Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Bodzentyn miastem sportu

Bodzentyn miastem sportu

Można rzecz, że Bodzentyn sportem stoi. Długoletnia tradycja strzelecka i chęć aktywizacji młodzieży między innymi przez ten sport zaowocowała powstaniem Pikniku Strzeleckiego. W ostatnim czasie odbyła się jego pierwsza edycja, ale jak zapowiadają organizatorzy – nie ostatnia.

Bodzentyn aktywizuje młodzież w różny sposób. I to zarówno zimą, jak i wiosną. Dlatego też w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w tej miejscowości odbył się pierwszy Piknik Strzelecki. Uczniowie mogli zmierzyć się z rozmaitymi dyscyplinami rzutowymi.

- Strzelanie z łuku, do kosza, a dla młodszych dzieci rzuty woreczkami – wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bodzentynie, Dariusz Kasprowicz.

Dla uczestników udział w zawodach był przede wszystkim świetną zabawą.

Szkoła od dawna kojarzona jest ze sportem. Od lat 60. funkcjonuje w niej klub sportowy "Jodła".

-W tej szkole są też tradycje dotyczące biathlonu. Tę aktywność wspiera gmina Bodzentyn – mówi burmistrz Bodzentyna, Dariusz  Skiba.

Poza gminą do akcji chętnie włączył się również urząd marszałkowski.

- Młodzi ludzie bardzo często wybierają elektroniczne urządzenia i my jako samorząd wspieramy tego typu przedsięwzięcia, które aktywizują młodzież -  dodaje Leszek Wnętrzak z urzędu marszałkowskiego w Kielcach.

Organizatorzy już teraz planują kolejne edycje turnieju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy