"Dzień jesieni" w Szkole Podstawowej nr 8: Pogodny październik postanowiono wykorzystać w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku – Kamiennej. Uczniowie dzień, zamiast w szkolnych salach, spędzili na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami jesieni. Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezydent Skarżyska ostro o zmianach w ordynacji wyborczej, którą planuje PiS: Ostry głos sprzeciwu w sprawie zmian w planowanej ordynacji wyborczej w najbliższych wyborach samorządowych pojawił się na spotkaniu posłów PO z mieszkańcami Skarżyska. Autorem słów krytyki jest prezydent Skarżyska Konrad Krönig. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Będą wspólne listy wyborcze: W najbliższych wyborach samorządowych zanosi się na zażartą walkę. Zbroi się nie tylko obóz rządzący. Borys Budka wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej potwierdził naszej stacji, że opozycja wystawi w wyborach samorządowych wspólnych kandydatów. Będzie to generalny sprawdzian przed wyborami parlamentarnymi. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu.
Menu
reklama
reklama

Festiwal Wędrowania już po raz dziewiąty

Festiwal Wędrowania już po raz dziewiąty

Była gra terenowa, sypanki piaskowe oraz opowieści orientalne. W Kapkazach koło Bodzentyna już po raz dziewiąty odbył się Festiwal Wędrowania. Frekwencja jak zawsze dopisała, a najbardziej zadowolone były dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji.

Dwa dni pełne atrakcji – tak w skrócie można spuentować IX Festiwal Wędrowania, który w miniony weekend odbył się w Szkole Wrażliwości w Kapkazach koło Bodzentyna. Oprócz licznych rozrywek, uczestnicy mogli przede wszystkim porządnie wypocząć i naładować akumulatory.

- Nasza gmina jest położona z dala od ciasnych miast i zgiełku. To miejsce w Kapkazach jest przykładem zakątka ciszy – tłumaczy Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

Atrakcji nie brakowało, zarówno dla dorosłych jak i przede wszystkim dla dzieci. Była m.in. gra terenowa, spektakl „Wesołe Zajączki” czy mityczne sypanki piaskowe.

- Za chwilę będą odbywać się warsztaty sypanek piaskowych. Całość jest oparta o mit słowiański – wyjaśnia Mikołaj Rumakowski.

Tegoroczny Festiwal Wędrowania był już 9. edycją. Jak co roku, impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.

- Widzowie Festiwalu Wędrowania to osoby, które dowiadują się o tym z różnych mediów – mówi Mariusz Kosmalski ze „Szkoły Wrażliwości” w Kapkazach.

Imprezę wsparło wiele instytucji, m.in. Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Urząd Marszałkowski i Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy