Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Wielkie strzelanie nad zalewem w Wilkowie

  • Napisał 
Wielkie strzelanie nad zalewem w Wilkowie

76 zawodników wzięło udział w zawodach łuczniczych o „Świętokrzyską Babę Jagę”. Impreza odbyła się w sobotę nad zalewem w Wilkowie

 

W sobotę nad zalewem w Wilkowie odbyła się pierwsza edycja zawodów łuczniczych o „Świętokrzyską Babę Jagę”. Rywalizowały w nich dzieci i młodzicy z kilku klubów z regionu i kraju. Organizatorem był klub „Grot” z Bodzentyna.

W zawodach wzięło udział 76 zawodników. Dla wielu z nich były to pierwsze tego typu zawody. Jak sami mówią, ta dyscyplina sportu daje im sporo radości. Dla Mateusza to również kontynuacja rodzinnej tradycji.

- Moja mama daleko zaszła, brała udział w mistrzostwa Polski - mówi Mateusz Szczęsny ze Stelli Kielce.

Łucznicy mieli utrudnione zadanie, ponieważ musieli brać pod uwagę również siłę i kierunek wiatru.

W najstarszej kategorii wiekowej zwyciężyli Szymon Chechowski z Włoszczowic i Paulina Maczkiewicz z Prząsławia.

 

Pełna lista laureatów:

Młodzik starszy:

1 Czechowski Szymon ULKS Włoszczowice 611
2 Dziedzic Wiktor Stella Kielce 581
3 Szreder Wiktor Grot Ruda Śląska 574

1 Maczkiewicz Paulina Karima Prząsław 583
2 Paliborek Marta Karima Prząsław 536
3 Hanslik Maja Grot Ruda Śląska 513


Młodzik:

1 Długosz Jakub ULKS Włoszczowice 577
2 Maczkiewicz Bartosz Karima Prząsław 571
3 Babiarz Kacper Grot Bodzentyn 528

1 Czechowska Dominika ULKS Włoszczowice 579
2 Barczyńska Julia Karima Prząsław 561
3 Nahajczuk Maja Karima Prząsław 561


Dzieci ŁCD:

1 Starzomski Jakub ŁKS Radom 630
2 Musiał Maciej Stella Kielce 617
3 Sroka Jakub Grot Ruda Śląska 615

1 Lepa Natalia Grot Ruda Śląska 679
2 Lasak Natalia ULKS Włoszczowice 615
3 Zawadzka Małgorzata ŁKS Radom 600


Dzieci najmłodsze "Apacze":

1 Falkiewicz Jakub ŁKS Radom 333
2 Falkiewicz Igor ŁKS Radom 333
3 Chudy Aleks Grot Ruda Śląska 318

1 Majcher Maja ULKS Włoszczowice 330
2 Sokołowska Aleksandra Mąchocice Scholasteria 328
3 Cios Nikola ULKS Włoszczowice 326

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy