Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Bodzentyński plac targowy

Bodzentyński plac targowy

Plac targowy w Bodzentynie to miejsce znane nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.  Co sobotę odbywa się tam sprzedaż bydła, a w poniedziałki – koni. Jednak żeby targ mógł funkcjonować, trzeba przestrzegać wielu przepisów prawnych. Miastu zależy na jego utrzymaniu, stąd debata społeczna poświęcona temu problemowi.

Dla Bodzentyna targ jest bardzo ważny. Przedstawiciele gminy robią wszystko co w ich mocy, by nadal mogła odbywać się tam sprzedaż zwierząt. Do tej pory, warunki nie były zadowalające, stąd debata społeczna.

- To spotkanie ma na celu przybliżenie praw jakie obowiązują w stosunku do handlu i przewozu zwierząt – mówi Iris Baumgärtner w tłumaczeniu Katarzyny Królikowskiej, fundacja TSB/AVF.

Chodzi o rozporządzenie rady Wspólnoty Europejskiej czyli prawa unijnego ujętego polską ustawą o ochronie zwierząt.

- Rozporządzenie to zawiera normy dotyczące transportu zwierząt, a także przepisy funkcjonowania takiego targu – dodaje Iris Baumgärtner w tłumaczeniu Katarzyny Królikowskiej, fundacja TSB/AVF.

Debata ma na celu lepsze zapoznanie się z prawem i poprawę sytuacji.

- Chodzi o to, żeby wszystkie organy i instytucje zaangażowane w istnienie targu, dobrze ze sobą współpracowały – wyjaśnia burmistrz Bodzentyna, Dariusz Skiba.

Dotychczas w soboty na targu można było kupić bydło, a w poniedziałki – konie. W planach jest poszerzenie tej oferty.

- Chcemy wprowadzić w ostatnią niedzielę miesiąca targ z ozdobami – dodaje burmistrz.

Targ powoli zaczyna cieszyć się dobrą sławą, a ta promuje Bodzentyn nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy