Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

W Bodzentynie dbają o zdrowie najmłodszych

W Bodzentynie dbają o zdrowie najmłodszych

120 dzieci przebadano w ramach profilaktyki onkologicznej. Akcja Kocham więc badam skierowana jest do małych pacjentów w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Za badania zapłaciła gmina, burmistrz zapowiada kolejną akcję.

Bez kolejki, za darmo i niemal pod domem. Państwo Łodejowie zapisali dzieci na badania, bo chcą wiedzieć  czy Julia i Jaś są zdrowi.

- Każda okazja jest dobra, żeby przebadać dzieci i być na bieżąco ze stanem zdrowia – mówi Krzysztof Łodej

- Lepiej odpukać niż później pluć sobie w brodę, że czegoś się nie dopilnowało, coś się przeoczyło – dodaje Ewa Łodej

Antoś ma dwa i pół roku do tej pory nie chorował, jego tata chwali akcje darmowych badań i zachęca innych rodziców do skorzystania z nich

- Obaw nie mam, ale warto robić takie badania żeby spać spokojnie – zachęca Michał Sitarski

Na pokładzie mobilnego ambulansu radiolog dziecięcy wykonuje każdemu małemu pacjentowi trzy badania nowoczesnym sprzętem USG. Rodzice na miejscu otrzymują wynik i konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki. Chodzi o wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych. 

- Nowotwory u dzieci rosną bardzo szybko chcemy je wykryć zanim dadzą objawy kliniczne – mówi lek. med. Daniel Hołownia specjalista radiologii i diagnostyki 

W Bodzentynie w ciągu  trzech dni od 23 do 25 lutego przebadano 120 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Za wszystko zapłaciła gmina – jedno badanie to sto złotych

- Nie można wycenić zdrowia te koszty poniesione przez gminę nie mają znaczenia w stosunku do wyleczenia czy zbadania naszych dzieci – mówi Dariusz Skiba burmistrz Bodzentyna

Dla małych pacjentów gospodarz Bodzentyna przygotował  niespodziankę - telewizor. Teraz przed badaniem dzieci będą mogły się zrelaksować o obejrzeć ulubione bajki.

Ogólnopolską akcję „Kocham, więc badam!” organizuje Fundacja „Słoneczna Przyszłość”, a burmistrz Dariusz Skiba zapowiada, że jeśli rodzice nadal będą zainteresowani badaniami w ramach profilaktyki onkologicznej to mobilny  ambulans ponownie przyjedzie do Bodzentyna.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy