Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Plany rewitalizacji zamku w Bodzentynie

Kiedyś był siedzibą biskupów Krakowskich. Przez lata pałac w Bodzentynie popadał w ruinę, dziś władze gminy chcą ocalić zamek i udostępnić go turystom. Są plany pozyskania unijnych i rządowych pieniędzy na rewitalizacje ruin i ich otoczenia. Inwestycja może kosztować kilkanaście milionów złotych.

Czytaj dalej...

16 Powiatowe Przeglądy Artystyczne

Soliści, duety, zespoły taneczne i muzyczne rywalizowały na 16 Powiatowych Przeglądach  Artystycznych w Bodzentynie. Stawką był występ na koncercie Gospodarze Gościom w ramach Festiwalu Harcerskiego w Kielcach. W muzycznych zmaganiach udział wzięło prawie 70 uczestników.

Czytaj dalej...

Wreszcie ferie!

Stopnie na półrocze wystawione. Bale studniówkowe za nami. Zima w pełni. To niewątpliwie doskonały czas na rozpoczęcie zimowych ferii. W Bodzentynie ponad czterdzieścioro dzieci, rozpoczęło ferie bardzo aktywnie na stoku narciarskim.

Czytaj dalej...

Pomagam - bo warto

Tym razem przenosimy się do Bodzentyna, gdzie po raz pierwszy zorganizowano wspólną zabawę na rynku górnym z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapaleni sportowcy mogli spróbować swoich możliwości biegowych. Na uczestników czekał też ciepły posiłek.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy