Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Budowa kanalizacji głównym tematem rozmów

Budowa kanalizacji głównym tematem rozmów

Budowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej była głównym tematem poruszonym podczas ostatniej w tym roku Sesji Rady Miasta w Bodzentynie. Gmina zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do końca lutego 2017 roku.

Bodzentyn wchodzi w Nowy Rok z dużym rozmachem. Na początku roku gmina zamierza pozyskać dofinansowanie na dużą inwestycję z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- Na budowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Bodzentynie i sieci kanalizacyjnej w 17 miejscowościach. To poważna i ambitna inwestycja – wyjaśnia burmistrz Bodzentyna, Dariusz Skiba.

Inwestycja poważna, ale i bardzo potrzebna. Mieszkańcy gminy od wielu lat czekają na kanalizację. Nic więc dziwnego, że był to główny temat ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta, która odbyła się w czwartek.

- Głównie ma za zadanie podjęcie uchwał związanych ze zmianami w budżecie oraz bardzo ważne – przekazanie majątku przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Bodzentynie – dodaje burmistrz.

Gmina planuje złożenie wniosku o przyznanie dotacji do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego do końca lutego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy