"Dzień jesieni" w Szkole Podstawowej nr 8: Pogodny październik postanowiono wykorzystać w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku – Kamiennej. Uczniowie dzień, zamiast w szkolnych salach, spędzili na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami jesieni. Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezydent Skarżyska ostro o zmianach w ordynacji wyborczej, którą planuje PiS: Ostry głos sprzeciwu w sprawie zmian w planowanej ordynacji wyborczej w najbliższych wyborach samorządowych pojawił się na spotkaniu posłów PO z mieszkańcami Skarżyska. Autorem słów krytyki jest prezydent Skarżyska Konrad Krönig. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Będą wspólne listy wyborcze: W najbliższych wyborach samorządowych zanosi się na zażartą walkę. Zbroi się nie tylko obóz rządzący. Borys Budka wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej potwierdził naszej stacji, że opozycja wystawi w wyborach samorządowych wspólnych kandydatów. Będzie to generalny sprawdzian przed wyborami parlamentarnymi. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu.
Menu
reklama
reklama

Bodzentyn zaprasza na Wielkie Granie

Bodzentyn zaprasza na Wielkie Granie

W tym roku przypada 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia cała Polska wspólnie zagra, by zebrać pieniądze na fundację Jurka Owsiaka. Również Bodzentyn przygotował z tej okazji wiele atrakcji.

Do tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostał tylko tydzień. Trwają ostatnie przygotowania. Do wspólnego grania przyłączył się także Bodzentyn, który szykuje wiele atrakcji z okazji 25. finału.

- Chcemy to uczcić w sposób aktywny. Pierwszy raz w historii Bodzentyna zagramy na rynku górnym. Chcemy się przyłączyć do tego wydarzenia – wyjaśnia burmistrz Bodzentyna, Dariusz Skiba.

Start 15 stycznia o godzinie 13.00. Wtedy też odbędą się pierwsze występy na scenie oraz rozpocznie się licytacja. Na godzinę 14 zaplanowano biegi.

- Na początek bieg na dystansie 700 metrów, a następnie dystans dla twardzieli – około 5 kilometrów – mówi Jacek Wiatrowski, prezes Stowarzyszenia Biegacz Świętokrzyski.

Na uczestników czekają ciekawe nagrody.

- Dla wszystkich uczestników mamy statuetki. Pan burmistrz ufundował dla biegaczy kiełbaskę – dodaje Jacek Wiatrowski.

Nie zabraknie też atrakcji muzycznych, o które zadbało Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

- Przede wszystkim będzie scena ze specjalnymi gwiazdami, orkiestra dęta, zespoły ludowe, soliści, jak również nasz lokalny zespół muzyczny. Zapraszamy, będzie świetna zabawa – tłumaczy Marcin Sikorski, dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy