Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Obchody 1050-lecia Chrztu Polski na Dniach Bodzentyna

Obchody 1050-lecia Chrztu Polski na Dniach Bodzentyna

33. Dni Bodzentyna tradycyjnie trwały dwa dni. Co roku władze starają się przybliżać mieszkańcom historię naszego regionu. W tym roku szczególną uwagę Bodzentyn poświęcił obchodom 1050-lecia Chrztu Polski. Przypomniano m.in. znaczenie krzyża w kulturze polskiej, a także uroczystości milenijne w regionie świętokrzyskim.

Dni Bodzentyna to już po raz 33. dwa dni świętowania, które na dobre wpisały się w kalendarz imprez. W tym roku pierwszy dzień świętowano przy Placu Biskupów Krakowskich, organizując gminne obchody 1050-lecia Chrztu Polski.

- U nas jest miasto biskupie, związane z Kościołem i dlatego jest to ważne. Nie chcieliśmy przejść obok, bo ten rok jest ważny w całym kraju - powiedział Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

- Bodzentyn to przecież wielowiekowa tradycja, to miasto, które znajdowało się na szlakach, to miasto, w którym było wielu zacnych Polaków - dodał Krzysztof Słoń, senator RP.

Ale Dni Bodzentyna to również rozrywka, która ma za zadanie integrować mieszkańców. Drugiego dnia na najmłodszych czekało wesołe miasteczko i liczne zabawy, z kolei dla dorosłych szereg koncertów.

- Osoby, które tu przychodzą, chcą się pobawić, posłuchać dobrej muzyki, spotkać się z kolegami, rodziną i spędzić miło czas - dodał Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

Bodzentyn to szczególne miejsce na historycznej mapie województwa świętokrzyskiego. Dlatego też gmina ma w planach połączenie historii i turystyki, tak by w przyszłości Bodzentyn odwiedzało jeszcze więcej turystów.

Koncertowanie podczas święta miasta rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bodzentyna. Można było wysłuchać również lokalnych zespołów, kabaretu Pigwa oraz zespołu Tacy Sami.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy