Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Rybka lubi pływać... najlepiej w zupie

Rybka lubi pływać... najlepiej w zupie

To już tradycja, że w Wilkowie rokrocznie gotują najsmaczniejszą zupę rybną z pstrąga. I tym razem również w ruch poszły najlepsze przepisy kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich. A, że rybka lubi pływać, to najlepiej wśród warzyw i przypraw, tak by smakowała wyśmienicie.

Z brokułami, rodzynkami lub na bazie białego wina. Oryginalne przepisy na najsmaczniejszą zupę rybną przyprawiały o zawrót głowy, bo pomysłowość gospodyń nie zna granic. Do walki o najsmaczniejszą zupę rybną stanęło 8 zespołów. Każdy z nich ze swoją recepturą.

Festiwal Zupy Rybnej „Złota Rybka” powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wilków – Nasz Dom. Po raz pierwszy zorganizowano go w 2013 roku. I tak już zostało. W tym roku po raz czwarty gospodynie walczyły o najlepszy przepis na najsmaczniejszą zupę rybną.

- Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest dużo osób chętnych - powiedział Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna

Na przygotowanie zupy rybnej z pstrąga uczestnicy mieli dwie godziny i polowe warunki. W specjalnie przygotowanych kociołkach nad rozpalonym ogniskiem musieli przygotować wszystko, co było niezbędne, m.in. podsmażyć warzywa.

- Następnie jury smakuje każdą z zup i ocenia, która jest najsmaczniejsza i wyłaniamy laureata - dodała Maria Piskulak, prezes Stowarzyszenia Wilków- Nasz Dom.

Po dwóch godzinach gotowania i po ocenie jury ostatecznie zwyciężyła zupa rybna autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich z Michniowa. Drugie miejsce zajęły „Dąbrowianki”, a trzecie Stowarzyszenie Miejska Góra.

Podczas imprezy na scenie pojawiły się regionalne zespoły. Przy zalewie stanęły również stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z regionalnymi potrawami i przysmakami. Również dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji wraz z konkursami z nagrodami.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy