Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Pomagam - bo warto

Pomagam - bo warto

Tym razem przenosimy się do Bodzentyna, gdzie po raz pierwszy zorganizowano wspólną zabawę na rynku górnym z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapaleni sportowcy mogli spróbować swoich możliwości biegowych. Na uczestników czekał też ciepły posiłek.

- Cieszę się z tego, że mimo trudnych warunków, ludzie przyszli. Hojnie dawali nam pieniądze do puszek – wyjaśnia burmistrz Bodzentyna, Dariusz Skiba.

Stowarzyszenie „Biegacz Świętokrzyski” z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizował bieg.

- Tym razem wystartowało 120 osób. Odbył się on na kilometr i 6 kilometrów – mówi Jacek Wiatrowski, prezes Stowarzyszenia „Świętokrzyski Biegacz”.

W niedzielę we wspólną organizację tego wydarzenia włączyły się różne organizacje. Dlaczego? Bo pomagać trzeba i warto.

- Pomagamy dzieciom i osobom starszym. Myślę, że warto pomagać, bo może kiedyś i my będziemy potrzebować takiej pomocy – dodaje Marcin Sikorski, dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

- Warto pomagać. To naprawdę super sprawa – mówi Sławomir Wiewióra ze Stowarzyszenia „Świętokrzyski Biegacz”.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy