"Dzień jesieni" w Szkole Podstawowej nr 8: Pogodny październik postanowiono wykorzystać w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku – Kamiennej. Uczniowie dzień, zamiast w szkolnych salach, spędzili na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami jesieni. Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezydent Skarżyska ostro o zmianach w ordynacji wyborczej, którą planuje PiS: Ostry głos sprzeciwu w sprawie zmian w planowanej ordynacji wyborczej w najbliższych wyborach samorządowych pojawił się na spotkaniu posłów PO z mieszkańcami Skarżyska. Autorem słów krytyki jest prezydent Skarżyska Konrad Krönig. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Będą wspólne listy wyborcze: W najbliższych wyborach samorządowych zanosi się na zażartą walkę. Zbroi się nie tylko obóz rządzący. Borys Budka wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej potwierdził naszej stacji, że opozycja wystawi w wyborach samorządowych wspólnych kandydatów. Będzie to generalny sprawdzian przed wyborami parlamentarnymi. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu.
Menu
reklama
reklama

Rybka lubi pływać... W zupie i Wilkowie!

  • Napisał 
Rybka lubi pływać... W zupie i Wilkowie!

Jaki jest najlepszy sposób na upał? Wiele osób powie z pewnością, że kąpiel w chłodnej wodzie. Z tego powodu, zarówno w weekend jak i na tygodniu nie brakuje korzystających z podkieleckich zalewów. Jednym z nich jest Wilków w gminie Bodzentyn. W niedzielę była jeszcze jedna okazja by odwiedzić ten piękny obiekt...

W takie upały, jakie mamy w tym tygodniu, wiele osób marzy tylko o plaży. Zalewy, których w naszym regionie nie brakuje, cieszą się dużą popularnością. Nie inaczej było w tę niedzielę w Wilkowie w gminie Bodzentyn.

Upalna pogoda nie była jedyną okazją by w niedzielę odwiedzić Wilków. W tym malowniczym miejscu odbywał się Festiwal Zupy Rybnej „Złota Rybka”.

- Mamy piękny zbiornik. Chcemy wykorzystywać jego potencjał, jak również potencjał kulinarny mieszkańców gminy - przekonywał burmistrz, Dariusz Skiba.

Festiwal Zupy Rybnej przywędrował do Wilkowa zza naszej południowej granicy. Tak się zadomowił, że w tym roku mieliśmy już piątą jego edycję.

- Ten Festiwal został przeniesiony ze Słowacji - mówił Józef Szczepańczyk, członek zarządu powiatu kieleckiego.

O zwycięstwo walczyło osiem grup. Rywalizowały ze sobą zespoły nie tylko z gminy Bodzentyn, ale i ościennych.

I miejsce zajęło Stowarzyszenie „Miejska Góra”. Na drugim stopniu podium uplasowało się Stowarzyszenie Dąbrowa, a na trzecim Koło Gospodyń Wiejskich Dąbrowianki. Pozostałe grupy otrzymały od organizatorów wyróżnienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy