Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

"Leśnianie" mają 25 lat!

  • Napisał 
"Leśnianie" mają 25 lat!

Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie” z gminy Bodzentyn istnieje już 25 lat. Przez ten czas grupa wychowała kilka pokoleń ludowych artystów. W niedzielę odbył się jubileusz istnienia zespołu.

Kultura ludowa, choć w wielu miejscach coraz bardziej zapomniana, w Świętokrzyskiem jest jak najbardziej żywa. W naszym regionie istnieje wiele zespołów, które zajmują się podtrzymywaniem tradycji i przekazywaniem jej kolejnym pokoleniom. Jednym z nich są „Leśnianie” z Leśnej w gminie Bodzentyn. W niedzielę obchodzili oni jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

Zespół powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych tego typu grup w całym regionie. Od ćwierćwiecza działają na scenie nie tylko lokalnej czy ogólnopolskiej. Ich występy można było oglądać również poza granicami kraju.

- Dzięki wspaniałym paniom i panom grupa cały czas istnieje. Gdyby nie oni, nie udałoby się nam działać tak długo - mówi Krystyna Kuropatwa, prezes stowarzyszenia.

Założycielka zespołu z rozrzewnieniem wspomina początkowe występy i triumfy. Już w kilka miesięcy po powołaniu grupy do życia, „Leśnianie” odnieśli swój pierwszy sukces.

Przez 25 lat pracy artystycznej, „Leśnianie” zjednali sobie wielu przyjaciół. Nie mogło ich zabraknąć właśnie w niedzielę podczas specjalnej, jubileuszowej imprezy. Życzeń ze strony samorządowców, parlamentarzystów i innych zespołów nie było końca. Gospodarze odwdzięczyli się tym co potrafią najlepiej. Piosenką...

My również dołączamy się do gratulacji i życzymy kolejnych, udanych lat działalności artystycznej.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy