Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Świat zamknięty w czterech kątach

Świat zamknięty w czterech kątach

Urok małych świętokrzyskich miasteczek został doskonale zachowany w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie. Doskonale zachowany dom i obejście przyciąga cały czas turystów. Jest to doskonała lekcja historii dla młodych ludzi, którzy cały czas odwiedzają zagrodę. Nie inaczej było z uczniami Zespołu Szkół w Łącznej, którzy wybrali się do Bodzentyna na Wycieczkę.

Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie wchodzi w skład Muzeum Wsi Kieleckiej. Obiekt jest wspaniałym przykładem specyficznej architektury małych miasteczek kielecczyzny. Cały czas miejsce to jest odwiedzane przez turystów, a różne programy doskonale wpisują się w realia bodzentyńskiej zagrody.

Zagroda Czernikiewiczów otwarta jest dla zwiedzających prze sześć dni w tygodniu. Ważna informacja dla turystów. Jeśli chcemy Bodzentyn zwiedzać z przewodnikiem, musimy zgłosić ten fakt nieco wcześniej. 

Dużym zainteresowaniem  zagroda cieszy się wśród najmłodszych. Uczniowie zadają sobie pytanie jak można było żyć w takich warunkach?

Wszystkich chętnych, którzy chcą się przekonać jak wyglądało życie w małych miasteczkach regionu świętokrzyskiego w okresie międzywojennym, zapraszamy do odwiedzenia Zagrody Czernikiewiczów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy