Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Zakończyły się Dni Bodzentyna

  • Napisał 
Zakończyły się Dni Bodzentyna

W miniony weekend odbyły się, już po raz 34., Dni Bodzentyna. Dwudniowe święto obfitowało w atrakcje. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta nadano marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu honorowe obywatelstwo

Zakończyły się Dni Bodzentyna. Jak co roku impreza trwała, przez cały weekend. Tradycyjnie już sobota poświęcona była uroczystościom patriotycznym.

- Wykorzystaliśmy ten dzień, żeby nadać marszałkowi tytuł honorowego obywatela naszego miasta - tłumaczy burmistrz Dariusz Skiba.

Marszałek Piłsudski od kwietnia 1935 roku był już co prawda honorowym obywatelem, ale gminy Bodzentyn. W 1994 roku nadane zostały Bodzentynowi prawa miejskie, dlatego uchwała miała na celu, w pewnym sensie, aktualizację istniejących aktów prawnych.

Niedziela w Bodzentynie upłynęła zaś pod znakiem dobrej zabawy. Rozpoczęła się ona wczesnym popołudniem i trwała do późnych godzin wieczornych. Na scenie zaprezentowali się nie tylko lokalni artyści. Zagrały również znane i lubiane gwiazdy.

Frekwencja podczas Dni Bodzentyna cieszyła organizatorów. Miasto odwiedzali nie tylko mieszkańcy gminy. Przyjechało również sporo turystów z ościennych powiatów czy nawet spoza województwa.

Na kolejne Dni Bodzentyna będziemy musieli poczekać rok.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy