"Dzień jesieni" w Szkole Podstawowej nr 8: Pogodny październik postanowiono wykorzystać w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku – Kamiennej. Uczniowie dzień, zamiast w szkolnych salach, spędzili na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami jesieni. Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezydent Skarżyska ostro o zmianach w ordynacji wyborczej, którą planuje PiS: Ostry głos sprzeciwu w sprawie zmian w planowanej ordynacji wyborczej w najbliższych wyborach samorządowych pojawił się na spotkaniu posłów PO z mieszkańcami Skarżyska. Autorem słów krytyki jest prezydent Skarżyska Konrad Krönig. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Będą wspólne listy wyborcze: W najbliższych wyborach samorządowych zanosi się na zażartą walkę. Zbroi się nie tylko obóz rządzący. Borys Budka wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej potwierdził naszej stacji, że opozycja wystawi w wyborach samorządowych wspólnych kandydatów. Będzie to generalny sprawdzian przed wyborami parlamentarnymi. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu.
Menu
reklama
reklama

To się nazywa kibicowanie! Dach piekarni w barwach Vive

  • Napisała 

W ostatnich tygodniach cała Polska żyje mistrzostwami Euro. Są jednak wśród nas tacy, którzy mimo ogromnych emocji związanych z piłką nożną, nie zapominają o piłce ręcznej i swojej ukochanej drużynie Vive Tauron Kielce. Właściciel rodzinnej piekarni w Bodzentynie dach zakładu pomalował na żółto-biało-niebiesko!

Bodzentyn. W samym centrum miasta, tuż przy rynku znajduje się niewielka piekarnia, której właścicielem jest Marek Bzówka. Tradycje tego zakładu sięgają 1937 roku. Wypieka się tu chleb pszenno-żytni według starej receptury dziadka obecnego właściciela. Poza wyjątkowym smakiem pieczywa, to miejsce zasłynąć powinno jeszcze z jednej rzeczy – dachu, pomalowanego w barwach ulubionego zespołu kielczan – Vive Tauronu Kielce.

- Zachwycił mnie postęp, jaki drużyna zrobiła w ostatnich dwóch, trzech latach. Z przeciętnej ekipy stała się Mistrzem Europy! - podkreśla Marek Bzówka, właściciel piekarni w Bodzentynie.

Właściciel piekarni, Marek Bzówka jest wielkim fanem drużyny Vive. Od blisko dwóch lat stara się jeździć na wszystkie mecze. Tydzień temu poszedł o krok dalej i pokazał swoją miłość do drużyny na dachu piekarni

- Niektórym się podoba, inni mówią, że to ukraińska flaga, ale ci, którzy kibicują naszym szczypiornistom, jak to zobaczą mówią: Vive na dachu, Vive na dachu! - mówi Marek Bzówka.

Takie barwy, jak zapewnia zapalony kibic, raczej szybko stąd nie znikną.

- Warto taki klub promować! - z dumą przyznaje właściciel piekarni. 

A takich wiernych kibiców tym bardziej...

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy