I Nocnym Biegu Wilkołaka wokół zalewu w Wilkowie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. O godzinie 21.00 w piątek na starcie stanęło również 34 uczestników biegu z kijkami "Wilk Walking". Impreza ma promować nie tylko walory  turystyczne Wilkowa, ale przede wszystkim zdrowy, aktywny styl życia. Wzięli w niej udział biegacze amatorzy, a w marszu z kijkami również całe rodziny.

Czytaj dalej...

Tkackie tradycje wokół Łysej Góry

Snucie osnowy, nawlekanie jej przez nicielnicę i tkanie na krosnach, tego mogli się nauczyć uczestnicy  warsztatów, które odbyły się na rynku w Bodzentynie. Swoją wiedzą i talentem dzieliły się Alebabki, które od lat prowadzą takie szkolenia między innymi dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania – Wokół Łysej Góry.

Czytaj dalej...

Święto Plonów w gminie Bodzentyn

W regionie świętokrzyskim tradycyjnie po żniwach rozpoczęły się dożynki. Rolnicy z gminy Bodzentyn 15 sierpnia dziękowali za tegoroczne plony podczas uroczystej mszy, którą odprawiono w kościele w Świętej Katarzynie. Oficjalna część święta plonów odbyła się nad zalewem w Wilkowie.

Czytaj dalej...

Rybka lubi pływać... W zupie i Wilkowie!

Jaki jest najlepszy sposób na upał? Wiele osób powie z pewnością, że kąpiel w chłodnej wodzie. Z tego powodu, zarówno w weekend jak i na tygodniu nie brakuje korzystających z podkieleckich zalewów. Jednym z nich jest Wilków w gminie Bodzentyn. W niedzielę była jeszcze jedna okazja by odwiedzić ten piękny obiekt...

Czytaj dalej...

Historia i zabytki Bodzentyna tematem praktyk młodych architektów

Studenci architektury malowali i rysowali zabytki gminy Bodzentyn, teraz poplenerową wystawę ich prac można oglądać w Urzędzie Miasta.  Studenckie praktyki odbyły się dzięki umowie o współpracy zawartej między samorządem, a Politechniką Świętokrzyską. Prace przyszłych architektów oprócz wartości artystycznych  mają również wartość dokumentacyjną.

Czytaj dalej...

Plany rewitalizacji Wzgórza Zamkowego w Bodzentynie

Młodzi architekci nagrodzeni w konkursie na projekt rewitalizacji Wzgórza Zamkowego w Bodzentynie. To efekt współpracy miasta z Politechniką Świętokrzyską. Gmina przygotowuje się do rewitalizacji ruin Pałacu Biskupów. Udało się pozyskać na ten cel 150 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj dalej...

Młodzi architekci nagrodzeni w konkursie na projekt rewitalizacji Wzgórza Zamkowego

Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji rewitalizacji strefy zabytkowej w Bodzentynie. Projekt miał objąć propozycję funkcjonalno – użytkową ruin Pałacu Biskupów, terenu wokół stawów biskupich, a także propozycje architektoniczne dla obiektów planowanych w tej strefie m. in. amfiteatru - muszli koncertowej i ścieżki edukacyjnej, „Mała Targowica” – miejsca do handlu, parkingu.

Czytaj dalej...

W ten weekend Dni Bodzentyna

Impreza potrwa dwa dni. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godz. 15 złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie odbędzie się cykl wykładów historycznych.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy