Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Wreszcie ferie!

Wreszcie ferie!

Stopnie na półrocze wystawione. Bale studniówkowe za nami. Zima w pełni. To niewątpliwie doskonały czas na rozpoczęcie zimowych ferii. W Bodzentynie ponad czterdzieścioro dzieci, rozpoczęło ferie bardzo aktywnie na stoku narciarskim.

Dzieci, które zastaliśmy z samego rana na bodzentyńskim stoku, brały udział w konkursie, który kilka tygodni temu zorganizowano w szkołach na terenie gminy.

Urząd Miasta w Bodzentynie postarał się, by początek ferii dla laureatów konkursu był naprawdę udany. 

Instruktorzy radzili młodym adeptom narciarstwa, co trzeba zrobić, by szybko się nauczyć jazdy na nartach i nie zniechęcić się do tego sportu.

Wszystkim początkującym narciarzom, życzymy przede wszystkim tylu samo startów, co zatrzymań. Niech te rozpoczynające się ferie będą dla Was niezapomniane. Listę laureatów konkursów szkolnych podajemy poniżej.

I grupa - Klas 1 – 4 ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn.

Anna Niziołek, kl. IV SP w Leśnej
Aleksandra Słoka, kl. IV SP w Leśnej
Maciej Furmańczyk, kl. IV SP w Woli Szczygiełkowej
Patrycja Góźdź, kl. IV SP w Woli Szczygiełkowej
Amelia Zbroszczyk, kl. IV, SP we Wzdole Rządowym
Mikołaj Dziędziela, kl. IV SP we Wzdole Rządowym
Blanka Kalemba, kl. IV SP we Wzdole Rządowym
Karolina Matla, kl. IV SP we Wzdole Rządowym
Bartosz Koniarski, kl. II SP w Św. Katarzynie
Jakub Wzorek, kl. II SP w Św. Katarzynie
Klaudia Zegan, kl. II SP w Świętej Katarzynie
Krzysztof Kempa, kl. III SP we Wzdole Rządowym
Sebastian Dudkiewicz, kl. III SP w Św. Katarzynie
Oliwia Kułaga, kl. III SP w Św. Katarzynie
Laura Skiba, kl. III SP w Św. Katarzynie
Weronika Skiba, kl. III SP w Św. Katarzynie
Maria Gryz, kl. I SP w Św. Katarzynie
Amelia Zawierucha, kl. IV SP w Św. Katarzynie
Patrycja Mika, kl. IV SP w Św. Katarzyna
Krzysztof Matysek, kl. III, SP Św. Katarzyna

II Grupa -  Klas 5 – 6 ze szkół podstawowych oraz uczniów klas 1 – 3 ze szkół gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn.

Dawid Sikora, kl. V SP w Leśnej
Wiktoria Trepka, kl. V SP w Bodzentynie
Alicja Sito, kl. V SP w Św. Katarzynie
Patrycja Styczeń, kl. V SP w Woli Szczygiełkowej
Amanda Majecka, kl. V SP w Woli Szczygiełkowej
Julia Ostrek, kl. V SP w Leśnej
Bartosz Sikora, kl. VI SP w Leśnej
Wiktoria Płaczkowska, kl. VI SP w Leśnej
Oliwia Sobieraj, kl. VI SP w Św. Katarzynie
Gabriela Skrzeczyna, kl. VI SP w Św. Katarzynie
Natalia Biskup, kl. VI SP w Psarach Starej Wsi (praca na nośniku)
Karolina Ryba, kl. I GM we Wzdole Rządowym
Angelika Babiarz, kl. I GM w Bodzentynie
Anna Piwko, kl. I GM w Bodzentynie
Kamila Wzorek, kl. I GM w Bodzentynie
Angelika Michta, kl. II GM w Bodzentynie
Katarzyna Telka, kl. II GM w Bodzentynie
Wiktoria Wzorek, kl. III GM w Bodzentynie
Wiktor Adamiec, kl. III GM w Bodzentynie
Julia Róg, kl. III GM w Bodzentynie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Foto: Tomasz Fąfara

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy