Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Wreszcie ferie!

Stopnie na półrocze wystawione. Bale studniówkowe za nami. Zima w pełni. To niewątpliwie doskonały czas na rozpoczęcie zimowych ferii. W Bodzentynie ponad czterdzieścioro dzieci, rozpoczęło ferie bardzo aktywnie na stoku narciarskim.

Czytaj dalej...

Pomagam - bo warto

Tym razem przenosimy się do Bodzentyna, gdzie po raz pierwszy zorganizowano wspólną zabawę na rynku górnym z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapaleni sportowcy mogli spróbować swoich możliwości biegowych. Na uczestników czekał też ciepły posiłek.

Czytaj dalej...

Św. Jan Paweł II patronem Bodzentyna

Bodzentyn ma nowego patrona miasta. Został nim św. Jan Paweł II. Z tej okazji w niedzielę w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta podczas której nastąpiło przekazanie Radzie Miejskiej dekretu stolicy apostolskiej ustanawiającego papieża polaka patronem miasta.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy